+2 oy
1,044 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,198 puan) tarafından
Kızlar bir kızım bir oğlum var kızım 4 yaşında oğlum da daha 50 günlük ve ben de eşimde 3. Çocuğu düşünmüyoruz kesin korur dediğiniz bir yontem varmı 

Doğum kontrol hapı kısırlaştırılıyor yaşım 23 ilerde belki diyor eşim 

Prezervatif yırtık delik çıkabiliyor 

Sprial desen kayıyor diyolar elinde sprialle doğan bebeğin resmini de gördüm 

Kesin korur dediğiniz bir yontem varmı 

Ben 3. Yu istemiyorum Allah'ım olmayanlara istiyenlere versin inşallah eşimde bı 10 yıl sonra olabilir diyor kazaya kurban gitmek istemiyorum önerileriniz i bekliyorum şimdiden teşekkürler 

38 Cevaplar

+3 oy
(1,986 puan) tarafından
Spiral artı prezervatif yapabilirsiniz
(1,198 puan) tarafından
Sprial den korkuyorum :D
(6,515 puan) tarafından
+ ' ım sana bebgim bende spiral+  prezervatif kullanıyoruz korkacak da bişey yok kız 3 dk bile sürmüyor
(1,198 puan) tarafından
Bakacamm. :D
(1,986 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim
(1,986 puan) tarafından
Kiz korksam ben korkarım ben de hala vajinismus var az da olsa kaldı ama inan hiç hissetmiyorsun hafif bir sızı oluyor korkma
-Reklam-
+1 oy
(7,993 puan) tarafından
Sprial bence en güvenlisi.
(1,198 puan) tarafından
Onunda kayması falan olabiliyor bebek elinde sprialle doğuyor falan
(Asla korkmuyorum sprial takmaktan :D )
(425 puan) tarafından
Sipiral kayınca kendini belli ediyor en zindan bende belli etmişti 20gun kanmam olmustu kesilmeyince Dr gitdi kaymış dedi
(457 puan) tarafından
Spral taktiktan sonra uc ayda bir alti ayda bir kontrollere gidiyorsun zatsn oyle takip senelerce gitmessen hersey olabilir :) ndksksksks
(7,993 puan) tarafından
Sen kendini öyle korkutursan oho. Benim kaynanamda 10 yıldır varmış herhangi bir sorun yok dedi.
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Dogum hapi kisirlastirmiyor hic bir dogum kontrol yontemi kisirlastirmaz proflar diyor canim 10 yil korunmus birakip hamile kalmislar var 
(1,048 puan) tarafından
Hayir hapi her gun gullanicaksin iliskoyle alakasi yok
tarafından
Ay olur mu ılıskıden sonra o ertesı gun hapı, dogum kontrol hapı hergun alman gereken bır hap daha hapın kullanımını bılmıyorsunuz kısırlastırıyor dıyosunuz kulaktan dolma bılgılerle
(1,198 puan) tarafından
Gözde çoğu yorumun altına zaten yazıyorum canm fazla bilgim yok diye
tarafından
Ama canım bak bunu bır suru ınsan oluyor etkılenıyor hap kısırlık falan yapmaz hapı bırgun unutup hamıle kaldım ben
(13,202 puan) tarafından
10 yıldır kullanıyorum 7. Yılda bıraktım 4. Ayda gebe kaldım sebebi de ben benim rahmin ters sadece yumurtlama gününde kalabiliyorum
0 oy
(2,317 puan) tarafından
Biz prezervatif, doğum kontrol hapı ve geri çekilme ile korunuyoruz. 14 aydır fire vermedik. Tek şeye güvenmiyoruz. O yüzden dikkat ediyoruz, hatta bu ay gecikme oldu. Dedim kaldım mı o gün akşam oldum. Bence tek korunma yöntemi ile kalmayın. 
(1,198 puan) tarafından
Öyle yapacağız artık şuan sadece prezervatif ile korunuyoruz da genede korkuyorum ya
(1,569 puan) tarafından
Meleksone:) bu şeklide hamile kalırsan o bebek bordo berelidir:))
(2,317 puan) tarafından
Valla 2 gün bir geçti günüm bir korktum anlatamam herkes dedi böylede kalıyorsan yuh :)))
(1,569 puan) tarafından
Korkma bence :)
0 oy
tarafından
Spiral artı prezervatif artı geri çekilme yapsanız 
(1,198 puan) tarafından
Bilemedim ki ya
(6,515 puan) tarafından
Ahhhaha 3lü kombo misali sjsjjsjs
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Prezervatif+geri çekilme yapın delik yırtık olsa da sorun olmaz 
(1,198 puan) tarafından
Çok müsait bı yapim var valla korkuyorum ya 3. Den
0 oy
(2,623 puan) tarafından
Hiç bir yöntem % 100 korumaz zaten tatlım illaki birini kullanacaksın kendinizde tedbiri alacaksınız mecbur 
(1,804 puan) tarafından
Tam bilgim yok onu kadın doğum doktoru ile konuşun hersey gelişti böyle delikli alet le kolonoskopi mi ne onla bağlanır belki açılmadan ama tüplerin açıldığını biliyorum nekadar sağlıklı tabi onu bilmiyorum
(1,804 puan) tarafından
Saglik ocağı ebeler söyler aslında sorun ısterseniz korunma yöntemleri ni hu tüp bağlatmayi
(1,198 puan) tarafından
Yarın gideyim de sorayım ya valla
(1,804 puan) tarafından
Daha iyi kesin bilgi olur sizin için
(1,198 puan) tarafından
Saolasin
0 oy
(10,459 puan) tarafından
Spiral kayınca fark edersin. 6 ayda bir kontrole gidince sorun da yaşamazsın. Hem spiral hem geri çekilme ile de ihtimal en aza iner. Yoksa hepsine bir kulp bulursak Allah a hamile kalmamak için dua etmek kalır canım sadece
(1,198 puan) tarafından
Ya aslında baglatiyolarmis da o nasıl bişey bilmiyorum
(10,459 puan) tarafından
Canım eşin onayı lazım onun için. Tüp uçları bağlanıyor. Bu da operasyon ile oluyo yine. Yaşın küçük dr lar 35 ten önce önermıyor zaten
(1,198 puan) tarafından
Dün eşime dedim baglatak diye haberi varda bağlatma in tam detaylarını bilmiyorm
(10,459 puan) tarafından
Detayı bu işte canım. Ameliyat oluyorsun. Yalnız tekrar çocuk sahibi olma ihtimali in yok yani çok nadirdir. Tüplerin ucu bağlanıyor ve yumurta ile sperm buluşamıyor. Yine dediğim gibi dr lar genelde küçük yaşa uygulamıyor
(1,198 puan) tarafından
Valla  baglatacam heralde ya istemiyorum çünkü
0 oy
(2,137 puan) tarafından

En iyisi kocandan önce uyumak kesin çözüm:D

Şaka maka bende 40 gün oldu dogum yapalı nasıl korunucam bilmiyorum.

Hem spiral hem geri çekilme hem kondom en mantıklısı.

(1,198 puan) tarafından
Uyumak da farketmiyor valla uyusam uyandırıyor uyusa uyanıyor herturlu yolunu buluyor :D
Bende bilmiyom korkuyom 3. Olur diye hem istemiyorum hem adet de olmadım kazaya kurban gitmek istemiyorum :D
(2,137 puan) tarafından
Benim bebeler küçük o yüzden uyandırmıştı:)
(1,198 puan) tarafından
Küçük büyük hiç fark yok :D
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Prezervatif ve geri çekilme ikisi birlikte yapın, tüp bağlatma demişsin üstte onu sakın yapma geri dönüşü yok daha çocuğun olmaz
(1,198 puan) tarafından
Ben istemiyom da eşim 10 yıl sonra falan olablir diyor
tarafından
10 yıl sonra çocukların buyunce bidahmi yapcn hayatın çocuk bezi almklmi gecck ne zamana kadar
(1,198 puan) tarafından
Bencede öyle de işte kocamm öyle diyo
0 oy
(329 puan) tarafından

Linç yerine tebrik edilir bence :)

(1,198 puan) tarafından
Belli olmaz bizim hatunların sağı solu :D
Neden tebrik edilir :)
(329 puan) tarafından
Çocuklara güzel bir gelecek sağlamadan kendi hayatını sağlama almadan doğurmak için doğurmak çocuk için  çocuk bencillikten başka birşey değildir
(1,198 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
tarafından
Vallah 17 aydır prezervatif ile korunuyorum prezervatif + geri çekilme hiç sorun yaşamadım 
(1,198 puan) tarafından
Bende bu şans varken kesin çıkar yani :D
tarafından
Ya olacağı varsa çelik don da giysen olur:D
(1,198 puan) tarafından
Hahaha çelik don koptum ya sjsj hem çelik hem elektrikli olsa belki işe yarar :D dokununca elektrik carpcak
tarafından
Keşke öyle birşey üretseler
0 oy
tarafından
Spiral daha güvenli  bende hormonlu olan var yalnız ben bunu başka bir sebepten dolayı taktırdım (aşırı adet olduğum için ) 5 yıldır var bu normal spiralden daha iyi koruyormus diye biliyorum 
(1,198 puan) tarafından
Hormonlu derken
tarafından
İki çeşit spiral var biri hormonlu  diğeri normal spiral size yanlış veya eksik bilgi vermek istemem Google den bakarsanız daha iyi bilgi sahibi olursunuz
(1,198 puan) tarafından
Tmm tesekkurler
tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Doğum kontrol hapının kisirlastirmasi çok nadir tanıdık var onun bebesi olmadı kullanmış ama en etkili yöntem ilişkiye girmemek :))) diğer yöntemlerin hepsinde risk var 
(1,198 puan) tarafından
O yontemde de risk var :D girmeyince skinti :D sjsj
0 oy
(5,953 puan) tarafından

Seçenekleri elemissin mucizevi bir sey yok canım:)

(1,198 puan) tarafından
Valla dedim belki bilmediğim sizin bildiğiniz bişey vardır diye :)
0 oy
(1,009 puan) tarafından
3 tane dogurdum her dogumdan sonra spiral taktim cok şükür guzel koruyor beni her insana gore farkli mesela bizim gelinde durmuyir aninda kayiyor sende denemelisin belki iyi korur en guvenlisi bana gore spiral
(1,198 puan) tarafından
Niye durmuyor ki
(1,009 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canim doktor takinca kontrol ediyor heralde rahmi kabul etmiyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kim dedi sana kısır yapıyor diye Allahım yarabbim
(1,198 puan) tarafından
Valla çok duydum etrafimdakilerden
(9,247 puan) tarafından
Olmamısmı cocukları  bilimsel kanıtlanmamış seylere inanmayın oyle olsa Türkiye nüfusu artarmıydı
(1,198 puan) tarafından
Peki teşekkürler:)
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Neden linc edelim kız. Tabi allah olmayana isteyene versin. Sen 2 meyveyide tatmıssın elhamdülillah. İstememekte halkın bu devirde bu ekonomiyle. Hiç birswy yüzde yüz korumuyor. Adamada eziyet hem ğrazarvatif hem gericekişsin hiç yapmasam iyyi der vallaha. Bir sen bir o korunsun bari oran 200 de 2 ye duser o da ıyle de kakırsan cenabı hakka hayranlıkla bakmak gerekir. 
(1,198 puan) tarafından
Benim kendi halt yemem 2sini de ben istedim :D
(10,978 puan) tarafından
Vallaha ben korunurken gebe kaldım.
(1,198 puan) tarafından
Yaşları kaç :) nasıp tabi herşey Allah'tan da
(10,978 puan) tarafından
Biri 8. 5 biri 21 aylık =D vallaha kucugu o kadar beklemiyordum ki. Oglanı 2 aylık olmustu ogrendigimde
(1,198 puan) tarafından
Allah bağışlasın inşallah :D
0 oy
(27,415 puan) tarafından

Hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz değildir.

Saydıkların içinde en iyisi sprial diğer türlü nasibinde varsa naparsan yap illa olur.

(1,198 puan) tarafından
Bilemedim ki yaa
(27,415 puan) tarafından
Kullanıyorum ben vücuda yararsa rahatsız etmez ise hiç bir sorun teşkil etmiyor
(1,198 puan) tarafından
Sprial mi kontrol hapimii
(27,415 puan) tarafından
Sprial
0 oy
tarafından
Şimdi istiyon mu istmynmu karar vermmsnki:) baglatsaydn 
(1,198 puan) tarafından
Ben istemiyorum ama eşimde diyor ki şuan istemiyor bundan bı 10 yıl sonra olabilir diyor
tarafından
Elin ayağın sogur o zmn a valaha bir kizm var daha ikmzde istmiyoruz 8aylik yazn bir yas olsn anne kız şıkır şıkır gezecz
(1,198 puan) tarafından
Bana kalsa yeter de eşim belki diyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 86 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Elifarasss (776 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 781 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde duygumiray (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 174 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde sevgigoksu (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Htcasel (28 puan) tarafından soruldu

381,496 soru

11,421,778 cevap

34,978 kullanıcı

...