0 oy
97 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,039 puan) tarafından
Merhaba Hanımlar Kızımın dün doktora götürdüm 5 gün boyunca herhangibir hastalık belirtisi olmadan geceleri yetişkin gibi horlama başlamıştı.Kbb uzmani kontrol ettiğinde burun içinde alerji kaynaklı sismeler olduğunu geniz etinde buyume olduğunu söyledi zaditen damla verdi  sabah aksam 10 ar damla ,bir de risenol diye burun spreyi günde birkez iki burun deliğine 1 puf.Kizim alerjikmis 19 aylik oldu mış deme sebebim 17 aylıktan beri ya dokuntu yaşıyoruz ya burun akintisi hiç boş gecmiyoruz alerji testleri yapıldı hiç birsey çıkmıyor cildi için atopik dendi la roche baume jel losyon pişik kremi dahil bütün ürünlerini kullaniyoruz.inanin kafam çok karıştı sonradan alerjik olunur mu bilmiyorum Dr her zaman vardır daha Özenli bakımdan küçükken fark etmemissinizdir diyor şimdi büyüdü diye daha rahat beslediğiniz için olabilir diyor ama gida alerji görünmüyor cildi hassas diyor.Aslinda çok dikkat ediyorum beslenmesine pek çok şeyine ama nerde hata yapıyorum bilmiyorum üzgünüm şuan öğlen uykusunda sanki babam yatiyor icerde horuldamasindan.Neye alerjisi var nasıl bulabilirim hep aynin detarjanlari kullaniyoruz zaten ayrı yıkanıyor oyuncakları surekli yıkanıyor süt vermiyorum çilek gibi yasaklı gıdaları henüz vermedim (bal hariç) abur cubuk  turu paketli gida sadece çubuk kreker.Kafam çok karıştı.Surekli kortizonlu krem damla şurup vs kullanmak istemiyorum bulmak istiyorum neye alerjisi olduğunu.(emzirme yok )

4 Cevaplar

0 oy
(1,450 puan) tarafından
Yedigi ictigi herseyi not alin evde kullandiginiz deterjan parfum vs herseye bir sure ara verin anca o sekilde bulabilirsiniz
(3,039 puan) tarafından
Not almaya başladım parfüm uzun süredir kullanmıyorum  detarjan da hepsi aynı degistirmedik ama onlarida bir takip edeyim ben en iyisi teşekkür ederim
(1,450 puan) tarafından
Bizim yesil fasulyeye falan alerjimiz var yani genis dusunmek lazim
(3,039 puan) tarafından
Mesela 1 yaş öncesinde kirmizi mercimek özel bölgesinde kızarıklık yapıyordu ama yesil ve kahve rengi yapmıyordu sonra oda bitti 14-15 aylıkken bebekler hersey olabilir çok doğru söylüyorsunuz.
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Ev tozuna alerjisi olabilir 
(4,430 puan) tarafından
O benim kizda da var kış günü kuruyor temre gibi oluyor sonra kendi kendine geçiyor iyi nemlendirmek lazım o zaman olmuyor ama dediği gibi bizim doğuştan çünkü dirsek içleri boynu ve yüzü sürekli öyleydi bebekken şimdi de yazın bişi yok.kis olup kalın giydiği zaman temre gibi gene çıkıyor fazla suda tutma bol bol nemlendir hakiki zeytinyağı bulursan onunla alerji işine gelince gıdaya değilse buyuk ihtimal evde birşeye olabilir halı tozu ne bilim peluş oyuncak battaniye bişi ya yumuşatıcı gibi bisi
(3,039 puan) tarafından
Her gün duş aldiriyorum doğdu doğalı yaz kış akşam yatarken nemlendirici suruyordum şimdi öğlen uykusu onceside sürüyorum  kendi kalırsa kağıdını yerde sürüyorum Dr oyuncaklar battaniye detarjanlar üzerinden duruyor pelus oyuncağını çok ama hep vardı ve hep oynuyor aslında yumuşatıcı kısmı olabilir kıza kullanmiyorumda biz hep yumoş kullanıyorduk 2 aydir vernel kullaniyoruz şimdi sen söyleyince aklıma geldi.evlatlarimiza Allah şifa versin ne diyeyim
(4,430 puan) tarafından
Amin canım benim sen o vermeli değiştir bakalım ne olacak inşallah şifa olur
(3,039 puan) tarafından
İnşallah cnm sağol
(4,430 puan) tarafından
Sende sağol cnm
0 oy
(192 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla alerji testi sadece araştırma hastanelerinde yapılıyor 
(3,039 puan) tarafından
Özelde yaptırdım geniş bir alerji testi birseye alerjisi çıkmadı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bal dan olabilir 2 yaşından önce vermeyin diyorlar, 
(3,039 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum vermiyorum 10-15 gun yine
o arada yine oluyor  Dr alerji testinde balida kontrol ettirdi çıkmadı

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 75 göst.
6 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 331 göst.
20 Şubat 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Alisimm (2,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 86 göst.

381,198 soru

11,411,969 cevap

34,956 kullanıcı

...