0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar ben yapmamam gereken bişey yaptım belki cogunuz eleştirecek siniz ama yazmak istedim ben eşimle iki senelik sevgiliydim ve aileme bu durumu söyledim tanışmak istediklerini söyledim ailem kesinlikle reddetti bir sebep bile söylemediler araya başkalarını soktum tekrar söylettim en azından tanışın diye sonra ailem yine reddetti kesin bir dille ve bana tehtitler savurmaya başladı neymiş abim evlenmeden ben evlenemezmisim neyse ben de dedim abimi beklerim sadece tanışmanizi istiyorum dedim yine kavga gürültü kısaca olmaz dediler ben de o anki pisikolojiyle eşimle kaçtık ve evlendik aradan 3 yıl geçti ailem kesinlikle benimle konuşmuyor sürekli küfürler tehtitler abim nişanlandı dün hiç haberim bile olmadı kaç kere özür diledim barışmak istedim ama hiç kaç ameliyat geçirdim doğum yaptım hiçbirinde yanımda kimse yoktu ailemden zaten annemle babam ben küçükken ayrılmışlar beni babannem büyüttü o da çok yaşlı şu an elinden bişey gelmiyor kısacası ailem beni ölene kadar reddetti ve ben çok üzülüyorum eşimde Allah için çok iyi bir gün olsun kalbimi kırmaz çalışır çabalar ama yine bir tarafım buruk buraya neden yazıyorum bilmiyorun belki de dertleşecek kimsem olmadığından ve kendimi çok suçluyorum ama onlarda beni hiç anlamadılar ya ne olursa olsun et tırnaktan ayrılır mı bilemedim 

11 Cevaplar

0 oy
(2,693 puan) tarafından
Artık olan olmuş biraz daha zaman verin.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye eleştirelim kuzum,  yuvanı kurmuşsun. Keşke aile rızası olsa ama annen çok gadarmis
(61 puan) tarafından
Aynen öyle valla konuşacak kimse yok eşimin ailesine de bişey söyleyemiyorum öyle kendi içimde yasoyorum ne varsaa
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Biz dertleşmek için varız zaten yaz dinleriz
(61 puan) tarafından
Sağolun ya valla sizde olmasaniz
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Kendini onlarin yerine koy binbir emekle buyuttugun cocugun 3 gunde tanidigi bir adama seni degisiyo zor olsa gerek ama belki gunun birinde yumusarlar
(61 puan) tarafından
Haklısınız ama insan biraz da değer verebilmek için değer görmek istiyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bende öyleydi. Üniversiteye ilk gittim eşimle tanıştım yaşım 18 yeni bitirmisim. 1 seneye yakın konuştuk anneme anlattım tanışın edin vs diye. Baban duymasın dedi gizledi ortpas etti hep. Evde ailevi sorunlar bitmiyordu kavga gürültü falan. Ben de kaçtım eşimle en son ailesinin evine gittik ağrı odalarda kalıyorduk nikah olmadığı için yalvar yakar geri çağırdı annem babama demiş teysesinde kalıyor neyse ailesi dedi tamam git istemeye gelelim güzelce olsun. Ben gittim eve geri annem gene babama demedi kandırdı bizi eşimde kızdı dalga mı geciyorsunuz diye 1 ay doldu dönüşüm biz tekrar kaçtık ve nikah vs kıyıldı bu defa düğün yapıldı. Ailemden kimse düğünüme gelmedi birkaç üniversite arkadaşım vardı tek. Düğünden 1 hafta sonra eşim askere gitti yaş 21. Ben ailesiyle oturdum aynı evde bekledim. O geldi askerden benim aileme gittik el öpmeye öyle barıştık konuşmaya başladık falan. Sonra zaten hamile kaldım ettim ama senin suçun yok demek istediğim. Onlar bizi itiyor sonra da bizi suçluyor. Ben evdeki onca probleme rağmen gelsin tanışın dedim yok en son babam bir gece 3te beni evden orspu diye evden kovunca kaçtım ama sonra bı kavgamizda vs anneme şikayet etsem evlenirken bize mı sordun dediler.
(61 puan) tarafından
Zaten öz annemle de hiç görüşmedim ben yani hayatımda hiç görmedim uvey annem olduğu için biraz da bu kadar kusler diye düşünüyorum öz anne olsaydı arayı mutlaka yumuşatırdi
(3,151 puan) tarafından
Yok canım hiç alakası yok belki seninki yapardı bilmem ama öz üvey farketmiyo bak benimkisi öz tüm arkadaşlarım diyorki senin annen üvey mi neden hiç biseyine kosmuyor yardım etmiyor. 5 dk aralıklı evimiz evime gelmiyor arayıp çağırıyorum gelemem diyo ısrar edersem de tamam gelcem diyo yine gelmiyo. 3 küçük çocuğum var 1 gün bakmış değil yardımcı olmaz etmez. Bazıları böyle napcan ama senin suçun değil bende eskiden hep diyodum kaçtım diye böyle galiba ama yok şuan eşimi severler ederler ve zaten babam beni evden kovmasa kaçmazdim benim suçum ne bunda. O 19 yaşında genç kızını evden kovarken suçlu olmuyo ben kaçıp evlenince suçlu oluyorum. Kendine haksızlık etme hakettigini de düşünme. Hep mutlu olmaya bak eşinle yuvanda boşver gerisini.
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Hiçte haketmemissin bir anne olarak söylüyorum evet yaptığınn belki yanlış kaçmak falan ama ne olursa olsun benimde evladım var yarın bir gün böyle bişey yaşasa kaçsa çok kızarım çok üzülürüm çünkü onunla ilgili farklı hayallerim farklı planlarım var ama ne.olurda olsun o benim evladım dünyanın en kotu şeyinide yapmış olsa belki 1 hafta kızarım konuşmam ama ameliyat geçirse doğum yapsa vs. Yırtarım ortalığı yinede evladimdan vazgeçmem ailen biraz gaddar galiba 
(61 puan) tarafından
Evet çok gaddarlar yani birde aynı semtte oturuyoruz yine de hiç görmek bile istemiyorlar bir kızım var bir kere bile ne dedesini ne de dayılarıni görmedi
0 oy
tarafından
Evet ailen için zor bir durum kabul.

Ama fazla uzatmislar evlat ne kadar hata yaparsa yapsın anne baba arkasında olmalı.

Allah eşinden razı olsun ki seni üzmemiş pişman etmemiş.

Sabret bir gün kalpleri yumuşar inşallah.

Kendini de suçlama yuvamı kurmuşsun ne güzel ☺️
(61 puan) tarafından
Sağolun çok teşekkür ederim
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Kaçmakta haklısın ya ne kadar yalniş olsada kaçman  anne baba ya nasıl dayaniyorlar zamanla afederler inşallah eşinde iyimiş keşke uzatmasalardi kötü insan olsa haklılar diycem de
(61 puan) tarafından
Sağolun yorumunuz için bende hiç uzatmak istemiyorum bir yanım hep eksik ama bazen de şöyle düşünüyorum sevselerdi beni dayanamazlardi affederlerdi
(1,210 puan) tarafından
Eşinle mutluysan takma düşünme çok
0 oy
(439 puan) tarafından
Madem seni reddettiler düşme peşlerine seni sileni sileceksin canım çok abartmışlar bence sonuçta evlenmişsin bende kaçtım ailem 1 hafta sonra benimle barıştı sonuçta evlatlariyim atamazlar ama seninkiler baya gaddarmis. Sen yuvana çocuklarına bak boşver onları aende sil
(61 puan) tarafından
Çok haklısıniz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kız orda ki çiçek bahçesi kimin 
(61 puan) tarafından
Anlamadım
(7,121 puan) tarafından
Kalbinde olan çiçek bahçesini diyorum kokusu buraya geldi senden mi geliyor
(61 puan) tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim sağolun o sizin güzel kalbiniz Allah razı olsun
0 oy