0 oy
207 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
7 aylık hamileyim bu gün kontrole gittim doktor sezeryan görünüyor dedi kafası yukarda dedi 

Kaynanamda yanımdaydı kesin ameliyat olursun söyle böyle dedi eve gelince 

Dönebilir daha 2 ay var sonuçta doğuma 

Moralimi bozuyor bu kadın 

Sizce nasıl olur aynı şeyi yaşayan oldu mu

14 Cevaplar

0 oy
(16,070 puan) tarafından
Benim 8 aylıktı tersti 15 gün sonra gitti dönmüştü yani zaten son aylar dönüyor 
tarafından
İnşallah canım ya valla sezeryandan korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(7,106 puan) tarafından
Asko 34 haftada donmemisti yada 32 de tam hatırlamıyorum ama erken doğum yapacaktım sezaryan dedi dualar ettim 36 haftalık doğum yaptım yapmadan iki gun oncekinkontralde dönmüş dedi
tarafından
Ayy hadi inşallah kendimi hep normal doğuma hazırladım çünkü piskolojikmen
(7,106 puan) tarafından
Bol bol dua et yürüyus yap bide alta doğru flaş tut bazı yöntemler var internetten bakarsan balım ılık su mesala müziği alta doğru açıyorsun ise mı yaradı bilmemde ben bu yöntemleri yaptim
tarafından
Işıktan bebeğin etkilendiğini ve o yöne doğru döndüğünü duymuştum
Deneyeceğim inşallah bendede ise yarar
(7,106 puan) tarafından
Ama mesala direk alta tutma yana tut iki gün sürekli sonra aşağı kaydır biraz daha yani direk alta tutma dondereceksin ya daire çiz yarım olanından
0 oy
(11,154 puan) tarafından

Donedebilir donmeyedebilir canim hic belli olmaz. Benim oglum detaylida 21de bas gelisti ve hic donmedi dusun 39+2ye kadar bas gelisti. Ablaminkide hep tersti doguma kadar yan dondu :D

tarafından
İnşallah döner ya kaynanam bebek öyle tutmuş demekki deyip cahil cahil şeyler söyledi moralimi bozdu
0 oy
(11,017 puan) tarafından
U kaynanalrda ne anlıyor can sıkmaktan anlamam. Vicdanda mı yok. Oglunu bu kadar mı kıskanıyorlar anlamıyorum. Vicdan olsa gebe kafına diyemezsin boyle laf carpamazsın. Ha onu da gectim sezeryanda olabilir ne onemi var ki. Önemli olan sagsalim almak defil mi kucagına. Gece gece sinirim kalktı. Daha cok var bacım. Teyzemin sancısı gelince donmuş oglu. 
tarafından
Gerçekten öyle ya hiç dusunmeden laf ediyorlar
Sağlıkla doğması tek isteğim ama sezeryandan korkuyorum hep normal doğuma hazırladım kendimi inşallah döner ya
(11,017 puan) tarafından
Korkacak birsey yok kuzum. İkiside bir dogum sekli. Bebeginle senin saglıgın için hangisi iyi olacaksa o olmalı. Kafana takma lütfen. 2 tane sezeryan 1 tane normal yapmış biri olarak soyluyorum 1 hafta sonra hiç birisinin önemi kalmıyor. Sezeryan için kulaktan dolma bilgiye lütfen itibar etme
tarafından
Çevremden duyduğum kadarıyla çok zormuş o yüzden korkuyorum
Evet haklısın yani millet abarta abarta söylüyor herşeyi
Bebeğim iyi olsunda önemli değil
(11,017 puan) tarafından
Yok allah askına bacım 2 kere oldum. O anlatanlar vallaha ya canları cok tatlı ya da abartarak sanki gazi olmuşlar gibi anlatıyorlar. Bemimde arkadasım vardı yok oyle zor oldu boyle zor oldu diyip 1 sene en ufak birsey kaldırmadı evde iş yapmadı. Tamamen sacmalık. Dogumun 3 gunu ben ev temizliyordum
0 oy
(199 puan) tarafından
Benimk bir iki hafta kala döndü. Gir internete bir sürü videolar sporlar var düzenli olarak yaparsan başı aşağı iner
0 oy
(751 puan) tarafından
 Uff bu doktorlarda var ya daha 7 aylıkken  ne sacmaliyorlarla
0 oy
(13,286 puan) tarafından
Hayatım daha çok var 

Benim kiz 36 de döndu 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
34 de döndü benim bebek
0 oy
(2,430 puan) tarafından
38. haftaya girmeme az kalmıştı bebeğim tersti 38 i geçti haftam gittim ki bebeğim dönmüş. Ve 38+5 de doğum yaptım her an her şey olabilir yani
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Daha 2 ay varmıs döner nasılsa sezaryen olcaksan bile korkma canım bünyen kuvvetliyse bakımın iyi olursa her şekilde de kolay bi lohusalığın olur inşallah
tarafından
Bünyem hiç iyi değil zor toparlanirim o yüzden bebeğimle ilgilenemem diye korkuyorum daha çok
(2,651 puan) tarafından
Bende normalden korkuyodum hep sezaryen istedim aksine annem ve esim çok yardım ettiler dikisler alınana kadar zorlandım ben sonrası kolaydı zaten
0 oy
(14,165 puan) tarafından
Bana da 7 aylıkken ters dediler 39a kadar dönmedi sezaryenle doğum yaptım 
0 oy
(10,652 puan) tarafından

39da döndü kız daha senin 2 ay var döner geri ters döner istediği gibi takılır şuanda :D

0 oy
(11,508 puan) tarafından

Döndürme hareketleri önermedi mi doktorun son bir gun de bile dönebiliyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
17 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mlkars (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.