0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (11,266 puan) tarafından

İşlerin başına geçmeden önce ayvalari halledeyim dedim reçel yaparken çekirdeklerini de koyuyor musunuz içine

image

9 Cevaplar

0 oy
(1,236 puan) tarafından
İçine karanfil de at canım tadı çok güzel oluyor 
(11,266 puan) tarafından
Tanesini dövüyorlar ya  :)
(12,856 puan) tarafından
Yok bilmiyorum canım :)
(11,266 puan) tarafından
Gecen karanfilli ekmek yapcam diye dövdüm toz hale getirdim de o var ondan sordum  :)
(1,236 puan) tarafından
Tane canım tozu bende bilmiyorum
(11,266 puan) tarafından
Tamam canlar teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kolay gelsin canım hiç yapmadım ayva reçeli güzel oluyor mu 
(11,266 puan) tarafından
Oluyor canım tabi ben kompostosunu daha çok seviyorum
(1,210 puan) tarafından
O nasıl oluyor nasıl yapıyorsunuz
(11,266 puan) tarafından
Reçel için ölçüsüz yapıyorum tabi sadece şekerle kaynatiyorum yumuşayıncaya ayvalari çıkarıp şerbetini koyulastir sonra tekrar ayvalari ekleyip bi taşım daha kaynat duruma göre şeker ekleyebilirsin az gelirse

Komposto için de ayvalarin biraz üstüne kadar su sonra şeker onu da ayvalar yumuşayıncaya kadar kaynat aynı şekilde sekeri az gelirse ekler kaynatirsin yemeklerin yanına buz gibi güzel gidiyor  :)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Koy tabi kız,renk veriyo
(11,266 puan) tarafından
Kompostoya koyuyorum da reçel hiç yapmadım kız teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından

Anacim yapmış kızıma kullanmama bnde buna bakıp içinde kızımı hayal ediyorum üstüne bir tane daha kılıf yapacak sabah heyecanlı birşekilde getirdi canım anam

image

(11,266 puan) tarafından
Bisi kalmamış allahin izniyle sağ salim al kucağına inşallah bu yastık çok iyi gerçekten heleki ilk zamanlar sürekli memede olunca insan destek arıyor
tarafından
Allah razı olsun kızlar bitti birşey kalmadı bende de heyecan başladı
(11,266 puan) tarafından
Tadını çıkar insan özlüyor valla hamileliği:)
tarafından
Ben özlemem heralde yaa biraz kabus gibi bir hamilelik yaşadım bu 2 ayımı saymazsam
(11,266 puan) tarafından
İnsan son haftaları özlüyor yani belki ben rahat geçirdiğim içindir ama içimde hareket ediyor olması insan daha bi başka hissediyor bir damla sividan olana bak diyip şükrediyorsun
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Oruç tuttum bugün akşam olmasını bekliyorum bebişimle
(11,266 puan) tarafından
Allah kabul etsin canım ne kadarlık bebis ben geçen sene hamileydim bu sene tutabilir miyim bilmiyorum bebem 6 aylık suan
0 oy
(12,633 puan) tarafından

İzleyip oturuyorum butun işler duruyo

image

(11,266 puan) tarafından
Uykusu nasıl canım benimkinin 4 5 gündür sürekli uyanmaya başladı azıcık emip yatıyor gece 3 de kalktı 1.5 saat uyumadi
(12,633 puan) tarafından
Gece iyi gunduz 3 uyku yapıyor 40 dk bi sanıye geçmiyor
(11,266 puan) tarafından
Keyfi yerindeyse sorun yok canım
(12,633 puan) tarafından
Dişlerden heralde çoğaldı salyası her şeyı ısırmak istiyor yarın rota 2 doz olacak gösteririm   
Evet bende aliştım gunduz full bunlayım 7de gece uykusuna yatınca yapıyorum işleri inşallah bozulmaz boyle gıder
(11,266 puan) tarafından
İnşallah canım aman maşallah diyelim bizim de iyiydi gece kaynanamin komşuları sordu ben uyumuyor derdim kaynanam uyuyormuş gece iyi diyor dedi hemen nazar mı oldu dışten mi yapıyor anlam veremedim o günden sonra sürekli kalkiyor
0 oy
(13,821 puan) tarafından

image

bi komşu teyze verdi bizede böyle yaomis ☺️kolay gelsin 
(12,633 puan) tarafından
Afiyet olsun canım benim komposto mu o anneme soylim banada yapsın
(13,821 puan) tarafından
Valla bı teyze verdi bunu benim oğlan da çok sevdi kahvaltıda çöp mideli pekmez bal reçel karman corman yiyor
(11,266 puan) tarafından
Komposto da güzel oluyor ama o daha sulu olur bu reçel gibi koyu kıvamlı sanki
(13,821 puan) tarafından
Evet bu reçel bence:⁠-⁠D
(11,266 puan) tarafından
Aman ayva iste her ikisi de gider  :D
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Kolay gelsin canım bir hafta önce annemde yedim tadı çok güzeldi rengi kırmızıya dönük pembeydi ve çekirdeksizdi
(5,108 puan) tarafından
Ben de kıvam versin diye koyuyorlar  biliyordum evet canım içine eklemedi nasipse bu ay içersinde buraya gelecek bana da yapacağız )
(11,266 puan) tarafından
Kıvam da veriyor da rengi için de koyuyorlar Allah Ağız tadıyla yedirsin kuzum  :)
(5,108 puan) tarafından
Kuzum hakkini helal et şimdi anneme sordum o da çekirdek koyuyormus hem rengi hem kıvamı için :) bir de yumuşak olması için öncesinde suyla haşlıyor sonra şekeri koyuyormuş
(11,266 puan) tarafından
Helal olsun canım ne demek ben direk ayvayla sekeri koydum canım sulanıyor zaten kendi suyu yumuşatır  :)
(5,108 puan) tarafından
O zaman afiyet olsun canım benim ☺️
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Annem koyar kıvamını da güzel yapıyor çekirdeği. Fazla kalırsa bir yemek kaşığı çekirdeği bı çay bardağı suya köy yarına el kremine dönecek kullanırsın :)
(11,266 puan) tarafından
Sağol canim bilgi için :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 247 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,266 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 237 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,266 puan) tarafından soruldu
+3 oy
27 cevap 579 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,586 puan) tarafından soruldu