0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,067 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason da böyle dedlr koldn kan alınıp bakılıyor ücretli kesn sonç veriyo dedlr karından sıvı alınıp ta yapılablr ama sıvı alınan yer kapanmazda düşk tehlksi yaratır dedilr napcamı şaşırmış durumdayım başına geln varmı sonradan düzelen 

11 Cevaplar

0 oy
(938 puan) tarafından
Down sendromu olduğunu öğrenince aldırmayacakdan sıvı felan aldırma derim çünkü annekarninda yapılabilecek bişey yok onun için canım annr karnında yanılma payı fazla oluyor bide doğunca anlaşılır herşey ancak hayırlısı olsun inşallah hakkinda
-Reklam-
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Böbrek genişlemesini  bilmiyorum ama ayrintilida arsa teşhisi koydular down olabilir dediler bnada su aldır dediler 22 haftalik olmuş bebek büyümüş down lu olsa bile aldrmazdm ha yanımdaki kizimi öldürmüşum ha karnimdakini hareket ediyor coxuk kocaman olmuş o yüzden sadece Allaha dua et.dogum yaptım 2 qylik oldu Allah a şükür sapasağlam 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bu tespitlerin çoğu yanlış çıkıyor. Ayrıcs kesin tanı konsa ne olacak tedavisi yok ki. 
0 oy
(770 puan) tarafından
Aldiracaksaniz yaptırın yoksa ne gerek var banada dediler ben aldirmayacaktim reddettim yaptırmayı şuan biseyi yok benmde gelişim geriliği vardı küçüktü down olabilir dediler kol bacak kısa diye **** olabilir başka genetik bı hastalik olabilir dediler sadece minyonmus 
0 oy
(128 puan) tarafından
Bana da öyle dediler kızımın 4milim böbreğin de genişleme var. Sana dediklerini aynısı söylediler ben birşey yapmadım tep dua ettim. Doğum yapalı 32 gün oldu. Geçen hafta ultrasona gittim 3.8 olmuş küçülme var dedi. Doktorum korkma dedi. Her ay bakacaz diye. Çok şükür çokta sağlıklı doğdu
0 oy
(912 puan) tarafından
Benim bebeğimde de birlbrek gelinslemesi var ama down sendromu için burun kemiğine bakılıyor bir kaç tanidigima da aynı şey söylendi ama Maaslah bebekler sapa sağlam doğdu down diye aldiracaksan sıvı ver ama yok ben herturlu kabulüm bakarım evladıma diyorsan da boş ver şükür de farkindalilalri öle ilgili bilinçlen 
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Anne karnındayken hiç bişey net değildir çocuk doğunca herşey net anlaşılır bunu bana doktorum demsti bnm cocugma gebzedeki bütün hastaneler down sendromlu dedi ve gebzedeki hiç bir hastane beni doğuma almadı hastane hastane gezdim resmen en son Pendik de ki hastane aldi ve çocuğum benden akıllı yani down sendromu da degl 
(1,576 puan) tarafından
Ve doğumdan snra bobeeginde genişleme oldugunu öğrendik o da 2 yasnda tamamen kayboldu sadce kaybolana kadr enfeksiyon u çok sık geçirdi hastanede yattı ama şuan hiç bseyi yok çok şükür
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Eğer sonuç pozitif çıktığında çocuğunu aldırcaksan yaptır canım yoksa tamamen gereksiz bi test down sendromu tedavisi olan bişey değil çünkü bi hastalık değil bi farklılık 
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım korkma aynı şeyi dediler bana böbrek genişlemesi ense kalınlığı ve kalpte delik var denildi sivi istedi vermedim bebeğim digdu şuan sekiz aylık böbrek genisllemeleri iylesti 7 aylığa kadar kalbinde 2mm delik  var dedi bebegim dön doğmadı ben test faalnda yapmadım ve hiç down doğmadı merak etme bisey olmaz
0 oy
(651 puan) tarafından
Ben hiç güvenmiyorum bu testlere down sondromlu olacak denilipte o kadar yanilan doktor duydunmki. O yüzden kızımda ayrıntılı ultrasona bile girmedim zaten bana biraz sacmada geliyo daha doğmamış küçücük bedene ne kadar doğru teşhis koyulabilir ki. Bize bile hastalık teşhisi kolay kolay konulamiyoken. Ama tabi senin için rahat etmiyorsa eğer downlu cocuksa aldiracam diyosan testi yaptır.ama aldirmicaksanda sıvı verip bebeğini tehlikeye atma derim
0 oy
(504 puan) tarafından
He deseydin heeee hemende down sendromlu

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 604 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde nisa_42 (1,045 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 173 göst.
0 oy
3 cevap 20 göst.
19 Nisan 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,279 puan) tarafından soruldu