0 oy
263 göst.
Diğer kategorisinde (187 puan) tarafından
Kızlar oğlum 23 Kasım'da 2 yaşına giriyor ikili konuşması var anlaşılmıyor dede baba dayı yenime arda mama amca vs vs diye biliyor sadece normal mi eltimin kızı oğlum dan iki ay küçük herşeyi konuşuyor kayınbabam da takmış bu çocuk neden konuş miyor diye çok kötüyüm bı hastaneye götür sem mi bide oğlumda dil bağı var onunla alakalı olabilir mi

9 Cevaplar

0 oy
(4,983 puan) tarafından
Oglum ocakta 3 yaşını tamamlayacak insallah 

Daha yeni yeni cümle kurmaya çalışıyor ve bazı kelimelerinide anlamiyoruz 

İlk zamanlar banada diyen oldu ki bende üzülüyordum aklıma hersey geliyordu ama erkek çocuğu geç konusabiliyormus dediler bir durdum Allah a şükür yeni yeni başladı ve dahada çok cümle kurmak için çabalıyor yavrum ❤️

Sende sıkma canını kulağını tıka kim ne diyorsa duymazdan gel 
(187 puan) tarafından
Ben konuş çağına inanıyorum çünkü çabalıyor işte o kadar diyolar ki bıktım psikolojm bozuldu
(4,983 puan) tarafından
Senin inanman yeterli duyma kimseyi bosver
-Reklam-
0 oy
(2,612 puan) tarafından
Daha 2 yaşına gelmemiş 2li konuşması var gayet iyi. Benim kız 23 aylıkken 3lüye geçti. 2liden 3lüye geçiş 3 ay sürdü. Şu an 27 aylık. Her şeyi konuşuyor ama telaffuz net değil fazla. Sizinki de yakında öyle olur. Ayrıca eltinin kızı da başka bişeyi yapamıyordur belki de senin oğlunun yaptığı. Erken konuştu diye diğerleri de süper değildir yani büyük ihtimal.
(187 puan) tarafından
Benim oğlum 10 aylıkken yürüdü eltimin yeni yeni yürümeye başladı
0 oy
(367 puan) tarafından
Kızım tam 23 aylıkken konuştu bir konusti şimdi 25 aylık herşeyi anlatıyor ablamın ohlu 30 aylıkken konuştu .şimdi 3 yaşında çok düzgün cümle kuruyor doktora gotursenn o çocuk zamanı geldiğinde konuşacak. Doktorun sihirli değneği yok cnm .her çocuğun gelişimi farklıdır her çocuk kendine ozeldir
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Benim kızımda ocakta 2 olacak güzel konuşuyor kendini ifade ediyor yani.her çocuk farklıdır canm takma kafana geç konuşan çocuklar daha zekı oluyor muş diye duydum ..saglikli olsunlarda bisey istemem 
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım dil bağı için kulak burun boğaz doktoruna götür. Konuşmasını azda olsa etkiler çünkü benim oğlum dil bağı vardı biz 4 mıydı 6 ay mıydı tam hatırlamıyorum ama kestirdik. Sen sürekli sohbet et elbet konuşur üzme kendini boş insanlar yüzünden. Her çocuk kendine özel. 
0 oy
tarafından
Cocugun erken veya geç konuşması ebeveynlerinden gelen genetik bişi anne veya baba geç konustuysa oda geç konusabiliyo demişti doktor benim kızımda Şubat'ta 2yasina giricek bütün kelimeleri söyler ama cümle kuramaz sadece kelime söyleyebiliyor akışına bırakın bazı çocuklar 4yasina kadarda geç konusabiliyo
0 oy
tarafından
Çocuğun göz hizasında sık konuş kısa net sözler ile . nesneleri kullanarak ama bebek ağzı ile değil yavaş bir şekilde ağiz hareketlerini görsun ve konuşması için onu cesaretlendir
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm normaldir komutları aliyosa her çocuk bir olmuyo benim oğlum da 2 yaşına girdi su ver anne gel Hadi gel seklinde kuruyor  gerisi tek kelime hep tabi içim rahat etsin götür endişe duyuyosan 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 741 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
0 oy
4 cevap 197 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu

381,548 soru