0 oy
68 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Arkadaşlar ben korunma hapı kulaniyodum. Bende adet düzensizliği yaptı Haziran 20 sinde adet oldum 7 temmuza kadar devam etti en son doktora girip ilaç aldım öyle durdu. (Yane tam 20 gün adetliydim.) Adet bitiminden sonra korunmadim hamile kaldım. Doktor bebeğimi adetin ilk gününü baz alarak hesapliyodu. Son iki haftadır kontrole gittiğimde bebeğin bı hafta gelişimi geri diyolar.ben düzensiz adet olduğumu söyledim. Bu durumda doktorun dediğimi doğru oluyo. Yoksa ben zaten 20 gün adetliydim bebeğim normal hesaplandığında doğru cikiyo şimdi ben hangisine inanmaliyim.benim gibi olan varsa lütfen bilgi verir mi. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

2 Cevaplar

0 oy
(13,852 puan) tarafından
Adetin düzenli olsada bebek zaten son adetin ilk günü baz alinarak hesaplaniyor. Ha geç döllenme falan olur onu zaten ultrasondaki ölçümde söylüyor. 
(99 puan) tarafından
Ya işte onlar öyle hesapladı da sonradan bebek bı hafta geride dedi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Adet tarihinin ilk günü baz alınır ama ultrason ölçümleri farklı olabiliyor..geç döllenme de olabilir..benim ikinci gebelik öyle oldu 42yi gördü adete göre ama ultrasonda 40.haftada doğum oldu. Bana da 2 hafta geride dediler ama sağlıklı bir şekilde doğdu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 68 göst.
0 oy
2 cevap 105 göst.
0 oy
4 cevap 126 göst.
0 oy
0 cevap 41 göst.

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı