0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde (2,132 puan) tarafından

Hanımlar kızım 13 aylık ve gelişiminde gözle görülür gerilik  var gittiğimiz Doktorlar daha hiçbiri bize doğru düzgün bir şey söylemediler hep yönlendirdiler geçen gittiğimiz özel hastanede doktor  bizi doçent doktor a yönlendirdi saat iki de randevu dua edelim ki birşey çıkmasın sma'dan şüphelendik değildi beyin MR'ı çekildi bir sorun çıkmadı ama yine de korkuyoruz eşim adak adadı eğer bir sorun çıkmazsa kurban keseceğim dedi

iyi dilek ve dualarınızı bekliyorum eylül'üme <3:'(:)

11 Cevaplar

0 oy
(2,132 puan) tarafından

En İyi Cevap

Soran merak eden herkesten Allah razı olsun dün gittik doktora ama üniversite hastanesi olduğu için akşama kadar anca gelebildik gece de eve geç geldiğimiz için gelemedim  buraya muayene oldum kafa genişliği ölçüldüğü beyin MR'a bakıldı önceden verdiğimiz testlere bakıldı doktor muayene etti eline oyuncak falan verdim tepkilerini ölçtüğü ve herhangi bir sıkıntı yok dendi nörolojik bir sıkıntı olmadığını söyledi ailenizde engelli falan var mı diye sordu sadece bir teyzemin oğlu engelli 

Kilosu az zayıf olduğu için yürümüyor hani tutulmuyor dedi yürüteci kesinlikle yasakladı böyle çocukları kendi hareketleriyle yalnız bırakın dedi 

Vitamin ve ilaç yazdı sonra bize psikoloğa yönlendirdim orada da bayağı sıra bekledik sonra zeka testi yaptık sonuçları doktora götürecektik ama mesai bitmişti güneşim gidip alacak ama çok şükür korkulacak büyük bir şey çıkmadı Rabbim tüm evlatlarımızı korusun ❤️❤️❤️❤️❤️

(4,426 puan) tarafından
Ay gözün aydın canım benim inşallah toparlar bebisin onunla geçmiş olsun ❤
(2,132 puan) tarafından
Sağol canım teşekkürler ❣️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Inşallah bisey çıkmaz hiç bir çocuk hasta olmasin
(2,132 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(7,615 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin kuzucuğa. İnşaAllah köyü bir durum yoktur
(2,132 puan) tarafından
İnşallah cnm teşekkürler
0 oy
(27,305 puan) tarafından

Allah'ım şifa versin bir rahatsızlığı dahi varsa toparlar insAllah

(2,132 puan) tarafından
Amin amin sağolasın
0 oy
tarafından
Rabbim hayırlı sonuçlar almayı nasip etsin annesi çok geçmiş olsun 
(2,132 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah
0 oy
(135 puan) tarafından
çok geçmiş olsun canım nesi var kuzucuğun ne kadar geri gelişimi belki size öyle geliyordur
(2,132 puan) tarafından
Yani emekleyemiyor oturabiliyor henüz daha diş çıkarmamış konuşmuyor gibi gibi
0 oy
(17,573 puan) tarafından
Gelişim geriliği derken ne vardı kuzum Rabbim korktuğunuza uğratmasın
(2,132 puan) tarafından
Biz baştan beri fark ettik annem başını 4 aydan sonra tutmaya başladım 9 ayda oturmaya başladım sürekli doktor kontrolünde yedik umarım bir şey yoktur
(17,573 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah haber ver mutlaka
(1,092 puan) tarafından
Benim kızımda 8. Ayda oturdu şuan 10 aylık yeni emekliyor tutunup kalkıyor oluyor yani bazı çocuklar geç yapıyor mesela hiç disimiz yok daha telaslanma
(17,573 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
(2,132 puan) tarafından
Dün gittiği kızlar çok geç eve döndüğümüz için buraya yazamadım nörolojide muayene olduk kafa genişliğini ölçtüler ve eski emarlarına tahlillerine baktılar hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi geriliğinin beyinle bir alakası yok dedi kilosu az zayıf olduğu için yürümüyor takatsiz  vitamin yazdığı bir de psikoloğa yönlendirdi zeka testi için onu da yaptırdık bugün gidip sonuçlara alacağız bakalım ama çok şükür korkulacak gibi büyük bir şey yoktu
0 oy
tarafından
Canım özel mesajların kapalı galiba randevunuz nasıl geçti ne dedi doktor? Aklım sizde kaldı
(2,132 puan) tarafından
Çok sağ ol canım Allah razı olsun dün geç geldiğimiz için giremedim buraya şükür doktor muayene ettikten sonra beyninde herhangi bir sıkıntı yok dedi bu geriliği kilosu az olduğu için gücü yok kalkamıyorum falan dedi zaten bebeklerde 15 ve 18 aya kadar yürümesini bekliyoruz dedi Bir de psikoloğa zeka testine yönlendirdi onun da sonuçlarını bugün gidip alacağız ama şükür korkulacak büyük bir şey yok
0 oy
(3,448 puan) tarafından
Nasıl geçti randevu merak ettim
(2,132 puan) tarafından
Çok sağ ol canım Allah razı olsun geç geldiğimiz için dönemedim buralara gittiğimizde beyin emari ve kafa genişliğini ölçtüler ama beyninde bir sıkıntı yok dediler çok şükür zayıf kilosu az olduğu için yürümüyor takatsiz vitamin ve ilaç yazdı bide psikoloğa yönlendirdi zeka testi yaptık onunda sonuçlarını bugün gidip alacağız ama şükür korkulacak bir şey yok
0 oy
(2,812 puan) tarafından
Benim oğlum da 8 aydan sonra oturdu hâlâ emeklemiyor yuvarlanarak gidiyor ayaklarının üzerinde basıyor ama yürümek istemiyor dişi de yeni çıktı 11 buçuk aylık şu an.. her çocuk bir değil bence sıkıntı yok bunlarda 
(2,132 puan) tarafından
Aynen canım bize de büyük bir sıkıntı yok herhalde bebeklerde 15 ve 18 aya kadar yürümesi bekliyoruz dedi
(135 puan) tarafından
Merhabalar tutunup kalkıyor mu oğlunuz? Benim kızım yeni yasına girdi ancak henüz desteksiz tutunup kalkamıyor çabalıyor ama bizim desteğimiz olmadan daha yapamıyor
(2,812 puan) tarafından
Yok maalesef bizimki de sizinki gibi :) bir haftadir yürüme talimi yapıyoruz ellerinden tutup yürütüyorum kızım da 14 aylıkken yürümüştü bakalım :)
(135 puan) tarafından
Bende onsekiz aya kadar normal olduğunu biliyorum ama istiyorum ki tutunup kalkabilsin bikaç ay sonra yürüsede olur:) ancak onun icin çabalıyor elleriyle tutuyor kendini cekiyor ama gerisi yok umarım daha fazla beklemeyiz
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bende merak ettm canm sonuclarinz nasıl cikti
(2,132 puan) tarafından
Çok sağ ol canım Allah razı olsun dün gittik kafa genişliğini beyin damarlarına az önceki tahlillerine baktılar doktorumuz kafasında herhangi bir sıkıntı yok dedim bu yürümesini zayıflığına bağladı bebeklerde zaten 15 ve 18 aya kadar büyümesini bekliyoruz dedim psikoloğa yönlendirdi zeka testi için onun da sonuçlarını bugün gidip alacağız ama şükür ki korkulacak bir şey yok

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 481 göst.
0 oy
3 cevap 108 göst.
0 oy
1 cevap 61 göst.
25 Mart 2022 Diğer kategorisinde syma_ (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
21 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,365 puan) tarafından soruldu

377,203 soru

11,288,292 cevap

34,696 kullanıcı

...