0 oy
1,268 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (174 puan) tarafından
Bebek hareketi az diye dün gece acile gittik. Suyumu az gördüler özel bir test istediler baya yüksek bir fiyatı neyse aldık geldik su gelişi olmamış test negatif çıktı . Testi asistan bir öğrenci yaptı çok sinirlendim bu duruma. Akıntı ile birlikte sızıntı şeklinde suyum gidiyor bence hissediyorum ve görüyorum çamaşırımda. Bence asistan sağlıklı bir şekilde yapamadı testi hem test boşa gitti hemde yanlış sonuç aldık böyle olduğunu düşünüyorum . Bunun dışında bebeğimin mesanesini boş gördüler sürekli ve böbreğin birini gördüler biri yok. Tek bobrekli olma ihtimali var dedi Dr 30.haftadayim böyle bir şey varsa şimdiye kadar belli olmaz mıydı . Hatta tek böbreği de çalışmıyor mesane hep boş hiç idrar süzülmüyor demekki dedi. Bunun sebebini de down sendromuna bağladı. Bebeğimin down sendromlu olabileceğini soyledi. Gebeliğimi sonlandırmak isteyip istemediğimi sordu henüz kendi bile emin değilken koyduğu tanılardan. . İkili testim normal , üçlü testim normal , ayrıntılı ultrason normal. Yani 30.haftaya kadar hiç bir sıkıntı yoktu dün gece acile gitmemizle neler duyduk. Herşey Rabbimden tabiki böyle bir şey de varsa kendimi buna hazırlar evladımı yine bağrıma basarim. Ama bir anda böyle bir şey duymak beni cok derinden etkiledi. Başına gelen var mı bu şekilde kızlar bir şey deyin sabahtan beri kafamın içinde milyon tane düşünce.. çok doluyum

51 Cevaplar

0 oy
(606 puan) tarafından
Başka doktora git ya da sürekli kontrole gittiğin doktoara bunları dediler siz demediniz diye de eğer herşey normalse o acilde ki doktoru bul dava edeceğini söyle
(174 puan) tarafından
Akşam acilden sonra sabah normal uzman Dr gelip baktı. Devamlı kontrolde olduğum hastane yani benim ayrıntılı ultrasonumu bile kendisi yapmıştı
-Reklam-
0 oy
(427 puan) tarafından
Guzelim bazen böyle şeyler söylüyorlar doğunca hic biri doğru cikmiyor başka doktorlara gitmelisin 
(174 puan) tarafından
Gideceğim inşallah yoktur varsa da başım üstüne ama beni asıl yıkan şey 30 haftadır tek bir şey demediler herşey normaldi bir kez acile gitmemle öğrendim hepsini
0 oy
(116 puan) tarafından
Doktor olduğuna emin misin sen yaaa 30 haftalık gebelik artık insan yani nasıl sonlandıracak nasıl bı vicdansizlik bu sakın ama sakın kendini üzmeye bile değmez benim çok yakınıma yüzde 95 down sendromlu dediler çocuk şuan 6 yaşında aslan gibi ..gene bı yakinima yüzde 65 dediler o da şuan 5 yaşında paşa  ve hicbirseyleri yok .ben gebeligim boyunca gezmedigim doktor kalmadı doğum yapamazsın suyun fazl.akilosu fazla vs vs birsuru seyelr söylediler oğlum şuan 5 yaşında sakın tek doktora bakma git gez bak 
(174 puan) tarafından
Allah razı olsun burdaki hikayeleri duydukça yalnız olmadığımı hissettim gerçekten .. gideceğim canım
0 oy
tarafından
Bakkaldan mı almış diplomayı. 30.haftada gebelik sonlandırmak nedir? Bence hiç doğru kabul etme dediklerini. Ve gerçekten içimi yer dersen başka doktora git. 
(174 puan) tarafından
Gideceğim canım çünkü suyum az müdahale edilmesi gerekilen durum olabilir
0 oy
(770 puan) tarafından
Banada yedi buçuk aylıkken demişti sonlandirabiliriz diye :) down olabilir **** olabilir tahmin edemedgimiz başka şey olabilir demişti bence hamileliginizi boşa kötü geçirmeyin böyle durumlarda aldırmayacaksaniz gereksiz yere üzmeyin kendinizi perinatologa gidin tekrar en iyi onlar biliyor bu arada benm bebeğimin biseyi yok :) 
(770 puan) tarafından
Ankaradaymissin ben Mehmet erdeme gitmiştim çok iyi bı doktor istersen bı bak gazi ünv prof.u kendi muayenehanesu var fiyatında öyle çok abartı değil iki muayeneye tek para oduyorduk
(174 puan) tarafından
Nerde yeri ayrıntılı bakıyor mu canım her muayenede ayrıntılı cihazı olmuyormus
(770 puan) tarafından
Arayınca yine sor ama benmkinin gelsiim geriliği vardı bende perinatologa flan gttm bicok ozelede gittim demedikleru kalmadı şehir hastanesi hep yatırdı bitek Mehmet Erdem düzgünce bakıp minyon bebek gbi dedi dediği gbi çıktı yeride astideb golbasina giderken o aralarda
(174 puan) tarafından
Tamam canım araştırıyım bir sağol
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Detaylı ultrasona girmedin mi
(174 puan) tarafından
Girdim canım bunları söyleyen doktor riskli gebelik uzmanı güya.. Bu doktor yapmıştı ve dün kendisine dedim ki iki kez ayrıntılı yaptniz madem bobregi yoktu neden o zaman söylemediniz birini gordugu için diğerini gözden kaçırmış olabilirmisss... Bana bu cevabı verdi
0 oy
(119,345 puan) tarafından
baska dr lari arastir tek bi dr la kalma
(174 puan) tarafından
Gideceğim canım dosyamı alayım da ora ile ilişkimi kesecegim
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrasona girmedin mi canım orda hepsine bakılıyor 
(174 puan) tarafından
Girdim canım hatta bu Dr yaptı iki kez ayrıntılı ultrasonumu
(1,236 puan) tarafından
O nasıl iş tek tek yazıyor ne göründüğünü dava aç gerekirse kağıt falan vermedimi girdiğinde
(174 puan) tarafından
Verdi tabiki ama dosyamı vermediler onlarda pazartesi alacağım dosyami
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Asistan dediğiniz doktorun 6 yıl tıp eğitimi almış tusu acile kazanmış bir doktor olduğunu biliyor musunuz? Yani zaten doktor kendisi. Onun dışında başka doktora da gidin 
(174 puan) tarafından
Ama bu işlemi ilk kez yapan birine yaptırmak isterdiniz yoksa bir çok kez deneyimi olan bir uzman mi
(13,202 puan) tarafından
Acilde uzman olmaz kadın doğum hastanesine gitseydiniz orada olurdu. Siz yine de başka doktora gidin tabiki
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Bence o özel testi vs yapmak sakıncalı 30 haftaliksin ztn. 1. 2. Canım ben acil doktiruna güvenip kızıma ilaç yazdılarsq da almadım. Hafta içi kendi doktoruna git. Detaylı ultrason geçmiş ama yaparlarmi bı öğren baktır bütün organlarına. Gittiğin yer ozelse ztn doktorun her ultrason da bakmıyor mu kalbine böbreğinin gelişimine.
0 oy
(802 puan) tarafından
Baska bir doktora daha git canim. Benimde 30 dan sonra suyum sinirdaydi hep. Dedigin gibi akinti asiri cok oluyordu bendede ama ozel bir test falan yapilmadi. Sukur zor ama saglikli bir dogum oldu icini ferah tut. Baska doktorlarada gorun. Ayrintilida bana gostermisti doktor burasi bobrekleri burasi kalbi burasi karni falan diye. Eger bir eksiklik olsaydi orada da soylerlerdi emin ol.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 107 göst.
+3 oy
99 cevap 2,308 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 195 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde biri_iste (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 772 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kasimcicegiii (1,326 puan) tarafından soruldu

380,235 soru

11,383,938 cevap

34,884 kullanıcı

...