0 oy
133 göst.
Aile kategorisinde (85 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2 buçuk yaşında sünnet ettirmeyi dusunuyoz dewletni ozelmi iyi sizce bana yardımcı olur musunuz surecnasil geciyo şimdiden stres oldum bı ara konuştuk doktor anestezi vericez dedi biraz korktum yani daha küçük nd anestezisi

12 Cevaplar

0 oy
(1,251 puan) tarafından

Ben iki oglumu agustosta ettirdim biri okula basladi diğeri 1 ay sonra 2 yasina girecek 

Ozelde ettirdik biz anestesi olmadi bölgesel uyusturma ile sunnetleri yapildi 

Dikişli sunnet yaptirmadik şuan saglik bakanliginin önerdiği klempli sünnet teknigini tercih ettik sukirler olsun bi sorun olmadi suan cok iyiler maşallah

Ama yaşadığın duygularin 2 katini yaşadım iki cocuk sunnet ettirince:) duygu yogunluguda daha fazla oluyor ama hic korktugum gibi geçmedi bizim ki darisi sizin basiniza inşallah hayirli olsun simdiden:)

(85 puan) tarafından
İnsallh cnm ama neden devlettde anestezi veriyorlar sence iyimi sen oneriyomusun cnm özelde fiyat ne kadar acaba siz ne kadara yaptınız off şuan çok strsliyim hastanedeyim EKG rotgen ve tahlil verdiler
(1,251 puan) tarafından
Doktor veriyor cnm sonuçta anesteziyide bize cok iyi gibi gelmiyor ama sorun olsa yapmazlar sanırım
Biz istanbul başakşehirde klinikte yaptirdik her bir cocuk icin 1000 TL ödedik aonra iki kardes deyince 50tl indirim yaptılar:)
(85 puan) tarafından
Kuzum ne bilim korkuyom stres bastı
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
1 hafta önce sünnet olduk ☺️ genel anestezi altında oldu ve oğlum 2 buçuk aylık düşün çıktığında çok ağladı bı 10-15. Dk hiç susmadı sonra doktor kantaron yağı sürün dedi ve tavsiye ederim gerçekten çok iyi geldi iyilestik bile sizin yaşında biraz daha zorlanırsınız Allah kolaylık versin 
(85 puan) tarafından
Kuzum daha küçük.  Neden anestezi veriyoalr ne gibi peki zorlanma
(636 puan) tarafından
Bende ilk başlarda çok korktum eşimle tartıştım el kadar bebeğe narkoz verdiriyorsun diye ama bu şekilde yapıyormuş doktor sersemlik vermiş ağır vermemiş zorlanmada şöyle hareket edicek acısını söyleyip ağlar hareket ettikçe canı yanar çünkü
0 oy
(5,953 puan) tarafından
45 günlük dü oldu sünnet bölgesel uyusturma oldu dikisli oldu anlamdik birsey bebekti ozelde profesöre yaptirdik   sizinki 2.5 yasinda akli sarıyor zorlar biraz ama gecer gider  imkanin varsa özelde yaptir
(85 puan) tarafından
Özel dahami iyi cnm
(5,953 puan) tarafından
Bana göre öyle ilgili oluyor takip süreci oluyor kontrol hakkin oluyor sira sorunun olmuyor bir problemde hemen ulaşma şansın oluyor
0 oy
(5 puan) tarafından
İlk oğlum 2 aylıktı ikinci de 3 aylık . Her ikisinde de sorun yaşamadım ki ikincisi evde eski usul sünnet oldu. 

Büyük oğlum tek böbrekli olduğu için apar topar yaptırdık, enfeksiyon riski olmaması adına ama dediğim gibi hiç problem yaşamadım. Ancak o zaman doktorumuz , çocuk nefroloji prof.doc.dr., sünnet için en iyi zaman 3 ydn önce veya 5 yaş sonrası demişti. Ama inan nedenini hatırlamıyorum şu an . 
0 oy
(1,634 puan) tarafından
2 yaş ve 6 yaş arası sünnet ettirilmiyor çocuk psikolojik olarak etkileyebilecegi icin
(85 puan) tarafından
Yaa ama doktor dediki olur
(1,634 puan) tarafından
Ne bileyim valla benim bildiğim 2 yaş ve 6yas arası yapilmiyor
(2,804 puan) tarafından
Bnm oğl. 1 buçuk yaşnda bnde yaptıralım diyor. Eşim havalar soğudu enfeksiyon kapar bilmem ne erteliyor sürekli, şu 2 6 yaş arası  gerçekliği doğrumu  bnde duydum
(1,634 puan) tarafından
Canım açık birakmican ki altını soğuklukla ne alakası var bezini baglican yine
0 oy
tarafından
Geçen ay olduk bizde 6 aylık bebeğim genel anestezi oldu ilk gün çok zordu ama diğer günler çok rahat geçti 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
2 yaşından 6 yaşına kadar doktorlar onermiuo canım ama 
(85 puan) tarafından
Neden cnm peki
(1,386 puan) tarafından
Canım valla sağlık açısından ve psikolojik açıdan pek iyi değilmiş o yüzden doktor kuzenimin oğlunu 6 7 yaşında yaptı
0 oy
tarafından
devlet hastanesinde yaptırdık bölgesel anestezi verdı doktor sadece o kısma yumurtalıkların ordan ıgne yapıp uyusturdu 5 dk snra uyusunca tekrar ıcerı aldı bızı sunnetı ettı cıktık geldık kıyafet falan giydirme  suslu vs gerek yok bol rahat bısey giydir yeterlı gayet sonucta kucukte olsa bır amelıyat ates vs olabılır demıstı doktor kremler kullan ates olursa panıkleme eklem yerlerine soguk uygula ates dusurucu ver Allahın ıznıyle kolayca atlatırsınız bızde 4 temmuzda olduk oglum 3.5 yaısndaydı
(85 puan) tarafından
Kuzum çok gemcis olsun ama çok korkuyom anestezi yönünden sizede verdiler demi anestezi
tarafından
lokal anestezi oldu kuzum yanı sadece o bolgeyı uyusturdu yumurtalıkların ordan ıgne yaptı 5 dk ıcınde uyustu snra sunnetı yaptı cocugum uyanıktı komple uyutmadı
0 oy
(437 puan) tarafından
Valla hayatım 3 gun once goturdum ben sunnet icin devlete ayın 25 ine gun verdi artik doktordanmı hastanedenmi bana dediklerini sana soyleyim bi krem yazdı bunu alın birde strec getirin dedi saat 8 de burda olun ve ben hemsireyle haber gonderdigimde kremi bolgeye surun strecle sarın dedi 9 da amaliyat haneye alacam dedi yaninda sadece emziğini gönderin saat 8 de doyurun birdaha doyurmak yok dedi ayı kucuk olduğu icin lokal anestezi yapacam dedi mumkunse uyutmayın amaliyatta uyusun dedi ama sorun şuki bana öglen ikide amaliyat edecem diyor beni mcocugumu 9 da alıp 2 de neden amaliyat ediyorsun bu cocuk aç annesiz dururmu sıra var desem odasinda beklesin yada benle yukarı alsın birde 5 tüp kan aldılar daha 20 gun var bi gecerliliği yok cocuğun kollarıni mahfettiler eşimde sinirlendi parası batsın gidip özelde yaptırcam bune saçmalık dedi çıktı
(85 puan) tarafından
Yaa oylemj cnm buzimkide kan aldık şimdi EKG rotgen çektik şimdi anesteziyw sıra bekliom bakalım ondan sonra doktor ne diyecek doktor Perşembe dedi ewet kanda aldılar
0 oy
(3,396 puan) tarafından
16 gün olduk bizde dikislerin düsmesini bekliyorum bende igneyle uyusturup yaptilar antibiyotik krem verdiler birde calpol kullandık 5 .5 aylik bebegim
(85 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm bizede Perşembe dedi kan aldı anestezi istedi ve EKG ve rotgen istedi bakalım şimdi doktor ne diyecek anestezi vericem dedi
(4,954 puan) tarafından
Dikisler icin suya oturtuyor musunuz baya olmus niye dusmedi acaba
(3,396 puan) tarafından
Bizim doktor 10 gun sonra banyo dedi havalar serin diye sık yikayamiyorum
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben oğlumu 4 aylıkken yaptırdım şuan 6 aylık devlette yapacaktık ama boş yer yoktu ileri tarihe attılar bizde o tarihte taşınmak zorundayız diye yapamadık devlette. Özelde yaptırdık işte 4 aylıkken. Gayet memnundum genel anestezi ile yaptılar. Dr nasıl uygun gördüyse öyle yapın bence başta bana da lokal de yapıyoruz ama seninkisi çok hareketli demişti lokal yapsa kolu bacağı durmayacagi için hareket etse yanlışlıkla bişey olsa daha kötü. Zaten bünyesine göre doz ayarlanıyor dedi. Sabah götürdük giriş yaptık hastaneye 9 da 11 de sünnete girdi 11.30 gibi çıktı 1 2 saat beklettiler kontrol amaçlı oglende taburcu ettiler gayet memnun kaldık. Cesaret sertifikasi vs verdiler sünnet şapkasıyla çekim yaptılar baba kahvesi ikram ettiler. Haftasına kontrole gittik her şey normaldi. Çabucak da iyileşti. 
0 oy
tarafından
Keşke daha küçükken yaptırsaydın canım çok zor olur şimdi özele git bence 
(85 puan) tarafından
Neden cnm zor oldu özelde eşim yok diyo pahalı diyo
tarafından
Ee yürüyor şimdi yürümek istiycek kalkmak istiycek 3 4 aylıkken yaptırsaydın çok kolay olur du

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 115 göst.
18 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eminee4547 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
9 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fadimana (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
15 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kubrabas (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 99 göst.
11 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SiyahMasal (261 puan) tarafından soruldu

379,417 soru

11,357,244 cevap

34,835 kullanıcı

...