0 oy
1,848 göst.
Diğer kategorisinde (10,775 puan) tarafından
Kızımın sınıfında bazı veliler sdk yarışına girdiler. Biri birsey alıp dagıtır biri birsey alır biri birsey paketler gönderir . O hale geldi ki. Bir veli gönderdigi paketleri tüllerle bile süslemiş.kim daha ötesini yaparsa diye yarısıyorlar. Ögremenimiz de engel olmuyor. Aksine grupta vs yayınlayıp cok ovgu dolu sozler vs yazıyor. Neyse dün kızım biz ne dagıtacagız herkes dagıtıyor bizde dagıtalım diye tutturdu. Dagıtan velilerin cocukları alkışlanıyormuş. Cocuktur o da istiyor tabi. Durum maddiyat degil yoksa kimseyi bozmaz 1 er cikolata alıp vermek ama sdk yarısına ne girmek ne de destek olmak istemiyorum. Bana cok sacma ve ters geliyor. Ne bu sanki en iyi veli yarışması gibi. Peki ben kızımı kırmadan üzmeden bu fikrinden cevirmek için bu durumun hos olmadıgını nasıl acıklayabilirim? 

56 Cevaplar

0 oy
(10,775 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaslar birde bir acıklamada bulunmak istiyorum. 

Bilen vardır bilmeyen vardır. 

Ben bosandım. 2 cocuguma bakıyorum. Nafaka ve aile destegi ile geciniyorum. Annemin durumu iyi elinden geldigince o destek oluyor. Eski esimde cocuklar için bazı seylere destek oluyor. Evet evimde calısan abla var. Ama bunu eski esim parasını vererek işe aldı. Ben gene verdigi nafaka ile geciniyorum.o yuzden ayın sonunu zor getiriyorum. Ha multi milyoner olsam dahi kendi cocugumu pohpohlatmak, kendimi göstermek yada baska birdey için asla baska masumun boynunu bukmem.konu mevzu 1 kutu cikokata degil. Mevzu haftada 1 cikolata dahi yiyemeyen o masum can. Yada ona istedigi bir cikolatayı dahi alamayan anne baba. Benim kızım bizde dagıtalım diyorsa o masumda anne babasına diyor bunu üzülüyor. Onun uzuldugınu gören anne babanın cigeri yanar. Benim düsüncem bu. 
-Reklam-
+10 oy
(1,928 puan) tarafından
Sizin öğretmeniniz gerçekten problemli. Idare ile görüşmelisiniz. 
(1,928 puan) tarafından
Daha öncede yazmıştınız sizin öğretmeninizin genel tavrı sıkıntılı. Yani müdahale etmeniz gerekiyor. Öğretmen mutlu işine böyle geliyor muhtemelen. Geçen bi veli de sınıfta simit dağıtmış çocuklara. Bizde diğer veliler olarak hiç aldırış etmedik grupta zaten sohbete kapalı. Hatta sınıf kirlenmesin diye hocamız okulun bahçesinde yedirmiş. Allah kabul etsin ne yapalım yani biz veliler olarak.
(10,775 puan) tarafından
Tavır bu olmalı kuzum. Bizim eski sınıfımızda (bu arada mecburi sehir degiştirdik o yuzden bu sınıfa geldi) bir velimizin adagı varmış. Olmuş. Cocuklara kek ve meyve suyu getirmiş. Ogretmrn asla bunu veli yada cocuk ismi vermeden sanki kendi veriyomuş gibi vermiş cocuklara. Hayırın bilinmesi önemli degil ki. Olacaksa boyle olmalı. Ama velilerimiz bir sdk yarısına girdi. Yapan daha üatünü yapmaya calısıp cıta yukseltiyor
(208 puan) tarafından
Bence burada ogretmende hata yok veliler de sorun veliler yapmazsa her şey yolunda olacak
(6,441 puan) tarafından
Gruptan bu şekilds yazsan olmaz mı hem veliler heö öğretmen bi hizaya gelmez mi
(2,746 puan) tarafından
Ben öğretmenim asla ama asla böyle bir şeye izin vermem lazım aslaaaaa... Direkt tavrını koyarım veli grubuma yazarım kesinlikle iğrenç ötesi bir durum. Bi de utanmadan getireni alkışlamak iğrençççç o çocuklar ne alsın durumdan iğrenç ötesi asla yapmam. Ayrıca getirdikleri hediyeleride almam. Hele yüksek bütçeli hediyeleri asla almam . Geçen burada biri yazmıştı öğretmene 2 bin TL'lik hediye , cafede doğum günü vs. Diye asla gitmem o cafeye de o kadar netim. Direkt söylerim yüzlerine öyle bi duruma düşeceğime hiç olmasın
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Ögretmenın prensip sahibi olup bunu engellemesı bunlara sebep olucagını öngörmesi gerekırdı. Malesef zamanenın ögretmenlerıde degısık ne gerek var sımdı böyle bırseye. Isvecte kızım 4.5 yıldır krese gıder asla böyle seylere izin vermezler kızıma pasta alıcam okulda dogum gununu kutlayın dedım hyr her cocuk özenır bız hepsıne esıt sekılde kutlama yapıoruz zaten kndımızce dedıler. 
(10,775 puan) tarafından
Bende oyle olmalı dıye dusunuyorum.
+1 oy
tarafından
Kardesımın ogretmenı sene sonunda velıler toplanıp saat almıslar asla kabul edemem dedı verdı gerı, cıcek de ıstemıyorum dedı tek kabul ettıgı fıdan bagısı, bagıslayıp ona belgeyı goturuyolar, gecen muglada orman yanında 100 tane fıdan ekıp ogretmen adına bagıslamkslar kadın aglamıs mutluluktan, ogretmen dedıgın budur yanı
(14,015 puan) tarafından
Helal olsun valla
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Kız  sidik yarışini  niye sdk  diye  yazdın bu da küfür  değildir  heraldeki  öğretmenin  bu durumu  engellemesi  lazım 
(10,775 puan) tarafından
Kız elalemin sadakasına niye karısalım =D
(6,047 puan) tarafından
Sadaka degilmiymis sdk . Ben hep sadaka diye okudum
(1,381 puan) tarafından
Ahahah bnde öyle sandım ☺️. Kusura bakma kuzu
tarafından
Bende  hep sadaka diye okudum tüüüüüü ajsjsjsjjsjsjssjjsjj
(9,483 puan) tarafından
Kız bende sdk yarışını önemli bişey sandm okuma yarışı bilmem ne falan :D
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Aslında hiç genel düşünülmüyor o an böyle şeyler ilgi görüyor güya ama sınıfta kaç tane çocuk var bunlar düşünülmüyor birine bir şey yapıyor ailesinama orda kactane öğrenci var ve hepsi aynı şeyi yapamayabilir bazı şeyler çok göz önünde yaşanmaya başladı malesef buna da öğretmenin dur demesi gerekir onun tavrını koyması gerekir bunu üzülerek söylüyorum bazen tavrını koymaSan veliler seni dört döndürüyor yani illaki aklı kaldı çocuğun n da nasıl da anlatılır ki
(10,775 puan) tarafından
Ay vallaha öyle bacım. Benim bransım lise. Onlara bile baktıgında vallaha dertli olan anında gözüne geliyor yani.
(13,824 puan) tarafından
Benimde lise ama ben orda hiç calismadim sınıf özel egitim bir de orta
(10,775 puan) tarafından
Bende evlenmeden once dershanede calıstım. Evlendim gebe kalınca hemen bıraktım. Peşine zaten dershaneler kapatıldı. Atanamadım da. Oylece kaldım
(13,824 puan) tarafından
Ben de canim evlenince çalışmadım işte özlüyorum bazen ☺️
(10,775 puan) tarafından
Sorma vallaha. Bende özlüyorum. Ama napalım evlat paradan degerli vallaha. Elbet büyücekler boyle kalmayacaklar.
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Malesef var böyle atık kepçe veliler dertleri yok iş ediniyorlar kendilerine bende sinir oluyorum böyle aymazlıklara bunu çocuğun anlaması mümkün değil canım en iyisi sen bir kutu çokomel alıp dagıt kızınında gönlü olsun bazen istemediğiniz şeylere ayak uydurmak zorunda kalıyoruz ne yazık ki.
(10,775 puan) tarafından
Canım hadi ben de dagıttım hadi dedim ki hem cocugun gönlü olsun hem de hayır olsun. Peki o ailesi ekmek almaya zor para bunlan cpcugun boynu daha da bükülecek bu daha büyük günah degil mi?
(7,532 puan) tarafından
Orası öyle tabii bunu daha ilk veli dağıttıgında önünü kesmeliydi öğretmen ama bazı öğretmenler seviyor böyle şeyleri bu senin düşündüğünü onun düşünüp önlem alması gerekirdi ama göz yummuş bir kere.
(10,775 puan) tarafından
Ay hiö hos degil ya. Ben bilmiyorum cok mu ince abartı öküz altında buzagı seklinde dusunuyorum acaba diyorum.
0 oy
(10,199 puan) tarafından
Kızım özel bir kreşe gidiyor aynı B.ku yediler birkaç kez bir de paketli ürün. Direkt aradım dedim hayırdır? Ben size emanet ediyorum dışarıdan yiyecek vermek ne demek hem bu videolar teşekkürler ne oluyor. Ertesi gün mesaj attı gruba yasaklandı diye. Sen de öğretmeninize söyle bu doğru değil yani 
(1,948 puan) tarafından
Bencede, biraz sert ama kesin bir çözüm söylediğiniz.
(10,199 puan) tarafından
Ya birileri şımarsın diye niye sen ben sıkıntı yaşayalım canım
(1,175 puan) tarafından
Paylaşım gunu adı altında yapıyorlar cocuklar paylaşmayı ogrensin diyeymiş ben ablamdan duydum hiç aklıma gelmedi bu yönden ya
(10,199 puan) tarafından
Evde yapılan bir tepsi poğaça ile de paylaşım olur canım bunlar tanesi 3 4 liralık çıkolata kek dağıtıyor. Ve bu paylaşım günü değil bak bir öğrenci ve öğrencinin ukala velisi sebebiyle oluyor. Kendi çocuğu şak şaklansın maksat. Gün olsa hepsi bir şey getirir paylaşırlar. Maddi durumu olmayan çocuk ne paylaşacak? Kalem silgi paylaşmayı öğretebilirler
(1,175 puan) tarafından
Evet canım haklısınz kesinlikle
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Kızım kreşe gidiyor bırak hayır vs dağıtmayı doğum günü kutlamak yasak. Paketli gıdalar veya çocuğun çantasına yemek vs koymak yasak. Veli gurubunda paylaşılan çocukların fotoğraflari kendi çocuğunuz hariç diğer çocukların yüzlerini sansurlemeden paylaşmak yasak. Maddi değeri yüksek oyuncular, oyuncak paylaşım gününde getirmek yasak
(10,775 puan) tarafından
Aynen oyle olmalı. Yani alan oluyor alamayan oluyor.
0 oy
(886 puan) tarafından
Kızınızın bu yönde bir isteği olduğunu başka çocuklarında ozenebilecegini yanlış olduğunu öğretmenine belirtin. Aksi bir yönde cevap alırsanız durumu idareyle paylaşırsınız normal şarlarda bir-çok okulda izin verilmiyor 
(10,775 puan) tarafından
Bende verilmiyor diye bılıyorum
0 oy
(4,904 puan) tarafından
Bnde sdk yarışı ne durdum meğer sidik mis ;)))
(10,775 puan) tarafından
Allah lahretmesin kız =D acık acık yazmayım dedim.
0 oy
(2,995 puan) tarafından
Öğretmen ile konuşmayı deneyerek bence ,evet çok birsey değil ancak yapabilen var yapamayan var tabi burda yapamayan ailelerin çocuklarına o imkanlara sahip olmuş oluyor ancak reklam gibi değilde daha durumu stabil hale getirilmesinin uygun gördüğünüzü iletebilirsiniz.Toren yapmaya gerek olmadığını çocuklardaki algının bu durumu henüz doğru tartamadigini öğretmen ile konuşarak ilerleyebilirisiniz bence.Ogretmeninizde gerek çocuklara gerek velilere ayrı ayrı uygun bir konuşma yapar bence.
(10,775 puan) tarafından
Konusacagım zaten bakalım ne gibi bir tepki olacak
(2,995 puan) tarafından
Yani tepki gösterilecek bir durum yok aslında eğer öyle birsey olursa yersiz bir tepki olur.
0 oy
tarafından
Canım öncelikle özel okul mu yoksa devlet okulu mu? Genelde özel okullarda cok oluyor bu durum. Ablam da bi ara bayağı şikayetciydi sonra idareyle görüstü bikac veli daha sikayet etmis öğretmeni ve velileri uyardılar. Git idareyle görüş. Orası egitim yuvası veli yarış pisti degil. Bazı insanları anlamıyorum hayır yani yaptın da ne oldu başın göğe mi erdi. Öğretmen de bi garipmiş yani velileri uyaracağı yerde ortalığı karıştırıyor. Çocuk sonuçta özenir ister sen en iyisi idareyle görüş
(10,775 puan) tarafından
Devlet okulu canım. Ve durumu iyi olmayanlar yogunlukta
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Bir öğretmen olarak yazıyorum, velilerde suç yok!! Öğretmen bu tür şeyleri engellemek durumunda, olan var olmayan ileride farklı durumlara yol açabilir. Bunu direk öğretmene söyleyin, baktınız olmuyor idareye şikayet edin. 
(10,775 puan) tarafından
Durumu olmayanda cok aile var
(2,211 puan) tarafından
Birkaç ay içinde bu olay sadece senin söyleminle kalmaz, biliyorum farklı yerlere gider. O yüzden öğretmeniyle açık açık konuş. En basiti boşanmış aileler oluyor yahu! Çocuğa anne yada baba tek bakmak zorunda kalıyor, öğretmeninin yaptığı yanlış. İkramı kabul edersin dağıtırsın vs. Ama o getiren çocuğu alkışlarmak falan çok yanlış. Öğretmeni çözemezse idare git.
(10,775 puan) tarafından
Tabiki mesela ben. Tamam babası destek ediyor ama ben bosandım yanlız balıyorum cocukalrıma. Zaten ayı zor getiriyorum. Ha bir kutu cikolata mesele degil ama ekonomi belli.
0 oy
(184 puan) tarafından
Bence düşündüğün şekilde anlatmalısın kızına bunun doğru olmadığını maddi imkanı olmayan arkadaşlarının da ailelerini zor durumda bırakacağını kaçıncı sınıf bilmiyorum ama bunu da bir şekilde öğretmen ile anlamıyor ise okul idaresi ile gorusmelisin bi dur demek lazım olan çocuklara oluyor 
(10,775 puan) tarafından
2. Sınıf canım. Konusacagım kızımlada. Bakakım pek sanmıyorum anlayacagını sonucta ufacık cocuk bunlar.
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Bir şey soylyim mi bunun öğretmenle ya da sidik yaristirmasiyla ya da WhatsApp grubuna duyurmasiyla ya da alkislatmasiyla bir ilgisi yok. Tabi yapilan yanlış da. İnan öğretmen bunları yapmasa bile kızın o dağıtılan şeylere özenip kendi de dağıtmak isterdi. Ben de kucukken sınıfta dağıtılan şeylere çok ozenirdim ben de dağıtmak isterdim. Üstelik öğretmen bu dediğin ozendirmelerin hiçbirini yapmadığı halde çok ozenirdim dağıtmak isterdim. Ama hiç dagitmadik maddi durumlar ya da annemin gerek görmemesi yüzünden. hala içimde kaldı mesela. Bence al küçük bir şeyler sınıfta dağıt içinde kalmasın kızının 
(10,775 puan) tarafından
Ben bu olaya canak tutmayacagım. Kimseye birsey kanıtlamak yada üste cıkmak gibi bir durumum yok. Cocukta bunun yanlıs oldugunu anlamalı. Yarın bir gun benden bunu görürse kendi cocugunda aynı o veliler gibi olur ve milleti zor duruma sokar
(1,270 puan) tarafından
Yani şöyle soylyim çanak tutmak ya da desteklemek amaçlı değil siz sadece bu yöne odaklanmissiniz kızınızn hevesini gerceklestirmek ya da o küçükleri küçücük bir şeyle mutlu etmek için yapabilirsiniz dedim sizin tercihiniz tabi
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Sınıfta çocuk alkışlamak ve grupta veliyi yalamak çok saçma  İyilik yapılıyorsa veli ismi verilmeden sınıfta yapılmalı bu resmen şova dönüşmüş .mesela ben koy okulunda okudum . Ramazan yaklaşırken köylüler çörek börek yapıp okulda dağıtırlardi hayrına. kimsenin çocuğu alkislatilmadi bu ne saçmalık ya
(10,775 puan) tarafından
Cocuklar alkışlıuormuş. Direk ögretmen mi aşkışlatıyor bilmiyorum gunah alamam.
0 oy
(3,033 puan) tarafından
Sende bi kutu çikolata alıp öğretmene ver. Ama lütfen isim belirtmeden verin ki alamayan ailelerin çocukları kırılmasın. Bunlar daha çocuk kendi aralarında ayrım yada dışlanma sorunu yaşayabilirler. Bir eğitimci olarak sizin bunlari düşünmeniz lazım. Maksat hayır işlemek çocuk sevindirmek. Gösteriş yapıp çocukları böyle bir durumun içinde bırakmak doğru değil de. Öğretmen ters bişey söylerse de siz bilirsiniz ben bir anne olarak durumdan hoşnut olmadığımi dile getirdim. Bundan sonrası için gerekli mercilerle iletişime geçerim. Eminim bana hak verecek üst makamlarda başka egitimciler vardır dersin. 
(10,775 puan) tarafından
Bir taraftan heö bir anne hemde bir egitimci olarak asla dogru bulmuyorum bu sınıf dagıtımlarını
(3,033 puan) tarafından
Bence de kesinlikle yanlış. biraz genel düşünmek lazım. Diyelim ki hazır gıda dağıtıldı belki sen anne olarak normalde izin vermiyorsundur ama dağıtılınca çocuğun mecburen yiyecek. Yada el yapımı gönderip dağıttılar diyelim. Belki içindeki gıdaya çocuğunun  alerjisi var yada yapan kadın temiz değil nerden biliyoruz ki. Başından sonuna yanlış bir davranış.
0 oy
(974 puan) tarafından
Ayy bende hiç ama hic sevmem böyle şeyleri direkt öğretmenden konuşmalısınız bu durumu ayrıca gerçekten maddi durumu iyi olmayan insanlarda var ve o insanların çocukları buruk kalıyor çok gereksiz şeyler eğitim öğretim için ginderiyriz çocukları böyle şeyler için degil
(10,775 puan) tarafından
Bende onu diyorum cocukların içi buruluyor
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Sadakayi neden sdk diye yazıyorsunuz ben ona takıldım.
(10,775 puan) tarafından
Sadaka deil sidik canım. Acık acık yazmayım argo diye dedim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 201 göst.
11 Mart 2024 Aile kategorisinde Simaygule (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
23 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 354 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 276 göst.