0 oy
289 göst.
Diğer kategorisinde (810 puan) tarafından
Ya artık delirme noktasına geldim cidden 1 senedir iştahsızlığıyla uğraşıyorum ne yaparsam yemiyor müzikle yedirmeye çalışıyorum müziksiz hayatta yemiyor onda da birkaç lokma anca yer gideceğim yere de geç kalıyorum böyle gezmeye bile gitmek istemiyorum bu yüzden aç geziyor ne yapıcam bilmiyorum artık hayattan soğudum. Arkadaşlarımın bebekleri ne verseler yiyorlar onları görüp çok özeniyorum. Zühre ana veriyorum çokta işe yaramadı. Kan değerleri de normaldi en son. Neyi var oğlumun anlamıyorum 2 yaşında şu an. Sendrom demeyin onunla ilgisi yok.

15 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Dışarı çıkar iyice oynat uyku vaktinden bir saat önce eve sok corban pilavın salatan hazır bulunsun büyük lokmalar şeklinde ver. Böyle böyle alıştır. Ben küçük bebeği böyle yemeğe alistirdim
(810 puan) tarafından
Tamam canım bunu da bi deneyeceğim ama sen her gün mü çıkardın dışarıya? Çıkmadığı gün yemediği oldu mu
(4,040 puan) tarafından
Ben zaten her gün çıkarırım bı jere yemeye başladı hep öyle devam etti ama aralarda asla abur cubur yok. Belki meyve olabilir ama meyve varsa kuruyemiş yok. Bunlara dikkat edersen başka bir sorunu yoksa yer inşallah. Bir sorunu olmayan çocuğa iştah açıcı yalan dolan. Mutlu ve acıkan çocuk yemek yer bunlara bakmak lazım
(810 puan) tarafından
Çoook haklısın canım gerçekten doğru söylüyorsun bir de bunu deneyeyim. Aralarda abur cubur veriyorum evet bu hatayı yapıyorum babaannesine gidince o da veriyor ama bidaha izin vermiycem. Yeter ki güzel yesin iştahlı yesin mama diye koşsun peşimden. Peki sen günde 3 öğüne kaç ara öğün veriyorsun meyve dışında bişey vermiyor musun
(1,771 puan) tarafından
Bende arkadaş gibi yapıyorum yemediğinde dışarı çıkartip geldiğimde yemeği hazır olmuş oluyor acıkmış oluyor yiyor şuan emen bir bebeğim olduğu halde inşallah duzelir istahsiz zor birde inatlasmayin illa yer acıkınca üstüne düşmeyin 2.öğünde mutlaka yer ben hep öyle yaparım
(4,040 puan) tarafından
Es es şimdi girebildim uygulamaya ben 2 ara öğün veriyorum meyve dışında bişey vermiyorum aklı kesmiyor ama maalesef abisi çikolata istiyor günde bir sefer yiyor abide gerileme var. Küçük iyi maşallah. Ben de Ayfer arkadaş gibi bir öğünde yemediyse çok dert etmiyorum otekinde daha acıkmış oluyor
-Reklam-
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Ac karnina pekmez var sabahlari iştah açıyor diyolar 14 aylik oglum mahsallah ne versem yiyor suanlik sorun yasamadim hiç şükür
(810 puan) tarafından
Her sabah veriyorum sulandırıp içine limon da sıktım bugün öyle yaptım hergün yapıyım artık sağol cnm
0 oy
(875 puan) tarafından
geçenlerde aynı postu bende açtım malesef yemeyen çocuk yemiyor yesin diye sütten de kesmiştim ama yok bir faydası olmadı
(810 puan) tarafından
Kimse anlamıyor bizim halimizden normal geliyo onlara ama gerçekten aşırı zor bi durum bu yaşadığımız. Senin bebiş kaç kg cnm
(875 puan) tarafından
13.5 kilo ama boyu uzadığı için herkes aaa ne kadar zayıflamış diyor ki öyle görünüyor
(810 puan) tarafından
Benimkinin de kilosu aynı cnm bana da zayıf geliyo
(875 puan) tarafından
boyu kaç cm
(810 puan) tarafından
92 cm di en son
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Kaç kilo canım merak ettim 
(810 puan) tarafından
En son 2 yaş aşısında tartıldı 13.300 çıktı cnm doktor 15-16 kg olması lazım dedi sürekli boyuna gidiyor zaten boy var kilo yok
tarafından
Kız masallah 2 yaş çocuk benim kızım 3 buçuk yaşına girecek 13 u gormedik daha:(( inşallah benim kızımda hayırlısı ile kilo alır cevremedkiler çok zayıf diyor bende sağlıklı olsun kilo bir şey değil diye düşünüyorum ama yinede üzülüyorum
(810 puan) tarafından
Canım ya üzülme inşallah kilo alır senin bebişin de sevdiği şeyleri bulup yapmayı denedn mi ya da dışarda yedir istersen ben bunları denedim yemeyince yemiyo ama belki seninki biraz daha büyük ya yer diye düşündüm sende haklısın sağlıklı olsunlarda yeterki hastalanmasınlar tek düşüncemiz o
(7,177 puan) tarafından
Kilosu gayet normal açıkçası üzülme toparlar zamanla doktorun saçmalamış bence 15-16 3 yaşında çocukların kilosu benim kızım 3 yaşına gircek bu ay 14.700
(810 puan) tarafından
İnşallah ya var ya peşinden koşturuyor acıksa bile yemiyor bi sürü çorba yaptım babaannesi de yediremedi canı başka yiyecekler mi istiyor anlamıyorum ki. Bana zayıf geliyo canım boyu uzun belki de kilosunu göstermiyordur o yüzden kız ne bileyim burdakiler de yazıyo 15 kg 2 yaşındaki bebeğim deyince benimki zayıf diye düşündüm kıyas yapıyo insan ister istemez
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Kılosu kan deherlerı ıyıse cok uzme kendını yedıgı yeterlı gelıyodur belkı ama dısarda yedırmek bıraz ıse yarıyor benım kızım uzun zamandır yemıyor 8aydan berı 8kılo bırbucuk yasına girdi hala aynı ıstah açsın dıyr prkmezler balık yağı vs neler denedım faydası olmadı dısarda oynarken cocukların yardımıyla kandırarak bır ıkı lokma yedırıyorum evde asla oturup yemıyor
(2,705 puan) tarafından
Yok canm hareketlıde degıl yemedıgı ıcın zayıf:) ve hep kabız halıyle yemıyor ıcerdekı dıskıda az olnca cıkmıyo ıcerde kuruma yapıyo uzun süredır çekıyoruz bız bu durumu
(810 puan) tarafından
Kıyamam ya geçmiş olsun cnm inşaAllah düzelir kuru kayısı ver eline yesin anında etkisi oluyo
(2,705 puan) tarafından
Yok canm biz o aşamaları cok geçtık hurma kayısı ıncır zeytın yagı hıcbırı fayda etmıyo sorun tamamen yememesıyle alakalı bagırsaklarda az olunca dıskılamaya ıhtıyac duymuyormus buda ıcerde kurtuyo pek faydasını görmuyorm keske yesede yapsa tatlıda srvmez oylr yemez onları fılan sadece elma yıyor
(810 puan) tarafından
Enterogermina kids denedn mi cnm biz onu kullandık her gün ishal oluyordu
(810 puan) tarafından
Eşine söyleyn alsn cnm gerçekten faydasını gördük biz
0 oy
tarafından
Sana bir damla atacam al çok iyi 
(173 puan) tarafından
Hangi damla canım bana da atar mısın
(810 puan) tarafından
Ya çok şey kullanıyorum aslında bi zararı olmaz dimi cnm onun? Balık yağı+d vit+Zühre ana kullanıyoruz bi değişiklik yok henüz
tarafından
Atayorum bak bildirim gelecek
0 oy
tarafından
Geçen eşim Multi fish diye birşey almış kızım a verdim işe yaradı iştahı açıldı . Kendi kendine gelip elma istiyor salatalık istiyor bir güzelde yiyor normalde zorla yedirirdim bazı şeyleri şimdi kendisi yemek istiyor 
(810 puan) tarafından
Balık yağımız bitiyo zaten cnm bide onu aldırıym eşime. Şu an ocean tutti frutti olanı kullanıyoruz ben sevmiyorum tadını çok kötü bir de onu deneriz inşallah bizde de işe yarar. Senin bebişe de maşallah cnm nazar değmesin
(810 puan) tarafından
Şimdi baktım da hangi şişesini almam lazım burdan görsel de atılmıyo ki özelden yazsam olurmu
tarafından
Eczaneden aldık .ikili paket olaan
(810 puan) tarafından
Tamam cnm evdeki bitsin onu alırz sağol
0 oy
(530 puan) tarafından
Çok üstüne düşme canım bnm kızımda yemiyordu sadece süt içmek istiyordu şuan iştahı açıldı ve ben hiç bir şey yapmadım bir yıl doğru düzgün birşey yemedi şimdi çok şükür yiyor
(810 puan) tarafından
Onu da denedim bu sefer midesi küçülüyor herhalde canı hiç bişey istemiyor süt ürünleri de yemez kemikleri zayıf kaldı
0 oy
(44 puan) tarafından
Sizin yine iki yaşında benim altı yaşında ve 15 kiloda bir lokma yesin diye babası ve ben bin takla atıyoruz eskiden kolaydı doyurmam sadece onunla ilgilenirdim şimdi üç aylık bebekte var çok zor elimde iki var sanki
(810 puan) tarafından
Kız 6 yaşında kocaman olmuş konuşuyor da zaten canı ne isterse yap gitsin belki sevdiği istediği şeyleri yapmanı bekliyordur o yaşlarda öyle çocuklar yemek seçiyorlar
(44 puan) tarafından
Yapmiyomuyum sanıyorsun neler neler yapıyorum alıyoruz yemiyor iki lokma yiyor mahsus diyor onuda yersem karnım ağrır daha kalkiyor
(810 puan) tarafından
Allah Allah işin zormuş be canım Allah kolaylık versin kuzuya da iştah versin inşallah
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Keçiboynuzu pekmezin ver sabahları aç karna 
(810 puan) tarafından
Köy pekmezi veriyorum üzüm pekmezi limon da sıkıp sulandırıyorum içiyor her sabah tık yok ama
0 oy
tarafından

image

Canim dediğim damla bana doktor yazdı ama iştah açıcı dedi

(173 puan) tarafından
İştah açtı mı peki canm
tarafından
Vala ben doktora dedim doktor hem enerjini yüksek tutar hem istahlarinida açtı canim hata hessini kullanmadım bile çehreni kulandim ve çocuklarımın yesei içmesi düzenlendi diye artık vermeyi gerek yok
0 oy
tarafından
Yemeyen çocuk cok zor. Zuhre ana kids macun var. Deneyebilirsin. 
(810 puan) tarafından
Onu kullanıyoruz zaten şu an başta faydasını görür gibiydik sonra gene aynısı. Oynamaktan gezinmekten yemek istemiyor beyefendi
0 oy
(142 puan) tarafından
Karadut özü aldır canım aynı kızım da öyleydi yemek yedirme işgenceydi aç karnına sabah akşam ver faydasını görürsün Allahın izniyle 
(810 puan) tarafından
Eşime aldrm cnm sağolasın
0 oy
(974 puan) tarafından
Evet sendromla ilgisi yok her çocuk farklı 13 yaşındaki oğlum o kadar iştahsızdiki inanılmaz zayıftı herkes söylerdi neden zayıf diye yemiyor derdim gerçekten yemiyordu ben çalışıyordum annem bakıyordu abimle karısı bir pazar günü oğlumu da alıp dükkana gitmişler açık alan gezsin dolansin diye kısa zamanda tekrar geliriz diye düşünerek yiyecek birşey almamışlar abimin işi çıkınca geç kalmışlar annem diyorki eve geldi nasıl acıkmış hiç yemediği şeyleri yedi taşı koysan o an yer derdi yani demem o ki bırakın uzun saat birşey vermeyin iyice aciksin korkmayın birşey olmaz değerlerine de baktirmissiniz ha birde kızım mesela çok iştahlı çok güzel yer ama küçük oğlumda pek iştahlı değil biraz kendi haline bırakıyorum 
(810 puan) tarafından
Doğru diyorsun cnm uzun süre aç kalınca mama diye dolanıyordu evin içinde ama çoktandır mama diye gezmiyor dünle bugün gezmeye çıkardım bakalım inşallah düzelir
(974 puan) tarafından
Düzelir annesi korkma biz anneler de biraz rahat olursak daha kolay olur
(810 puan) tarafından
Hadi inşallah cnm ya inşallah
0 oy
(202 puan) tarafından
Demir eksikliğinden olabilir. Bizde öyle olmuştu. Demir ilacına başlayınca açılmıştı iştahı. 
(810 puan) tarafından
Hergün pekmezi sulandırıp içiriyorum kansızlığı olamaz bence ya
(202 puan) tarafından
Kansızlık demedim ki Demir eksikliği dedim.  Bende çok çektim. Tahlil yaptırdık Demir eksikliği çıktı gerçekten çok zor iştahsız çocuk Demir ilacı içmeye başlayınca düzeldi biraz.
(810 puan) tarafından
Anladım cnm tahlil yaptırırız gene zaten doktorumuz çekap gibi yaptırın kan tahlilini demişti yaptırmamıştık bigün gidip yaptırırız artık

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 789 göst.
29 Mayıs 2023 Moda kategorisinde Mevah (1,461 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 49 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
+1 oy
45 cevap 961 göst.
14 Şubat 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 415 göst.