0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kardesim universiteye gidiyor kizlar kyk basvuracak ama hic bir bilgisi yok  bana sordu bnde size sormak istedim nasil odeniyor faiz flan var mi

4 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kredi mi alacak para yani? Faizi var ama devlet zaman zaman siliyor. Peşin ödemede indirim falan yapıyor. İyi geliyor okurken ama insana. Gelir testi gibi birşey veriyorlar eline ondan işaretleme yapıyorsun ona göre veriyorlar 
(804 puan) tarafından
Iki yil sonra odeniyormus canm peki iki yil boyunca faiz uygulaniyor mu
(13,202 puan) tarafından
Yok kuzum faiz tablosu belli zaten ama ödemesin zaten devlet sürekli indirim yapıp ödemeyi alıyor.
(804 puan) tarafından
Cok saol ya oda korkuyor ya sonradan cok faiz gelirse diye
-Reklam-
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Okul bittikten yıl sonra azar azar geliyor zam. Atanırsa maaşından her ay kesinti olur.  Şu an 900 e yakın para alıyorlar ödemesi de bir hayli fazla olacaktır. 
(804 puan) tarafından
Ne kadar fazla olur mesela her ay tahmini ne kadar oder
(2,537 puan) tarafından
Ödeme kısmını bilmiyorum babam kardeşim ve benimkini toplu ödemişti
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Öğrenim kredisi ve başbakanlık bursu var. Başbakanlık bursu geri ödemesiz olan. Adı üstünde burs . Ama öğrenim kredisi geri ödemeli. Ve evet faiz var malesef. Mezun olduktan 2 yıl sonra ödemeye başlıyorsun. 4 yıl boyunca her ay ödeniyor. Diyelim ki ödemedin faiz binmeye başlıyor borca. Bana malesef öğrenim kredisi çıkmıştı. Çatır çatır geri ödedim. 
(804 puan) tarafından
Canm ikisinede ayri ayri mi basvuru yapiyorsun bide onun bu yil son sadece bi yil tek alacak
(15,212 puan) tarafından
İkisine de aynı zamanda başvuru yapiliyordu başbakanlığa kesin basvursun bazıları kredi istemiyordu ona basvurmuyordu. Zamanları aynıydı ama tam olarak nasıldı unuttum. Üzerinden 13 sene geçti
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Ben de kyk başvuru yaalmistim unudeyken bazılarına burs çıkıyor ggeri ödemesiz bazzilrrina gerri ödemeli çıkıyor bana geri ödemeli çıkmıştı okul bittikten iki sene sonra odemye basliyrosun tabi faizi vs oluyor şuan gundemdeydi. Zaten fazilwrinin silinmesi ben hala odemeedim 9000 civarı fazisiz borcum var şuan faizini sildiler ama okuldayken bana çok faydası olmuştu biz o zamanlae 475 alıyorduk 
(804 puan) tarafından
Canm sadece bu yil tek alacak okulu bitti zatende oda faizi cok mu gelir acaba diyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 128 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde nehir2020 (804 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 475 göst.
1 Kasım 2019 Diğer kategorisinde ꧁❦✳GüLbahaR✳❦꧂ (3,617 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 403 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gurbet kuzusu (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 193 göst.