0 oy
307 göst.
Diğer kategorisinde (244 puan) tarafından
Bir menü oluşturabilir misiniz bana akşam yemeği için ilk defa gelecekler yeni taniscaz bide siz misafir gelince yemeği salonda mi mutfakta mi yiyosunuz biz normalde salonu kullanmıyoruz kimse gelmeyince TV falanda oturma odasında eşim mutfakta yiyelim diyo zaten oturma odasında oturuyoruz salonda yemeye gerek yok demi salonum çok küçük zaten ne yemek yapayım bide çayın yanına tatlı mı yapsam

13 Cevaplar

+1 oy
(803 puan) tarafından

Kesinlikle salona hazırlarım ben iş arkadaşlarını iftara almistim terbiyeli çorba yaptim hünkar beğendi kiymali Bezelye pilav ortada bir sürü şeyler sarma yag biberi içli köfte havuç tarator salatasi  böyle yapmıştım :D

(244 puan) tarafından
Orayı hiç kullanmadım canım 4 kişiyiz iki ufak bebek var mutfak kötü mü olur ilk defa bu misafirlerim gelecek
(803 puan) tarafından
Ben şahsen mutfakta almazdım masam açılmasına rağmen sonucta ilk misafir gelmiş evime özen gösterirdim mutfakta yemek pişerken o konuda misafir yemek yicek benim.gibi pimpirikliyse gelenler
(244 puan) tarafından
Farklı bir bakış açısı haklısın canım
(4,224 puan) tarafından
Bende salona acarım mutfak ayıp olur ilkkez geliyorlar bence
-Reklam-
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Ben salonu açıyorum mutfağım çok büyük değil maksimum 6 kişi sığar ilk defa gelip de yemeğe gelmeleri de saçma biraz ha bilemezsin ne yerler ne yemezler 
(3,738 puan) tarafından
O zaman olur mutfak ilk defa tanışıyosun ya belki adam yemek seçiyor yemiyor hiç birşy yemezse kötü hissedersin kendini
(244 puan) tarafından
Eşim ise yemek götürüyo anladığım kadarıyla herşeyi yiyo da farketmez ya et yediğini biliyorum ama
(3,738 puan) tarafından
İyiymiş o zaman canım inşallah güzel geçer. Ben geçen misafir geldiğinde terbiyeli tavuk çorbası patlıcan graten pilav beyti yapmıştım. Ortaya da salata közlenmiş biber yoğurtladım fikir olur belki snaa da :)
(244 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim canım
(3,738 puan) tarafından
Rica ederim canım tatlı da muhallebili hafif bişey olabilir:)
0 oy
(877 puan) tarafından
Mercimek çorbası

Köfte +patates fırında

Yada tavuk patates

Pilav 

Kuru fasulye

Yeşil fasulye de yapabilirsin sulu yemek

Tatlida Hira tatlısı yap kolay ve çok güzel 
(244 puan) tarafından
Tamam canım saol
0 oy
(7,783 puan) tarafından
Ben olsam salona alırım. Mutfağı açmayı uygun bulmuyorum.

Menüm de şöyle olurdu. 

Yoğurt/sebze/bamya çorbası.

Sarma ve börek.

Et/tavuk sote ve pirinç pilavı garnitürlü.

İrmikli şerbetli bir tatlı.
(244 puan) tarafından
Salonda mı oturcaz canım TV falan oturma odasında benim oğlan TV falan isterse kafam karıştı
(7,783 puan) tarafından
Ben genelde çocuklarla kadınların ayrı oturtması taraftarıyım. Bazen öyle gerekiyor çünkü. Ama konuşma olacağı için salonda oturabilirsiniz. Çocuğa da illa açıyorsan televizyonu o odada kendi kalmaz mı
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yeni tanışmaya gelmiş salonunda masa sandalyen varsa orada şık bir masa hazırlayabilirsin davet masası iyi olur 
(244 puan) tarafından
Oturmaya salonda mı devam edelim oturma odasında mı ya kusura bakmayın hiç böyle misafirim gelmedi soruyorum:)
(6,441 puan) tarafından
Salonda bence masadan kalkarsınız direk koltuğa geçersiniz çoçuklar varsa oturma odasına tv açar yollarsınız sizleri rahatsız etmesin diye yemek içinde davet yemekleri yaz google bak güzel şeyler yaparsın hadi bakalım :)
(244 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim
0 oy
(48,738 puan) tarafından
yemek masasini kullan bence  mercimek corbasi firinda kofte veya tavuk patates havuc tarator pilav salata bir cesit daha yemek yapabilirsen yap
0 oy
(566 puan) tarafından
Salon da yiyip salonda oturabilirsiniz salon misafir için değil midir yani bizde salonu kullanmiyoruz ama misafir yemeklide yemeksizde gelse salonu açıyorum ben menüde tavuk yada etli bi yemek yapın yanına pilav çorba yapın sarma yada dolma salata köz kapya biber olur birde revani yapın kolay 
(244 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim de salondaydi masam ama muttaga aldim. Mutfagim büyük ve ferah. Bende misafirlerimi mutfakta agirliyorum. 
0 oy
(636 puan) tarafından
Ayy ben çok yaşıyorum bu aralar eşimin iş yerinden ilk defa tanıştığım aileler gelip gidiyo eğer yemek ise bence bı tepsi et yemeği bı tepsi tavuk yemeği yapın ben geçen öyle yaptım et seven et yer tavuk isteyen tavuk yer tavuğu baget yap bence etide tepside yap çorba pilav meze ohh mis 
0 oy
(7,692 puan) tarafından
Salona alırım tabii ki misafire niye mutfağa hazırlıyım mutfakta sadece bizken yiyoruz 
(244 puan) tarafından
Salon mantıklı ama benim alanım dar salon ufak oturunca sıkışır herkes
0 oy
(7,188 puan) tarafından
Yani eve ilk defa geliyolarsa benim mutfağım küçük ve ister istemez sofra hazirlaninca dağınık olabiliyo o yüzden kaynanamgil bile gelse salonda yeriz benim bi salonum geniş ana senin mutfağın geniş ve toplu tutabilirsen neden olmasın ben olsam valla çocukla çok zor oluyo basit yaparım mesela 

Mercimek çorbası 

Kürdan kebabı 

Mısırlı pilav 

Biber dolması sarma karışık 

Cacık 

Ve mevsim salatası yaparım tatlı olarak da Etimek kolayına geliyo onu yaparım sen eğer vaktin varsa mesela bu menü hafif gelirse 

Aşçı başı çorbası 

Nohutlu pilav 

Patlıcan musakka 

Yine biber yaprak dolma karışık 

Cacık 

Koz kapya biber patlıcan salatası 

Havuç tarator cevizli 

Bi de top top irmik tatlısı varya ondan yaparım bunu da yapabilirsin 

Peşine çayla çerez otururlardı meyve koyarsın daha dururlarsa türk kahvesi yaparsın 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Misafir olduğu için ve ilk defa olduğu için salonda olmasi daha uygun olur cnm mutfağı 2 3 Sefer geldiklerinde kullanırsın 

Menü içinde yayla corbasi Havuç tarator Makarna salatasi fırında tavuk Patates pilav ve Kıbrıs tatlısı hem.cocugun olduğu için çok uğraştırici Bi menü değil hemde pratik
0 oy
(13,333 puan) tarafından
Salonda yerim müsaitse salonda açarım benim mesela yemek masam falan yok salonda kim gelirse gelsin mecbur mutfakta yiyecek veya çok önemli biriyse masa sandalyeyi salona alırım salonda otururuz ailen akraban neyse de yabancı birini mutfakta ağırlamayı istemezdim 

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 1,744 göst.
7 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 363 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 131 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 220 göst.