0 oy
463 göst.
Diğer kategorisinde (2,467 puan) tarafından
Kizlar 2.ci sınıfa giden ikizlerim var bana sınıftaki bir arkadaşlarının annesininden şiddet gördüğünü anlattılar annem benii hep dövüyo cok ofkeli  davraniyo hep bagiriyo ödev yaparken   sinirden kağıdımı yırtıyo bir keresinde boğazıma  bıçak dayadı diye anlatmış cocuklar ogretmene soyleyinc3 çocukla konuşmuş bizim ogretmen sonrası yok tabi bildikleri bu kadar ogretmen birsey yapmış mıdır polise bilgi vermismidir cocugun annesiyl3 merhabamız var hic oyl3 biride değil uzaktan ama insanlarin  görünüşlerine aldanmamak gerekiyo gerçekten cok üzüldüm:(

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vallah bu durumu müdüre de anlatın siz
(2,467 puan) tarafından
Öğretmenin haberi olunca biz velilerde birsey yapmadik  bilgimizde yok acaba öğretmen  bildirmismidir
tarafından
Bilemiyorum ben olsaydım öğretmenle konuşurdum tekrar tekrar
(2,467 puan) tarafından
Bende yarın öğretmenle konusucam canim neymiş ne değilmiş o söyler işin aslını bilmeden de ortalığı ayağa kaldırmakta istemiyorum
tarafından
Evet öyle yap
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gerekeni yapacağını düşünüyorum. Ama şiddet gören cocuk korkudan pek anlatamaz birde bıçak dayamasi falan ütopik geldi o yaş grubu çocuklarla ilgili bilgim yok acaba hayal kurmaya çalışmış yada dikkat çekme çabası olabilir mi ki
tarafından
Öyle tabi canım mevzu savunmasız bir çocuk sonuçta. Ay kapılar ardında neler yaşanıyor ya vallahi bu ara katarsis e sardım iyice delirdim. Millet ******** ya
(1,154 puan) tarafından
Valla canım Allah sonumuzu hayır etsin inşallah
(2,467 puan) tarafından
Cocuk zaten bir arkadaşına anlatmış anlattığı arkadaşı onlara gitmiş annesi çocuğu yanında dövmüş bağırmış falan oda bıçak dayama olayını söylemiş zaten sınıfta ilk arkadaşı anlatmış olayı ödevlerin yırtık olduğunu ogretmen görünce neden yırtıyorsun demis oda annem sinirlenince yırtti demis arkadaşıda annesi cok dövdü ben onlardayken demis sonra ogretmen iki cocuklara konuşmuş haklı olabilirsin cocuk bu ilgi çekmek içinde söylemiş olabilir insan emin olamiyo
tarafından
Ay yanında biri daha varmış ama gören. Elleri kırılsın man.yak psi.kopat dolu ya
(2,467 puan) tarafından
Işte cocuk yalan söylese ogretmen diğer öğrencilere yok boyle birsey demesi lazımdı hepsi öğrenmiş üzülmüşler sonuçta cocuk dövdügüne şahit olmus ama bıçak olayı bambaşka bir durum ins ogretmen gerekeni yapmıştır diyorum yarı  arayıp sorucam
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Gamsız öğretmenler de var rehber öğretmen ile görüsebilirsiniz. Ya da veli grubu ile görüşüp bir yol bulabilirsiniz
(2,467 puan) tarafından
Bizim ogretmen gamsız değil aslında ilgilidir aileyle görüşmüş olabilir de ötesini bilemiyorum
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Boğazına bıçak dayamakmı ? Öğretmen bişey yapmadıysa sen yap bacım kurtar o çocukları lütfen
(2,467 puan) tarafından
Canim ogretmen demek okul yönetimi demek saklamaz diye düşünüyorum ben illaki polise bildirmişlerdir durumu okul biliyo diye bizde karışmadık bir yandanda kızı camdan düştü cocuk doğru söylüyorsa kadınmi sınır anında artı çocuğu diye aklıma takıldı öğretmenle konuşsam nasil olur bilemedim
0 oy
(3,723 puan) tarafından
Öğretmen içinde iş çok Zor valla çocuklar korkup inkar ederlerse bu sefer kötü duruma düşer
(2,467 puan) tarafından
Oda var bir yandan kadınlada konuşamıyorum ki öğrenip çocuğa başka birşey yapar anlattın diye polisi arasak cocuk bu yok öyle birşey derse görmedik gözümüzle ne diyebiliriz ogretmene kaldı
(3,723 puan) tarafından
Aynen öyle valla ne deyim devir çok kötü ben bu yüzden sürgün edilen bi çok öğretmen duydum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sosyal hizmetlere şikayet edin direk araştırsınlar. Ütopik falan anlamam ben olur mu olur 
(2,467 puan) tarafından
Neler oluyo haberlerde sosyal medyada okuyoruz birde bu kadar senayo yazamaz bence aynı yaşta ikizlerim var yalan söyleyecek olsalar anlasiliyo doğal değiller gülüyorlar mesela ciddi ciddi nasl anlatmış cocuklar inanmış üzülmüşler arkadaşına yazık çocuğa hergun dayak yiyormuş diyolar bilemedimki
(13,202 puan) tarafından
Valla mügede falan görüyoruz korkarım ben böyle sorumluluk büyük. Nolur çekinmeyin. İsimsiz gidiyorlar zaten denetime
0 oy
tarafından
Bende çocuk dikkat çekmeye çalışmış korkudan anlatamazdı o kadar rahat tbii doğru olma ihtimali de var 
(2,467 puan) tarafından
Doğru diyosun canim ama cocuk direk anlatmamış zaten arkadaşı anlatmış  evlerinde şahit olmus dövdügüne sonra gelmis sınıfta anlatmış öğretmenin kulağına oyle gitmiş olay
0 oy
(473 puan) tarafından
Öğretmen mutlaka o veliyle iletişim kuracaktır , yani sessiz kalamaz vicdani varsa diye düşünüyorum , benim öğrencim pantolonunu kirletmisti , eve gitmek istemiyorum annem dövecek korkuyorum demişti , çocuğu eve göndermedim , anne ve babasını o an arayıp çağırdım ve durumu konuştuk , durum aydınlığa çıktı , öğrencim biraz durumu abartmış , konu farklıydı , ikna olup öyle gönderdim evine.Yani öğrencisinin boğazına bıçak dayanma olasılığıni bilen bir öğretmen bunun mutlaka üzerine gidecektir.
(2,467 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum aile ile mutlaka iletişime gecer  ogretmenimizde ilgisiz degil ama kimsede evet boğazına bıçak dayadım demez ilgi çekmek için yapiyo yok öyle birşey demişlerdir muhtemelen bu durumda ogretmen kime inanır durumu yetkililere bildirirmi
(473 puan) tarafından
Canım çocuğun hal ve hareketlerinden belli olur , öğretmen bunu sınıf içinde farkedebilir , mesela sıra arasında gezerken elini uzatip saçını okşamak istese , şiddet görmeyen çocuklar umursamaz ama şiddet gören çocuk sakınır kendini , irkilir , olağan dışı tepki verir , çok içe kapanır , oyunlara katılmak istemez , ya da tam tersi , öfke patlamaları yasayabilir , arkadaşlarına şiddet uygulayabilir.Bunlari öğretmen öğrencisini takip ederek anlayıp , sorunun üzerine gidecektir.Sadece emin olmak için biraz zamana ihtiyaç var.Siddet gören çocuk kendini belli ediyor .Eğer öğretmen emin olursa , rehberlikle birlikte hareket edip önlem alacaktır .Çünkü şiddet de bir çocuk istismaridir , öğretmen -rehberlik-okul yönetimi birlikte yasal birimlere haber vermek zorundadır.
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Sen müdire götür konuyu belli üstünde durulmamis yazık çocuğa 
(2,467 puan) tarafından
Önce öğretmenlemi konuşsam acaba belki o birsey yapmıştır şimdi habersiz direk müdüre gidersem öğretmenle karşı karşıya gelirim dediğim gibi konuyu bu kadar biliyorum devamı yok bende belkide cocuk ilgi çekmek için anlattı olay çözüldü bilip etmeden müdüre gitsem hem ogretmen hem cocugun annesi tepki gösterir arada kaldim
(6,669 puan) tarafından
Evet önce öğretmen le görüş baktın ses yok müdüre git
(2,467 puan) tarafından
Oyle yapicam canim sagol
0 oy
(4,613 puan) tarafından
canim ya bisey yapilmadiysa sayet cocuklar o yasta yalani cok soyluyor malesef 
(2,467 puan) tarafından
Oyle canim benimkilerde arada soyluyo ama belli ediyolar kendilerini mesela ikizlerim bile bir diğerine he he bende yedim uydurma diyip gülüyorlar ama sınıftaki çocuğa inanmışlar hatta sadece benimkiler değil başka cocuklar da evde anlatmışlar bu olayı ben birazda çocuğa inandım bu kadar senaryoyu nasil uyduracakki illaki güler eder şaka olduğunu anlarlardı diye düşündüm
(4,613 puan) tarafından
amcamin oglu annem yok oldu diyip ortalikta geziyormus gecende glamis annem olsaydi yemek yapardı die aramislar okula gelmis amcamla birlikte yengem öğretmen cin carpmisa donmus dusun kadin demis 13 yili devirdim hic vu kadar iyi yalan soyleyen cocuk gormedim diue :)
(2,467 puan) tarafından
Canim bende bundan arada kaldim biri olsa gören duyan yetişkin biri söylese polisi arayalım ama cocuk iste belkide inandırdı senin amcanın oğlu gibi sınıfı bilemiyorum lakin bu kadının 1 yada 2 ay önce kızı camdan düştü şükür sağlığına kavustu cocuk yasiyo ama boyle duyunca acaba kendimi artı boyle öfkeli biriyse diye aklımdan çıkmıyo polis zaten gözetimde uyutuyomus onları şüpheli düşmesi diye kendi anlattı sınıftaki çocukta boyle anlatınca iyic3 kafam bulandi
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Yani çocuk işte ama es geçilecek Bi konu değil doğru ise takip etmek lazım bence müdüre bilgi verebilirsiniz
(2,467 puan) tarafından
Öğretmenle bir konuşayım da baktim ilgi yok müdüre bildiririm
0 oy
(770 puan) tarafından
Çocuklar yalanda söylüyor olabilir bzim ilkokulda bı arkadaş vardı annem kötü not alınca beni bacağımdan aşağı asiyor dövüyor diyordu bende anneme demistin :D sendemi öyle yaparsın dye o da annesine ssormstu kızın o da yok ya o ne demek yapmıyorum tabiki öyle bsy dedi hala konsuruuz hiç öyle yapacak bı kadın degil

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 238 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tazeanne_09 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 433 göst.
0 oy
4 cevap 165 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 300 göst.
17 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,410 soru

11,326,674 cevap

34,780 kullanıcı

...