0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (877 puan) tarafından

Oğlum oyun oynamayi paylaşmayi çok sever hiç vurma dovme huyu yoktur eve biri gelir oğlumu döver saatlerce ağlar parka gideriz döverler tabiki engel oluyorum ama eve biri gelince mecburen çay vs hizmeti yapıyorum yanında olmiyorum dün de bir arkadaş geldi mutfakta ikramları hazırliyorum bir çığlık sesi geldi oğlumu yerde buldum ağlaya ağlaya uyudu yavrum cok zoruma gidio yaa:'(

14 Cevaplar

0 oy
(938 puan) tarafından
Kaç yaşında kız valla benimkide öyleydi öğrettim kendini korumasi gerektiğini 3 yaşında benimkide bazen oluyor ama genel olarak artık biliyor ne yapacağını 
(938 puan) tarafından
Bu benim öğretme tarzım sen yaparsin onu ilerde ihtiyacı olacak çünkü senin gibi annesi olduğu için
tarafından
Büşraya kesinlikle katılıyorum. Milletin çocuğu deneme tahtası mı? O çocuk vuruyorsa, annesi ya da kendisi de laftan anlamıyorsa konuşmayacak o zaman çocukla. O çocukla oynamayacak. Benim de kız çocuğum var. Çocuğumun arkadaşlarını dövmesi ile memleketin hali arasında en ufak bir alaka yok. Doğru olan çocuğunun karşıdaki çocuğu uyarması. Böyle davranırsan seninle oynamam diyecek. Ve gerçekten eğer öyle davranıyorsa onunla oynamayacak. Çocuğunuza gücü gücü yetene mesajını böylesine net bir şekilde verirseniz ileride kendinden güçlü gördüğü kişiler karşısında pusat, eziklenir, sindirilir.
tarafından
Kız çocuğuyla memleketin alakası mi yok unutma ki o şiddet uygulayan adamı senin kızın yetiştiriyor anne olarak şuan senin yaptığın gibi
tarafından
Canım sakin ol. Yorumumu tekrar oku. Muhtemelen yanlış anladın. Yanlış kişiye saldırıyorsun çünkü. Şiddeti savunan arkadaş ben değilim
tarafından
O yüzden mi akran zorbalığına maruz lalan , yada dayak yiyen çocukların anneleri burada post açıyor, öğretmenler gerçekten yeteri kadar ilgilendiği için mı. Hayatımın hiç bir evresinde şiddet görmedim, şiddet uygulamadım ama bu benim düşüncemi değiştirmiyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynı sorun bizde de var 5 yaşında oğlum 
(877 puan) tarafından
Yaa bir annenin oğlum yapma vurma demesi lazım yani
tarafından
Valla ben kızıyorum karşı cinse sende kız bence
(877 puan) tarafından
Valla karşı tarafın canı yanmasın vurma oğlum dedikçe benim oğlumun canı yaniyo yeter artik
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 yaşında kreşe verdim ondan önce oğlumda öyleydi herşeyini verir itene karşılık vermez korumazdı kendini. Kreşe verdikten 1 ay sonra baya açıldı hakkını savunmaya başladı. Kreşte arkadaşlarım öğretmen hep diyolar ona zarar vermeye çalışana izin vermiyo hakkını savunuyo itmeye çalışan çocuk varmış arabaya binmek için mesela benimki hemen elini itiyomuş izin vermiyomuş itmesine öğretmeninin yanına gidip söylüyormuş hemen. Yaşıtları ile daha çok ortama giediklerinde daha çok hakkını savunuyorlar. Bende aşılıyorum yeri geldiğinde izinsiz birisi oyuncagını almaya çalışırsa arkadaşta oynayabilir mi izin verirmisin diyorum kendisi isterse veriyor istemezse vermiyor böyle şeylerde kararı da çocuklara bırakmak gerekiyor 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Ah kıyamam kuzum ya şu anne babaların çocuğa şiddeti ogretmelerinden nefret ediyorum 3 oğlum var ne kiskanclk bilirler nede vurma huyları vardır asla öyle şeyler öğretmenim gostermedim ve musadede etmedim 
0 oy
tarafından
bu durumdan bizde muzdaribiz ama vuran taraf benim kızım ama vallahi cok uzuluyorum yapma etme diyorum kiziyorum uyariyorum bi cocuklu ortamda bir saniye pesinden ayrilamiyorum birini vurcak diye ama anlamiyor inanin bu yuzden cocuklu birileriyle bir araya gelmek istemiyorum :( ama benimki hep babasi yuzunden boyle oldu o saka olarak ana vuruyordu oda gercegini yapiyor :(
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Çocuğuna kendini koruması gerektiğini öğretmen lazım canım bu şekilde maz ve sen nereye kadar yanında olabileceksin yarın bir gün okula başlayacak yalnız kalacak kendini korumasını savunmasını bilip öğrenmesi lazım maalesef ki gerçek hayat bu kadar naif değil çirkeflik lazım 
0 oy
(160 puan) tarafından
ay ben öyle insanlari bidaha evime almam ben cocugumu sokakta bulmadim kimseyede dövdürmem bence kimseyi alma cocuklu
0 oy
(9,600 puan) tarafından
Aynısını benim kız yapıyor 2.5 yaşında gelene vuruyor paylaşmayı sevmiyor ve çok kıskanç. O yüzden çocuğumun yanından ayrılmam bi yere gideyim yada misafir gelsin gözüm sürekli üstünde olur. Hareketlerini takip ederim yada yanımda tutarım. başkasının çocuğuna vursun canını acıtsın istemem nasıl düzelcek bilmiyorum  ama bu konuda sen değilde karşı taraf bişey yapmalı çocuğunu gözetlemeli
0 oy
tarafından
Bir anne çocuğunun huyunu mutlaka bilir burda sen değil vuran çocuğun annesi dikkatli olmalı sen hazırlık yaparken o başlarında durmalıydı kendi akıl edemiyorsa konuş cnım ya çocuğuna sahip çıksın yada oturmaya gelmesin sana 
0 oy
(1,682 puan) tarafından
Ya belki linç yicem ama Cidden biraz daha hani vurmayı da öğrenmeli kendini savunmayı kim ona vurmuşsa dönüm onu göstermeyi hayır demek yerine bazen sana kim zarar verirse kendini savun demeyi açıkçası hoşgörülü bir toplumda yaşamıyoruz dışarıda o kadar tehlike varki kız erkek farketmio biri vuruyor kızıyorsa karşılığıni vermeyi susmayı değil tam tersine konuşmayı öğretmeliyiz 
0 oy
(1,668 puan) tarafından
Bence susup kenara çekilme. Herkesin çocuğu kendine değerli. Ben anında annesine de tavrımı belli ediyorum. Yani eğer annesi birşey yapmıyorsa. Hatta çocuğa da söylüyorum çocuğuma dokunmak yok, sakın asla diye. Benim oğlum da senin söylediğin gibi. Ben sürekli sende ona vur oğlum diye de söylüyorum. Çocukların yanında annelerinin yanında. Herkes haddini bilsin diye. Ve kimse yokken de sürekli söylüyorum sana vurana sende vur oğlum, seni düşüreni sende düşür oğlum diye. Yoksa sadece böyle sessiz çocuklar ezilip içine kapanıyor. Devir bunu gerektiriyorsa mecbur böyle yapacak. 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Canım bu durumun ebeveynler ile çok ilişkisi var genelde korumacı ailelerin çocukları kendini fazla savunmuyor öncelikle eşinizin ve sizin çocuğunuza karşı tutumu değişmeli diye düşünüyorum. Fazla korumacı olmamaya çalışın sürekli eliniz üstünde olmasn mesela uzaktan gözleyin çocuk hayır kelimesini bilsin. Şuanki tutumunuz nasıl bilmiyorum ben sadece bu tip durumların sebebini sundum 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Dayak yiyor diye sakın dayak atmayı öğretme bizim bir arkadaş kızına öğretti oyuncağını alırlarsa vur sana vururlarsa sen de vur diye diye şimdi canavar oldu kimse onlarla görüşmüyor çocuklara nasıl vuruyor görmelisin iki eliyle oğlumun sırtına vuruyor bizim tepemize çıkıyor elimize kumandayı alsak üstümüze saldırıyor gitmiyoruz daha.  Benim oğlumda vurmayı öğrendi bir tek bana vuruyor hem de suratima
0 oy
(17,767 puan) tarafından
Kim ya neden kıyamam ya :(

İlgili bir soru bulunamadı

379,898 soru

11,372,517 cevap

34,855 kullanıcı

...