0 oy
631 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Oğlum 15 gündür hasta ateşli. 4 kere acile gittik defalarca iğne serum yedi defalarca tahlil yapıldı.. şurup içmedigi için iğne yemekten heryeri mahvoldu.. ve bu enfeksiyon denilen illet antibiyotiksiz geçmiyor oğluma zar zor 1 kaşık verebilmek için 4 kaşik boşa gidiyor . Ya tükürüp ya kusuyor :( bı antibiyotikte değil her şuruba böyle. İçmeyen çocuğa nasıl içirilir Allah rızası için bı çözum artık o kadar çaresiz kaldım :( herhangi gidasina katmayla filanda olmuyor anliyor yada siringayla ağzına filan verilmiyor. Uğunup boğulacak hale geliyor yine yutmuyor inattan yine yutmuyor eşimle 15 gündür mahvolmuş durumdayız ne uyku var sürekli acil acil :((.. 30 aylık oglum

28 Cevaplar

+1 oy
(40 puan) tarafından
Iğne şırıngası varya kardeş onunla ağzına sık yavaş yavaş ben o şekilde veriyorum şırınganın iğnesini çıkar onunla yavaş yavaş ver işe yarıyor
(1,011 puan) tarafından
Kaç aylık canım kızın. Antibiyotik olduğunda filan nasıl yapıyorsunuz acaba peki nasıl zorla içiriyorsunuz:(
(415 puan) tarafından
Aynen ben kziim tam olarak bu vitaminleri bile su tek damla olani göstermeden vermeye çalışıyorum 10 aylık ama bu konuda cin gibi
(2,749 puan) tarafından
Enfeksiyonu var şuan ve antibiyotik açtık açtığımız gbi çöp oldu içmesi igneye başladık ama bacakları çok kötü durumda onu da geçtim persmbe tekrar uyku ilacı vermemiz lazm mr için ben onu düşünüyorum nasl yapcm diye çok zor sen anlatnca Inan çok iyi anldm ateşine dikkat et ateş olmasa bol bol su yoğurt fakan ver derim de ateş pis ya
(415 puan) tarafından
Soda şişesine çoğu cocugun zaafi var içine doksenin o görmeden öyle icirseniz
(17,689 puan) tarafından
Helal lan yusufiiii :) bende bebeğime öyle veriyorum
-Reklam-
0 oy
(4,540 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.bizimki de tam tersi.ilac içmek için ağlıyo
(1,011 puan) tarafından
1 saattir antibiyotik içirmeye çalisiyoruz en sonunda eşimle biz tartışmaya başladik resmen içmiyor diye:( 1 kaşik yutmamak için niye direnir bir çocuk anlamıyorum. Gece 1de acile gidiyoruz sabah 6 da acilden çıkıyoruz. 7de işe gidiyoruz. İyice beynim durdu vücut uykusuz kaldıkça. aklım sürekli çocugumda içim rahat etmiyor ağlayıp duruyorum  . Hastalığından ne bişey yiyor ne içiyor. 11 tane iğne yedi artık içim dayanmiyor :(
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda iyileşir

Benim kızım şurup delisi hasta olmadığında bile ağlıyor şurup içmek için 
0 oy
(7,243 puan) tarafından
Damlalik biberon gibi birseyle versen mesela d vit damlaligi vardi ben onunla vermistim o hosuna gitmisti 
(1,011 puan) tarafından
Ya rengine bakıyor kokluyor ve imkanı yok açılmıyor o ağız bir daha.. en sevdiği şeylere karıştırdım yine anladı . 4 doktor bir araya geliyor yine içiremiyor yine içiremiyor en sonunda iğneyi dayıyorlar:( . Ağzında tutuyor öğürmeye başliyor :(  nefes tamamen gidiyor mosmor kesiliyor ama onu yine yutmuyor :( yanlışlıkla yutsa dahi zorla kusuyor acayip bir şekilde :(
(7,243 puan) tarafından
Hemen ardindan meyve suyu sut filan al tamam ic diyip versen onka yutup gitmiyor mu
(1,011 puan) tarafından
Aynen yanımda onları bulunduruyorum canım . Yada hemen emzik vermeye çalışıyorum ama 30 aylık çocukta böyle inadı ben ve eşim ilk defa görüyoruz. Eliyle onları iterek tükürmeye başliyor ağlayaraktan acıdı diye :( doktorlar hiperaktif bir bebek olduğu için böyle yapıyor sırf yaramazligindan dolayı ama aşırı akıllı kendi aklında her birini gruplandırmış diyip gülüyorlar. Ama akıllı olması şuruba da yansısa keşke :( şurup şisesinin dahi dışına bakıyor ordaki harfleri kendi beyninde bı sıraya koymuş calpol ve pedifen diye.. a e diye bakıyor valla bende anlamıyorum keşke ogretmeseydim o harfleri diyorum bazen :)
(7,243 puan) tarafından
Ay çok fenalar ya :))
0 oy
tarafından
Ayni benimki de oyle. 4 yasinda icmiyor. Zorla agzina dokup burnunu sıkıyorum. Bazende sutunun icine koyuyorum. Eziyet resmen surubun  yarisi bosa gifiyor
(1,011 puan) tarafından
Allahım ne zormuş :( 15 gündür ateşli sürekli titriyor . Benim dahi dayanacak mecalim kalmadı üzüntü ve ağlamaktan :(
tarafından
Cnm cok gecmis olsun. Acile goturup serum taktirsaniz cabucak toparlar aslinda
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Zorladığınız için içmek istemiyor. Oyun oynayarak ve bebek yada peluş oyuncak gibi birşey varsa ona verir gibi yapın. Aa çok güzel demi falan diye özendirin.
(1,011 puan) tarafından
İlk zamanlar öyle yapıyorduk yine aynı sekildeydi yani bir faydası olmamıştı. Sadece calpol içiyor o da sırf pembe renkte diye. Geri kalan pembe dişk hiçbirşeyin faydası olmuyor :(
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım benimde ilk zamanlar sevmiyordu ama alıştı ilk zamanlar ona şırınga ile veriyordum mecbur 
0 oy
(10,006 puan) tarafından
Benimde basima geldi ogne yazdirdik 3 tane igne oldu kendine geldi :)
0 oy
(837 puan) tarafından
Biberona koy suyla karıştır su diye içir canım ben öyle yapıyorum..içerken de ilgisini çekeceği birşeyler ac baksın 
(1,011 puan) tarafından
Canım anlamiyorsa İnanki çok şanslisin. Çünkü benim oğlum kokulara karşi o kadar duyarlı ki o koca biberona 2 damla dahi koysam anlıyor ve birdaha o biberonu dahi asla ağzına almıyor :( taa ki unutuncaya kadar.. biberonun birinden öyle yaptım diye 1 ay o biberondan süt içmedigini biliyorum :(
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Şiringalar oluyor bazı şuruparda onları saklıyorum onlarla veriyorum
0 oy
tarafından
Mamasina kat canim
(1,011 puan) tarafından
Antibiyotiğini katamiyorum canım. Acı olduğu icjn mamayida etkiliyor birde doktor süte karıştırma zehir etkisi yapar dedi o yüzden :(
tarafından
Adı ne antibiyotigin
(1,011 puan) tarafından
Genel anlamla her antibiyotikte söylüyor canım 2 3 doktor da böyle söyledi o yüzden bende korkuyorum .. şuanki augmentin
tarafından
Kusura bakma da resmen doktor saçmalamış ben de çocuğum bebeklikten ucungecti hep sütüne koydum verdim maasallah hiç de zehirlenmedi
0 oy
(650 puan) tarafından
Bizimki de öyle şırınganın iğnesinin çıkarıp agzını tutup boğazına sıkıyorum ağlıyor yerlere yatıyor ama ne fayda boğaza sıkınca içmek zorunda kalıyor 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hep şiringa ile ağzına direk boşaltıyorum bağırma ağlama eşliğinde
(1,011 puan) tarafından
Ağzında tutup öğürmuyor mu. Bizimki şıringada olmuyor boğulacak daha hala ağzında tutuyor mosmor kesildiği halde :(
(6,441 puan) tarafından
Benimkide 31 aylık daha yeni ateşi kusması isali kesildi yere yatır eşin ellerinden tutsun sende bacaklarını apış aranaa al yanaklarını sık hafif tabi şiringanın ucunu azda olsa sok ağzına hemen sık kafasını eğmesine kalkmasına izin verme sonra su içir bi iki yudum
(6,441 puan) tarafından
Ben alıştım böyle içirmeye yoksa ağzında tutup akıtıo ağlasın zırlasın kaldırmıyorum baktım yutmuş kaldırıyorum kucağıma alıyorum susuyo 3 öğünde öyle yaptım
(1,011 puan) tarafından
Bugün tam da bu şekildeki pozisyondaydık :) mosmor kesildi öyle yuttu. Tabi o süreçte 3 kaşık boşa gitti tükürdü yada kustu.. kendine üzülüyorum en çok rezil halde 15 gündür ateşle çok kötü :( kendimi filan düşünmemeye başladim İnanki sabah işe gidiyorum 2 saat uykuyla gidiyorum ama yine yeterki oğlum iyi olsunda uykusuz duruyum diyorum işteyken aklımda evladının kalması çok daha kötüymüş :(
(6,441 puan) tarafından
Zor allah yardımcın olsun ben günde 5 7 kez duşa soktum ilaçları 3 4 st bir vrdim
0 oy
(1,553 puan) tarafından
Calpolun çileklisini seviyor portakalli haric 
0 oy
(902 puan) tarafından

Benim oğlumda içmiyordu ilaç diyip ağlıyordu 

Yıllar önce bi videoda gördüm japon bi adam çocuğuna surubu icirmek  icin kucuk sut yada meyvesyyu kutusunu delip ordan iciruyodu dene belki işe yarar

image

0 oy
(1,386 puan) tarafından
Canım doktora sorsan da bi meyve suyuna falan katsan çok azıcık o kadar ki tadı değişecek kadar 
0 oy
(48,601 puan) tarafından
doğru bişey degil ama.montumu giyip kapidan cikiyodm gidiyorum diye yada oyuncaklarını kapıya tasiyodum hurdaciya vericem diye iciyodu oyle olunca
(48,601 puan) tarafından
ustunede meyveli sakiz veriyorum.hemen elimde tutuyorum onu ilkten tekle basladik 4 e kadar cikmisti bakalim bu kis napicaz
0 oy
(2,786 puan) tarafından
Silingayla ver ve ona bununla bide şu içelim de oyn gibi içer canim
0 oy
tarafından
Şırıngaya koyup bi anda ağzına sıkıp veriyorum kaşıkla çok eziyet ettim kendime en son aklıma öyle gelmişti meme gösterip şurup veriyorum 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aslında yaşıda küçük değil onu al karşına konuş canım Allah yardımcın olsun çok zor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,283 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 214 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
0 oy
3 cevap 131 göst.
16 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busecik (50 puan) tarafından soruldu

378,878 soru

11,340,494 cevap

34,807 kullanıcı

...