0 oy
411 göst.
Diğer kategorisinde (600 puan) tarafından
Kızlar önümüzdeki ay kiramiz yenilenecek ev sahibi bugün aramış eşimi şuan 1350 TL kira veriyoruz 5 yıllık sözleşmemiz var  oturduğumuz yer normal bir ilçe öle önemli bir konumu yok 5 bin yapalım demiş eşimle baya konusmuslar hadi 3 bin olsun demiş bende eşime dedim ki biizi çıkarmaya hakkı yok kirayı bu kadar yükseltmeye de hakkı yok yüzde 25 tek yapabilir canım çok sıkıldı çok ederse ne yapalım ya akıl verin Aralık'ta dugum yapicam 2 çocukla ortada mi kalicaz ya 

19 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Ne evden cık ne kirayı kabul et oyle sey olmaz yuzde 25 hakkı  dava et kesınlıkle 
-Reklam-
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Hangi şehirde oturuyorsun canım bencede birden çok yükseltmiş hayrını görmesin o paranın yazık günah yaa
0 oy
tarafından
Bizmki bu yil/30 yaptı oysa 10 da anlsmtik girerken Ağustos da da /100 zam yapck istersnz kalın diyor,bizde eşimin eski evi var yaptrp orya gidcz 
tarafından
Sozlesmnz varsa haknzi savunn bizmki bitti yapalım dedik bunu sürdü onumze
0 oy
(7,605 puan) tarafından
Ne kadar vicdansız oldu bazı ev sahipleri merhametsizlerin eline düşürmesin Rabbim kimseyi 
0 oy
(394 puan) tarafından
Canım haklısın ama orta yolu bulun derim diğer türlü zitlasirsaniz valla burnunuzdan getirir. Herseyi bahane ederler
0 oy
(198 puan) tarafından
Dün bizim 1150 olan kiramız 2000 oldu adam 3000 istemiş eşim kaç sast dil dökmüşte razı etmiş. Çıkın dese evden oturduğumuz yerde kapısı camı eski yerleri taş sobalı evlere 5000 istiyorlar insanlarda ne merhamet kalmıi nede vicdan valla adam çıkarmadı diye sevimdim bile artış oranına falan takılmadım öderken zorlanıcaz ama çıkın dese doğalgaz açtırması ev bulması nakliyesi depozitosu emlakçıya parası vs derken rahat 20 bin gider heralde. Ev sahibinizle orta yol bulmaya çalışın ev fiyatları aşırı pahalı dün oturup ağladım
0 oy
(7,736 puan) tarafından
Onun amacı sizi evden çıkarmak allah merhamet versin böylelerine 
0 oy
tarafından
%25 ten fazla zam yapamaz şikayet edebilirsiniz
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Yüzde 25 zamlı ne kadar ediyorsa o kadar ödeyin. Eğer diretirse git şikayet et devletin belirlediği zam bu diyin. Hiç bişey yapamaz. Bizimki de diretti 3-4 bin olsun falan diye ben 1500 veriyordum 2000 TL den üstü 1 TL ödeyemem istersen git şikayet et dedim.
(600 puan) tarafından
Vallahi öyle yapacağım ister kabul etsin ister kabul etmesin sözleşme denen bir şey var
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Yapamaz tefe TÜFE'ye göre zam yapın kontrat var hiç bişey yapamaz 
(600 puan) tarafından
Öyle zaten 5 milyar ne demek ya
(7,447 puan) tarafından
Yapma zam tefe TÜFE'ye göre yaptığın sürece seni çıkaramaz
0 oy
(118 puan) tarafından
Bizimde kiramiza yuzde 125 zam yapiyodu kabul etmedik git polisi avukqti cagirin dedik bu ay yuzde 25 zamli verdik ister al ister alma deyip vermis esim sonrada 200 tl bari fazla ver demis param yok demis cikmis yani sizde biraz boyle disinizi gosterinki cikaramayacgini anlasin
(600 puan) tarafından
Vallahi canım öyle zaten bu kış vakti ben nereye gideceğim madem sözleşmeyi kabul etmeyecekti niye başta bize böyle bir sözleşme verdi
0 oy
(537 puan) tarafından
Kiralar uçtu maalesef ama şunu da düşün ev sahibide sen hangi fiyata alıyorsan o fiyata alıyor herşeyi yani o da zamlı alıyor bir orta yol bulabilirsiniz güzellikle konuşup hemen ben dava açacağım falan diye adamla zıt gitmeyin isterse sizi bal gibi çıkarır öyle yada böyle dava falan değil güzellikle çözün olayı 
(600 puan) tarafından
Valla canım benim ev sahibi mühendis ayriyeten yap sat yapıyor aç gözlülük bu ben bu sözleşmeyi yaparken onunda kendiminde haklarını korumak için yapıyorum madem sözleşmede kalmayacaktı hiç bu sözleşmeyi yapmayacaktı hem bir kere beni bal gibi asla çıkartamaz devlet benim haklarımı koruyor
(537 puan) tarafından
Kesinlikle öyle haklisin ama işte maalesef Allah fırsatçı yapmasın kimseyi kiracıdan yana şu zamanda devlet ama bunu kötüye kullananlar çok var benim kiracima kaç ay önce çık biz oturacaz dedik çıkmadı mahkemeye verin dedi mahkeme açtık kaç ay sonraya verdiler mahkemeyi üstelik biz haklı oldugumuz hâlde ama istesek öyle yada böyle cikartirdik allhindan bulsun dedim onun yüzünden ben şuan yeni eve taşındım altı bin lira kıra veriyorum kendi evim varken
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Biz yüzde 10 ile anlaşmıştık yüzde yüz yaptı pislik adam 
(600 puan) tarafından
Allah kabul etmesin inşallah
(4,969 puan) tarafından
Amin cnm bnm bide apartmanda karşı karşıya kapı komsiyuz hergun maalesef ki yüzlerini görüyorum
0 oy
(679 puan) tarafından
Dün avukatın sayfasında gördüm dava açabilirsiniz %25 üzerini kabul etmeyin sakın 
(600 puan) tarafından
Vallahi kabul etmeyeceğim yani yapacak birsey yok
0 oy
tarafından
Canim lutfen kabul etmeyin biz pesine düştük avukatla konuştuk avukat hatta 930 odiceksiniz dedi yoksa mahkemeye verip tazminat aliriz basta kabul etmedi ev sahibi avukat araya girince tıpış tıpış kabil etti. Bir de yariyeten bizim yan daire de onlarin onlara zam getirmemis biz ogrenciyiz sadece bize dedi bizde baya kotu olduk bu yuzden gerekirse tazminat aliriz dava dan vazgecmeyiz dedik çünkü bizi kucuk gorduler ogrencildir s3sini çıkartmaz kusura bakma uzun oldu ama demem o ki pesini birakmayin
0 oy
(4,205 puan) tarafından
1350×25% sini koyabilir fazlasini asla isteyemez mahkemeye versin bırakın siz haklısınız 
(1,783 puan) tarafından
Mesela nasıl hesaplama oluyor nekadar ödemesi lazım bu 1350 ye nekadar zam yapılmasi lazım
0 oy
(402 puan) tarafından
Ben bu yüzde 25 olayına karşıyım. Devlet herşeye 100 de 300 zam yapsın ben çoluğumun dan çocuğumdan kısıp bir gelir olsun diye ev alıyım ona sadece 100de 25 zam yapabileyim. Haklısınız size birşey söylemiyorum ama ev sahibi diye onun da ödemeleri çocukları yok değil. Bizde kiracımıza burda artan fiyattan az zam yaptık ama çocuklatın okul masrafını karşılasın diye aldığımız ev evin faturalarını bile ödeyemiyor. Çok büyük haksızlık. Tek taraflı düşünmemek lazım.
(600 puan) tarafından
Bak canım haklısındir kendi çapında ama benim ev sahibimin durumu çok çok abartısız iyi tanıdığımız birisi zaten hem mühendis hem yapsat yapıyor İnanki kiramizla geçinen birisi olsaydı bu kadar tepki vermezdim
(402 puan) tarafından
Yok size sözüm zaten yok çok zor su devir de kiracı olmak. Ben de kirayla geçinmiyorum tabi ki ama artık herşey okadar saçma bir şekilde arttıki kira konusunda da insanlar ayıp ediyor bence. Çok arkadaşım ev tuttu sonra ev sahibi vazgeçti başkası gidip o 2 bin veriyorsa ben 2500 veririm diye. Suan benim kiracım 1600tlya oturuyor ama üst katı 4000 tl yani ev aynı ev cephe aynı tamam benim ki 4000e zaten oturmasın ama 2000 tl da 6 ay sonrası için az zam olarak çünkü hiç birşeyin yanına yaklaşılmıyor. Allah sonumuzu hayır etsin. İyiki çocuklar küçükken birşeylerden kısıp yapmışız binanın aidatı 600 tl şaka gibi.
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Bu ev sahiplerini anlamıyorum ya hiç mi vicdanları yok. Bizim de bi kaç tane kirada evlerimiz var kayınbabam onlarla geçim sağlıyo milletin 3000 e oturduğu mahallede 900 lira kira alıyoruz daha da yaranamıyoruz kiracılara :) valla Allah yardımcınız olsun ev sahiplerinize de vicdan merhamet versin 

0 oy
(12,492 puan) tarafından
Sözleşmen varmış dava edebilirsin kesinlikle kabul etme 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 79 göst.
0 oy
10 cevap 247 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (565 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu