0 oy
568 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bir tane köpeğimiz var 42 günlükken bize geldi eşim çok istiyordu aldık neyse ben de hamileyim 24 haftalık evin içinde peşimden ayrılmıyor iş yapamıyorum onun rutin bakımları ilgisi oyunu derken baya yoruluyorum eşimde güvenilir birine sahiplendirelim dedi ağlamaya başladım bu sefer de psikolojim alt üst oldu ne yapacağımı bilmiyorum hem yoruluyorum tahammülüm yok hem de yavruyken geldiği için de kıyamıyorum :(((

3 Cevaplar

+1 oy
(73 puan) tarafından

Canim ne istedigine sen karar vereceksin.sahiplendirdiginizde onunda psikolojisi bozulacak. Benim kedilerim var ve engelli biri gozunden biride bi bacagi yok.. bazen cok zor geliyo bakimi ama kucagima aldigimda bitiyo hepsi. Onlarda ayri bi evlat oluyor. Benim kayinvalidem falan istemiyor cocuk olcakmis gitsinmis onlar begenmeyen gelmesin dedim esimi cok ciddi uyardm benim meslegimde bu kimse hayatima karismasin dogumdan sonra isime doncem para kazaninca sokak hayvanina dokunuyo demez kimse evimdekiler mi batti dedim.. bu benim istegimdi uyguladm. Senin istegin neyse onu uygula derim.. 

(73 puan) tarafından
Bide tuvalet konusuna da bir kac gun gozlemlemen gerek evdeyken tuvalet hareketi yaparsa bahceye cikarirsan ikinci cikarmandan sonra kendi gider kuzum. Sana bir iki gun zorlugu olur bu isin o kadarr. Gece disari alistirmakda senin kararliligina bagli eger ki ilk geceden itibaren onu orda yatirirsan ve miyavlamalarina sabaha kadar tepki vermezsen alisir ama kiyamaz hemen tepki verirsen alismaz. Bu arada yavrulamis kediden alcaksan iki kardes almani oneririm sana zor gelmezse nedenide iki kardes uyuyup uyanirlar oynarlar falan senden sadece yemek beklerler :))
tarafından
Ben de yazayım bu arada köpeğimi sahiplendirmeyeceğim :) tatil için köpek oteline bıraktık eve gidene kadar ağladım hepten gitmesini kaldıramam sanırım yaramaz filan ama evin neşesi :) bizden ayrılırken bize doğru gelmeye çalışması aklıma geldikçe üzülüyorum ama geçici bir süre allahtan o da can yavru hem de kıyamam onu başkasına vermeyi göze alamam :)
(73 puan) tarafından
Cok sevindim adacimmm cok memnun oldum dogru karar vermissinnn insallah hic ayrilmazsinizzz :) evladinla bir mutlulukla saglikla buyusunlerrr insallahhhhh :))
(135 puan) tarafından
Asi yaptirmama durumum bi veterinere goturme vs imkanik yok. Ama senin dedigin gibi ilac varsa ben evde yapicaksam olur cnm.ozelden yazarims ana ilac ismini verirsen alirim. Iste o parazitten dolayi gonderdim.kedimi. onada yaptirmadim bana bisey olmadi ama bebege olcak diye korktum. Eger yine senin dediklerino yaptiramazsam sanirm alamiycam:(
(135 puan) tarafından
Evet o kararligi koymam lazim:) iki kardes almayo bende isterimde bakamam ya ondan almiycam bide bebis olcak ya 3 cuyle.ilgilenemem. 1 taneyel en azindan ilgilenirm 2 tane alip hic ilgilenememk daha kotu olur cunku onlarda bebek yavru gibi oluyo
-Reklam-
+1 oy
(137 puan) tarafından

Bizim evimizin bahçesi var 3 kedi iki köpeğimiz vardı kedimizin biri yavruladi üç tane yavrusu oldu oldumu bize altı kedi ogullarim sürekli oynuyor bahçeden gelmiyorlar alismisken gerçekten zor oluyor ben onları yavruyken getirmistim ellerimle beslemistim biberonla ister istemez bu parçan oluyor çocuklarıma arkadaşlar çok zor cnm ayrilmak

tarafından
Keşke bahçemiz olsa bizim de :( ama evde cidden çok çok zor oluyor kopamıyorum da bakamıyorum da :(
tarafından
Canım madem.hırçın ve inatçı bir köpek sahiplendirmen en iyisi olur ilerde bebeğe de yapışıp kalırsa zarar verebilir bılmıyorum ama kıskançlık yapabilir anlattığı na göre
0 oy
(545 puan) tarafından

Gecici bi sureligine sahiplendirme degilde bakimi.icin verebilirsiniz aslinda canim dogum.yaptiktan sonra geri alirsiniz kopegede yazik cunku alisti simdi.size o baska birine gidince nasil senin psikolojin bozuldu dusununce bile, onunkide bozulur uzulur depresyona girer hayvancik :( keske bole hissetceginizi onceden anlayabilseydiniz  kotu bi durum olmus gercekten 

tarafından
düzenlendi
Uysal olsa sıkıntı yok veterinere götürüyorum davranış bozukluğu için ne derlerse yapıyorum ama normal oyunun dışında ısırma eğilimi var bi de husky aşırı inatçı eşim işte oluyor bazen pacama bi yapışıyor ağlayasim geliyor sinirden odadan odaya geçemediğim zamanlar oluyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 94 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Nunum1996.1996 (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 392 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.