0 oy
312 göst.
Diğer kategorisinde (1,043 puan) tarafından
Kızlar kızım bir buçuk yaşında şimdiye kadar bir ateşli iki ateşsiz nöbet geçirdi. Epilepsi tedavisine başladık. Sormak istediğim birkaç şey var.

Convulex şurup kullanan var mı yan etkilerini yaşadınız mi ve bu yan etkiler ne zaman geçti. Kızım ilacı kullanmaya başlarından beri ishal devamlı ağlıyor ve çok iştahsız hiçbirşey yemiyor

Ikinci sorum tedavi ne kadar sürdü. Tedavi sırasında tekrar nöbet geçirdi mi 

Ve mr çektirirken bitkisel ilaçla mi yoksa anesteziyle mi uyutuldu. Eşinin kuzeni bor şehir hastanesinde mr çekiyor. O bu mr lari çekerken çocuğu 12 saat aç bırakıldığını anesteziyle uyutuldugunu söyledi. Sonraki bir iki günde anesteziden dolayı sersemlik oluyomuş bunu yasayanlar oldu mu 

Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Kızım gerçekten çok huysuz herkese ayrıca cevap veremeyebilirim  hakkınızı helal edin

8 Cevaplar

+2 oy
(1,101 puan) tarafından
Ben kendim epilepsi hastayım 15 senedir Allah a sükür sık nöbetlerim yok 4 sene sonunda bu sene nöbet gecirdim epilepsinin bir sürü çeşidi ben bi dönem ilacı bırakmıstım doktor kontrolünde yine 5 sene nöbetin olmamıstı 5ci senede ilacı bıraktık yavas yavas daha sonra akrabam trafik kazası gecirdi benim için cok buyuk trvmaydı ve o gun nöbet gecirdim ondan sonra baya bi nöbetim olmadı ogluma hamileyken gecirdim bi nöbet 4 sene oldu kızıma hamileyken hiç nöbetim olmadı doğumdan sonra cok ahır cok zor günler gecirdim hepsi toplandı birikti gectiğimiz aylarda bir nöbeyim oldu ilcımın dozu yükseldi epilepsinin türüne göre ilac veriyorlar zaten ben bir sürü ilac degiştirdim ve benim kullandığım ilac hiç bir sekilde bana kilo aldırmıyor 
-Reklam-
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Süreçle ilgili bilgim yok. Ama için rahatlasın dye yazayım dedim. Eşimin kardeşi 2 yaşındayken boğazına bişey kaçıyor. O zaman olup diriliyor. Ondan sonra nöbet geçirmeye başlıyor. İlaç kullanmaya başlıyorlar. 5 yıl boyunca çok sinirli  agresif bir cocukmus. Ama 7 yaşından sonra ilaç kullanmayı bırakmışlar. Çok şükür o zamanlardan beri nöbet de geçirmemiş. Şuan 26 yaşında . Gayet sağlıklı. Darısı tüm şifa bekleyen yavruların başına inşallah 
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Benim kızımda epilepsi hastası 7 aylıkken ilaç başladılar luminaletten kullanıyor şuan 29 aylık hâlen kullanıyor doktor 3 yaşa kadar içer sonrasında tekrar eeg çekilecek  bakılacak  

Mr çekilince mecbur anestezi yapıldı çünkü durmadı öncesinde 6 saat sonrasında da iki saat beslenmedi  

İlk nöbetinden sonra üç kere daha nöbet geçirdi 

İlacın yan etkileri oluyor tabi  

Allah şifa versin 
(2,749 puan) tarafından
Nöbet dediğiniz nasl bzde havele gbi degl sıçrama gbi oluyordu ama normal durumdaydı kzm egg mr çektik sonuçları bekliyoruz
(2,245 puan) tarafından
Kızımin gözleri ağzı kaydı tüm vücudu kasıldı bilinci gitti morardı ilk nöbeti böyle oldu ikinci nöbeti dalma nöbeti bizi hiçbir şeyi duymadı hareketsiz kaldı üçüncü de korku nöbeti yani korkmuş gibiydi hareketsiz bir şekilde tüm vücudu birbirine girdi böyle yani
Ayrıca epilepsinin 52 çeşidi var demişti doktor
inşaAllah sizin sonuçlarınız temiz çıkar
Post açmıştım bakabilirsin
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Doktorlar supheleniyor ama kesin degl bzmki nöbet deglde uykuda 10 saniye arayla şiddetli sıçrama oluyordu iki gece mr eggcktk sonuç bekliyorz biz bitkisel ilacla uyuttum ama çok zordu 3 seferde icireblrdm içip kusuyordu tekrar veremiyorlar di zehirler diye 3. Gidişimde muzlu site koyup anca verebldk anestezi yapacaktı ama aç goturmemistik diye yapmadılar 

Bende brsey sorabilir miyim ? Sizin nöbetlerinin nasldi başka belirtilrrnz var mi
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Benim oğlum epilepsi hastası 3 kez nöbet geçirdi 37.5 ateş ile. Keppra kullanıyor yaklaşık 1buvuk senedir. İlaç kullandığı süre içinde nöbet geçirmedi. Mr ve eeg istendi bizden de. Öncesinde 8 saat aç kalması gerekiyordu bütün herşeyi yapıldı kan falan alındı rapor hazırlandı ama mr a gideceğimiz gün bir aksilik yaşadık ve gidemedik. Daha sonra iyi bir doktorla görüştük. Önce gelişim testi yaptı. Yaşıtlarından geri de olmadığını söyledi o yüzden mr istemedi. Sadece eeg çektirin dedi. Oda acil değil normal devlet hastanesi ne zamana randevu veriyorsa o zaman yaptırın acelesi yok  çünkü gelişiminde bir sıkıntı yok dedi. Yoksa özelde yaptırıp götürecektik. Bazı ilaçların yan etkisi ciddi anlamda çocuğu etkiliyor hatta keppra kullanan çocuğunun halüsinasyon gördüğünü söyleyen bir anneyle bile konuştum hemen ilacı değiştirdiler sende doktorla tekrar görüş istersen 
(4,288 puan) tarafından
Keppra bendede yapti biliyomusun benim doktorumda degistirdi normalde nobet durdurmasi gereken ilac bana nobet geçittirdi
(14,033 puan) tarafından
Herkesin bünyesi farklı işte canım Rabbim sana da şifa versin inşallah
0 oy
(231 puan) tarafından
10 aylık kızım epilepsi hastası ama şuan hiç müsait değilim müsait olunca sana yazrım canım 
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Epilepsiyle ilgili bilgim yok ama oğlum birkaç ay önce mr çekildi doktor uyku ilacı verdi öyle mr çekildi mr sırasında iki üç kere uyandı tekrar uyuttum öyle çekildi diğer türlü daha kotu bence 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
geçmiş olsun canim Allah şifa versin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 383 göst.
15 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecrin12 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
26 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaaaa33 (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 97 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Yaprakk18 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
5 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esmerannee (6 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...