0 oy
715 göst.
Diğer kategorisinde (1,590 puan) tarafından

Kızlar henüz bina inşaat halindeyken ev aldık. Evin sonlarına doğru gelinmiş durumda. Mutfakta balkon yok. Pencere var sadece. Şimdi mutfak normalde L şeklinde yapılacak. Benim yan komşum olacak kişi de ben ordayken yanımıza geldi. Ben mutfağımı U şeklinde yaptırıcam dedi. Mutfak lavabosunu camın önüne alacakmış.orda iş yaparken dışarıyı izlerim dedi. Şimdi şöyle bir Yandan mutfak bu şekilde yapılırasa daha çok dolap yapılmış oluyor. Bu bir avantaj. Ama pencereden dışarıya kafanı uzatma şansın olmaz, çünkü önünde lababo var. Mutfak zaten geniş değil. Daha çok küçülecek bu da diğer dezavantaj. Ayrıca cam diğer binaya bakıyor. Yani ortada güzel bir manzarada yok. 

Kadın böyle çok güzel olur. Bence sende düşün deyince biraz kafam karıştı. Sizce bu şekilde yapmak mantıklı mı?

17 Cevaplar

+1 oy
(404 puan) tarafından
Benim şuan lavabo pencerenin önünde ve aşırı su sıçrıyor canim sürekli elimde bez silmem lazım çok pis görünüyor temizlik acissindan sıfir yani
(404 puan) tarafından
Yol görünuyor benim burdan  panjurum sürekli kapalı acipta bakmam bile yani  bana saçma geliyor kiradayim kendi evime yaptirmam mutfağı çirkinlestiriyor bence
(1,590 puan) tarafından
Ayyy cnm çok sağol ya valla netleştim şimdi. Bak yol görünüyor ona rağmen bakmıyorsun.bir de benim ki bina var.
(404 puan) tarafından
Ne demek canim mutfağını küçültme boşuna.. Bu arada Güle güle otur evinde insAllah hayırlı olsun :)
(1,248 puan) tarafından
Ayy kaynananin öyle dediğin gibi sürekli cam silme herşey sıçrıyor
(1,590 puan) tarafından
Sağolun kızlar iyi ki sizden fikir aldım.
-Reklam-
+1 oy
(49,835 puan) tarafından
önü açık degilse mantikli degil L seklinde daha iyi hem bir duvara masani falan koyarsın yer dar olmaz 
(1,590 puan) tarafından
Haklısın cnm ya eşimde aynısını söylüyor . vazgeçtim pencere önünden
(49,835 puan) tarafından
iki arkadasimin dedigin gibi biri giris kat.yolu goruyo.hem on.tarafta mutfak genis teras gibi yerleri var onun icin cok guzel
digeri en ust.katta oturuyo ama önü ferah açık
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Annemin mutfağınds lavabo pencere önünde ama müstakil ev. Binaya bakıyosa bilemedim nasıl olur.
(1,590 puan) tarafından
Müstakil evlerde bu şekilde çok yapılıyor cnm. Yani bildiğin karşında bina var. Balkonlara bakıyor mutfak camı
(4,654 puan) tarafından
Hımm pek gerekli değil o zaman nenim Fikrim tabikii. Yine de senin kararın
(1,590 puan) tarafından
Haklısın bence cnm
0 oy
(6,620 puan) tarafından
Bı ara modaydı kız öyle cam önüne lavabo koydurtmak
(1,590 puan) tarafından
Bilemedim bende cnm. Şu an yaptırmak mantıklı mı
0 oy
(6,117 puan) tarafından
Manzara yoksa mutfağını yok yere küçültme 
(1,590 puan) tarafından
Eşim de aynı fikirde. Manzara yok cnm. Bildiğin bina var karşımda
0 oy
(814 puan) tarafından
Bence mantıksız camdan aşağı açıp bakamayacaksan ne anlamı kaplıyor camın tezgahın üzerinde işi yok bana göre canım sen bilirsin yinede 

Bide biz yıllardır böyle gördüğümüz için bana çok tuhaf geldi temizlemesi de zor olur 
(1,590 puan) tarafından
Yukarda arkadaş yazmış sürekli su sıçrıyor bulaşık yıkarken demiş. Dediğin gibi o camı silmek de zor olur
(814 puan) tarafından
Boşver hem mutfağın genişliği önemli riske atma canm
(1,590 puan) tarafından
Tamam cnm vazgeçtim
0 oy
(108 puan) tarafından
Yani binaya bakıyorsa bence mantıklı değil 
(1,590 puan) tarafından
Demi ya bence bu ihtimali düşünmeyim ben
(108 puan) tarafından
Yani temizliğinde zor sürekli elin suda yemek de
0 oy
(7,121 puan) tarafından
O cam hep kirlenir ama sil Allah sil devamlı 
(1,590 puan) tarafından
Ayyy su gelir sürekli bulaşık yılarken. Ve bunun yanında da mutfak zaten küçük iyice küçülecek
(49,835 puan) tarafından
icten neysede disi icin sürekli.tezgaha cikip silmen lazim zor olur
0 oy
(2,265 puan) tarafından
Benim mutfağım L seklinde camimda lavabo nun onunde ama balkonumda var cam balkon birlesiik.  Karsimda bina yok dışarıya bakabiliyorum amaa cama çok şu sicriyo illaki leke sicriyo sürekli silmek zorunda kalıyorum.  Karşın benim gbi boş olsa amenna ama binanin neyini seyredesin hiç kucultme bencede
0 oy
(120,784 puan) tarafından
ikbale katiliyorim
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Binaya bakıyorsa surekli perdesini kapalı tutmak isteyeceksin canım. Anneminde mutfağı öyle surekli tül yıkıyor cam siliyor ister istemez su sıçrıyor
(1,590 puan) tarafından
Kesinlikle vazgeçtim cmm. Zaten perde açık olsa, millet iş yaparken onlark gözetliyorum zannedecek :)
0 oy
tarafından
Ay canım bence hiç kullanışlı değil kaynananim mutfak lavabosu canım önünde o cam ne adam akıllı temiz oluyor nede güzel bir görüntü oluyor karşıda bina dip dibe hep stor kapali bir avantajı yok bence daha da insansin ruhu sıkılıyor 
(1,590 puan) tarafından
Birde orda iş yaparken karşıda bina olduğu için perde açık olsa millet hep onu gözetlediğimi sanar :))))))) düşünsene ışık açık akşam olmuş pencere önünde duruyon. Milet anlamaz karşı binadan da
tarafından
He valla kız başımıza gelmedi değil karşıdan tip tip bakıyorlar kayinbabam olduğunda o stor bir nebze dahi olsa açılmaz ☺️☺️
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Bende görmeden önce öyle isterdim ama kaynanamın mutfağı öyle üstelik dediğin gibi iki kişi zor sığıyor agrova önü açık yola baktığı halde bir hayrı yok dezavantajı ise asla cam açıkken iş yapamıyorsn ama aman diyim
(1,590 puan) tarafından
Nasıl canım cam açıkken iş yapamıyorsun? Dışardan görünmek anlamında mı diyorsun
(1,248 puan) tarafından
Yok canım içeriden cam açıkken bulaşık vs. Rahat yıkanmiyor şöyle düşün camın olduğu duvari düşün alti lavabo mutfak dolapları çok kısıtlı alt tarafı kullanabilirsin sadece yan yana 3kisi zor sığıyor arka arkaga asla sığmıyor o kadar dar ve küçük
(1,590 puan) tarafından
Yok cnm ben kesinlikle vazgeçtim. Çok saçma olur bu şekilde
0 oy
tarafından
Sen ilk seçenek gibi yap L şeklinde 
0 oy
(643 puan) tarafından
Bizim lavabo da pencere önünde. Cam silmek çok zor sürekli su sıçrıyo. Bide dışarı falan pek bakilmıyo. Perdem yarıya kadar inmis oluyo
0 oy
tarafından
O camı silmek işkence olur insana tezgaha çıkmn lazım sürekli 
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Aklıma ilk gelen su lekesi oldu benim sürekli silmek zorunda kalacaksın sanki

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,083 göst.
22 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.