0 oy
284 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (144 puan) tarafından
Kreşe iki gün gitti üçüncü gün sabaha kadar kustu. Hadi düzeldi derken şimdi de sesi kısıldı göğsü sırf balgam dolu. Keyfi yok. Ateşi en fazla 37.ye kadar çıkıyor . Dolven verdim ama düşmüyor yanıyor çocuk ne yapmam lazım duş falan da aldırdım ama. Ateşi çok yok diye yarını bekliyorum doktor için tabiki çok kötüye giderse götüreceğim ama suanlik ne yapabilirim evde 

16 Cevaplar

+1 oy
(649 puan) tarafından
37 çok yüksek bir ateş değil. Takip edin en az 4 saat arayla calpol dolven verin. İnce olsun üstü. Sabah götürürsünuz gece şiddetlenmezse. Bizim ateş gecen haftalarda 38.9/39 du kaç gün. Tam onu hallettim arkasindan öksürük tıkanma başladı. Evde hava veriyorum makinayla. Birde burnunu sürekli nemli tutuyorum. Yattigi yeri nemli tutuyorum tıkanma çogalmasin diye. Çift yastik koyuyorm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
37 ateş sayılmıyor 38 ve üstü ateştir

Ama doktora götürün salgın var 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ates icun coraplarina limon sık giydr 
(144 puan) tarafından
Nasıl yapmam lazım onu . Limonun suyuna çorap batırıp komple suyunu sıkıp mi giydircem
(1,248 puan) tarafından
İkisiniede yapabilirsn farktmez cnm limon sık tabaga coraplarini komple batir islnsin yni şabir supurds degl giydr sonra
0 oy
(3,871 puan) tarafından
dr ya git canim  ilerlemeden 
(144 puan) tarafından
Ya bizim ilçede bir devlet bir özel hastane var. Geçen kustugunda gittik devlette asla sıra gelmiyor kavga edip çıkıyorsun rezil bir yer. Özel de sadece ağızdan şurup verip gönderiyor devamlı gidiyoruz biliyorum başka birşey yapmıyorlar. Zorda kalırsam elbet götürürüm canım inşallah düşer de sabah çocuk doktoruna çıkarırım
(3,871 puan) tarafından
bazen antibiyotik kullanmadan gecmiyor canim  o yuzden dedim . burnu tikali ise burnunu hep acik tutmaya bak
(144 puan) tarafından
İyi olsun da kullanırız canım ama detaylı muayene etmiyorlar verdikleri ilaçlar bile sallama acilde hep burnu tıkalı değil de göğsü çok dolu sesi kısık şekilde öksürüyor ya
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Şu an grip salğını var canım her kes hasta. Sen 6 saate bir ateş düşürücü vermeye devam et iki gün ateşlenyolar en fazla, devamında balgam öksürük iştahsızlık bunlarla devam edyor. Benm oğlumda yeni heni iyileşmeye başladı geçen hafta öyleydi.
(144 puan) tarafından
Ateşi en fazla 37 oldu ama korkuyorum çok. Kreşe başlamıştı mahvoldu çocuk iki günde ya hastalıktan doğrulamiyor. Yarın göturucem doktora umarım ilerlemez gece . Geçmiş olsun size de çok
(1,925 puan) tarafından
Kreşte öyle çok hastalık kapar kim hasta olsa hepsine bulaştırır. Ona yapacak bişey yok. Ben hastaneye götürmedim evde ateş düşürücü verip burnunu serumla temizledim.
0 oy
(396 puan) tarafından
Balgam varsa.hastaneye gotur daha ileri gitmesn 10 aylik.bebegimin bir gunde oksuruk tikanma basladi acilde sabahladik 5 doz hava aldik bide.agizdan.siringayla ilac verdiler. Ve acilde cogu cocukda oksuruk.tikanma vardi
(144 puan) tarafından
Bizimde öyle oldu dün akşam aniden. Dün götürdük acile devlete sıra gelmedi gelmiyor eşim her gittiğinde kavga ediyor . Özele gidiyoruz bakmıyor bile ağızdan şurup verip gönderiyor . Yarını bekleyeyim dedim ama bilemedim
(396 puan) tarafından
Gece 3 gbi gittik biz acile bombosdu. Imkanin varsa gece git
0 oy
tarafından
İns rota virüs yada el ağız hastalığı değildir canım. 
(144 puan) tarafından
Rota virüs nasıl oluyor ishal kusma olmuyor mu onda. Bizde balgam ve ses kısıklığı var
0 oy
(486 puan) tarafından
Apireks şurup varsa bir çay kaşığı ver ılık banyo ettim. Düşmezse direk qcil
(144 puan) tarafından
37 yüksek mi . Ekim ayağıma dolaştı şuan
0 oy
(274 puan) tarafından
Öksürük balgam ciğerine inmesin götür doktora bence. Kreşe gidenlerde evet bu hep olacak ama ateş te yine varmış 37 lerde. İhmal etme arkadaşım geçmiş olsun 
(144 puan) tarafından
Aciller de birşey yapmıyor kaç kere gittik özele de normale de delircem ya yarın sabahtan götürmek istiyordum çocuk doktoruna
(274 puan) tarafından
Aynen çocuk doktoru daha iyi ilgilenir tabi.
Ama kreş çocuları hep böyle benim kızda öksürür ateşi olmadığı sürece dokunmuyorum bitkisel şeyler yapıyorum ateşi varsa o zaman giderim enfeksiyon falan vardır belki diye
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Doktorumuz Grintus diye bi öksürük şurubu vermişti, bitkisel içerikli diye. Balgamı yumuşatıp rahat atmasını sağlıyor. Aklınızda bulunsun, doktorunuza sorarsınız. Ama 37 derece ateş yüksek bi ateş değil, telaşlanmayın. Sabaha inşallah daha iyi olur
0 oy
(650 puan) tarafından
Benim oğlumda cumadan beri hasta cts acile götürdüm bakmadılar bile pzts çock doktoruna götür dedi kaç gündür çocuk helak oldu iştahsız ateşi var bir sabah olsa diyorum yani bizde de dolven şurup vardı çok yükselince veriyorum 1 saat rahat ediyor hop geri yükseliyor
0 oy
(221 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ben hamile olmadan önce üşütdüm ateşim çıktı 10 gün ölü givi yattım sesim tutuldu en son sesim kısıldı göğüs hastalıklarına gittim röntgen çekildim ciğerlerimde iltihap varmış zatüre diyolar en son tanımlanmamış astma dediler o yüzden hiç ihmal etme canm göğüs hastalıklarında röntgen çekil çocuk için kullana bileceği ilaç versin inşALLAH herşey iyi olur kreşe göndermemek daha iyi bence ALLAH şifa versin canm
0 oy
(221 puan) tarafından
Bide ılık suyla banyo yaptır üstünü çok giydirme üşüse bile havluyu üzüm sirkesiyle ıslat alnına koy 
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun biz de yeni atlattık boğaz enfeksiyonu 39 ateşle. Ordan ciğerlere attı balgam . Hava antibiyotik derken şükür iyileştık.

Salgın var bu havalarda daha çok oluyo
0 oy
(3,657 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım varsa keçiboynuzu özü yedir 

Varsa zeytinyağını ılıt içine az karabiber az kekik yağı damlat göğsüne sırtına sür ustune bez kapat.sicak su torbası varsa göğsüne köy ateşi çok yok yarın balgam söktürücü ve antibiyotik yazarlar muhtemelen 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım balgam için doktora git evde buhar makınası varsa kullan odasını nemli tut burnunu sürekli aç ama 37 derece ateşe lütfen ateş düşürücü verme ılık duş aldır üzerini incelt vücudun bağışıklığının güçlenmesi için hemen ateş düşürücü vermeyin zararlı ben 38 buçuksan sonrası için veriyorum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 120 göst.
18 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Kezban Demirdelen (1,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
23 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zhra06 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 162 göst.
11 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,367 puan) tarafından soruldu

381,242 soru

11,413,456 cevap

34,959 kullanıcı

...