0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Selam kızlar size bir sorum olacak sizce annelerimiz ile anlaşamamamız ya da sevememizin sebebi küçükken görmediğimiz sevgi saygı olabilir mi ? Sizce bu psikolojik bir şey mi bilinçaltı mı ?

15 Cevaplar

+2 oy
(1,243 puan) tarafından
Ben öyleydim ama benim annem yapı olarak  soguk bi insan hicbi zaman samimi anne kız ilişkimiz olmadi sürekli dayak yiyen  bi kizdim Allah affetsin sevmiyodumda annemi kaçarak evlendim sonra cocujlarim olunca biraz aramız yumuşadı 
tarafından
Bende çok dayak yedim seviyordum da annem de dediğin gibi soğuktu öyle anne kız arkadaş gibi ilişkimiz hiç olmadı biz uyuduktan sonra öperdi o kadar
Hâlâ öyleyiz yanyana geliriz ama nasılsın neyin var eşinle aran nasıl diye sormaz etmez
Arkadaşımın annesi ona papatyam derdi naısl mutlu olurdum onun adına tabi kalbimde incinirdi
Neyse büyüdük işte bi şekilde yine de Allah başımızdan eksik etmesin
-Reklam-
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
Annenin kendi ailesinden ve eşinden gördüğü sevgisizlik ve saygısızlığı ayrıca hayatın bütün stresini çocuğuna yansıtması sonucu oluşan gücenme ve hayal kırıklığının zaman içinde öfkeye dönüşünün tezahürü olarak yorumluyorum.
(59 puan) tarafından
Aynen
tarafından
Nokta atışı
(2,194 puan) tarafından
Canım o yapı meselesi bence ya benim annemde öz annesi 6 aylıkken böbrek yetmezliğinden ölmüş hiç görmemis annesini bir resmi var o kadar tek bir resmi, ilk okul bitince ise vermişler 13 yaşında babamla nisanlamislar arada engelli abisi varmış ona bakmış 18 de babam ile evlenip beni doğurmuş ama çok şükür o hayat dolu bir kadın neşeli cıvıl cıvıl kardeşimle bana sevgi vererek büyüttü kendisi hiç tatmamis ama birde ne zaman bir anneler günü bayram olsa öz annem olsaydı nasıl olurdu diye önce bir ağlar sabah sonra tekrar şen şakrak haline döner daha bize kızdığıni hiç görmedim annemin bence insanin içinden gelen birşey ya sevgi görmeden buyuselerde çocuklarına göstere bilir kendi çektiği şeyi çocuğuna yapmanın anlamı yok ki
0 oy
(4,993 puan) tarafından
Anne sevilmez mi ya iyi yada kötü bnce anne annedir ya bizde zamanında anlasamazdik hatta hala anlasamayiz ama çok çok seviyorum anamı ona da derim gel bnm evimde yaşayın babayla 28 yaşındayım hala ona çok ihtiyacım var 
(622 puan) tarafından
Bazı anneler anne olamıyor her anne bir değil ben annemi çok severim ama aşağılarda bı yorum var oku bak o zaman anlarsın anne sevilmez mi ya demezsin
(4,993 puan) tarafından
Cnm ben oraya da yorum attım annesi mümkün deil sağlıklı olsun  evet bu anne sevilmez ölse mezarına  gidilmez ki bnm annem öyle olsaydı mezarına gidip su dokmezdim
(1,140 puan) tarafından
Sevgi kalpte olan bişey.zorlayarak olmuyor malesef.ben babamı sevmiyorum gorusmuyorum d.akendimi çok zorladım babamdir hakkı var dedim ama yok sevmiyorum.sebebi de çok.annemle eskiden çok iyiydik bagliydim.ama beni zor durumlara çok düşürdü değersiz hissettirdi.hayatimin mahvolmasina bir iki sebebiyet verdi.konusuyorum arada ama sevgi pek hissetmiyorum.
Sebep olan kendileri malesef.olağan durum
0 oy
(10,073 puan) tarafından
Yani illaki oyledir yoksa insan annesini neden sevmez
0 oy
(4,889 puan) tarafından
0 3, 0 6 yaş bağlanma sürecidir. Bu bağı olusturamayanlar hep bi gitdapta oluyor 
0 oy
tarafından
Annem bni çok döverdi 

Elimi bicakla kesti iki parmak arasını 

Hastnye götürüp dikiş atrip 

Eve gelince cimbizla o dişi çekti 

12 adet oklava kırdı bacağım ve kolum kırıldı bu dayakta moraran vücudum çabası babamida gece yatakta doldrrr sabh dayakla uyanddrdi durdk yere 7 günn 3gunu 2. Kat ranzdan saçım sureklnrk uyanrdm 

Nefrettt ediyorum 

Kaçarak evlndim 

Utanmdn evime geldiler 

3aydr aramıyorum konusmuyorm 
tarafından
Bilmiyorum ki belki ondan
Emzrmk istmdi yanı bunla mi ugracgm dedi
Evliliği gayet iydi babam agznn içine bakıyordu maddi manevi herşey çok iydi
İstnmyn geblikte değildi ablma ve diger iki kardesme adaklar kesildi ablm ilk 3. Erkk
Sonda ki öldükten sonra erkk oldu adını koyduk diye
Ben ortada kaynmsm
tarafından
Kardsm var onu alamm vermzler şehir dışında lar görüşmüyorm artık
(1,140 puan) tarafından
İşte demek istememiş.sevgi yokmuş kalbinde.hasta resmen kadın.kardesine de aynı şeyleri yapıyordur.ben olsam sosyal hizmetlere haber verirdim peşini birakmazdim.günah senin boynuna da vebal.yapmama gibi bişeyi yoktur bence.ayni şeyleri yaşayacak o da.bari devlet sahip çıkar okutur meslek edindirir.benim tanıdık kız vardı.ailesinden kaçıp yurda gitmiş küçükken.okutup 18 yaşıma gelince evini eşyasını herşeyin diziyorlar.
Sonra da hak tanıdılar memuriyet için üniversite bile okumadı.şu an adliyede çalışıyor
tarafından
Ah ah işte o kadın eve git orası ni ne zandyorsn faln dedi zorla eve gönderdi
(1,140 puan) tarafından
O kadınla işin yok ki ne derse desin.sana vermez zaten.sosyal hizmetleri araman onların incelemesi gerek.belki komşulardan biseyler duyan eden olmuştur.ya da pedegog eşliği ile kardeşin konuşur.belki vücudunda yara bere vardir
0 oy
(59 puan) tarafından
Annemin piskolojik sorunları var o yuzden anlaşamıyoruz, Bir kere bile hayatım boyunca  ailece beraber oturup masada yemek yediğimiz yok.Annem ne kendi ailesinde nede koca ailesinde rahat etti ondan banada çok yansıdyansıdı.Bir kız evladı kaç yaşında olursa olsun anneye ihtiyaci vardir.
0 oy
(1,405 puan) tarafından
dibinin en dibini gördüm sevgisizlik ayrımcılık bencillik. sevemiyorum elimde deggil. her gece rüyamda dovdugumu görüyorum uyanınca kendimi çok kötü hissediyorum ama bende bıraktığı travma herseyi
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Sevmemek degilde bnde anlaşmıyorum anne sevgisi nedr bilmiorm cok beddua ederdi bize
0 oy
(7,442 puan) tarafından
Çok sevıyom annemi 
0 oy
(162 puan) tarafından
Tamamı ile ilgili ondan dolayı psikolojik 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Goremedigin sevgi saygı olablr canım etkiye tepki yani 
0 oy
(7,624 puan) tarafından
Benim annem beni evin hizmetçisi ve dogurduğu diğer çocukların dadısı olarak kullanırdı hiçbir şeyimle ilgilenmezdi sacımı taramaz,üstümle basımla ilgilenmez,ilk adet olusumda surat etti sanki ben istemişim gibi adla sevgi şefkat görmedim yetişkin oluncada en zor zamanlarımda yanımda olmadı ve evet içimdeki sevgiyi yok etti elinde değil.
(59 puan) tarafından
Peki bu durumda yaşlılığında ona bakarmısın?
(7,624 puan) tarafından
Bunu zaman zaman bende düşünüyorum inan cevabını bulamıyorum.
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Bilmiorm annem aşırı soğuk biri sarlmaz opmez gülmesi binde bir herşeye karışır wp durumuna resmne evlendim hala karışmaya çalışan bir insan sürekli kavga çıkar aramzda
(59 puan) tarafından
Benim annemde asla sarılmaz öpmez gülmez yasadığı çocukluk ve gençlik yıllarından dolayı.
0 oy
(20 puan) tarafından
Bilinçaltı olabilir çocukluktan kalma yaralar 

İlgili bir soru bulunamadı

380,877 soru

11,403,180 cevap

34,941 kullanıcı

...