0 oy
349 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Kimse yanlış anlamasin birilerine yardım etmeyi deli gibi seviyorum günüm guzellesiyo hayatım pozitiflesiyo biri ihtiyaç dese arkasını aramadan hep yardım ederim burdada çok gördüm kıyafet falan isteyeni ama böyle yardım isteyipte topladıklarını satanlar olduğunu duydum ihtiyacım var altında doğru mu ki bu iyilik yapmaktan korkar oldum senelerce patronum ben ve arkadaşım  kanser diye yardım ettiğimiz kadının aslında yalancı olduğunu öğrendik ne olacak bu halimiz 

6 Cevaplar

0 oy
(1,024 puan) tarafından
Orası öyle bide yardım postu açanlar hep yeni üye bunu farkettim 
(1,024 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilemiyorum büyük konuşmak istemiyorum ama ben açlıktan ölsem yinede isteyemem kimseden bişey yine de büyük konusmayayim
(1,018 puan) tarafından
Tabi imtihan dünyası yarın ne olucaz belli değil Allah kimseye muhtaç etmesin
(288 puan) tarafından
Bende hep öyle derdim ama iki çocukla kirada kocam bırakıp gidince hiç kimse ne ailem ne onun ailesi sahip çıkmayınca insan cocuklri icin yardım istiyor belediyeye başvurdum bı turlu sonuçlanmadı çocuğuma bez bile alamayacak hale geldim kış geldi hala kışlık kıyafet alamadım insan yaşamadan bilmez bı kaç ay öncesine bana sorsan bende senin gibi derdim çok zor Allah kimseye muhtaç etmesin
(1,018 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun dediğim gibi iyilik yapıp hep darbe gördüm gözümün gormedigine alrtik vicdanım el vermiyo çünkü bende ihtiyacı olan biriyim bu haldeyken bile elimi uzatirim ama sonuç hüsran olunca ne yapayım içimden gelmiyo işte
(288 puan) tarafından
Haklısın canım gerçek ihtiyacı olan kadar olmayıp isteyene var rabbim merhamet versin herkese
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Çok ihtiyacı var diye tanıdık birine bri sürü eşya verdim gitmiş dolapta satışa atmış eş dost söyledi şok oldum bir daha çöp dahi vermem kimseye gider çöpe atarkm
(1,018 puan) tarafından
Heh işte öyle yapıyorlarmış şaka gibi ya burda giysi kutularına kıyafet koyuyoruz çingeneler veya başkaları çalıp pazarlarda orda burda satar olmuş
0 oy
tarafından
İyilik yap denize at demişler senin yaptığın iyilik yanına kar olacak seni kandıran hesabı rabbim verecek ben etrafından gördüğün bildiğin kişilere yardım yapılması taraftarıyım burdan yapmak bana yanlış geliyor 
(1,018 puan) tarafından
Çok çok doğru birde instgramda meşhur oldu sürekli bez mama kıyafet istiyokar para yolliyim dedim birine hayır dedi mama al dedi mamaları alıp marketlere yanlış aldım diyip geri veroyolarmis parasını alıyorlarmış
0 oy
tarafından
Artık kimseye güvenemez olduk valla bende arada mesela çocuğum için istiyorum ama hani ücretli almak için istiyorum malum fiyatlar arttığı için temiz ürünleri dolap uygulamasından da alıyorum diye burdan bazen veren olursa almak istiyorum diyorum ama vermiyorlar bana da :D
(1,018 puan) tarafından
Güldürdün beni ya evet şuan ikinci eller bile uçmuş fiyatları o şekilde olabilir tabi ama güven işte kimseye güven kalmadı ki yoksa çar çaput yani veirilir herşey bu dünya için değil ama.***** yerine konmak var
tarafından
Aynen öyle valla canım güldürdüysem ne mutlu bana :D
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm ıhtıyacı olanlar hep ıyı nıyetlı olanla yetınen sükrü bılen ınsanlardır ısteyen dılenen toplayan acındıran hep senden benden zengin rahat hayat sürenler emın ol aza kanat eden sükrünü bılen dılenmıyo emın ol isteyemiyor
(1,248 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
(1,018 puan) tarafından
Ne güzel söylemişsin kesinlikle öyle Allah kendinden başkasına muhtaç etmesin ne diyelim somurduler iyi duygularimizi
(2,705 puan) tarafından
Amın amın canm Rabbım namerde muhtac etmesın dedem hep böyle dua ederdı şimdi cok iyi anlıyorm
(1,018 puan) tarafından
Ne kadar güzel soylemis amin amin
0 oy
tarafından
yillar once yasadigim bir ani geldi aklima bi kadin kapima geldi kis gunu soguk hava yardim istedi benden. üstunde incecik bisey var tirtir titriyor acidim hem para hem kyafet hemde mantomu verdim hemen aldi mantoyu giydi ustune cok sevindi, bende sevindim tabi hemde en sevdigim mantomdu sonra balkondan bir baktim kadin mantoyu soymus posette goturuyor yine o ince kyafetiyle sokakta.. bin pisman oldum o an. sonra bide ayni kadini avm de gormedim mi ful bakimli ustunde o bicim kiyafetler o kadar zengin gorunuyorki kapima gelen o degildi sanki. hayatimin sokunu yasadim ve o gunden beri kimseye inancim kalmadi...
(1,018 puan) tarafından
Ah canm işte hepimiz mutlaka yaşamışız aynı şeyi bunlar yüzünden asıl ihtiyacı olanlar mahvoluyo ben hep yaslilara daha çok acırım kiyamam bı dede vardı köye gidicem dolmuş param yetmedi kızım dedi çok üzüldüm öğrenciydim karnım çok açtı ama paramı ona verdim daha iki adım gitmeden aynısını baskalarinada yaptı çok ağlamıştım sınavım vardı açlıktan yapamadım bı kerede hastaneden cikiyoduk ilaç alicaz ve bir kutusu 2 sene önce 900 liraydı 5 kutu almam lazimdi bı kadın bı dede ayninseyi dedi yol paramız kalmadı dedi veridm kadına 20 lira ozaman otobüs bile 15 di yanımdaki dedeyede ver bide yemek yiyelim dedi yüzsüz sen bana ver bı kutu ilacım bizim maaşımiz dedi Allah'ın cezalari
tarafından
iste insanlarin merhamet duygularini sömürüyorlar canm Allah ıslah etsin..
(1,018 puan) tarafından
Amin inşallah insallah

İlgili bir soru bulunamadı

379,607 soru

11,363,858 cevap

34,841 kullanıcı

...