0 oy
1,266 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (174 puan) tarafından
Bebek hareketi az diye dün gece acile gittik. Suyumu az gördüler özel bir test istediler baya yüksek bir fiyatı neyse aldık geldik su gelişi olmamış test negatif çıktı . Testi asistan bir öğrenci yaptı çok sinirlendim bu duruma. Akıntı ile birlikte sızıntı şeklinde suyum gidiyor bence hissediyorum ve görüyorum çamaşırımda. Bence asistan sağlıklı bir şekilde yapamadı testi hem test boşa gitti hemde yanlış sonuç aldık böyle olduğunu düşünüyorum . Bunun dışında bebeğimin mesanesini boş gördüler sürekli ve böbreğin birini gördüler biri yok. Tek bobrekli olma ihtimali var dedi Dr 30.haftadayim böyle bir şey varsa şimdiye kadar belli olmaz mıydı . Hatta tek böbreği de çalışmıyor mesane hep boş hiç idrar süzülmüyor demekki dedi. Bunun sebebini de down sendromuna bağladı. Bebeğimin down sendromlu olabileceğini soyledi. Gebeliğimi sonlandırmak isteyip istemediğimi sordu henüz kendi bile emin değilken koyduğu tanılardan. . İkili testim normal , üçlü testim normal , ayrıntılı ultrason normal. Yani 30.haftaya kadar hiç bir sıkıntı yoktu dün gece acile gitmemizle neler duyduk. Herşey Rabbimden tabiki böyle bir şey de varsa kendimi buna hazırlar evladımı yine bağrıma basarim. Ama bir anda böyle bir şey duymak beni cok derinden etkiledi. Başına gelen var mı bu şekilde kızlar bir şey deyin sabahtan beri kafamın içinde milyon tane düşünce.. çok doluyum

51 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Dow sendromlu bile olsa 30 haftalık kocaman bebeği nasıl sonlandirmayi teklif ederler ya cinayet bu
(863 puan) tarafından
Bende buna çok şaşırdım korkunç bi teklif
(174 puan) tarafından
Evet ve bundan bahsederken ben kesinlikle bunu düşünmediğimi sert bir şekilde belli ettigim için beni eleştirip yadirgadi gerizekalı adam
tarafından
Evlat katilligini teklif etmiş biz kimiz neyiz bu dünya da bir bebeğin ölmesine karar vereceğiz.insanoglu çok canilesti Allah sonumuzu hayır etsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tek doktorla kalma. Hemen iyi olduğunu bildiğin başka doktora sıra al ve onada muayene ol
(174 puan) tarafından
Araştırıyorum canım gideceğim mutlaka bir kaç Doktora daha
(6,441 puan) tarafından
Bide yanlışsam düzeltin ama detaylıda çıkardı ya herşey benimkinin kalbinde sorun var demişti kontrol ettirmiştim sonrasında mesela yeğenimin de öyle doğumdan sonra kapanmış
(174 puan) tarafından
Evet detaylı ultasonu da bu doktor yaptı dedim kendisine de siz yaptiniz iki kez detaylı ultrasonumu madem böbreğin biri yoktu neden o zaman söylemediniz o zaman birini sağlıklı görüp diğerine bakmamış olabilirim diyor aptalll. Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum kendisine zaten
(6,441 puan) tarafından
Başka doktora git bence ay cevaplarına sıçtığım ondan sonra niye dayak yiyoz nasıl yemiycen basitmiş gibi ya herşey
(279 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun şehir semtin neresi
0 oy
(114 puan) tarafından
Başka doktorlara da git. Yanılmıştır görmemiştir uzmanlık alanı değildir bi çok sebep olabilir
(174 puan) tarafından
Gideceğim canım ins Dr araştırıyorum
(114 puan) tarafından
Bir de size bebeği alalım böyle böyle şeyler gördük demeleri çok yanlış onların görevi değil sizi perinatoloji uzmanına yönlendirmeleri lazımdı. Acil böyle konularda müdahale edemez. Bence asistanlar uzman doktorculuk oynamak istemiş. Kadın doğum da değil direkt perinatoloji uzmanı araştırın. Kadın doğuma giderseniz de perinatolojiye yönlendirmesini isteyin
0 oy
(482 puan) tarafından
Allah kalbine ferahlik versin canim. Yuklu de masraf yapmissiniz ama ben baska doktorlara da gorunmenizi ve kotu dusunmemenizi oneriyorum insallah bisey cikmaz 
(174 puan) tarafından
Amiin canım maddiyat da önemli değil ama baş asistan yerinden kalkıp gelip testi yapmadı bile öğrenciyi yönlendirdi insanı resmne kobay gibi kullanıyor bu eğitim araştırmalar
(482 puan) tarafından
O konuda haklisin :/
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Şimdi güzelce iyi bir Dr git bir değil bir kaç herşeyden emin ol eğer ciddi ciddi umursamaz bakıp yanilttilarsa gereken şikayeti yap saçma sapan şeyler mevlam ne demiş odur yok şu var yok bu var Rabbim ol der olur nasıl dünyaya getireceğini o bilir herşeyi mevlama bırakın Dr sözüne değil takmayın kafanıza 

(174 puan) tarafından
Tabiki Rabbimden herşey.. Doktor arayışındayım Allah iyi doktorlara denk getirsin inşallah
0 oy
(546 puan) tarafından
30. Hafta ne gebeligini sonlandircakmis onu anlamadim.Normal her zaman gittigin doktoruna git icine sinmezse  baska bi doktor daha bakar cok incelemek bu yuzden iyo degil gereksiz anneye stres yaptiriyolar ben tarama testlerinin hicbirini yaptirmadik cunku aptalca.Ne yani cocugum farkli diye aldiracakmiyim hayir e ne diye test yaptiricam korkularla bidolu para harcatiyolar cunku canimizdan kıymetli evlatlarimiz bunu biliyolar.Ahir zaman butun hersey cocuklar uzerinden dönüyo korkuyorum...
(174 puan) tarafından
Testi riskli gebelik de takipli olduğum için bana fikrimi sormadan yaptılar direk. Ben de karsiydim çünkü bir an bile kalbimden geçmedi geçmez kendi evladımın canına kıymak.
(546 puan) tarafından
Benimde ilk gunden beri riskli gebelikti kanamalıydı baya sıkıntılıydı ama sizin neyden riskli bilmiyorum.Bazen olur boylr ust uste gelir bazi doktorlarda ust uste sorun cikarirlar sanki sonra baska bi doktora gidersin ve rahatlarsin iyiki onu dinlememisim dersin oyle olacak gibi hissediyorum.Saglikla kucaginiza alirsiniz insAllah.
0 oy
tarafından
Ayrıntılı ultrasona git iyi bir doktora cnm. O detaylı bakar
(174 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason da iyi bir Dr ariyorum canım her hastanede ayrıntılı ultrason cihazı yokmus bir kac ozelle görüştüm
0 oy
(4,651 puan) tarafından
başka doktor görüşü de al muhakkak. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.içini kalbini ferah tut.
(174 puan) tarafından
Amin inşallah canimmm
0 oy
(2,555 puan) tarafından
2 li testim yuksek derecede down sendromu cikti

Ayrintili ultrasonumda ense kalinligi cikti 

Aminyon sivisi aldirmiyom diye doktor neler soyledi

Hamileligim zehir oldu

Sadece dua ettim ve agladim

Sonuc bebegim 2 aylik tek bi hastaligi dahi yok dua et canim hic sorunsuz bi bebegin olduguna eminim
(174 puan) tarafından
Ediyorum Rabbimden herşey çocuğumla zamanında sağa salim kavusalim da başka bir şey istemiyorum. Bu doktorları da Allah'a havale ediyorum herşeyi o kadar rahat söylüyorlar ki insanın yüzüne yüzüne
(2,555 puan) tarafından
Bana neler dediler sivi aldirmiyorlar devleri zan altinda birakiyorlar biyle insanlar al iste ense kalinligi var rahim kisaligi var diye şak şak suratima soyledi hakkim asla helal degil o doktora iyikide aldirmamisim o kadar guzel bi bebegim varki o goz yaslarimin hesabini sorsun rabbim
0 oy
(679 puan) tarafından
30 haftalık bı gebeliği sonlandırmak bebeği öldürmek demek büyümüş bı canlı o kesinlikle farklı doktorlara acil doktorları anlamaz 
(174 puan) tarafından
Gece acil doktoru baktı sabah uzman Dr geldi canım bu teşhisi koyan riskli gebelik doktoru
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Tavsiyem üniversite hocalarinin özel muayenesine git en iyi bilgiyi onlar veriyor. Hangi sehirdesin 
(174 puan) tarafından
Ankaradayim canım bu bahsettiğim hastanede Hacettepe yani Ankara'nın güya en iyi hastanesi
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Perinotolga git canım 
(174 puan) tarafından
Perinatoloji bölümü takipliyim bakan ve down sendromundan şüphelenen Dr perinatolog
(3,364 puan) tarafından
Ayrintilini yapanda perinotolog muydu onlarin sonuclari daha net oluyor nerdesin bilmiyorum ama denizliye gelme sansin varsa cagrı guven var iyi bir doktor
0 oy
(48,508 puan) tarafından
baska doktora da gidin canim ne kolay cana kıymak doktorlarda tuhaf insallah bir sorun yoktur
(174 puan) tarafından
İnşallah canım. Rabbim doktoru ilacı denk getirsin herkese gerçekten böyle kötü doktorlara denk gelmek çok zor
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Benim ikili tarama üçlü tarama şeker yükleme testleri herşey tertemiz ve olması gerektiği gibiydi detaylı USG de böbrekte genişleme ve burun kemiğinde kısalık tespit edilince testler de temiz gelince bu durumda down sendromundan şüphelendi doktorum ve amniyosentez önerdi yaptırdım temiz geldi çok şükür

Burun kemiği kısalığı genetik 

Böbrekteki genişleme doğru ama şuan müdahale edilecek bir boyutta değil kontrol altında

İlk doğduğunda genişlemeden dolayı sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor ve hastahanede yatislari oluyodu sünnet olduktan sonra o da kalmadı çok şükür ki 

Oğlum şuan 14 aylık 
(174 puan) tarafından
Maşallah Rabbim sağlık sıhhat versin. Darısı benim oğluma insallah . Hastalıkta Rabbimden herşey insan için ama bunca zaman tek bir sorun çıkmayıp da bir günde bu kadar şey duyunca yıkıldım :(
(1,044 puan) tarafından
Bence çok yikilmayip çok ta salmamak lazım siz önem alın gerisi takdiri ilahi inşa sağlıkla kucağınıza alırsınız
(174 puan) tarafından
Amin inşallah canım haklısın
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Özele gidiyosun anladığım kadarıyla, sırf daha fazla para almak için bazı hastaneler her yolu deniyo
(5,491 puan) tarafından
Hiç bilemedim tatlım ve çok şaşırdım açıkcası, bazen böyle saçmalıyolar, sen yakın zamanda başka hastaneye de git
(5,491 puan) tarafından
Hatta yıllar önce teyzeme de çocuğunun kolu yok demişler, doğuma gitcem sakat bebeğim annesi, diye almışlar doğuma, sonuç turp gibi çocuğu
(174 puan) tarafından
İnsanı neden böyle uzuyorlar ki ya bir anneye bunu demek ne kadar kötü ki kolu nasıl göremedin sen hadi böbrek içinde bir organ... Her önüne gelen Dr olamasa keşke önce insan olsalar bi
(5,491 puan) tarafından
Gerçekten öyle tatlım, sen içini ferah tut çok öyle bebek sakat, yok şunu eksik diyip de turp gibi doğum yapanlar
(174 puan) tarafından
İnşallah canım sağolasın ❤️
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Canım bence sen hemen bir özel hastanede renkli detaylı ultrasona gir derim yoksa bu şüphe seni yer bitirir ne uyku bırakır ne huzur 
(174 puan) tarafından
Öyle zaten sabahtan beri beynimin içinde milyon tane ses nasıl anlamadılar şimdiye kadar , varsa çaresi var mıdır vs vs düşünmekten kafayı yicem
0 oy
(160 puan) tarafından
özelemi gittin canm banada her biri bisey diyor cnm skkn yarn baska hastaneye gdecem sende baskasina git
(174 puan) tarafından
Devletteydim canım ama özel araştırıyorum şuan da
0 oy
tarafından
Kuzum aynısını yaşadım 16 sene önce herşey normlken son ayda beyni su toplamış dediler sakat bu çocuk dediler son ay hergün hastanedeydim yok şu test yok bu test derken en son dedim ki sakata sakat napalım rabbim den gelen her şeye razıyım ama psikolojimi mahvettiler öyle bir gittim ki hastaneye ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir sonuç sapasağlam doğdu elhamdülillah şimdi 16 yaşında koca delikanlı bana da sonlabdırlım stersen dedi doktor asla izim vermedim o doktor tanıdık yıllar sonra denk geldik nasıl sizin oğln dedi sakat dediğiniz çocuk okul birincisi hocam dedim :) sen içini ferah tut bol bol dua et ve teslimiyetini tam yap rabbim korktuğuna uğratmasın canım 
0 oy
(598 puan) tarafından
Sakın kafanı takma eğer bebeğin böbreği olmasa veya çalışmasa suyu olmaz çünkü bebeğin içinde bulunduğu su bebeğin idrarından ve o u içmesinden üretiliyor telaşa kapılma başka doktorlara git bence saçmalamış o doktor 
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Kendini üzme sıkıntı stres yapma bol bol dua et aynı değil ama benzeri şeyleri dediler aldırmamak için kağıt imzaladım şükür birşey çıkmadı kızımda hatta doğumdan 2 gün önce ayağının birisi kısa bile denildi gelen başımın üstünde yeri var dedim ama hamileliğim boyunca ağlattılar beni sonuç sağlıklı bir bebek geldi dünyaya. 30 hafta sonlandırmak için çok geç ve bekle sabret o bebekte birşey çıkmayacak eminim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 105 göst.
+3 oy
99 cevap 2,296 göst.
17 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 195 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde biri_iste (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 770 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kasimcicegiii (1,326 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...