0 oy
261 göst.
Aile kategorisinde (749 puan) tarafından
Kira  aidat nasili yetisiyorlar anlamıyorum bugün  yanıma komşu taşındı iki elti aynı evde yaşıyorlar  yemin ederim aynı evde yasiyorlar

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
bacım nasıl gecinilsin ki bir kıra olmuş ne kadar.3binden aşağı ev yok en kötü evler bile ne kadar olmuş.bir pazar yap mutfak alışverişi yap bitti maaş.belki yetmiyor bile.allah sonumuzu hayr eylesin.ev sahiliysen çocuk yoksa veya tek çocuk varsa belki bir nevi geçinirsin.cok üzülüyorum çok şükür her halimize yine ama.kiraciyim ama 1 çocuğum var.bugun sadece beden eğitimi kıyafetine 400 tl verdik.mecburi diyor müdür.cevremde görüyorum 3 4 çocuk okuyanı onlara daha cok üzülüyorum.gorumcem mesela kirada 4 cocugu var okuyan şuan eşi çalışmıyor arada nadir calisiyor.anlatiyor kahroluyor kadın ben de kahroluyorum üzülüyorum elimizden geleni biz de ona yapıyoruz ama bir yere kadar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaşasınlar canım kimseyı ılgılendırmez yemine gerek yok 

Diğer konuda ise yarım gün şeklinde çalışıyorum anca dönüyor
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Ay bende onu düşünüyorum. özellikle bebek olduktan sonra hep dua ediyorum. Bez mama elektrik su doğalgaz kira giderler arabaya benziniydi uffff çok zor ya Allah'ım sen yardım et biz bile ay sonunu zor getiriyoken :(

0 oy
tarafından
Bunu bende düşünüyorum çevremde asgari alanlarin hepsi şükrediyor.  Tamam şükür de asgari ücret mutfak masrafını bile zorlar 
tarafından
Doğrudur canım ama bak yaptığın hesap bin lira market diyorsun 3 çocuk 5 kişi. Bin liraya bakliyat mi alacak yağ un mu yoksa kahvaltilik mi ? Hesap oturmuyor bile kuzum . İdare ayrı da aç mı yatıyor bu insanlar
(7,121 puan) tarafından
Eşi zaten markette çalışıyor personel olarak kuzum nasıl desem bir ay boyunca bakliyat aliyorsa diğer ay yağ alıyor  off içime oturdu bak eşim bize şok kartı getiriyor du onu falan veriyordum ramazanda asko bazen ben fazladan alıp veriyordum tabi oda bana yaptığı yemekten verirdi şimdi uzak yer gelenim gidenin yok diyor hiç anlatmaz ki sıkıntısını ben eksik gördüğümde onları hallederdim şimdi gözüm görmüyor işte :(
tarafından
Allah yardımcıları olsun ya gerçekten çok zor her lokmamizda birçok insanın hakkı var
(7,121 puan) tarafından
Evet kuzum :(
tarafından
Postuma fikir vesene kuzum
0 oy
(271 puan) tarafından
Benim eşim asgari ücretin üstünde alıyor. Yeni doğum yaptım diye ben çalışamıyorum. Doğum için annemin yanına geldim o da iş için şehir değiştirdi. Ev tutmamız lazım nasıl yapcaz etcez diye düşünüyoruz. Bi de benimki çok müsrif elini tutamıyor bi türlü. Geçim çok zor 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Geçiniyoruz canım çok şükür tek Bi avantajımıx var kiramız çok yüksek değil bide ben yardım alıyorum tam ucu ucuna geliyor maaş 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bilmiyorum ama geçiniyoz bi şekilde.kira 2bin tek çocuk bez süt mutfak masrafı ay ortasında bitiyo maaş.ekstra iş çıkınca iyi oluyo eşime ev yerleştirme hurda kartın falan 2.el eşya falan ordan iyi  oluyo mesela geçen pazar çalıştı eşim öğlene kadar. Araba yok Allah'tan onu hiç kaldıramazdık. Dışardan yemeyiz. Üst baş her gördüğümüzü almayız. Annemler ve kayın validem gelip gittikçe harçlık veiriler oğlum için.indirim takip ederim.dolaptsn satış yapmaya çalışırım.çok şükür bereketimiz var. Bi asgari ücret kadar daha olsa keşke :))
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Kirada kalırdım daha iyi 
0 oy
tarafından
Ee yanı annelermz babamlrmzda kalabilkms annem 7elti 6gorumceye nin içine gelmiş 

Hayat zor yakinda herkz birlik oturck 

Köye tasinck .
0 oy
tarafından
Valla kuzum babam emekli 4800 alıyor 3 kardeş okuyor biri şehir dışındaydi şimdi kızıma bana bakıyor 7 kişiyiz hani bir söz varya Allah deldigi boğazı aç koymaz diye aynen o şekil gidiyorduk şimdi erkek kardeşim işi var bin şükür ben girdim rahata erdik
0 oy
tarafından
İki elti aynı evde dinen nasıl yaşıyor ahlaksızlık haram haram çok ayıp 
(749 puan) tarafından
Yokluk varsa niye haram.olsun eskilerde yan yana yasmadimi. Emin ol mecbur olmuşlar kalmazlar  patik falan yapiyir inan başa gelmediği bilinmez düşünsene bebeğinin ayakkabısı yok montu yok bu durumda haram anlamı gelir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 174 göst.
25 Ekim 2022 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde TOLGA123 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 165 göst.
6 Ocak 2024 Aile kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 826 göst.