0 oy
410 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (806 puan) tarafından
Kızlar yeğenim 1. Sınıfa başladı okul öncesi falan olmadı  öğretmenleri diğer öğretmenlere göre ilgili değilmiş şimdi de çocuklar geride kaldı diye sıkıştırıyormuş iyice kafaları karışmış 

Ve Bizim zamanımızda ki gibi ABC sırasıyla değilde ekl falan bu şekilde öğretiyorlar mış ablam çok yoruldu yeğenim elaya lale laleye ela diyormuş çok karışmış kafası birde erkek çocuk birde 2 yaşında erkek kardeşi var sürekli kavga etmekte dışarda oyun oynamakta bisiklet sürmekte aklı diyor ablam 

Çok üzülüyor çok yoruldum okul başladığından beri öğretmende karıştırmış şimdi toparlamaya çalışıyor ama çok zor oluyor

YEĞENİMİN HARFLERİ DAHA İYİ ÖĞRENE BİLMESİ VE OKUYA BİLMESİ İCİN SİZİN ÖGRETMENLERİN YÖNTEMLERİ VAR Mİ YADA ABLAMA TAVSİYE VERİRMİSİNİZ

16 Cevaplar

0 oy
(806 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Öğretmenleri sıkıştırıyormuş önce ilgilenmedi çocuklarla şimdi de yükleniyormus diğerlerine yetişmek için  diğer sınıflardaki çocuklar öğrendikleri harfleri okuyabiliyor mus 

Bizim gibi okumaktan bahsetmedim kızlar 
-Reklam-
+2 oy
(7,744 puan) tarafından

image

ogretmenin haketmiyo aferin dememi çirkin yapıyo dediği kızımın yazı budur 
(3,823 puan) tarafından
Öğretmenle sert bir şekilde konuşman lazım canım çocuğun şevkini kırmasın.
Maşallah çok düzenli ve güzel yazıyor yeni öğrenmesine rağmen.
(7,744 puan) tarafından
Teşekkürler cnm
Bakacam bir süre daha sonra konuşacam adamla
(806 puan) tarafından
Öptüm o minik ellerini yavrum ay ağladım valla şuan kuzum benim nasilda sevinmiştir şimdi op benim yerime annesi yeni öğrenen bir öğrenciye göre çok güzel maşallah sübhanallah  

Nur ablan diyor de öp dedi ellerini de ve alnını öp kızının cesaret alindaymis öp cesaretlensin  kızını Maşallah bin kere
(806 puan) tarafından
Bide bir sürü kalp annesi ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
(7,744 puan) tarafından
Çok teşekkürler cnm Allah razı olsun ben bile sevindim :)
+1 oy
(118,484 puan) tarafından
ee baci daha okul acilali 1 ay olmadi ne okumasi yaa nasi okusun hemen
(806 puan) tarafından
Ela lale bile diyemiyor Sevda
(118,484 puan) tarafından
ee demesin laa daha okula adapte olamamistir yaa ne bu acele
+1 oy
tarafından
Canım zaten önce ELAKİN öğreniliyor.. Yani e l a k i n harfleri. Şuan bizimkilerde ela bitti k ya gececkler.

Öncelikle ablam sakın olsun sürekli yaparsın oğlum desin. Hayır böyle değil ya da bu olmamış diye değil de oğlum daha güzel yazabilirsin.. ya da hadi oğlum öğretmen yıldız verecek öğretmenin seni sevecek vs gibi çocuğu okumaya teşvik etsin. Biliyorum zor. Benim de kızım 1.sinif ondan küçük 3 yaşı da en küçüğüm 1.5... 

Ablan öncelikle çocuğun rahatça çalışacağı ortam hazırlasın. Yani salon da mı çalışıyor onun rahat yazacağı masası mutlaka olsun.

Eba da dersler var gerekirse ablan izlesin okuldan sonra çocuğuna anlatsın. 

Allah yardımcısı olsun canm zor bi dönem. Ama sabırla olacak işler. Ve öğretmen 4 4 luk öğrenci istemesin.  Çünkü daha 1 ay olacak ve 4.4 luk öğrenci bulamaz. .
(806 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın gerçekten yaşayan biliyor sağol kuzum bende sakin olmasını söylüyorum anlamda güzel şeyler söylüyorum motive ediyorum yaparsan ödüllendirecegini teşvik edici şeyler yapıyor

Diğer arkadaşların dediği gibi küp falan yapalım teşekkür ederim canım ☺️ Allah razı olsun uzun uzun yazmışsin❤️
tarafından
Ne demek canım benim. .
Aynen ödül de önemli ama şunu söyleyeyim sürekli ödüle de alıştırmayın. Bukez kendi istediği için değil ödülü almak için yaocaktir..
Mesela hadi oğlum burayı bitirelim so ra dışarıda bisiklet sür.  Desin. Şuan değil belki ama ilerde çocuk önce ödev sonra oyun bu şekle alısacaktir.
 Ablan mesela ne gördülerse  diyelim ki e ve l , la , le vs. Onları karışık olarak bi kağıda yazsin. Karşik sorarak öğrenmesini sağlasın.  Buna dikte çalışması deniyor. Dikte çalışması sürekliliği ve kalıcı öğrenmeyi sağlar.  Sürekli yapsın canm
(806 puan) tarafından
Tamam canım çok teşekkür ediyorum ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Mutlaka bende gidince deneyeceğim belki bende yardımcı olabilirim
tarafından
Evet canım sen de çalıştır. Belki anneye naz yapar ama başkasına yapamıyorlar:)))

Rica ederim canm
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Daha okuyamaz ki okul yeni açıldı. Öğretmenden memnun değilse sınıfını değiştirsin 
(806 puan) tarafından
Değiştirmiyorlarmis canım hem diğer sınıflar önde gidiyormuş bu sefer hiç yetisemicek
0 oy
tarafından
Eee kuzum daha erken ama yol yakınken öğretmen değiştirin.
(806 puan) tarafından
Kuzum diğer sınıflar önde gidiyorlar bu seferde yetişemez zaten değiştirmek te yokmuş öğretmenlerine alissinlar diyorlarmış
tarafından
Kaç kişi değiştirdi öğretmen bir dilekçeyle çok sacma
(806 puan) tarafından
Canım hem köy okulu hem 100 tane öğrenci varmış ilk defa 1. Sınıf öğrencisi çokmuş 3 sınıfa ayırmışlar hepsinin velisi böyle derse çocuklarin kafaları daha çok karışacak demişler bir düzen kuruldu demişler böylece kaldı
0 oy
(3,176 puan) tarafından
Yok artık canım ne okuması bir ayda haa şunu şöyle yapabilir bı küp yapacak büyük kartondan üstüne harfleri yazacak ama öğrendiği harfleri zar gbi atıp gelen harfleri soylettirecek 
(806 puan) tarafından
Kuzum Bizim gibi okuma değil öğretmen 2 harf birden öğretmeye çalışıyormuş müfredata göre hareket ettiği için ama 2 hafta ilgilenmemis şimdi de sıkıştırıyor mus
0 oy
tarafından
Geçen sene 1.sınıftı kızım..okulda küp şeklinde harfler yaptılar çevirdikçe okudu..yada küçük kağıtlara öğrendiği harf hece kelimeleri yazsın kura çeker gibi kağıt çeksin onu okutsun sürekli tekrar yaptırsın 
(806 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Burda problem öğretmende o zaman sen diyosun iki hafta ilgilenmemiş şimdi sıkıştırıyor diye 
(806 puan) tarafından
Evet canım çocuk ta şaşırdı ablamda şaşkın  daha bide erkek çocuk öyle laf dinlemiyor koşup oynayim bisiklet süreyim diye düşündükçe ablam daha çok yoruluyor
(6,441 puan) tarafından
Ee ablan öğretmenle konuşmamış mı iki hafta safsakladın şimdi ne bu acele diye
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Bizim öğretmenimizde ilgisizdi sınıfta ogrenciler at koştururdu, bende okumayı geç ogrendim, cok takmasın kafasına cocuga da kızmasın eninde sen sonunda öğrenir, ilerde kurslara yollar, sonra ben sınıfın iyi öğrencilerinden oldum çok da güzel bir mesleğim var şu anda
(1,155 puan) tarafından
Hemşireyim canım, hiç kafasına takmasın ama ihmal etmesin cocugu, dershaneye gitmiştim hatırlıyorum baya faydası olmuştu bana, cocukla ilgilenmeyince nasıl ogrensin, inşallah daha iyi ogretmene düşerler
(806 puan) tarafından
Ablam çok özen gösteriyor ama daha da özenli olmasına yardımcı olacağım inşallah

Sizinle de gurur duydum Maşallah bende 21 yaşındayım kaç gündür ne yapmam gerektiğini seveceğim yapabileceğim bir meslek arıyorum kendimi geliştirmek istiyorum

Sağlık ocağındaki hemşire çok güzel bilgilerim olduğunu ve yanında çalışmamı istedi sağlık adına birçok şey biliyorum birilerine yardımcı da oluyum ne yapmalıyım biraz tavsiye verir misiniz şimdi hemşirelik okusam örgün gitmeliyim 11 aylık kızım var biraz öneride bulunabilir misiniz bana da
(1,155 puan) tarafından
Vallahi canım istersen başaramayacağın şey yok ama çocuğu bakacak birinin olması lazım yani ders çalışıp sınava hazırlanman o şekilde üniversite kazanıp okuman lazım çocuğa bakacak birini bulursan bide icinde istek varsa  başarırsın, yaşında kucuk, hiç vazgeçme
(806 puan) tarafından
Kayınvalidemle beraber oturuyorum canım  inan istesem bile vazgeçemiyorum içimdeki bişeyler yapma duygusunu bir işe yarama duygusunu yenemiyorum
(1,155 puan) tarafından
Oo kaynanan varsa süper ama 4 yıl, bakarım derse sınava hazırlanmaya  başla kmseyi dinleme
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Benim kızımın öğretmenide sürekli diyo elli ağır çirkin yapıyo haberin olsun kızını korkutacam doyecem seni sınıfta birakacam dedi şok oldum yemin maşallah kızım bence güzel yapıyo harfleri küçük güzel cirkinde değil ne istiyo anlamıyorum daha 1 ay olmadı 

Geçende msj attım kızıma aferin diyin arada heveslenir daha çok yapmak ister mutlu olur kızım diyo öğretmenim hiç bana aferin demiyo diye msj attım atmaz olaydım aradı 12 dakika konuştu haketmiyo ondan daha düzgün yapanlar var aferin desem artık çabalamaz bilmem ne vs vs konuştu ama ben kızımı tanıyorum aferin deseydi biliyorum ki daha çok yapmak istiyecekti
(1,928 puan) tarafından
Abla demiş ya :) genelde erkek öğretmenler abla diyor :)
(7,744 puan) tarafından
Ya bilmiyordum erkek öğretmenlerin abla dediklerini adamda 40 yaşında var sürekli abla diyo bana:))
(1,928 puan) tarafından
Kadınlar genelde daha resmi oluyo. Ablasının gülü çocukları incitme yersin dayağı de :D
(7,744 puan) tarafından
Ay kahkaha attım ya :)
(1,928 puan) tarafından
Gül canım gül :D
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Merhaba. E l harfi öğrenildi şuan öğrenciler k harfinde. Ablanız dikkat edecek. Aynı durumdayım ve üzerine çok düşüyorum. Telefon uygulamaları var oradan destek alabilir. Bu hafta ne yapsın ne etsin aradaki açığı kapatsın. 
(1,928 puan) tarafından
Morpa okulistik ve eba nın videolarını izletin. Pes etmeyin. Benimde 4 evladım var. 3 ve 1.sınıftakiler öğrenci. İkizlerde daha 13 aylık. Gurbet elde bi başınayım.
Ablan sinirlenmeyecek daha yolun başı biz pandemide öğrettik ilk çocuğum da asıl zor olan oydu. Bunda ne var. Bu hafta sonu otursun. Telde okuma yazma programları indirsin. Puanlamaya göre en yüksek olanı. Sonra da okulistik Morpa ve eba videoları. Akşamda pekiştirmek için okuma ve dikte çalışması yaptırsın. Ve mutlaka ödüllendirme yapsın.
Artık eğitim bizim zamanımızdaki gibi değil ciddi ciddi emek vermek gerekiyor. 1.sınıfta noktalama işaretlerine başlıyorlar, eş anlamlı zıt anlamlı kelimelere geçiyorlar. 2.sınıfta denemeler başlıyor. Sabır ve planlı olmaktan geçiyor.
(806 puan) tarafından
Ay çok zor ya Allah sizinde yardımcınız olsun çok zor tek başınıza Maşallah Rabb'im gücünüzü artırsın çok teşekkür ediyorum ❤️
(1,928 puan) tarafından
Allah razi olsun canım. Bi de her zaman Rabbi Yesiri okuyarak başlasın çalışmaya. Okulada okuyarak göndersin
(806 puan) tarafından
Evet bende kalem suresini okumasını söyledim bu bize de çok fayda sağlıyor ben bile Bir işe başlarken okuyorum ama ANNELİK ah ne zormuş meğer
(1,928 puan) tarafından
Ah canım bu daha yolun başı hele Bi denemeler başladın sen Bi de o zaman gör :)
0 oy
(415 puan) tarafından
Ela ya lale diyormuş  aklıma disleksi geldi biraz m
0 oy
(415 puan) tarafından

Disleksi ise okuyamamasi normal 

image

(415 puan) tarafından
Değildir insallah yanlis anlamayın lütfen burda bir cümleyi terten okuyor diye hemen disleksi diyemeyiz tabi ki ama düşünebiliriz
(806 puan) tarafından
Disleksi nedir bilmiyorum şuan goglee'den bakacağım ama ablama dediğim şuydu ikisini de biliyor ama gördüğü ve okuduğun aynı olduğunu düşünüyor dedim o şekilde aklında kalmış onu değiştirmek için çok tekrar yapmalı diyorum şimdi bu attginiza bakmaya gidiyorum umarım kötü bişey değildir:(
(415 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,702 puan) tarafından
Canım çok normal çünkü benim kızımda 1. Sınıfa gidiyor oda ela lale hepsini birbirine karıştırıyor,6 yaşında bir çocuktan 1 ayda okumasini bekleyemeyiz zamanla sabırla alisacaklar
(806 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim destekleriniz için yanlız olmadığımızı hissetmek güzel daha iyi olur inşallah

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 884 göst.
18 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Merveee YE (326 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 619 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,205 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 616 göst.
30 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 376 göst.