0 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde (626 puan) tarafından
kızlar teseddüre girdim islamiyet hakkında yani Allahımız peygamberimiz hakkında şeyler öğrenmek istiyorum fuhum çok açmış bu konuda nerden nasıl öğrenebilirim sürekli youtubeden videolar vaazlar izliyorum ama yeterli gelmiyo mesela kafama bişeg gakılıyo sormak ıstiyorum ama sorabileceğim kimse yok cemaat tarikat falan bunlara katılmaya gitmeye vaktim yok iki tane çovuğum var biri okula gidiyo diğeri 5buçuk aylık o yüzden sabah kadının birisi ekran görüntüsü atmıştı whatsapta gruplafı falan vardı beni bilgilendirin lütfen nasıl oluyor 

Allah yolunda gitmek istiyorum şeytan ve nefsim çok vesvese veriyor yenmek istiyorum yardım edin

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Halil konakçı ve kerem önder hocalari takip edebilirsin.
(626 puan) tarafından
tamam canım en kısa sürede temin etmeye çalışıcam namazdan günşük yaşantıma kadar herşeyi nasıl islama uygun yaşabilirim diye bu çabam şu an nefsimle o kadaf çok mücaddle veriyorum ki 5 vakit namazımı kılmaya çalışıyorum bazen kazaya kalıyo bazen kılamıyorum ama hep kılmak istiyorum bazen namaz kılarken aklımı bulandırıyo bunların önüne geçmek istiyorum
tarafından
Çok güzel dusuncelerin var. Allah'a sigin. Vesveselere kulak asmamaya calis. En yakin zamanda da bilgisel anlamda kendine bisiler katmaya calis canim. Bu bahsettigim mizrakli kitabinda imanin sartlarindan islamin şartlarına, günlük yaşantıda ki adablara kadar en guzel yasamsal detaylar var. Her muslumanin bilmesi gereken bilgiler. İnşallah faydasını gorursun.
(626 puan) tarafından
inşallah canım nefsimi köreltmehi o kadar çok istiyorum her gün kıldığım tüm namazlarımda dua ediyorum Rabbim yardım et nefsimle başbaşa bırakma yolundan çevirme diye sende benim için dua eder misin
tarafından
Allah sana bana hepimize hidayet versin canim :)
(626 puan) tarafından
amin canım Allah razı olsun :)
-Reklam-
+1 oy
(2,522 puan) tarafından
İslam'ı en doğru şekilde öğrenmek ve Allah'ı en doğru şekilde tanikmak isiyorsan tevhid ehli insanlarla ders yapabilirsin hangi ildesin
(2,522 puan) tarafından
Tövbe bacım iyimisin TV'ye bakıyorum bı yandan dikkat etmemissim diyorum
(675 puan) tarafından
Kız bir şey demedim efendim demişsin ya ona yazdım diğer yazını görmeden
(2,522 puan) tarafından
Haa tamm. TV ye daldım atta gorunce tıkladım hemen
tarafından
Alemsin kız gece gece guldrdn beni bı yandanda korktum kavga cikcak diye de yanlış anlaşılma::::))))
(2,522 puan) tarafından
Yok canım niye kavga çıksın yanlışlıkla yazdığımı anlatmaya çalıştım sadece:)
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Kuran okumayı biliyosan oku sürekli canım. Diğer sormak istediğin hersey internette vardır. 
(626 puan) tarafından
biliyorjm canım fırsat buldukca okumaya çalışırıyorum mealini okumaya çalışıyorum fırsatım olmazsa surelerden dualardan okuyorum kendimce zikir çekiyorum ama aklkmda kalmıyo mesela bi ayetin mealini okuyorum ve anında unutuyorum bi dua okuyorum netten hop unutuyorum bhnun önüne geçmek istiyorum
0 oy
(4,390 puan) tarafından
kuran kursuna gittin mi?
(626 puan) tarafından
çocukken gitmiştim canım şimdi gitmem pek mümkün değil malesef
0 oy
(8 puan) tarafından
İlk başta NUREDDİN YILDIZ hocamı tavsiye ederim biraz dinleyince ne demek istediğimi anlarsınız.  Sorularınız için de Nureddin hocanın fetva.meclisi var google da istediğiniz soruyu bulabilirsiniz ve sorabilirsiniz. Youtube da sosyal doku diye sayfası var bütün sohbetlerini orda bulabilirsiniz.  Güvenilir biridir ehli sünnet bir Âlim. Sonrasında  Peygamberimizi en iyi öğrenebileceğiniz hoca EMİN YILDIRIM dır. İHSAN ŞENOCAK var. METİN BALKANLIOĞLU (Rabbim rahmet etsin ) dinleyebilirsiniz. Bu hocaların hepsi güvenilir Ehli sünnet hocalardır. Rabbim muvaffak etsin.
(8 puan) tarafından
Kimden bahsettiğini gayet iyi biliyorum
(2,291 puan) tarafından
Ya ben videosunu izledim iftira atmıyorum efendimize kendisi iftira atıyor peygamberime laf söyleyen bi adamı karalamazsam ahirette hesabı büyük olur
(8 puan) tarafından
Sadece 1 videosunu izleyerek mi bunu söylüyosunuz ?
(2,291 puan) tarafından
Kac video izlemem gerek o videosunu izleyene kadar çok videosunu izledim ama yanlış yapmışım
(8 puan) tarafından
Her neyse herkes kendi bilir Nureddin hoca kendini asla savunmaz atılan iftiralara karşı ahiret var der geçer . Beni de asla savunmayın der. O yüzden savunmuyorum haydi selametle kardeşim.
0 oy
(133 puan) tarafından
Ayyy canım ne guzel birisin sne Allah nasip etmıs. Bende 30 yasındayım ne namaz ne basortusu. Senin yas kac ne vesile oldu kapanmana 
(626 puan) tarafından
ilk zaman topuz yapıyordum artık yapmıyorum canım sadece saçımı topluyorum o kadar örtüm bep omuzlarımın üstünde göğsümün üstünde dar şeyler giymiyorum pantolon giyerken bile bacak hatlarımı belli etmemesine dikkat ediyorum dışarı feracesiz çıkmıyorum çöp dökmeye bile insem muhakkak örtünüyorjm gözlerimi haramdan sakınmaya çalışıyorum dilimi sakınmaya çalışıyorum kadınlarla sohbet ettikten sonra muhakkak birileri hakkında konuşuluyo tövbe ediyorum Rabbim tövbelerimi kabul etsin inşaallah Sende benim için dua eder misin nefsimi körelteyim Allah yolunda muvakkak olahım takvalı bir kadın olayım
tarafından
Tabi ederim canım sende adularinda beni unutma :)
(626 puan) tarafından
unutmam canım Allah razı olsun :)
tarafından
Amminnn ecmain Allah CC cumlemizden razı olsun
(626 puan) tarafından
amin canım
0 oy
(612 puan) tarafından
Cnm merak ettiklerine sorularla islamiyetten bakabilirsin kaynaklarıyla beraber çok güzel bir şekilde açıklıyor
(626 puan) tarafından
canım dinde o kadar sapıtmış insanlar var ki inan korkutorum Allah yoluna gideyim derken yoldan çıkmaktan mesela bişey araştırıyorum kaynağın birinde bişey söylüyo diğerinde başka bişey söylüyo bazı hocalar var doğrulafı söylüyo fakat hata hapana acımasızca vuruyo kimisi yalanı doğrudan daha iyi söylüyo inan kafam o kadar karışık ki diyanete bakıyorum dün bişey söylüyo yarın başka bişey söylüyo güvenemiyorum mesela internetten bi dua buluyorum sürekli okjmak için unutuyorum nefsim venle o kadar çok uğraşıyo ki çok yoruyo mağlup olmak istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 114 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde orbanesara (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Husnes (210 puan) tarafından soruldu

380,716 soru

11,398,862 cevap