0 oy
507 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ben kaynanamla birlik oturuyorum artık bıktım 5 senedir birlik oturuyorum altlı üstlü oturuyoruz evim ayrı ama allah kahretsin ki yeme içme bir paramızla bir artık çok çok bıktım kendi evim var ama insan gibi oturamıyorum 5 senedir evliyim toplasan iki üç defa gündüz yatmamış dir niye çünkü Allah kahretsin ki evim var ama aşağı katta kaynanamın evinde kalıyorum akşam olunca evime çıkıp evimi temizliyorum ben mecbur muyum buna ben kendi evimin tadını cikaramayak mıyım gündüz aşağı katta akşam kendi evimde mi temizlik yapıcam o zaman ne anlami var evimin ağlıyorum şuan eşimle bunu tartıştım adam ol biraz dedim ben mecbur muyum buna ailenle konuş ayırsinlar artık bi düzenim olsun Kendi evimde kalayım yemeğimi temizliği mi yapayım hastarsam uyuyum dinleniyim bu devirde hangi gelin kaynanasını kabul eder dedim ve ben 5 senedir böyleyim bana diyor ki mecbursun iş yapacaksın annemi yapacak diyor ben seninle evli değilim ailenle evliyim o zaman dedim ona her söylediğimde konuyu kapat diyor bıktım artık

Eşimle konuşmuyacam yani konuşucam ama aynı zamanda o yokmuş gibi davranicam

Ne yapiyim siz söyleyin....

11 Cevaplar

0 oy
(2,324 puan) tarafından
Konuşup ikna etmekten başka çare yok canim tatlı dille konuşmayı dene , mecbur değilsin yapmaya ama kaynan yalnız ve yaşlıysa  arada yardım edilir ama dediğim gibi  içinden geliyorsa tabi 
tarafından
Ya canım post çok uzun olacak diye yazamadım ev üç katlı an alt katta kaynanam kayinbabam ve küçük kaynım var küçük dediğim 30 yaşında onun evlenmesini bekliyorum ayrılmak için neyse ikinci katta eltim var daha bir senelik evli ve çocuğu yok ben üçüncü kattayim 5 senedir evliyim ve bi oğlum var iki yaşında eltimle Beraber iniyoruz yani iki gelinin inmeye ne gereği var onun çocuğu yok rahat insin işte ama eşim öyle demiyor mecbursun dedikçe deliriyorum
(2,324 puan) tarafından
Eltinin çocuğu yok diye onuda inme mecburi yeti yok canim. Ama herkes kendi evinde olsun arada sen arada o inip yardım edebilirsiniz  haftada 1 kabul ederlerse maksat eşinin de gönlü hoş olsun seninde düzenin olsun bunu eşine söyle bence
tarafından
Canım ben diyorum ki ben 5 sene durdum zaten çocuğum var artık birazda o dursun onun öz teyzesi bide bizim ayırmak için kaynımin evlenmesini bekliyorlar hani gelin gelicek ya artık ihtiyaç Yok inmeme ama hiç onu evlendirmekten bahsetmiyolar şuan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Haklısın canım 
tarafından
Gelde eşime anlat bunu
0 oy
(796 puan) tarafından
ALLAH yardimcin olsun cnm  biran once kendi duzenini kurarsin hayirlisyla insALLAH  
tarafından
ALLAH razı olsun cnm
0 oy
(196 puan) tarafından
İş eşinde bitiyor Kendi istiyor baksana kusura bakma ama kendine eş değil anasına hizmetçi almış gözüyle bakıyor ben 6 ay beraber oturdum oturduguma pişmanım Allah yardımcın olsun eş desteği önemli 
tarafından
Aynen bana diyo ki mecbursun kendi evimin işini yapmaya mecburum başkasının değil dedim
(196 puan) tarafından
Çok haklısın ve mecbur değilsin
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Güzellikle çözülmeyen konularda maalesef kavga çıkıyor gürültü patırtı oluyor. Bi bakmışsın evin ayrılmış sonra arayı düzeltmişsiniz. Halledemediğim ciddi bir konuda sinir krizi geçirdim birazda abarttım konuya göre abartıydı yani ama uzun bir süre katlanınca insan patlama yaşıyor. Sorunumu maalesef bu kötü yöntemle çözdüm. Çünkü insan olan laftan anlıyor olmayana aha böyle işte. 
tarafından
Evett bende çıldırıyorum gerçekten
0 oy
(537 puan) tarafından
Sen en baştan kaybetmişsin ne diye alistirdin baştan onlaru öyle evine geçip kapını kapatıp yiyip otursaydin aşağı 
tarafından
Keşke öyle yapsaydım keşke
0 oy
(7,121 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Çok üzüldüm peki eşya falan yok mu yani örneğin kahvaltini kendi evinde yaparak baslayabilirsin .... Eee eşin gündüz çalışıyorsa gündüz inme hiç akşam yemeklere in böylelikle kopar sonra kendi evinde pişir yemeği  çok zor bir durum  kendi evin var ama tadını cikaramiyorsun 
tarafından
Evim dayalı döşeli ama işte hiç bir yiyecek yok yukarda tüm gününümuzu aşağıda geçirdiğimiz için yukarıya bişey olmasına gerek kalmıyor malesef
(7,121 puan) tarafından
Bir yerde kırmak lazım bu zinciri sonuçta kayınvalidem var çok çok iki haftada bir iner yaparsın temizligini   ona bile mecbur değilsin
0 oy
tarafından
Gitme sende onlar gittiğin kadar isterler zaten gelme demezler sen gitme işim var bunu yapcam şunu yapcam de kocan da kabul edecektir bir süre sonra 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bunu diyen adam seni dinlemez canım başkasının onun aklına girmesi gerekiyor. Sözüne itimat ettiği biri varsa yakinin güvendiğin biri laf tasimayacak biri olmalı ki kimsenin haberi olmadan eşinin aklına soksun ayrı yaşama taşınma fikrini gerekirse. 
tarafından
Canım eşim benden daha çok ayrılmak istiyor emin ol ama lafa gelince annesine babasına söyleyemedigi için bana sen mecbursun diyor bu sözü beni delirtiyor zaten
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Asla ama asla kararından vazgeçme ben allem ettim kullem ettim kendimi öldürürüm bile dedim. Biraz daha evle birlikte kalırsak hasta olacam kafayi yicem dedim adam mecbur kaldı bakti ki huzur yok bende kafaya koymuşum. Sabah ev aramaya çıktı öğlen buldu akşamına tuttuk boya badana temizlik derken evi taşıdık 4 aydır kendi evimdeyim öyle huzurluyum ki çok rahatım istediğim gibi iş yapıyorum istediğim gibi yatiyorum kalkıyorum ohh ne güzelmiş ya dedim bak mesela bi hafta temizlikle uğraştım ister istemez yorucuydu bugün temizlik bitti ertesi gün 11e kadar yattım kalktığımda evim pırıl pırıldı kahvaltımı yaptim kizimla ilgilendim pijamalarimi cikarmadim hiç o günü kendime tatil ilan ettim aldım elime çekirdeğimi kahvemi oturdum akşama kadar dizi izledim. Bir buçuk sene evle birlikte kaldım ama Allah canımı aliyodu zor dayandım çok iyi insanlardi ama katı kuralları vardı çok kisitlaniyordum tuhaf adetler vs. Hatirlamak bile istemiyorum annemlerle 4 ayda bir görüşürdük onlar bana senede bir gelirlerdi aklıma geldikçe moralim bozuluyor şimdi ise her hafta görüşüyoruz kız kardeşim kuzenlerim geliyor istediğimiz gibi oturup sohbet ediyoruz . Yeri geliyor akşama kadar oturuyorum yeri geliyor dünya kadar iş görüyorum ama asla gözüme gelmiyor severek yapıyorum çünkü kafam rahat dırdır eden yok başımda konuşan yok
tarafından
Ahh işte ben bunları yapmayı çok istiyorum
İşte bazı kişiler bana diyor ki ayrıldığın zaman maddi açıdan çok zorlanırsınız keşke birlik olsaydım dersiniz falan işte birlikken en azından beraber olduğu için herkes insanın gözünde görünmüyor Muş ayrıldıktan sonra herşey sizin üzerinize yüklendiği için bir huzurunuz olmuyor Muş
(1,618 puan) tarafından
Valla ayrıldıktan sonra insan birikim yapabiliyor. Tabikii bi yerden sonra tasarruf ediyorsun ama huzurunuz niye kaçsın ki adam çalışıp getiriyosa sende ziyan etmeden kullanırsın. Herşey senin elinde bacım bak benim eltim 5 sene evin üstünde kalmış iki senedir de ayrı ama bı çöp biriktirmemiş ben iki yillik evliyim maşallah kocam kamyon aldı tonla borcumuz var ama en azından bir şey sahibi olduk evle birlikte olsaydık bu kadarını yapamazdık hesabını kitabını yaparsın ona göre de birikimini yaparsın hem bi çocuğun var ne masrafin olacak ki fırsat bu fırsat tam birikim zamanı ayır evini kurtul. Sanki biz güllük gülistanlık mi ayrıldık aha 4 ay olmuş hâlâ laf atiyolar ama umrummmdaaaa bile değil vallaha o kadar ki rahatladım. Ben seni hatirladim ya sen bi kere mutfağını çekip atmıştın bu saate kadar bulasigim kaldi diye
tarafından
Evet cnm hala geceleri yapıyorum işimi

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 710 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 629 göst.
24 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mervenar (300 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 234 göst.
0 oy