0 oy
1,019 göst.
Diğer kategorisinde (448 puan) tarafından
Ablamn arkadasi kaçak Almanya'ya gitti polisler onu yakalamis. Telefonuna el koymuşlar ve şu an onu kampa almışlar sizce ona para cezası yazarlar mı yada hapse atarlarmi bilgisi olan ???

5 Cevaplar

0 oy
(13,870 puan) tarafından
Iltica başvurusu yapar. Biraz kampta kalir sonra normal hayata döner. Bişey olmaz yani. 
(448 puan) tarafından
Aaa yazik olmuş yaaa
(6,441 puan) tarafından
Tabiki mesleği yok muydu meslek içim gitseydi
(9,247 puan) tarafından
Olmaz olurmu . Aman gelemedim bosver anasını yatalak bıraktı gitti gram acımam ona para para para dini imanı para
(6,441 puan) tarafından
Boşver o zaman ablanda sende üzülme hiç ne hali varsa görsün
(9,247 puan) tarafından
Gecen gün kız kardeim ABD ye vize pasaport la gitti inan valısızıne kadar aramıslar indiginde .bide konsolosluk ta calosıyor düşün bunlar nasıl geçiyor anlamıyorum
-Reklam-
0 oy
(2,717 puan) tarafından
Hayır. Bir tanıdığım özellikle bu şekilde gitti. İltica yaptı. Şuan kampta kalıyor mahkemesi var vatandaşlık almak için uğraşıyor. 
(448 puan) tarafından
İltica yapmak ne demek anlamadim
(13,202 puan) tarafından
Kaçak göçmenlik
(448 puan) tarafından
Oturum izni veriyorlar mı oyle
(13,202 puan) tarafından
Bazılarına veriyorlar
0 oy
tarafından
Böyle giden çok var kimi kampta 3 ay kalıyor kimi 14 gün neden geldiğini soruyorlar asıl iltica hakkın oluyor genel de terör den gelenleri doğulu olanları direk alıyolar 5 sene boyunca Türkiye'ye dönemez giderse bile geri almazlar asla
(448 puan) tarafından
5 seneden sonra tekrar Türkiye'ye gitse geri dönse Almanya'ya olur mu?
Ve orda terörden geldiğini mi diycekk
tarafından
O kadarını bilmiyorum ama dil öğrenmezse de gonderiyolar geri kursa filan yazılması lazm orda kurallar çok sıkı genel de öyle diyenleri alıyolar ülkemde kalmak istemedim kan davm filan vardı diyenleri alıyolar gidenler hep öyle diyor
(6,441 puan) tarafından
Hayır eşimede sordum benim dediğim gibi gelsede 5 sene sonra tutuklanıyor mahkemesi oluyor ama almanyaya bir daha geri gidemiyor
(448 puan) tarafından
Kız insan niye kendini tutuklatsin kii turkiyeye gelip mecbur orda kalcakk o zaman
Ama polisler ona demiş akıllı ol 6 ay burda kal ondan sonra şehrine geri dön diye.
(6,441 puan) tarafından
Kendini tutuklatmıyor devlet tutukluyor canım burada mahkemeleri oluyor kötüleyip kaldığı için devlet bilgisini alıo
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Benim amcamın oğlu Fransa ya üçüncü seferde gidebildi iki sefer yakalandı ilk sefer bir ay ikinci seferde 21 gün kampta kaldı Türkiye'ye geri gönderdiler üçüncü de gidebildi şuan Fransa da 
(448 puan) tarafından
Fransa'ya Almanya ayrı canım iki ayrı ülkenin yönetim şekilleri farklı
(2,244 puan) tarafından
Doğrudur amcamın oğlu iki seferde Sırbistan'da yakalanmıştı zaten
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Muhtemelen sınırdışı ederler 
(448 puan) tarafından
Hayır canım polisler ona demiş 6 ay burda kal sonra kaldığın şehre geri dön diye bu çocukta kabul etmemiş 6 ay çok az bir süre demis

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 89 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ugurbicegim (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 337 göst.
30 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 539 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 0852 (733 puan) tarafından soruldu

380,068 soru

11,377,450 cevap

34,864 kullanıcı

...