0 oy
408 göst.
Aile kategorisinde (473 puan) tarafından
Kızlar , sizden akıl istiyorum , anasıyla göbek bağını koparamamis kocalarinizla nasıl devam ettiniz evliliğinize ? Neler yaptınız mutlu olabilmek için , ya da bitiren varsa evliliğini neler tecrübe ettiniz ? Bu sorunun çözümü var mı , yok mu ? Fikrinizi önemsiyor ve merak ediyorum.

17 Cevaplar

+2 oy
(329 puan) tarafından

Anasının yanına göndererek mutluluğa ve huzura kavuştum :)

(473 puan) tarafından
Yorum çok net ;) teşekkür ederim ❤️
(9,668 puan) tarafından
Ne güzel kız. Ben yolluyorum yine gitmiyor illa ben de gidecem
(329 puan) tarafından
Yok ben temelli gönderdm anasına :)
(9,668 puan) tarafından
Bende temelli gönderiyorum boşanmayı göze aldım ben 2 çocukla düzen bozamam bu ev benim diyorum çok öeraklısın madem kendin git diyorum
(329 puan) tarafından
:) s….. yaranıyor zaten :)
-Reklam-
+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Yani sen annen ile göbek bağını kestin sanırım 
(1,368 puan) tarafından
Anneyle bag tabiki de kesilmez. Eşim annesine çok düşkündür bağlıdır. Ama bağımlı değildir. Ben bisey istiyosam mesela annesine uymuyosa da benim istediğim olur bisey mı yapacak bisey mi alacak verecek bana sorar. Çok büyük bişeyse ailesine de danışır bize hangisi mantıklı geldiyse onu yaparız. Bence de öyle erkekler evlenmemeli. Ölene kadar analarinin dizlerinin dibinde oturmalı.
(473 puan) tarafından
Bademira , senin eşin kök aile ve öz aile kavramlarının bilincinde demek ki , ne mutlu sana ..İşte denge böyle kurulur , olması gereken budur , tam olarak bunu anlatmaya çalışıyorum .
(1,368 puan) tarafından
Evet çok şükür farkında. Geçen gün annesigil vardı. Eşimin akrabası karısı bazı sıkıntılar yaşadı ailesiyle diye mesafe girdi aralarına. Kayinvalidem eşime oğlum biz de öyle olsak sen de arada kalırsın ikimize de çok duskunsun dedi. Eşim de annesine.. Anne sen benim annemsin seni asla atamam ama anlaşamama gibi bi sıkıntı olursa ben her zaman eşimin yanında olurum o bana 2 evlat verdi 8 yıldır iyi günümde kötü günümde o vardı ölene kadar da o olacak dedi ben şok oldum. Hep biliyodum der mesela onlar benim ailem ama asıl ailem sizsiniz der. O dengeyi çok güzel kurar sağ olsun. 3 yıl birlikte oturduk bi kere problem yaşamadık allah var kayinvalidem de çok adaletli merhametli bi insandır o da çok güzel yerini bilir durmadı gereken noktayı bilir. Herkes böyle olsa o yıkılan evliliklerin çoğu hala devam ediyo olurdu
(473 puan) tarafından
Canım Allah bozmasın , çok şanslı bir kadınsın.Hem kayınvalide hem de eş yönünden , maşallah diyeyim.
(1,368 puan) tarafından
Amin canım. Rabbim herkesin yuvasına huzur mutluluk versin
0 oy
tarafından
Benim eşimle annesi arasında öyle bir bağ yok çok şükür bir yıllık evliyim eşime sarıldığını öptüğünü görmedim

Ama eğer ki öyle bir durum olsaydı eşimle konusurdum eğer konuşmama rağmen dinlemiyorsa durum zorlasirdi
(473 puan) tarafından
Sarılıp öpmesi inan problem değil , ne yaparsa yapsın , kocam onun evladı , bana ne .Fakat bahsettiğim şey , duygu sömürüsü ile çocuklarını manipüle ediyor kadın ve çocukları da aman annemiz kirilmasin falan diye zoraki bir saygı icindeler , aslında doğru olmadığını biliyorlar annelerinin tavırlarının ama toz kondurmuyirlar , iki oğlu var ikisi de aynı.
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Dünyanın en zor zaptedilen hatta zaptedilemeyen insanı sinir krizinden öfke nöbetlerine sokan kendi kendine bı halt yiyeyemen erkek tipidir seninde mi eşin böyle dersen hayır eşim böyle değil iyi ki böyle değil çünkü asla tahammül edemediğim tiptir yani Allah yardımcın olsun ya bu durumu kabulleneceksin yada kabullenmeyeceksin bir laf varya ya bu deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin diye öyle işte öyle gelmiş öyle gider bacım 
(473 puan) tarafından
Günün birinde bir aydınlanma yaşar mi acaba , yoksa ben yetti artık dedikten sonra mi aydinlanir ? Kafamda bunlar var.Cevabin için teşekkür ederim .
(1,092 puan) tarafından
Sanmıyorum ailesinden coookk büyük bir köstek görmesi lazım ki bir nebze belki aydınlanır
(473 puan) tarafından
Köstek görüyor ama malesef canım hala farkında değil , ya da mis gibi yapıyor .
(1,092 puan) tarafından
Benim eşim nisanliyken bir tık boyleydi yani benimki gizliden anaciydi sonra düğün yaparken bütün borçlar üstümüze kalınca biz bı tencere makarnayı 3 gün yerken ailesi kendilerine sıfır daire alıp içini sıfır eşyalarla döşeyince anladı dedi ki ben artık farklı bir hayat yaşıyorum farklı sorumluluklarım var tırnağın varsa kasinirsin kimseden fayda yok dedi oturdu aşagi simdi normal bir aile ilişkisi var ne çokk baglii onlara ne çok uzak
(473 puan) tarafından
Aklı başına gelmiş , ne mutlu sana
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Kaynanam rahmetli olmuş yaşasaydı nasıl olurdu bilemiyorum erkekte bitiyooo iş dengeyi kurması lazimm yada hiç evlenmemesi 
(473 puan) tarafından
Söylediklerine katılıyorum , insanın annesi dünyanın en sorunlu insanı olabilir ama adalet mekanizması olan insan hakliyi ve haksız ayırt edebilir , zor mu denge kurmak , evet zor , fakat sen adilsen bunu yapmak zorundasın.Cevabin için teşekkür ederim.
(15,828 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim canim inşallah sorunların çözülür bı an önce
(473 puan) tarafından
Amin canım , cümlemizin.
0 oy
(13,351 puan) tarafından
Kavga ederek mesafe koydum benim tavsiyem pek akıl işi olmaz 
(473 puan) tarafından
Mesafe koydum canım , ama acısı benden çıkıyor , sanki sucluymusum gibi.Halbuki annesi bana ağıza alınmayacak şeyler söyledi.Ben tartışmaya bile girmedim , tek söz etmedim.
(13,351 puan) tarafından
Ben eşimle çok ciddi kavga ettim bu konuda sana ne zararları var da onlar seni çok seviyorda bir sürü şey dedi sen nankörsün demeye geldi laf ama ben alttan almadım sen ki suçlu olmadığını biliyorsun gerisi boş. Ha bu arada o lafların onda birini bizim ailemiz onlara yapsa rest cekerlerdi ya ailen ya ben diye
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Söyle yaptim canim konusmamiz lazim dedim nen her ciddi konusmamda resmen dalga geçti benle bide beni tanimiyon mu ben böyleyim dedi. Bak işin sonu kötü dedim duymamazliktan geldi. Sonra bi gun o işe gitti bende valizimi topladim bindim otobuse anama gittim. Aksam eve geliyo ev boş. Bi telas aradı dedim anama geldim niye dedi, defalarca anlatmaya calistigimda dinleseydin keske dedim. Kalkti geldi konustuk terapiste gittik. Suan ara ara sorunlar olsa da evinin ailesinin biz oldugumuzun farkinda.

Erkekler kaybetme korkusu yaşamadığı kimseyi onemsemiyor
(473 puan) tarafından
Haklısın belki de , ama gidersem bir daha dönmeyi düşünmem sanırım , biraz kendimden korkuyorum.
(3,329 puan) tarafından
Bende giderken donecegimi dusunerek çıkmamıştım canım. Duzelecegine emin olmadan da dönmedim zaten. O yuzden mutlaka bi cift terapisine gitmenizde fayda var
(473 puan) tarafından
Haklısın , bir de onu denememeiz gerekebilir.
0 oy
(6,453 puan) tarafından
Ben çözüm bulamadım canım  bulursan bana da haber et 
(473 puan) tarafından
Bulursam söz :)
0 oy
(5,003 puan) tarafından
Bu erkeklerin bir ortasi yok galiba benimkide anası ölse umrunda değil,hepsinde var bir cins huy 
(473 puan) tarafından
Yani bilemiyorum , belki senin eşinin travmatik bir durumu vardır , ama normali yok bence de.
0 oy
(9,668 puan) tarafından
Devam ettiremiyoruz şuanlık. 1 haftayı geçti küslüğümüz çözüm varsa banada söylesşn
(473 puan) tarafından
Bulursam söylerim canım , çok yıprandım ben de , malesef..
0 oy
(507 puan) tarafından
Kesinlikle çözümü yok tecrübeyle sabittir boşanıyorum ne halleri varsa görsünler
(5,366 puan) tarafından
Çocuk var mı bu ara benimde kafamda kara bulutlar benim koca bide narsist bencil
(507 puan) tarafından
Çok fazla nedenim var buda en büyük nedenler arasında zaten 1 buçuk yaşında oğlum var 2 ay sonra mahkeme
(507 puan) tarafından
Ailesinide kendisinide Allaha havale ediyorum benim ve oğlumun hakkı inşallah onlarda kalmaz
(5,366 puan) tarafından
Amin kimsenin hakkı kimsede kalmasın Allah yardımcın olsun o küçük bebeğin ahı yeter onlara
(507 puan) tarafından
Çocuğu 15 günde 1 görüyor ama bir bez bile göndermiyor nafakada çıkmadı daha inşallah çıkar bu çocuğun hakkı
0 oy
tarafından
Bundan bekarken en çok ben cekmisimdir heralde anasına aşık hatta evlenmek için annesinden izin alan biriydi bizimki hatta artık o kadar dayanılmaz hale geldi ki eşimin telefonunu gizliden parmak izini kopyalayıp aramızdaki mesajları konuşmalara bile müdahale ediyordu artik dayanacak gücüm kalmamıştı evlenmeme 3 gün kala babama gittim evlenmek istemedigimi tüm gerekceleriyle birlikte söyledim yüzüğü çıkarttım babam eşimi ertesi günü cagirip benden gizli konusmus evin reisi erkektir diye başlayıp gerisini bilmiyorum ve hicbi zaman öğrenemedim o gün bugündür çok rahatım hatta o ana kuzusu öyle bi değişti ki anasının ağzının payını öyle bi veriyordu ki değmeyin keyfime tabi daha sonra kaynanamin yaptıkları surekli beni esime fisteklemesi beni sikayet etmesi en ufak biseyde beni kendi ailesine sikayet edip rezil etmeye çalışması onu düşürürken beni hep yukseltti cunku o sürede canım babamın aklı sayesinde oyunu kuralına göre oynadım eşime sessiz kalmadim dogruyu soyledim ama carlamadimda yaptigi hicbiseyi sikayet etmedim çünkü zaten kaynanam kendi arayip yeterince sikayet ediyirdu o ara gercek zaten ortaya cikiyordu ailesi zaten beni el üstünde tutuyordu ve benim karekterimi biliyordu simdi ben kazandım ve kaynanam iyi bisey bile dese bi yerini yirtsa bile benim dediğim oluyor :)) 2.5 yıl boyunca bi defa kaynanam müdahale edemedi ya tümden kuduruyor aslında erkeğin anne bagini ayırması biraz kız tarafı ailesinin baskinligi ve birazda kadının aklı sayesinde uzaklastirilabilir
(473 puan) tarafından
Cevabın için teşekkür ederim , demek ki eşin laftan anlayan biriymiş canım.Bu senin adına çok olumlu bir şey.Benim yaşadığım şey tam olarak nasıl hemen anlatayım , mesela bir durum yaşandı , ben haklıyım , eşim de bana hakveriyor , annesine benim yanımda olduğunu belirten bir konuşma yapıyor , bu arada ne ben , ne de o asla tartismadik ailesiyle 7 senedir evliyim , o konuşmadan sonra annesi bir suratlar , telefonlarda bir duygu sömürüsü ...Adam bana hakverdigi halde vicdan yapıp , annesine gösterdiği tavrın acısını benden çıkarıyor.Vallahi yanımda olsa bı dert , yanımda olmasa ayrı dert.Artik ailecek patolojik sorunları olduğunu düşünüyorum eşimin ve ailesinin , çünkü sevgi-saygi-baglilik kavramları aslında bunlar değil .Bir sarmalın icindeler sanki.
tarafından
Laftan anlasaydı zamanjnda benim sözümü dinler anne ve o tarihte nişanlısınin ayrımını yapar beni üzmezdi kaynanamin yüzünden ne nisanım istediğim gibi oldu ne isteme merasimim nede diğer hazırlıklar hep annesinin talimatlarına göre oluyordu erkegin dilinden erkek anlar misali babam yola getirdi onu ama dayak tehdit vs asla olmadı babam o karakterde değil benim kaynana hala öyle sürekli vicdan yapıp ağlar ben seni 9 ay karnımda taşıdım normal doğumla kaç saat doğurdum büyütürken neler çektim vs vs diye sürekli vicdanına oynardı ama bu konuda işte benim zekam devreye girdiği için eşim bu numaraları yemedi mesela ilk önce şu telden giriyordum evet annen o senin ama sen artık ayrı Bi ailesin ikimizin ayrımını yap sende Bi gün baba olcaksin bizim cocugumuzda sana bana boyle mi yapcak diyerek asıl vicdanına ben oynadım orda biraz yumuşadı ve daha sonra kaynanam daha beter olarak analık hakkımı helal etmem analık hakkımı helal etmezsem Allah razı gelmez diyerek dini duygularına oynayınca yine zeka devreye giriyor peki Allah eşlerin arasına nifak sokan onların yuvasının dağılmasına neden olan kişiden razı gelir mi bu kul hakların en büyüyü değil mi ben kadın olarak yemek çamaşır vs yapmak zorunda bile değilken bunları kendi isteğimle yapıyorum seni sevdiğim için senin rızanı kazanmak için yuvamizda huzuru bulup allahin ikimizdende razı olması için vs oyunu kuralına göre oynarsa kadın aslında her zaman kazanır mesela acısını senden mi çıkarıyor küfür hakaret bile etse hicbisey deme çek eşini köşeye hatta biraz özel olcak ama nefsine bile oynayabilirsin sen bana küfür ettikçe sen bana kızdıkca üzülüyorum evet o annen onu uzme ama bu evin reisi sensin bu ev bizim burda bizim kurallarımiz gecerli gibisinden yumuşak giris yap buna emin ol 3.defasinda kaynananin etkisi sen alttan alıp oyunu doğru oynadiginda eşinin üzerindeki etkisi azalacak
(473 puan) tarafından
Zaman ayırıp yazdığın için gerçekten teşekkür ederim , söylediğin şeyler evet çok mantıklı , ben de mantıklı bir insan olarak bilinirim genelde ama canım ben güzellikle konuşsam da olmadı , ben onun annesiyle hiç yüz göz olmadım , eşimle de olmadım , hakaret , küfür yok aramızda.Ama artık psikolojik boyutta olması bağımlılığın beni irrite ediyor , bilmem anlatabildim mi , kuralına göre oynamak konusunda haklısın , çok haklısın , ama benim onu en başında yapmam gerekiyordu..
tarafından
Sen bilirsin elbette ama hicbisey için geç kalmış sayılmazsın unutma ki biz kadınlar her zaman güçlüyüz ve biz istersek hersey olur
(473 puan) tarafından
Kesinlikle güçlüyüz ve daha akilliyiz canım , o konuda sonsuz katılıyorum ❤️
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ay Allah kolaylık versin bacı
(473 puan) tarafından
Amin , hepimize :)
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Benimkide abisiyle aynı göbek bağında  ... Ama üstün taraf önce ben sonra o tabi 6 yıl uğraştım konuşarak anlatmaya çalışarak 
(473 puan) tarafından
Konuşarak cozecegime inansam hiç susmayacagim :)
(7,121 puan) tarafından
Linç yemek istemedim az beyzbol sopam kırılmadi
(473 puan) tarafından
Aman diyim :)
(7,121 puan) tarafından
:):):)
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Ahh çok çektim bu konuda  ama 5 sene geçti daha tamda kopmuş değil yani aslında kayinvalidemizle iyi anlaşabilsek en iyisi bu bunu yapıyorum artık sorun çıkarmamaya çalışıyorum ben çünkü bende annemden kopamam oda kopmaz 
(473 puan) tarafından
Canım , kimseyi kimseden koparmaya niyetim yok benim , fakat döngü sürekli idare ederek , hep başkalarının isteğini yaparak devam etmiyor.Yaranma çabası gereksiz , yaranamiyorsun da.Sanki bosansak benim kaynanam rahatlayacak.Zaten ben onunla hiç tartışmadim evlilik süresince ama kocamla tartismalarimizn tek neden annesi ilk günden beri.Kopmasinlar zaten , ben o niyetle evlenmedim ki onunla.
(13,887 puan) tarafından
Haklısın canım ama işte yapacak olan şey ayrılmıyorsa esler anneden boşanmak ama boşanmak icin büyük bir nedende değil ki
(473 puan) tarafından
Canım hayatına ipotek konulmuş gibi hissediyorsun bu insanı çok yıpratıyor , sürekli soğukluk , gerginlik , duygu muygu kalmıyor yani , bu şekilde de devam etmek yıllarca ne bileyim , insanın akıl sağlığı açısından çok da mantıklı değil gibi geliyor.
0 oy
(938 puan) tarafından
O yaptıkça ben güldüm anası fitledi ben güldürdüm mutlu ettim varlığima öyle alıştı ki benden vazgecemeyeceginr. Kanaat geldi şimdi yüzü mm u aşacak bişey desin verir lafını ama saygısını bozmadan o da yeter bana yanında anasını bacısını kötülemek yok saygi li davranacaksin onlar olayı anlatmada n sen guzellikle anlatacaksın eşine 

Sonra zaten geliyor sana dönüyor 
(473 puan) tarafından
Tavsiyem için teşekkürler canım , ben konularını bile açmıyorum ama o yanımda olmasının verdiği vicdan yükünü - ki neden vicdan yapıyor anlamıyorum çünkü annesinin haksız olduğunu biliyor - bana yüklüyor , bizim aramız soğudu.Ama artık kendimden verecek birşeyim kalmamış gibi hissediyorum.
(938 puan) tarafından
Vallahi ben nisandan caydim bu yüzden anaci diye eşimle evlenmeden de dedim böyle yapacaksan ben yokumdiye saolsun oda hem ona saygısızlık yapmaz hem beni ezdirmez bu arayı erkeğin yapması lazım işte
(473 puan) tarafından
Evet iş kocada bitiyor malesef .
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Vallaha sunu bilir sunu soylerim. Bir erkekle oturdun konusuyorsun bir kac seyi görürsen kacacaksın. Sadece annesi degil. Ailesınden bır kadından 1 gun ıcınde 3 kere bahsedıyorsa, o ınsan da onu gunde 2 kere den fazla arıyorsa o işi anında orada bitirecrksin. 
(473 puan) tarafından
Farklı bir bakış açısı :) ah bacım bu kadar kafamız çalışmıyordu evlenirken , buradan da habersizdik , bazen diyorum keşke bu platformu daha önceden bulsaydim , bekarken :)
(10,978 puan) tarafından
Bulsaydık ne olacaktı kı kuzum. Bizimki oyle degil dicektik
(473 puan) tarafından
O konuda da haklısın , aşkin gözü kör , ya ben sekiz sene birlikteydim bu adamla , liseden beri , üniversiteyi de birlikte okuduk , anacı falan değildi böyle , zorla ben aratirdim annesini ben söylemeden aramak aklına gelmezdi , ah ***** kafam :)
(10,978 puan) tarafından
Güzel rol cekiyorlar ne diyim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 800 göst.
0 oy
6 cevap 270 göst.
16 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 438 göst.
23 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy