0 oy
139 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Yoruldum artik kizimi boyle gorunce çok üzülüyorum denemediğim sey kalmadi pişiği bir türlü geçmedi geçmek bilmiyor her kremi her yagi denedim sadece bir gun etki ediyor ondan sonra etki etmiyor sizin bildiginiz bisey varmi

12 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yediği içtiği bir sey den ya da kullandığın bezden dolayı da pisici ge miyor olabilir trosydy krem ve hametan kremi karıştırıp sürüyorum ben hemen geçiriyor 
tarafından
Yedigine ictigine cok dikat ediyom alerjik bebek oldugu icin bezide  deistirdim ayni sizin dediginiz yöntemi yaptim gecmedi
(4,426 puan) tarafından
O zaman tekrar bir doktora götür canım bir yerde bir şey var ki sürekli pişik oluyo çocuk aksi halde yaptığın şeylerden sorma geçmesi lazım
tarafından
Randevu aldim zaten göturecemde insqlh bir care bulurlar
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Hangi ıslak mendil kullanıyorsun?. Mendillerini muhakkak sıcak suda yıka öyle kullan. Ara ara çocuğun altını yika beyaz sabunla. Sonra kurut. Trosdy ve hametan kremlerini karıştır sür. Allah'ın izniyle ikinci güne iyi olur. Sık değiştir çocuğu bu süreçte 
tarafından
Islak mendil kulanmiyom canim suyla yikiyom doktor dedi sabun degdirme tahrij eder sizin dediginiz yöntemide denedim gecmedi
0 oy
tarafından
Kuzum antibiyotik kullandımi? 

Bizim de antibiyotik ten sonra öyle olmuştu eczane bir kaç krem karışımı verdi 2 surmemde aldı kremlerden biri fitoydu hata
tarafından
Yok hic kulanmadim antibiyotik bide fitoyu deniyim
0 oy
(357 puan) tarafından
Bezi bırakıp yıkanabilen bezlere geçebilirsiniz havasız kaldığı için ve çişten oluyor bebeğiniz kaç aylık sürekli olarak her bez değiştirmede yıkayabilirsiniz ben pişik olmasın diye her kaka sonrası yıkıyorum ve penaten krem sürüyorum gün içinde ara ara altını açıp öyle bırakıyorum bebeğimin ne zaman çiş ne zaman kaka yaptığını sa anlıyorum hemen yapmadan tuvalete götürürüm orda yapar yada hemen bezini değiştiririm günde on bez değiştirdiğim oluyor yeterki pişik olmasın sizde bunları yapabilirsiniz ben dört bez markası değiştirdim iyi emeni bulana kadar bunu yaparken bezini değişme pişik olur dediler şükür olmadı dediğim gibi sizde bunları yaparsanız belki geçer inşallah geçer çok üzüldüm bebeğiniz için 
tarafından
Tesekur ederim yikanabilir bez baktimda bi ara çok pahaliydi ya uygun bildiginiz varmi
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Geçmiyorsa mantar olabilir troysd krem deneyin. Geçmiş olsun
tarafından
Yok mantar deil doktora götürdük
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Benim ileri derece değil ama

Geçmiyor hep yıkıyorum azalma oluyo her alt değiştirmede yıka sabunla kuzum 
tarafından
Hep yikiyorum acik birakiyorum ama gecmiyor
0 oy
(349 puan) tarafından
Travazol krem dene bire bir iglesince bırak ama 
tarafından
Siz denedinizmi internete kulanilmadi yaziyordu
(349 puan) tarafından
Evet oğluma denedim ama bölgeye kullanma etrafına bacağına falan doktor yazmıştı hemen geçmişti dediğim gibi ağır krem olduğu için bacaklarına ve etrafına içine değil özellikle öyle dedi doktorumuz.
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bepanthol kullan çok iyi etkili 
tarafından
Hayir artik etki etmiyo
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Burda bu konuda en idmanli benim adim gibi eminim :) 

Canim ilik suya 2 kapak baticon dök ve kizini oturta bildiğin kadar oturt. Arada bi al kucagina pişiğinin ustune dok baticonu sonra guzelce travazol ve hamazinc kremlerini karistirarak sür. 

Benim oglumda da egzama var surekli pisik oluyo hemde oyle boyle degil kaniyo yariliyo :( ben boyle yaparak 3 gun icinde kurtuluyorum. İslak mendil surme ilik suya pamuk batirip sil ve muhakkak kurula altini
tarafından
Hamazin fayda etmedi travazolda kulanmadim pisigi hep yara oldugu icin baticon eczanede bulunurmu
(1,404 puan) tarafından
Bulunur canim.
0 oy
(3 puan) tarafından
Travazol, bactroban, hametan karıştırıp sür canım benm kızımın da sürekli pişik geçmek bilmiyor inan denemediğim şey kalmadı benm de ama bu kremlerden fatda gördüm ben 
tarafından
Intwrnete arastirdim travazol sürulmezmis eger siz faydasini görsuyseniz bende deniyim
(3 puan) tarafından
Doktor verdi canım bize hatta 2 gün önce pişik için götürdüm gene bu kremleri verdi pisigi gecti. hametan yerine hamazinc verdi bu sefer çinko içerikli bir krem tek başına da sürülüyor
tarafından
Hamazin etki etmiyir artik sari kataron yagi çok iyi geldi
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Sarı kantaron yağı üstüne Bepanthol pişik önleyici Krem sür her altını açtığında. Islak mendil kullanma, bezi değiştirme. Benim kızım mantar olmuştu pişikten sarı kantaron geçirdi
tarafından
Bende dünden beri sari kataron yagini kulaniyom ama sanki hic etki etmedi siz nasil uyguluyorsunuz ben de oyle deniyim
(4,939 puan) tarafından
Ilık suyla yıkayıp kurutuyorum sarı kantaron yağını bolca sürüyorum üstüne Bepanthol sürüyorum. Kızımı 1 günde toparlamıştı inşallah sizinkine de yarar
0 oy
tarafından
İleri derecede geçmeyen pişik alerji belirtiside olabiliyor doktora götürdünüz mü cildiyeye
tarafından
Göturdum fistik ve süt alerjisi var ama onlari da vermiyom

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 29 göst.
0 oy
4 cevap 59 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde SnurT (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 565 göst.
27 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy