0 oy
255 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15,318 puan) tarafından
Yoksa sadece ultrasonda mi anlasilir.  5.5 haftalık hamileyim ve göbeğim çok çıktı ya. Aniden aklıma geldi. Acaba ikiz de ondan mı bu kadar çok çıktı diye

14 Cevaplar

0 oy
(119,533 puan) tarafından
dr anlar sadece 
(15,318 puan) tarafından
Anladım dostum sağol
(119,533 puan) tarafından
gazdir o bebek olmasi imkansiz
(15,318 puan) tarafından
Kız zaten göbeğim vardı kabul ama sert ve öncekine göre daha belirgin duruyor. Eşim de öyle diyo. Bilemedim ya.
-Reklam-
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Yok canım betadan anlaşılmıyor anca ultrason da 2 kese görülürse ordan anlaşılıyor bide bazen yeni gebelikte beta aşırı yüksek oluyor oda genelde kız bebeklerde oluyormuş bendede öyle oldu
(15,318 puan) tarafından
Beyanın yüksek olup olmadığını da bilmiyorum. Normaldir heralde de. Daha doktora gitmeme de 10 gün olunca size bı sorayım dedim
0 oy
tarafından
Betadan da anlaşılıyor aslında ama sürekli beta ölçtürmen lazım benim arkadaşımı 4 aylıkken ikiz dediler saklanmış görememişler sjsjaja
(15,318 puan) tarafından
Aman yok ya gerek yok. Doktora gidince öğreniriz.bakalim.
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Ilk haftalar gaz oluyor canim :) gazdir o gaz

(15,318 puan) tarafından
Öyle mi diyosun sen de. Bı arkadaş daha öyle demiş. Ben çok değişik bişey hissetmiyorum ama belki de gazdandir
(11,217 puan) tarafından
Evt canim iki gebeligimdede ilk sy 5 aylik gibi göbegim olustu: D
(15,318 puan) tarafından
Valla rahatladım şuan ☺️
0 oy
(457 puan) tarafından
Ancak ultrasonla anlisilir bide ilk baslarda hep göbek şiser ben kendimi dört aylik hamile falan saniyodum
(15,318 puan) tarafından
Allah Allah benim ilkinde böyle bişey olmadı hiç. İlkinde 7.aylikken ancak anliyodur dışardan görenler
(457 puan) tarafından
Her gebelik bjir olmuyor
0 oy
tarafından
İlk aylar gazdır cabım şişkinlik daha sonra bebek büyüdüğünü anlarsın 
(15,318 puan) tarafından
Demek ki öyle. İlkinde böyle bişey yasamayinca şaşırdım ben de.
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Ikiz hamilelikte beta hcg olması gerekenden çok daha fazla ve hızlı yükseliyor ben normal yolla ikiz hamile kalmıştım ama 9 haftalikken birinin kalbi durdu. Ve ikiz olduğunu 8 haftalikken ultrasonda görebildik 
(15,318 puan) tarafından
Ah ya üzüldüm. o kalbi durani kürtajla aldılar deme. Diğerine dokunmadan
(3,040 puan) tarafından
Yoo kaldı Dr kürtaja gerek yok dedi rahim onu atar diger bebis büyüdükçe dedi hiç dokunmadilar simdi1  kızım var Allah ona sağlık sihat uzun ömürler versin.
(15,318 puan) tarafından
Amin dostum inşallah hayırlı uzun ömrü olsun
0 oy
tarafından
YouTube dan birini izledm ikizmis betasi çift kat çıkıyomis ordan anlamis dr gel keseye bakalim demiş orda da iki kese varmıs
(15,318 puan) tarafından
Anladım bakalım hayırlısı
0 oy
(645 puan) tarafından
10 haftaya kadar ultrasonda bile bazen çıkmıyor 2 gebelikler sen nasıl hemen bi göbek çıkmasıyla anladın dhddhdhdh
(15,318 puan) tarafından
Yok kız anlamadım zaten ama göbeğim çabucak sertleşip çıktı gibi geliyo hem bana hem eşime. Acaba ikiz de ondan mı bu kadar çabuk çıktı dedik
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Beta dan su şekilde anlasilabir mesela normalde 48 saatte değerin iki katı artması beklenirken çoğul gebeliklerde bu artık 4 5 kat olabiliyor o zaman doktor çoğul gebelikten şüpheleniyor ve ultrason izlenimini de ona  göre yapıyor birde şöyle bir şey benim ilk iki gebeliğim kız bebek son trimester a kadar hiç karnım olmadı ama son gebeliğin erkek bebek di ve ilk bir aydan karnım sipsivri çıkmıştı ") gören herkes gebe olduğumu anlıyordu 
(15,318 puan) tarafından
Benim ilk oğlum oldu. 7.5 8 ay olana kadar hamile olduğumu anlamadı kimse. Bı dd bol giyinirim zaten. Ama bunda bittim ben. Şimdiden böyleyse
(4,426 puan) tarafından
Ikinci gebelik mis canım bide erkenden belirmesi çok normal ama zamanla geri inebilir şişlik ilk zamanlar bebekten bağımsız şişkinlikler olur hayırla alırsın kucağına inşallah ")
(15,318 puan) tarafından
Öyledir o zaman dostum. Amin inşallah çok sağol ☺️
0 oy
(9,671 puan) tarafından

Kız ne göbeği ya 5 haftalıksın:D 17 jaftalığım karnım hala yok

(15,318 puan) tarafından
Ee kız ilkinde benim de öyleydi.5 aylık olunca anca çıkmıştı. Ne bileyim. Bu sefer erkenden sertlik bı belirginlik var gibi. Acaba ikiz mi dedik. Ama arkadaşlar gazdır dedi ☺️☺️☺️
(9,671 puan) tarafından
Benimde içinci canım daha erken karnımın belli olmasını istiyordum ama gaz o hala da var malesef ve hala hissedemedim
(15,318 puan) tarafından
Yakında hissedersin sen de. Zamanı gelmiş baya
(9,671 puan) tarafından
Aynen canım  yolumuz uzun bakalım :) hayırlısı olsun
0 oy
(460 puan) tarafından
Betayla bi alakasi yok canim bnm 918 cikmisto ve ben ikizlere hamileydim ultrasyonla bakinca anlamisti doktorum 4 haftalikken  bende beta yuksek cikmadi yani
(15,318 puan) tarafından
Tamamdır dostum.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
11 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 910 göst.
31 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 153 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Duygu_cuk (30 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı