0 oy
788 göst.
Aile kategorisinde tarafından
3aylik bebeğim var mama yaptım biberini yikadigimda suyu açık unutmuşum bı gitim mutfağım su dönüş halı felan hespi ıslanmış kriz geçirdim neyse çocuklara kahvaltı hazirliyordum geldim ekmeği indriecem oğlum kardeşine sinrilenmis telefonu ayağıma atı hızlıca çok yandı sonra  ben de o anta tokat atım ama hızlı değil ama ağlayınca üzüldüm zoruma giti keşke ayağım kırılsa burmasaydim diyorum oturdum neyse geldi yanıma oturdu öptü beni anne kahvlati erir beni bu oğlum her seferinde kaç kere ayağıma atı bikere su bardağını ayağımın kemiğine atı bir ay acısını çektim oğlumun huyu bu elinde ne varsa atıyor nasıl anlatabilirmki kaç kere doğru olmadığını anlatım ona aynı 

18 Cevaplar

+4 oy
tarafından
O çocuğu dovesin diye mi doğurdun  Kusura bakma insanız olabilir vs deyip vicdanını rahatlatamayacam git defalarca oğlundan özür dile sarıl  çocuk onlar evi ateşe verse  de onlara  bırak dövmeyi sesini yükseltmeye dahi hakkın Yok.  Anne olmayı sectiysen onları en iyi şekilde yetiştireceksin  benim de iki çocuğum var 4 yaşındaki kızım daha temizlikten yeni gelmiş halıların üstüne verdiğim  çikolatalı sütü döktü şimdi bu çocuğun hatası mı benim mi   yoksa?   Sen kizarsan çocuğuna korkutursan onun kanadını kolunu kırmış olursun yarın öbür gün de bu çocuk niye sesini çıkarmıyor kendisine yapılan haksızlıklara  diye dovunursun   
(4,426 puan) tarafından
Büyük 7 küçük 3.5 yaşında canım oğlumda 1.5 yaşında
tarafından
Oğlun her şeyi atıyorsa ev ortamını ona göre düzenle  birde oğlunu takip et davranışlarının hepsinin bir nedeni var eğer çocuğu tanır ve davranışlarının nedenini bilirsen onunla daha iyi iletişim kurarsin ve yaptıkları seni sinirlendirmez  sana örnek vereyim kızım hep dolapların içine giriyordu  ya da masanın altına vs çok sinir olurdum sonra bir kitapta gördüm 3 yaş dönemlerinde çocuklar kendi  özel özerk alanlarını oluşturmak istermiş  bunun öğrenince bu davranışı bana saçma  gelmedi aksine gülümsetti bizi yemek yerken o masanın altında yerdi  bazen bizde ona eşlik ederdik  çocuğun duygu dünyasını tanımak lazım neyi neden yapar bilmek lazım yoksa işin içinden çıkamayiz
tarafından
Ben fazlazaman ayiramiyorumki ona yeni doğanın var bir buçuk yaşında oğlum var
(4,991 puan) tarafından
Allah bağışlasın canm
Bizim ablalara 16 12 yasindalar oglumda 2 bucuk yasinda benimkide büyük ablayı görünce saçına yapışıyor ama dediğin gibi ablası bulasiyor☺️
(4,426 puan) tarafından
Demek ki buyuselerde değişmiyorlar =) şuan hayallerimi yıktın parampsrcayim ")
-Reklam-
0 oy
(2,230 puan) tarafından
Vala hep diyorum sidet siddettir  ufagi buyugu  olmaz kusura bakma normalestirmeyin  şiddeti özelliklere çocuklara 
tarafından
Normalestirmiyorumki ama bazen çok kiziyorumki vurmuyorum oturup ağlıyorum
0 oy
(8,848 puan) tarafından
Ahhhh annelik... Bende kızıyorum bağırıyorum sonra çok pişman oluyorum. Benim oğlum da öyle maalesef eline ne geçerse atiyo. Kendini yerlere atiyo 
tarafından
Aynen canım valla ne pacami bilmedim
(8,848 puan) tarafından
Şimdi seni linclerler hazır ol.... Keşke olmasaymis ama olmuş inşaallah tekrarlanmaz. Ama yani zamanında bizde dayak.yedik anamizdan.
tarafından
Linclesinler canim onlar 3bebegi hepsi küçük ve eşimin hiç yardımı yok zaten evde durmaz lincleyen benim yerimde olsa kafayı yer vala
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Yüzüne vurma, totosuna hafif vurabilirsin. :) 
tarafından
Vala ben normalde orayada vurmam ayağıma telefonu atınca canim çok yandı kendime hakim olamadım dagitmasina dokmesine hayata kizmam bile toplarım kucuk derim ama öyle bana vuruyor kardeslerinede vuruyor çünkü bazen mutfağa gidiyor eline bıçak alıyor onuda fırlatır diye korkmuyorum beni geç ikitane kendinden küçük kardeşleri var
0 oy
(27,177 puan) tarafından

Olur öyle şeyler stres anlık bir refleks daha dikkat edersin bundan sonra onların bize ihtiyacı var bazen sabrımız taşsada sakin kalmaliyiz

tarafından
Aynen canım vala doese dagitmasina hayata kizmam yaparım otur derim yine yaparım ama bana atınca dediğin gibi bı refleks oldu
(27,177 puan) tarafından
Daha dikkat et şiddet çocukta korku çok yaratıyor çünkü
tarafından
Ayen canım ederim
0 oy
(803 puan) tarafından
Senin canın acidigi için onun canını acıtıyorsun sonra söz dinlemiyor diye kızıyorsun belkide en güzel örnek sizsiniz
tarafından
Yok ya onun canın acimaasini istesem oturup aglamam pişman olmam sadece a anı kızdım  o benim bitanem mavi Dünya
(803 puan) tarafından
Mutlaka oyledir sonucta evlat ama vurmayın çocuklarınıza kizin ceza verin tepkinizi gösterin ama gaflete gelmeyin
tarafından
Hiç bı zaman ceza vermedim ki her dediğini her istediğini yapyorum vala
(803 puan) tarafından
Ama o zamanda olmazki
tarafından
En büyük olduğu için ilk göz ağrımiz bizim hergun bakala görürüm anne gidelim diyince işimi gücümü bırakıp götürüyorum
0 oy
tarafından
Vallahi Allaha ulu konuşmayım da vur tokadı vur tekmeyi sonra ellerim ayaklarım kırılsaydı. Bu kadar acıma duygunuz olsa o anda sinirlerinize hakim olursunuz zaten. Vurup vurup burda günah mı çıkartıyorsunuz. O ufak hatalar yüzünden şiddet gören çocuklar ilerde ne psikolojide oluyor hayatı nasıl bir yük olarak görüyor farkında mısınız siz bunun?
tarafından
Vala biz oğlumla iyiz geldi yanıma sarıldı öptü bende öptüm bidaha atmiyacam anne sana dedi
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Vurmak yerine attığı ilk değilmiş, attığı zaman yaşına uygun bi ceza verebilirsin, onu yaptığı zaman o cezayı alacağını bilip yapmaz
tarafından
Kızıyorum ama bu oğlum çok sınırlı hırçın adresif bir çocuk ilaki yok lafından anlamaz ilaki istediğim olsun bı tip
(5,492 puan) tarafından
Her dediğini yaparsan bu daha artar yanlız haberin olsun
tarafından
Çok ağlıyor bagiriyor çağırıyor
(5,492 puan) tarafından
Ağlasın gidip odasında ağlaman bitince gel diyebilirsin. Kızım da yerlere yatardı, biraz sakinledikten sonra sarılıp neden olmaması gerektiğini anlatıyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bacım şimdi linç, tayfa gelir gardını al 

Yaptığın iyi olmamış ama emin ol hepimiz terlik yemisizdir dayak yemisizdir vicdanen rahat değilsin Bi daha yapmazsın inşallah 
tarafından
Vala ben yediğim dayaklarin hadi hesabı yoktu kucuken ben 16yasina kadar dayak yediğini hatirlardim ama ben çocuğuma demek istediğim bu huyu nasıl biraktirabilirim
0 oy
tarafından
Stresinin altindan kalkamiyorsan psiklojik destek al bence. Hirsini cocuklardan cikarma.
tarafından
Enik annesi benim herseyim onecelik çocuklarım anı bı refleks oldu
tarafından
İste bu ani reflekslerin devami olmasin diye diyorum. Senin icin soyluyorum. İnsaniz bas edemiyo olabiliriz destek lazimsa almakta kotu bisi yok.
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ders çıkarmak önemli olan. Çocuğun da suçu yok yazık 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Önce sen tokat atmamayi öğren çocuğuna da birşeyler firlatmamasi gerektiğini ogretirsin 
tarafından
Keşke yanımda olsaydın
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bir yerde okudum.size yetişkin biri vursa hemen cocugunuz kadar hızlı affedebiliyormusunuz diye. Muhtac cunkü affetmek zorunda 
tarafından
Bı tane bebeğiniz mi var
(9,247 puan) tarafından
Ewet 1
tarafından
Anladım canım Allah bağışlasın benim 3ten en büyük olan
(9,247 puan) tarafından
Sen kac yasında ewlendın
tarafından
20 yasinda
0 oy
(17,277 puan) tarafından
Tokatmı attın tedavi olsana çocuğa vurmak tokat atmk bana psikolojik rahatszlık gbi geliyo normal değilsin ya eltimde 13 yaşındaki çocuğu dövüyo ne anlıysounuz can yakınca
tarafından
Asene gerçekten senin böyle bir cevap vereceğini düşünmüyordum keften vurmadimki
(17,277 puan) tarafından
Ama çocuklar benim kırmızı çizgim kusura bakma çocuğa vurulurmu niye vurulur ne olursa olsun çocuk o konuşarak anlaşmak varken niye vurmak
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Sırf vicdanın rahatlasın teselli edicek yorum ariyosun şuan kendinde biliyosun yaptigini yanlis olduğunu kusura bakma öyle yorum yapmıycam karşındaki 10 yaşındaki ne yaptigini az çok bilen çocuk değil 
tarafından
Sende hicmi vurmasın çocuğuna bir gün sende bı post açarsın hadi yemin et hiç vurmadigina
(1,504 puan) tarafından
Ne diyosun sen ya sen kimsin seni neye niye inandırıyım bu birincisi ikinciside ben kıyamam çocuğumaa ne post acicam çocuğuma vurdum diye verdigin cevaba bak
0 oy
(1,841 puan) tarafından
Bir anlık refkleksle olmuş canım ama bir daha sinirlendiğinde başka odaya git sakinleş elini yüzünü yıka o daha cocuk anlamıyor bilmiyo de ve devam et hayatına, şiddet her yaşta işliyo cocuklara böyle şeyler yaşamasın öğrenmesin oda ilerde yaşatmasın kimseye canım 3 aylık bebek bile gördüyse onun için bile kötü bi bilinçaltı olarak kalacak neticede iyi bireyler yetiştirmek için sakin kalmamız lazım. Siz hiç mi sinirlenmiyosunuz derseniz bizde taş değiliz ki hepimiz sinir stres oluyoruz, annelik sabır işi gerçekten. Ben böyle olduğum anlarda hemen banyoya gidip kapıyı kapatıp suratıma su çarpıyorum sakinleşip geri geliyorm. Yada oda iyi gelmediyde hemen balkona çıkıyorum temiz hava iyi geliyo 
tarafından
Doğru canim benim akilsizligim. Arka arkaya doğurdum ona fazla zaman ayirmiyorum belki oda haklı tek o olsa uğraşmak ilgilenmek anlatmak daha kolay olur kiskaniyorda kardeşini
(1,841 puan) tarafından
Akılsızlık değil ya malesef yorgunluk yardımsızlk yalnızlık herşey etki ediyo ama sabrı korumk lazım kzum onların iyiliği için
tarafından
Aynen canım
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Yani herkes yargılanmış ama insaniz anı bı refleksle yaptığını düşünüyorum ama keşke hiç dokunmasaydin tabi
(1,248 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çoğu sanalda mükemmel anne :))
(6,668 puan) tarafından
Sen inanıyor musun bu kadar yorum yapan kişiler çocuğuna elini sürmemiş olsun şayet öyleyse gerçekten güzel ama kadın zaten vicdan azabı çekiyor daha çok yargılıyor lar daha da kötü hissediyor dur kimse çocuğunu dövmek istemez eziyet etmek için doğurmadi ama insaniz yani
tarafından
Aynen canım gerçekten çok dogrusun
0 oy
(14,476 puan) tarafından
Sakin ve net bir şekilde söylemen lazim. Elinden atacağı şeyi atmadan yakalayabilirsen daha iyi olur tabi. Ama diyelim ki yine yaptı. Gözüne bakarak oğlum bana böyle attığın zaman ayağım çok acıyor. Böyle yapmanı istemiyorum hayır de. Oğlum da benim yüzüme yumruk atıyordu. Dün aynen bu şekilde söyledim. Bir iki kez tekrar denedi. Sonra vazgeçti. Ama bağırıp cagirsam ve büyük tepki versem böyle fayda etmezdi. Ayrıca evladından özür dileyip gonlunu almalısın bence.
tarafından
Özür dileridim öptüm sevdim onu oda otu seni çok seviyorum annecim dedi bidaha vurmayacam dedi sana ayak Alaçam dedi
(14,476 puan) tarafından
Ah Yavrucuk. Onun kalbini tamir etmek çok kolay. Ama bizim alışkanlıklarımızı tamir etmemiz çok zor. O yüzden bu tarz davranışları alışkanlık yapmamamız lazım.
tarafından
Aynen

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 295 göst.
0 oy
21 cevap 827 göst.
0 oy
1 cevap 133 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde 18 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 89 göst.