0 oy
477 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Kardesim üniversite okumak icin yurtdisina gidecekti bi gun bi köyde bi kadin varmis Kur'andan fal gibi bisey soyleiyormus kardesim gitmis kitabin bi sayfasini acdirmis ve soyle demis sen gideceksin hic bi sorun yolun acik diye soylemis 2kez gitgigindede bende gittim yalniz kalmasin diye banada actirdi bi sayfayi esimin resmi vardi ona bakarak şöyle dedi kocanla cok kavga ediyorsun evliliginiz uzaga gidecek evinizde bereket yok sende cocuklu yerde calisyorusn kasimda is yerini degistireceksin 4cocugun olacak ama spiral falan taktirma zaten bebegin 2yasinda olunca 2ci bebegin olacak dedi evet anaokulunda calisyorum is yerimi degistirmek istegidigim dogrudur aslinda bunlara inanmiyorum sadece merak ediyorum soyledikleri olurmu acaba  bu arada bizde yurtdisina cikmak cok zor kardesim gitti baska yurda onun icin o kadinin yanina gitmisti yolum acilsin diye

Siz ne diyorsunuz buna ???
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

20 Cevaplar

+3 oy
(13,889 puan) tarafından
Fal bakmakta baktırmak ta günahtır inanmayın böyle şeylere Allah'tan isteyelim en iyi o bilir 
tarafından
Dogru evet Kur'an actirarak soyleyince dogru bulmadim açıkçası korktum biraz
(13,889 puan) tarafından
Uzak durun böyle şeylerden ne olursa olsun gele ve geleceği yalnızca Allah bilir
(6,441 puan) tarafından
Yıldıznamedir canım o annemde benim için baktırmıştı ücret almıyorlar genelde söylemişti bi kaç bişey banada
-Reklam-
+2 oy
(7,228 puan) tarafından
Geçmişi üç harfli lerden öğreniyorlar. Geleceği Allah'tan başkası bilemez. Bı yerlerinden uyduruyorlar
tarafından
Evet dogru bende oyle düşündüm
+2 oy
(3,584 puan) tarafından
Fal bakmak baktırmak bakana inanıp itimat etmek imanın şartlarına aykırıdır ve büyük günahtır böyle insanlara giderek prim vermeyin günaha girmeyin
+1 oy
(48,611 puan) tarafından
geleceği sadece Allah bilir geçmiş ve suani cinleri söylüyordur 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
İnanmam hurafe 
0 oy
(119,225 puan) tarafından
ben boyle inanma falan derimde basima gelse inanirim heralde
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Kur'an fal bakma aracı değil nasıl bir günah bu. Gaybi bilen Allah tır 
tarafından
Evet onun icin korktum biraz nasil fal icin yapiyor bu isi anlamiyorum
(2,688 puan) tarafından
Yaw insanlar Allah'tan korkmuyor kendinde cinler filan var Kurandan bakıyorum diyor. Yahu Kuran da ibret almamız için ahiretimiz dünyamız için rehber onun birşeyler uydurması için degilki inandırıcılık olsun diye kurandan diyor bide
Olacak olanı Allah bilir sadece
0 oy
(968 puan) tarafından
Uzak dur canim Kur'ani boyle seylere alet etmis  o yaniltmis seni 
tarafından
Zaten asla inanmam onlara sadece Kur'an alet etmesine sinirim bozuldu
(968 puan) tarafından
Iste yaniltmasin yaptigi iyi birsey degil fal bakmis bildigin bence bunun niyetine sadaka falan ver af dile kardesinide uzak tut
0 oy
(811 puan) tarafından
Ben bundan yaklaşık 3 yıl falan oldu sanırım bir fal baktirmistim. Kahve falı bildiğiniz. Çalıştığım yerdeki hizmetli kadin bakıyormuş. Kadin hayatıma dair pek az kimsenin bildiği şeyleri söyledi bana. O an olanlara dair de. Kitaplardan bakılanlar biraz daha farklı olabilir bilmiyorum ama kahve türevi fallarda cinler söylüyor iste. Geçmişte olan ya da şu an sizden habersiz etrafınızda gelişen olayları biliyorlar. Siz bunları sonradan öğrendiğiniz için de aaa dedikleri çıktı falan diyorsunuz. Geleceği kimse bilemez.
tarafından
Dogru katılıyorum size
0 oy
(192 puan) tarafından
Bende duydum benzer bişey ama kuran dan fal değilde yıldızname ile bakıyo galiba hocalar bilmiyorum kesin öyle duydum hastalara falan okuyo korkanlara muska yazıyo Bi köyde varmış yaşlı hoca. İnsanlar dedikleri çıkıyor diyo ama ben hiç gitmedim
tarafından
Hangi köy acaba biliyormusunuz
(192 puan) tarafından
Manisa da canm ama köyün adını unuttum sorup yazayım
0 oy
tarafından
Fal bakmak baktırmak haram gele bide Kur'anı alet etmek çok büyük günah 
0 oy
(10,873 puan) tarafından
Biri istikbaratı iyi vermiş. İnanma be yavrum. Sizi ögrenmiş birinden dinlemiş bu
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Falndeğil o yıldızname acmıs sana
0 oy
(221 puan) tarafından
Canim kuran degil o arapca bir kitap kurandan bakamaz canim
tarafından
Bilmiyordum kumasa sariliydi
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Fal bu tatlım, geleceği Allah'tan başkası bilemez, bakmak da baktırmakta haram. Kaynanamın ablasının kocası bana da demişti senin yıldıznamene bakayım şuran kuranı kerimi getir de diye, bi yandan merak ettim, bi yandan korktuğum için baktırmadım
0 oy
(6,909 puan) tarafından
Hem fal bakiyo hem Kur'an'ı kullaniyo terbiyesiz al elinden Kur'an'ı aç Maide suresi 90. Ayeti köy önüne 
0 oy
tarafından
Şirk koşmussun. Sürekli tovbe et
0 oy
tarafından
Tövbe et bence fal baktırmak günah çünkü 
0 oy
(17,704 puan) tarafından
Hadi bi bokkk yiyip fal bakıyo oruspu garı Kuranı ne karıştıryo geberesice Allah çarpsın inşallahhhhhhhh

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 172 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,427 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 190 göst.
13 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,377 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 682 göst.
0 oy
2 cevap 127 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,471 puan) tarafından soruldu

378,963 soru

11,343,596 cevap

34,809 kullanıcı

...