+3 oy
853 göst.
Diğer kategorisinde (1,780 puan) tarafından

Kızlar giyenler duygularını paylaşabilir mi? Bide hangi kumaş daha iyi sizce 

Medine ipeği
Soft krep
Süper soft mu? 

tek parça tercihim 

9 Cevaplar

+2 oy
(5,108 puan) tarafından
Aşağıdaki yoruma ithafen yanıt vermek istedim. Öncelikle dinde yeri olan bir uygulamayı yok gibi düşünmek şirktir. Ve bunu başka insanlara anlatmak büyük bir şirktir. Arap geleneği denilmiş. Subhanallah daha neler duyacağız o vakit Kur'an da okumayın çünkü Arapça yazılmış. Bu söylenilerek hadisleri ve ayetleri inkar edilmiş oluyor. Ayette de yazıyor: 

Ey peygamber, zevcelerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle. Bu, onların tanınıp eza edilmemelerine daha uygundur. Allah çok affedici, çok esirgeyicidir.”( Ahzab 59) 

Cilbab demek dış örtü demek yani bir yere gezmeye oturmaya gideceğimiz zaman kendi evimizdeki giysilerle çıkamayız üzerine bir dış giysi giymeliyiz.  Bunun ismi carşaf olur, ferace olur eğer geniş ve vücut hatlarını belli etmiyor ve dikkat çekici bir renkte değilse pardesü olur. Nefse zor geldiği için inkar etmek nasıl bir boyut? Herkes giymek istemeyebilir benim ablalarımın iki tanesi açık kimseyi bu konuda kimse zorlayamaz saygı duyulur. Ama dinde yeri olan peygamber eşleri Hz. Aişe, Hz. Hafsa, sahabe eşleri ve bununla ilgili bu kadar sahih hadis ve ayet varken yok o Arap geleneği demek.. Bilemiyorum Rabbim sadece böyle düşünenleri değil hepimizi ıslah etsin (düzeltsin) 

((Örtü, bütün vücudu örtmelidir. Zira Allâhü Teâlâ, “...Dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle.” buyurmuştur. Cilbab, bütün vücudu örten bir elbise, bir Örtüdür. «Yüdnine», dena kökünden gelen bir fiildir. İdna elbiseyi, örtüyü aşağıya doğru salıvermektir. Buna göre şer'î Örtünme, vücudun tamamını örtmektir.))
(197 puan) tarafından
Ellerine sağlık ne güzel yazmışsın bacım işte bunlar bizim ahiret kardeslerimiz
(5,108 puan) tarafından
İnan çok şaşırdım canım bu sözleri ateistlerden deistlerden duyuyoruz yazık gerçekten
(197 puan) tarafından
Günümüz insanları onlardan pekte farksız sayilmazlar
(1,780 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah çok güzel yorum
-Reklam-
+1 oy
(2,769 puan) tarafından
8 senedir çarsafliyim canm çok küçük yaşta kendi isteğimle giydim çok ta mutluyum içinde çok rahatım çok özgürüm kışın üsumuyorum içinde yazında asla terlemiyorum. Ben medine ipeği kullanıyorum. Uzun süre de gidiyor mevsimlik çarşafım ne çok ince ne de kalın üzerine kışin siyah şal takıyorum. Okadar 
+1 oy
(2,245 puan) tarafından
Bende çarşaflıyim Elhamdülillah kendimi hem özel hem daha özgür hissediyorum en önemlisi de Allah'ın emrini yerine getirdiğim için huzurluyum bende tek parça giyiyorum kumaş olarakta krep kullanıyorum

Rabbim muvaffak eylesin inşaAllah 
(142 puan) tarafından
bencede özgür ve özel gözüküyosunuz bende ustume disari kiyafeti almadan cikmam ama yeterli gormuyorum kendimi ve okdr hosuma gidiyosunuzki anlatamam rabbim nasip et bnde oyle olayim die dua ediyorum :) gri ferace aldim dogumdan sonra giyecem die insallah hep giyerim
(2,245 puan) tarafından
Çarşafı sevmen bile yeter inşaAllah Rabbim sana da nasip etsin Allah razı olsun
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben Medine ipeği giyiyorum canım. Bir tane göğüsten bolaran siyah geniş feracem var boynu bağcıklı. Bir tane de Afgan takımı ama başsız olanlardah haki yeşili ♥️ Severek giyiyorum alacaksan Medine ipeği öneririm ütü gerektirmiyor dökümlü duruyor yaz kış hamileyken de özelikle çok rahat ettim
(1,780 puan) tarafından
Allah razı olsun
(5,108 puan) tarafından
Ne demek☺️
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Bende düşünüyorum ins nasip olur ama çok pahalı ya 1000 TL den assagi bulup yaptirmak  çok zor 

Bu arada sen nasıl karar verdin merak ettim:)

(1,780 puan) tarafından
Çoktandır istiyordum çok sohbet dinledim dünya boş kapalıyım bari tam olsun dedim feraceliyim kaç yıldır ama çok istiyorum çarşaf kız bende çok iyi bir sayfa buldum instagramda benim yok hesabım bir abla önerdi ordaki fiyatlar çok uygun  medine ipeği 450 miydi süper soft 670 civarı tam hatırlamıyorum
tarafından
Sayfanın adı ne canım
(13,887 puan) tarafından
Kardeşim sayfanın adını soyle bizde nasiplenelim ☺️☺️bende feraceliyim ama daha bol daha güzel çarşaf benimde niyetim var
(1,780 puan) tarafından
Ay kusura bakmayın bende sorarsınız sayfayı diye bekledim gözümden kaçmış mesajlara bi baktım yeni gördüm hakkınızı helal edin ((selam çarşaf ))yazın instagrama çıkar
(0 puan) tarafından
Siyah inci sayfası var Instagram'da 880tleye soft krep kumaş şuanki fiyat almak isteyen kardeşlerime yazayım dedim
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Ya bnde çarşaf değilde bol ferace ve şal takanlara çok özeniyorum cok güzel
(1,780 puan) tarafından
Şuan öyleyim ama çarşaf istiyorum topuz yapmak bile çok günah şalların kullanımı doğru değil göğsü örtmüyor eşarp takıyorum ama kapalıyken neden günaha girelimki tam tesettür olsun istiyorum
(5,272 puan) tarafından
Omuzlardan aliyolar şali canm onu diyorum
0 oy
(7,443 puan) tarafından
Carşaflı kapalı bırı dıyılım ama medine ipeğini önerim onun  kumaşı güzel ama palıdır
(1,780 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(197 puan) tarafından

Bende carsafliyim cnm 4 sene olucak giyeli Medine ipeği kullanıyorum çok rahat tek parça bı tane yedek almayı düşünüyorum ama fiyatlar uçmuş :)giydigim zaman kendimi çok özgür ve güvende hissediyorum ve her giydigimde rabbi ne şükrediyorum bana bu güzelliği nasip ettiği için sende istiyorsan eğer rabbim sanada hakkiyla giymeyi nasip etsin 

(1,780 puan) tarafından
Ayyy Salavatlar eşliğinde giymeyi çok isterim yok etrafımda ya hoca
(1,780 puan) tarafından
Eldiven takıyor musunuz
(1,780 puan) tarafından
Ve peçe
(197 puan) tarafından
Hoca olmasına gerek yok cnm annen veya kaynanan yada sevdigin biri giydirebilir cnm peçemi takıyorum eldiven takmıyorum ama
(1,780 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(4,996 puan) tarafından
Bende 5 sene olacak insaallah Çarşafı Şerif giyeli.

Çok izzetli,şerefli,insanin heybetini arttiran bir kiyafet, bir ayet.

Hamd olsun böyle ortalığın pisliklerle,zinalarla toz duman olmuş zamanında guzel bir şeyden nasiplenmek.

Rabbim muvaffak etsin,hem dunya da hen ahirette mükafatını almayı nasip eylesin.

Mahmud Efendi hazretlerinin bir sözü var çarşafı Şerif için,

Carşafı şerif giyen hanıma cihan dokunamaz,dokunsa o cihan yıkılır diye.

Sevmeyip,icten ice nefret edenleri Allah islah etsin gavurlarin giydiklerin bayilir muslumaninkini beğenmez. 
(1,780 puan) tarafından
Ayn öyle Allah razı olsun

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 442 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 555 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ssss (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,081 göst.
0 oy