0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde (1,424 puan) tarafından
1) vekaletname icin imza aliniyor mu(alan icin)

2)E devlette alan kisi gormesi herekir mi vekaletnameyi

3)vekaletnamenn suresinn bittigini alan kisi nasil bilir

5 Cevaplar

0 oy
(732 puan) tarafından
Vekaletname için imza evet gerekli bunu tek biliyorum 
-Reklam-
0 oy
(803 puan) tarafından
İmza şart canim kendi gidip notere cikaracak
0 oy
tarafından
İmza alınıyor. Noterde vermesi gerekiyor imzayi.
0 oy
(4,292 puan) tarafından
1. Vekaletname avukata verecekse avukatın sicil vs bilgileri gerekiyor, veren kişinin imzası ve kimliğini istiyorlar veren kişinin okuma yazması yok ise 2 tane şahit gerekiyor.

2. E devletten veren kişi Vekaletnameyi görebilir 

3. Süreli bir Vekaletname ise Vekaletname nin içinde tarih yazar o süreye kadar gecerlidir diye. Süresiz verirse Vekaletnameyi tekrar notere gidip Vekaletnameyi azil ettirebilir yani vazgecebilir
(1,424 puan) tarafından
Yok avukata verilmeyecek. Ama mesela bi daire var  kaynanamın üzerine vekaleti bana verdi orada imza atmadım e devlettende  göremiyorum dairenin vekalet namesi bende diye
(4,292 puan) tarafından
E devlet de görmeniz lazım aslında noterligi arayın bakalim Bi yevmiye numarasını tarihini paylasin
0 oy
tarafından
Canim baba eşim  vekalet  çıkardı evi onun üstüne alabilmem için.  İmza falan gerekmedi. Kimliğimi verdik noterde çıkardı vekaletin  üstünde zaten kaç ay geçerli olduğu yazıyor. Ne için vekalet çıkarıldığı ve sadece vekaleti o işlem için kullanabilirsin yazısıda  yazıyor.
tarafından
Evet canım. Vekalet cikqrdi benim adıma. Sadece benim kimligim  gerekti ben gitmedim bile. Ama onun imzası vekaleten üstünde  vardı. Vekaleten süresi,  ve vekaletin sadece ne için  kullanailcagida  yazılıydı
(1,424 puan) tarafından
Herşey yazıyor ama süre yazmıyor nr olablir bu canım bilgin var mı kafam karıştı yazarmisin lütfen süresiz mi olduğu bu
(1,424 puan) tarafından
Peki senin e devletinde gözüküyor mu vekalet aldigin
tarafından
Ay canım hiç e devletten bakmadım. Eşim ta mart ayinda cikartmisti vekalet. Sureside 1 aydı. Bilmiyorum  süresiz nasıl oluyor
(1,424 puan) tarafından
Anladım canım çok saol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 212 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 507 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Elifgeylani (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 349 göst.
6 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,630 puan) tarafından soruldu