0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde (1,125 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar bu nasıl zihniyet dik başlılık 50 yaşında kayinbabamin kardeşi halam var 23 senelik kocasına kızmış aşağıliyor diye yuvasini yikacakmis kendi beddua etmiş kocasinida bunu duymuş ve haksız yere beddua niye ettin demiş birde mahallede özel hayatını çok özel konuşmasını yaptığını anlattiyor e adam sna  bunu demekle.evden gidilir mi gelmiş başimiza sıkışık evde ufakcik evde ben hastaya bakıyorum duruyoruz ben hamileyim diyorum zaten git diyoruz yuva yikcak bsey yok diyoruz bizz laftan anlamaz oldu kafayı yemiş resmen sadece ağlıyor ne yapcam bilmiyorum sinirden stretsten ne yapcam bilmiyorum kardesi  yanimzda 61 yaşında o da sıyırmış huzur kaçırmak olur mu 1 senelik geline kaynanin arasını aciyorlar çok ayıp degilmi düşüncesiz olması hastaya bakıyor demiuo kendi baktığı yok istememde bakmasini

21 Cevaplar

+12 oy
tarafından
Yemin ederim bizimkoydeki yasli kadinlar gibi konustun soz meclisten disari agzina vurup uysutirasim geliyodu onlarida yuvasinda huzur olmayinca insan napsin arkadaşım yari yastansonra bosaniyo bilmem je demissin
(1,125 puan) tarafından
Herkes lafına dikkat ederek konuşursa ona göre tepki alır zaten bilen biliyo neyi nasıl konuşması gerektiğini öğretmene gerek yok kimseye saldirdigim da yok iftirali bir cümleye hiç gerek yoktu gereksiz yere uzattıniz
tarafından
Ok canim iyi gunler adaletli hukuklu bol muhabbetler
(9,908 puan) tarafından
Ben cahilim, okumadım. Sizi yetiştirenlerden biri olmak çok acı. Hayırlı günler. Adaletin terazisini vicdanınıza da yükleyin.
(1,125 puan) tarafından
Siz ne alaka şimdi nagi diyen olmadı ki burda ben kendi adıma knustum onun üzerine dendi sen kim oluyorsun da milletin vicdanını sorgulayacak terazi ahirete kalsın
(9,908 puan) tarafından
Benim yorumum üzerine yapmışsınız ilk yorumu hak hukuk ile ilgili olanı, geriye dönüp okuyun dilerseniz. Siz ile başlayıp sen ile devam eden yorumunuz size kalsın. Daha fazla dahil olamayacağım bu konuya. Selametle.
-Reklam-
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Kızı var orta okula gidiyor onuda düşünmuyo hiç 
tarafından
Niye boşaninca kızına ne olacak? Annesiyle birlikte yaşar işte.
(1,125 puan) tarafından
Kocasının velayeti verip vermiyceni bilmiyor oğlu da o yüzden kardeşim ufak diyor annesinin peşinde öyle üzülüyoruz yuva yikmasinkar diye
0 oy
tarafından
Allah yardımcısı olsun önce bi dinleyin kadını o da ister mi acaba bu yaştan sonra ayrılmayı hem sen niye bu kadar stres yapiyosun ki
(1,125 puan) tarafından
Stres yapmak değilde canım yuvada kolayla.olmuyo kendi ablası dahi bunu anlatmaya calisiyo ona iş bulur çalışırsın kızına bakarsın elbette ama yıkma yavrum bı söz için yuvani diyor şiddet yok diyo ablasi.dahi herkes öyle ara bozmak istemiyo
0 oy
(15,820 puan) tarafından
Ayıp degill.....

Kimbilir daha neler yaşıyor asagilamasi cokmu normal....

Benim annem 40 yıl sonra yıktı taşıma su ile değirmen dönmüyor bacimmm.....
(1,125 puan) tarafından
Bacım kocaya beddua etmiş kocasinida bunu duymuş ve kız kardeşinle beddua ettin arkadam ben hak ettim mi bir dediğini iki etmedim bu zamana kdr ne yaptım demiş bunu deneyle evden gidilirmi
0 oy
tarafından
Senin huzurun kalmazsa sus otur o zaman. Ne kadar ayıp. Belki kadının sıkıntısı çok büyük. Kafayı yemiş muamelesi yapmak ne demek? Allah kimseyi kimsenin eline düşürmesin. Aklı olan birbirine düşmez zaten. Biraz silkelen kendi annen olsa aynısını söyler miydin? 
(1,125 puan) tarafından
Kendisi bunu demiyo bana akıl almaya bakiyr dönmekde istiyor akıl arıyor sen kimsin de süs otur diyosun ki istersen yorum yapmaya bilirdiniz zorla yakaniza yapismadik
tarafından
Sende desteklemeyi bekleyerek açtın bu postu ayrıca istediğim yorumu yaparım.
(1,125 puan) tarafından
O zmn payını alınca da vay efendim şöyledir böyledir demeyeceksinz bende özgürlük hakkına sahip.olarak istediğimi paylaşır konuşurum hakaret değil küfür değil hakaretlere uzatmaya gerek yok
0 oy
(118,484 puan) tarafından
senin bunu ayiplaman ayip asil
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Adamdan sıkılmış bahane arıyor 23 sene idare etmiş bu zmndan sonra mi edemicek 
(6,668 puan) tarafından
İşte ya birini bulmuş yada adamdan ayrilmaya yer arıyor
(1,125 puan) tarafından
Valla artık ablasida utanmasa öyle diycek şey diyo evlensen bu yaşta alan olmaz kır dizini otur kızım dedi
(1,125 puan) tarafından
Canim bide kocasına beddua etmiş adamda çalışan insana niye beddua ediyosun hatun demiş hak ettim mi diyince terk etmiş evi
(6,668 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ne diyim
(1,125 puan) tarafından
Amin canım amin umarım en kısa sürede verir yuva yıkılınca bizde günaha sokuyor kendi günaha giriyo zten herkes biliyo ablasi dahi beddua ettiğini etme kızım öyle demekle yuva bozulurmu diyi
0 oy
(938 puan) tarafından
Biz genç olduğumuz halde hala bazı sözleri kaldıramıyoruz küçük de olsa o yaşta insana artık ağır gelir tam kafa dinleme zamanı olunca daha çok huzur ister insan ama yoksa da kaç yaşında olursa olsun ayrılır kınama başına gelir bu arada biraz anlayış .
(938 puan) tarafından
Huzurunun olmadığını sürekli hakaret edilen yerde nasıl yuva olur siz olsanız ne yapardınız oturur muydunuz Allah aşkına
(1,125 puan) tarafından
Ben o evde tek kök olur huzuru kendim yaratirim tıpkı isyan etmediğim gbi bu evde sürdurdugum hayatım olduğu gibi
(1,125 puan) tarafından
Beddua edilir mi Allah aşkına durduk yere dertlendim beddua ettin bunu duymuş diyo ha bize
(938 puan) tarafından
Ne kadar duymazdan gelecek ne kadar oturup susup dinleyecek değişmez değişmez o yastan sonra hiç degismed adamlar kafası rahat durmak varken onu cekmeeye göndermek de ne biliyim başka gidecek yeri yok mu
(1,125 puan) tarafından
Kastamonu da oğlu var onun yanına gidebilir aslında da kararsiz
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Huzur yoksa yuva yıkmanın yaşıda yoktur...

Sıkıntın baska senı darlamasıda ayıp tabıkı hepsı kızılay çsdırı gibi başınıza toplanmş :)alsınlar dul maaşlarını kardeş kardeş geçinirler :)
(1,125 puan) tarafından
Aynen bosanma masraflarida maaşı olanda değil korkma nerde enai var ona kakaliyolar ablası bile diyo kızım yuvayı dişi kuş yapar yapma oğlun kapıda berbat oldu piskolojisi çocukların diye yuvasini düşünen fındık kabuğunu doldurmayan şeyler yüzünden yıkar mi ya
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Artık sabredecek gücü kalmadıysa 70 yaşında da olsa boşanılır. 
(1,125 puan) tarafından
Öylede kuzum dedikodu yaparken bize mi sormus bunu desek biz kotuyuZ
(1,125 puan) tarafından
Kocasına beddua etmiş kocasinida bunu duymuş kiz kardeşiyle kavga ederken ağzıni tutamadım diyo bize
0 oy
(198 puan) tarafından
Sen kaynanalarla birlik mi oturuyosun ?
(1,125 puan) tarafından
Evet benim sıkıntım yok o konuda canım halam gelmiş bize danışmis arayı nasıl düzeltcez filan diye kötülük yokki ortada bizim evde kaynanam da bize kızdı biraz karışmayın etmeyin diye yuva yıkanın yuvası olmaz kızım kendi ettiğini buldu filan diye kavga çıktı evde onu düzeltmeye çalışırken bizde huzur kalmadı kuzum ya
(1,125 puan) tarafından
Benim kayinbabam hayatta değil mecbur evi tek oglan ve anası ve ben idare etmek zorundayiz
(198 puan) tarafından
Anladım sıkıntılı durum boşansada sonsuzakadar sizle kalmaz biraz idare et illaki gider ben senin yerine olsam sessizce beklerim . Kadın kafasını toplasın kararını kendi versin. Baktın boşanıyo kendi düzenini kur artık bizdr kendimizi ayarlayalım bebeğimiz olucak dersin. Sürekli olumsuz konuşursan zıtlaşma olur arnızda
(1,125 puan) tarafından
Zıt konusmadim canım dik başlılık yapma dedik hani sakin ol düşün diye uğraşıyoruz yuva bozulmasin yuva yıkanın yuvası olmaz derler biizi kötü bilseydi zaten kapımiza gelmezdi ben bu eve emek verdim daha borç ödüyoruz içini biz tamamlıyoruz halen bak burdan bir lafa dış kapının mandalı yuzuden bu evden gitmeyiz bacim
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Arkadasımızın annesi cocuklarını evlendırdı kaynanasını kuyuladı sonrasında bosandı olabiliyo insanlar mutsuzsa boşanırlar yani
(1,125 puan) tarafından
Evet ama fındık kabuğunu doldurmuyo yaptığımiz diyen kendisi bozma diyoruz o zmn bizde
0 oy
tarafından
Kimse durduk yere onca senelik yuvasini yikmaz.

Huzurunuz duzeniniz bozulduysa esinle konusun ayri eve cikin. Anladigim kadariyla kayinpederinle bir yasiyosun, kadinin abisinin evine gelmesinde anormal bir durum yok. Bi de yuzune karsi yok huzurumu bozdunuz vs demek, yani hamilesin diye kimse bu saygisizligi cekmek zorunda degil bence biraz dikkat et uslubuna. Birlikte eve okey derken her turlu ihtimal goz onune alinarak yola girilmeli. Eger okey degilsen kendi evine cik derim ki bence cikmalisin, ev ev ustune olmaz.
(1,125 puan) tarafından
Beni kimse evden çıkarmazda kaynanam dahi niye kaynanamı yanlız bırakalım.koca evde kim bakacak ona benim hayatım konu değil akrabamız beni evden çıkaracak demiyoruz biz yol bulup da yuvası olsun bozulmasın diyoruz
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Düzen mutluluklar huzur yoksa yıkılır kardeşim! Benim annemle babam baştan düzen tutmamış düzelir düzelecek çocuk var bilmem ne diye 30 seneye yaklaştı evlilikleri hala düzen yok ben diyorum anneme bitirsen arkanda olurum diyorum her zaman 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Madem çok rahatsızsın söyle kocana evi ayırsın rahat rahat yaşa  Ne ayıp söylediklerin. Senlik bir durum yok ayrıca sana ne oluyor. Ekmeğini aşını sen mi vereceksin. Çaresiz belli ki.
(1,125 puan) tarafından
Biz veririz Allah için sorun yok kaynanama bakıyoruz zaten evde bizden yardım bekliyen o bana ne oluyor diyemiyorum malised sahip çıkıp yuva yapmak zorundayiz
(1,125 puan) tarafından
Ben hem hastaya bakıyorum.evde hem ev işi yapıyorum hamile.halimle ben banane diyemiyorum kardeşim
0 oy
(1,762 puan) tarafından
22 yada 23 rakamına var bir sıkıntı annem de dahil 20 kişi var tanıdığım 22 23 senede biten evliliği ben rakama bağlıyorum valla 
(1,125 puan) tarafından
Nasıl rakama
(1,125 puan) tarafından
Bence bir insan sırf kocam bana hesap sordu arkamdan beddua edecek ne yaptım hak ettim mi dedi diye evden gitmekde ergenlik döneminde gibi ters düştü hani olgun insanlar bir karara konuşup varılır dimi bunda ne var
(1,762 puan) tarafından
22 ve 23 senede boşanan çok çevremde insan var ondan söyledim rakam da var ya tahammül kalmıyor bilemedim
(1,125 puan) tarafından
Anladım
0 oy
(431 puan) tarafından
Sizin için fındık kabuğunu doldurmayan bir konu olabilir ama o adamla o kadın yaşadı yıllarca. Dört duvar arasında olan şeyleri siz bilemezsiniz belki kadın şimdiye kadar çok çekti artık çekemiyor. Kimse durduk yere yuvasını yıkmaz. Ayrıca yuva yıkanın yuvası olmaz  demişsiniz bu durumda bu laf ne alaka anlayamadım. Evlenmek kadar boşanmakta normal.
0 oy
(7,416 puan) tarafından
Niye razı gelirsiniz birlik oturmaya ayrı eve çıkma durumunuz yokmu .
(1,125 puan) tarafından
Canim ben hasta bakıyorum mecburum kayinbabam yok eşine bakacak benim görevim annemiz neticede
0 oy
(9,908 puan) tarafından
Sa na ne :) bak çok net bir ifade. Kadının canına yetti belki belki bu son damla 
(1,125 puan) tarafından
Yardım et diyen kendisi banane diyip evden mi atalim
0 oy
tarafından
Kimin nolucagi belli degil sen daha 1 senelikmissin bence cok konusma insanlarin isine de karisma
(1,125 puan) tarafından
İşine karişilmak istenmeyenin ev bizim üzerimizde ne işi var başkasının yanında o zmn karışma demiyor ne yapabilirim diyor özel hayatıni mahallede yayıp laf taşıya tasiya yuva yıkan ben değilim zamaninda
(1,125 puan) tarafından
İstersen sende konuşmayabilirsin yorum hakkı verildiyse yuva yıkanın yuvası olmaz özel hayatı yaymak ne kdr doğru sizin zihniyette

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 477 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Bakiderya (1,125 puan) tarafından soruldu
0 oy
78 cevap 639 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde 2bebisinannesi (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 849 göst.
18 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
+2 oy
6 cevap 320 göst.
17 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 2Melek annesi.27 (1,271 puan) tarafından soruldu

374,666 soru

11,206,731 cevap

34,510 kullanıcı

...