0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde (1,170 puan) tarafından
kacta yatar sabahlari kacta kalkar bu konu yuzunden esimle hergun tartisiyoruz bn mi yanlis yapiyorum aceba siz nasil hangi saatlerde yatirip kaldırıyorsunuz bide emziriyorum hala gece kalkar yani sabaha kadar deliksiz uyumaz

16 Cevaplar

0 oy
(5,953 puan) tarafından
18 aylık degiliz 14 aylik oglum 5 aydan itibaren uyku sistemimiz ayni  ufak saat kaydirmalarim oldu aksam en gec 21.30 en erken 21.00 da uyur sabah 7de uyanirdi simdi ise hava kapalı diye sanırım 8 veya 8.30 da uyanır gece uykusunda 1 kere mama veririm devam eder uyumaya altini alirim mamadan snr uyumaya devam eder canım
(1,170 puan) tarafından
ohh masallah valla kiymetini bil valla canim daha uyumadik düşün
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
baska kimse yok mu ya
(18 puan) tarafından
Valla benim de 17 aylık bir kızım var akşam 9 da uyur sabah 10 da kalkar kendi kendine uyur sallamadan
(1,170 puan) tarafından
valla helal olsun masallah o zman yani emiyor mu peki
(18 puan) tarafından
Maalesef emmedi sadece ilk iki ay emdi sonra emmedi
(1,170 puan) tarafından
biraz da ondan alismis demekki bnimki emdigi icin uyku duzeni kuramiyoruz dogru duzgun iste
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Valla oğlum hep bebekliginden beri huysuz bir çocuktu uykuyu hiç sevmezdi gece en erken 2 de uyurdu oda zor zahmet sabaha kadar binkere uyandırdi 2 yaşında onu 12 de zor zahmet yaptım ama yine gece bir iki kere kalkıyor ama eski halinden daha iyi yavaş yavaş öne çekmeye çalışıyorum
(918 puan) tarafından
Sizin uyku sisteminiz gerçekten çok yanlış ama sabah en geç 8de kallmalı öğle uykusuna en geç 1 gibi yatıp en geç 3te uyanmalı gece uykusu da 9u geçmemeli,üzgünüm ama eşiniz haklı gibi:)
(1,170 puan) tarafından
ya canim bikac kere denedim bu sefer gece 4 de yada 6 da kalkiyor o yuzden gec yatiriyim gec kalksin mantigi oturdu kafama korkuyorum
(1,783 puan) tarafından
10 a kadar iyi uyuyor valla bebeğiniz evet gece uykuya geçmesi baya zor olur bu uyku sistemi ile bu  çocuk
(918 puan) tarafından
6-8 arası uyanması en ideali zaten 4te uyandığı zamanlar 6ya kadar uykuya döndürmeyi deneyip 6dan sonra güne başlatmanız gerekir bir kaç güne oturacaktır düzeni sabrederseniz
(1,170 puan) tarafından
ya evet duzen olmasi gerek ama bn cesaret edemedim bi turlu diş cikaracagi zman falan cok zorluyor gece cok kalkiyor gece uyumadigi icin sabah yine gec uyaniyor o yuzden de bi duzene oturtamadim
0 oy
(54 puan) tarafından
9da yatiriyorum canim. 1 yasina kadar 8de uyuttum sonra 9a çektim
(54 puan) tarafından
kedimin ismiydi mitolojide savaş tanrıçası demek  severim abidik gubidik isimleri ben farkli durur koy valla orjinal olur
(1,170 puan) tarafından
sabah kacta kalkar 9 da bnimki 9 da uyusa sabak 6 da ayakta olur sanırm
(54 puan) tarafından
8de uyaniyor canim tek uyku yapiyor günduzde
(1,170 puan) tarafından
kacta uyutuyorsun canim kacta kalkiyor geri ogle uykusuna
(54 puan) tarafından
12 1 gibi uyutuyorum canim 2 saat uyuyo
0 oy
tarafından
Küçükken uyku düzeni oluşturmuştur sabah 8 akşam 9 arada uyanmalar oluyordu. Şuan 21 aylık 10 da uyur sabah 7.30 8 gibi kalkar yine arada uyanmalar olurdu Kardeşi oldu uyku düzeni değişti gece 12 buçuk 1 gibi uyuyor sabahta 9 10 gibi uyanıyor ikisi birlikte henüz alıştıramadım 
(1,170 puan) tarafından
bnimkide oyle esim kendin uyumak icin cocugu gec yatiriyorsun sabah gec kalkiyorsun falan diyo ama bunu bn ayarlamıyorum bu onu anlamiyor uyutmaya calisinca ciglik kiyamet nasil agliyor kndi uyumak istemiyor napiyim
0 oy
tarafından
Akşam 11 de yatar sabah 8 buçuk gibi kalkar
(1,170 puan) tarafından
ogle uykusuna kacta yatar canim
tarafından
2 4 arası uyuyor
0 oy
tarafından
8.30da yatırıyorum 9da uykuya dalıyor. Bazen 9da yatırıyorum nadir oda tabi. 9.bucukta uykuya dalıyor.

Sabahta 8 civarı uyaniyor.

Tam 18 aylık 
(1,170 puan) tarafından
gece uyanıyor mi bide öğle uykusuna kacta yatiriyorsun
tarafından
1_2 kez uyaniyor. Farklı odada.
Yanina gidiyorum yat kızım diyorum yatiyo geri
Öğle uykusuna eğer 7.30 da uyandiysa 12.30 da yatırıyorum. 8de uyandiysa 1de yatırıyorum. Yarım saatte anca dalıyor uykuya.
Uyuduğu saat değişiyor. En az1 saat en fazla 3.5 saate kadar uyuyor. Daha fazlasını uyutmuyorum. Uyandiriyorum
(1,170 puan) tarafından
yaaa masallah valla cok iyi bnimki destekli uyuyor yada emerek uyur o yuzden gece kalkiyor bidr dis skntisi cektigi gunler gece daha cok kalkar aglayarak bi duzen kuramadik
0 oy
(25,224 puan) tarafından
9 da yatar sabah 7.30 gibi kalkar bazen 7. Kücüklüğünden beri hep öyle alıştırdım 
(1,170 puan) tarafından
ya masallah cok guzel bn erken yatirinca gece ya 4 yada 6 da ayaga dikilir
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oglum suan 2 buçuk yaşında ama 18 aylıkken akşam 8de uyur sabah 7 yada 8 gibi uyanırdı hala öyle,kizimda öyle şuan oda 14 aylık 
(1,170 puan) tarafından
kiyamiyorum kuzum ya kesmeye de tam 2 yasini doldursun oyle kesiyim diyorum o zmana kadar da uyku haram gibi
(9,626 puan) tarafından
Tamamen sütten kesmeni değil canim gece beslenmesini kesmen lazım yani aslında 1 yaşına gelmeden kesilmesi lazım yaşından sonra geceleri emzirmek bebek içinde iyi değilmiş
(1,170 puan) tarafından
onu nasil yapcam ki memeee diye uykusunda agliyor ya kiyamiyorum sonra da
(9,626 puan) tarafından
Uyandigi zaman ya biraz su ver yada sırtına piş piş yap geri uyutmaya calis çünkü o aydaki bebekler gece acikmazlar artık yani acıktığı için değilde alışkanlık haline geldigi için uyanıp meme istiyo
(1,170 puan) tarafından
pis pise kanmiyor suda arada iciyor her zman degil memeee diye agliyor gozu kapali cunku tam karnini doyurmadan yatiyor ondan sanirim cabuk acikiyor olabilir
0 oy
tarafından
Oglum 18 aylik aksam 9.30 en gec 10 gibi yatar sabah 8.30 gibi kalkar 
(1,170 puan) tarafından
emiyor mu gece kalkar mi peki
tarafından
Emiyor gece de kalkiyor haliyle memeye 3-4 kere :(
(1,170 puan) tarafından
ya iste birazda ondan korkuyorum gec yat8nca gec kalkiyor gece de sık kalkmıyor erken yatinca cok kalkiyor yoruldum dogdu dogali sabaha kadar hic uyumadik 5 saat bile deliksiz uyumadik boyle olunca bnde biraz uyuyorum
tarafından
Walla 5 saat mi? 2 saat deliksiz uykum yok baci o kadar sık kalkiyo ki perisaniz artik 18 aylik oldu emzirmeyi kesmeyi dusunuyorum da nasil yapcam bilmiyorum bi de calisiyorum uykusuzluk mahvediyo beni
(1,170 puan) tarafından
bnde nasil kesicem diye kara kara dusunuyorum simdi erken yatirsam sabaha kadar 10 kere kalkar onunda da emmek ister
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Oglum 18 aylık. Aksam 9 gıbı uyur. Sabah 7 8 arası kalkar. Gunduz bazen 1 bazen 2 keez uyur. 
(1,170 puan) tarafından
gunduz uykusuna kacta yatirip kacta kaliyor peki
(1,014 puan) tarafından
12 gıbı yatıp 1 gıbı kalkar. Bazen 1 de yatıp 2 de kalkar
(1,170 puan) tarafından
bugun benimkini ilk defa erken yatircam bakalim insallah uyur
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Bebegim doğduğundan beri odaya götürürum 8.00 8.30 gibi en geç 9 yada 9.30 da uyuturum bu şekilde alıştırdım ben 11 olsa ortalığı yırtar yani huysuz olur gece de 1 e düşürdük emzirmeyi uyansa dahil pispis yaparak yada sarılır uyurum daha Erken yatarsa bazen 2 kez olur emmesi sabah 7 de en geç 8 de uyanıyor 17 aylık olmak Üzereyiz 
(1,170 puan) tarafından
ya masallah benimki sallanarak destekli uyur kolik bebekti sallanmaya alisti simdi bazen emerek dalar bazen sallanarak ama o saatlerde asla uyumadi ya dis falan skntisi cektigindd cok kalkiyir
(1,783 puan) tarafından
Yani bebekden de değişiyor aslında Allah yardım etsin biz annelere
(1,170 puan) tarafından
amin canim aminn
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Şu an 20 aylık o aylardada aynıydı akşam 9 dan sonra yatar sabah da 7.30, 8 gibi kalkar sonra kahvaltı yapıp  11.30 gibi uyur 2 de kalkar öğle yemeğini yer.
(1,170 puan) tarafından
bugun ilk defa erken yatircam insallah dua edin uyusun yoksa mahvolurum sabaha kadar
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Valla ben doğduğundan beri kışları 8 buçuk yazın 9 9 buçuk gibi yatıyorum. Su an üç Yaşına girecek en geç 10 da uyumuş olur 
(1,170 puan) tarafından
ne guzel ya boyle duzen kuran kisilere imreniyorum resmen
0 oy
(169 puan) tarafından
Kızım şu an 13 aylık 4 ayından beri Akşam saat 8.00 dedim mi hop yatağına akşam uyku saati 8 sabah uyanma saati 7 tabii geceleri de bir 15-20 defa uyanıyor
(1,170 puan) tarafından
bnim korkum da bi iste canim sık uyanirsa sık emmek istiycek
0 oy
(1,170 puan) tarafından
kızlar gaziniza geldim saat 9 bucukta yatirdim 1 saat uyumadan gozunu açtı ya kalkmak ostiyor zorla sallkyorum ayagimda bugun sabah olmaz gibi sanki bize oglen 12 bucukta yatmisti 3 gibi kalkti 9 bucuk gibi uykusu geldi bende yatiriyim dedim dk bir gol bir napicam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 82 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 450 göst.
0 oy
20 cevap 365 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde sevgil (852 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu