0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (872 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Kızım 22 aylık, yani yakında 2 yaşına girecek. Memeden kesmeyi istiyorum, kendim bunaldigimi bi köşeye atayim artık kızıma zarar veriyor emmesi. Gündüz istediği zaman meme vermem gerekiyor vermezsem kıyamet kopuyor. Geceleri sabaha kadar emiyor. Dişleri çürümeye başlamıştı, araştırma asamasındaydım güzel diş doktoru bulmak için internetten tanıdıklarından soruyordum. Ama dün akşam elma yiyordu bir anda ağlamaya başladı ağzını göstererek, ilk defa öyle durmadan ağladı, ağzını kapatamıyordu.  Acile gittik. Diş ağrısına yardımcı olamayız dedi. Çok şükür ağrı kesici sürüp verdik eve döndük, yani ağrısı kesildi. Bugün acilen bir pedodonti uzmanını bulduk. Muayene etti. Çürükler emdiginden dedi, Yanı anlattım gece gündüz limitsiz emiyor. Bir diş macunu yazdı. Dedi şimdilik bisey yapmayalım çok küçük daha uyutup yapmak için bile. Şimdi dişlerini tedavi etsem bile emmeye devam ederse bir süre sonra tekrarlayacak dedi. Kadın haklı. Hep narkoz yedirip dişlerini tedavi etmek de sağlıklı değil. Neyse yine uzattım. Artık meme zarar veriyor kizima . Ben nasıl memeden kesebilirim? Memeye düşkün bebekleri nasıl kestiniz? Fikirlerinize tavsiyelerinize ihtiyacım var kızlar.

5 Cevaplar

0 oy
(747 puan) tarafından
Surda bekleyeyim. Naptiysam emdi canim ne surduysem 26 aylik.bizde sabaha kadar emiyoruz. Mememde uyuyor sabaha kadar. Sirtlarim ağrıyor valla. Aklim olsaydi 1 yasinda keserdim anlamadan. Şimdi duruyor duruyor meme emiyor
(747 puan) tarafından
Anlamiyorlar canim :D bendeki ozellikle anlamiyor. Keke yok bitti diyorum. Nette komusiyorum . Galip geliyo. Yer gok inliyo oyle soylim
(872 puan) tarafından
Bakalım nasıl olacak vermezsem kendini yerlere atıyor,  öyle ağlıyor ki dışarıdan duyarsan çocuğu dövüyorlar dersin.
(872 puan) tarafından
Ha bir de, madem bıraktı, sen ne yaptın? Mesela içinde süt var, bazen de kızım gündüz uyuyorsa meme döküyor ağrımaya başlıyor. Sağmam ni gerekiyor? Ekstra bisey var mı?
(3,681 puan) tarafından
Canım benimki de öyleydi 27 aylık daha 6 gün oldu keseli ha biraktircam ha biraktircam bu aya kadar geldik korkuyordum nasıl olucak diye çünkü her uyuduğu da ve uyandığında mutlaka isitiyor korkutarak yada tiksinerek bırakmasını da istemedim  yavaş yavaş kestim sadece uyandığında ve gece 2 defa uyandığında verdim geçen perşembe öğlen kalktı emdi dedim bugün denicem isteyene kadar vermicem o gün hiç istemedi ama gece uyandı su içirdim  ayağıma aldim uyudu ertesi gün aklına geldi meme diye annem meme pislenmis yıkıyınca vericem dedim öyle unuttu 6 gündür gündüzleri sadece soruyor aynı cevabı veriyorum istemiyor gece de kalkıyor su içip geri uyutuyorum bıraktı çok şükür ama o kadar rahatladım ki bence başla herşeyin bir zorluğu var en fazla bir iki gün zorlanırsın sonra rahatlarsın valla hergun bugün çok ağlarsa vericem diyordum dayanamam diye ama dedim yok dönmek yok büyüdü artık
(872 puan) tarafından
Tesekkur ederim cabin icin:) kolay gelsin sana da. Umarim tammen unutur.
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
benimki de 18 aylik bende nasil biraktircam diye dusunuyorum benim annem sacindan biraz kesip yapıştırmış ondan tiksinmişm bi dene bende o yontemi deniycem birkac aya kadar
(872 puan) tarafından
Benimkini kandırabilecem mi acaba. Deneyim bi
0 oy
tarafından
Oğlum 23 aylık oda aşırı düşkün dü salça sürdüm tiksindi daha gelmedi çok şükür sende dene istersen 
(872 puan) tarafından
Kaç gün geçti öyle yaptığından?
tarafından
Fazla zorlanmadım geceleri huysuzluk yaptı ama öyle çok değil sadece 2 gün zorlanıyor insan
0 oy
(872 puan) tarafından
Kızlar post sahibiyim. Post yukarı çıksın ve son yaşadıklarımı paylaşayım. Kızım gece 5 kere emdi, meme uf oldu dedim ağlamaya başladı ben de uyurken stres yapmayın diyorum. Meme uf oldu diyince muuuua diye öpüyor memeyi. Emerken de böyle parmaklarını birleştirip elini salliyor, güzel bisey yediğinde öyle yapıyor ya miş gibi olmuş diyor gibi. Ay kıyamam ya.
0 oy
tarafından
Sabır taşı diye bi şey var isterseniz bakın kızım 14 aylık sütten kestim gece uykusu bile yoktu artık bi anda kestim valla dedim eğer ki çok zorlarsa sabır taşını alacam çok şükür iyyim şuan istemiyor şuan :D ilk haftamızı tamamladık çok şükür 
(872 puan) tarafından
Ben de baktım dün ona. Nereden aldınız? Hepsiburada falan satıyor. Ama ne bileyim. Onun tadı acı mi? Veya renk veriyor mu sadece? Bir de sorum. Sizin sütünüz birikip ağrı yapmadımı? Sağmam gerekiyor mu?
tarafından
Canım almadım gerek kalmadı evet bayaa şişti kucağıma bile alamadım kızımı ilk iki gün tam boşaltmadan sağdım şuan hayla süt var şişmiş ama sağmazsam geçer kaynanamla yaşıyorum o yardımcı olmuştu

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 76 göst.
+1 oy
8 cevap 99 göst.
14 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 178 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nnnnnn (226 puan) tarafından soruldu