0 oy
801 göst.
Diğer kategorisinde (1,925 puan) tarafından
Bu ay eşimle maşallah 5 yıl dönümümüz. Eşim dün sana parlak bişeyler alıcam dedi tek taşmı dedim evet dedi sen kendin seç dedi. Ben aslında çok ta tektaş aşığı biri değilim diyorum yada altın bileklik veya kolye gibi bişeymi aldırsam yoksa tektaşmı seçsen ne diyonuz bu konuda. Bide tek taş hakkında hiç bir bilgim yok kaç karat iyi nasıl bi model güzel. Bide kenarları taşlılar çok hoş olyor ama dökülürmü acaba

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tektaşlarin modası geçti bence. Baget yzukler daha hoş
-Reklam-
+1 oy
(119,353 puan) tarafından
tek tas ölümsüzdür ♥️ kenari tasli dedigin sanirim baget yuzuk oda kizilay dagitmis gibi herkezde var
tarafından
Valla altin pırlanta işini sevdoşa sor☺☺☺❤
kiz sus sen asiret gelinisin
tarafından
Heee aşiretin de ne faydasını gördüm bi bilsen sjsjjs
☺️☺️☺️ asiret olsunda faydasi snrdan gekir
tarafından
Ahahha hadi inşallah baci ☺☺☺
0 oy
(392 puan) tarafından
Baget kelepçe var altın çok güzel onlar googleden bi bak 
(1,925 puan) tarafından
Bakim canım sağol
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Git bak nasıl beğeniyorsan nasıl hoşuna gidiyorsa bende taşlı kullanıyorum bir taşı düşmüş 2 yılda ama pek beli etmiyor 
(2,469 puan) tarafından
Taşları pırlanta mı daha mı düşüğü
0 oy
(4,974 puan) tarafından
Bence ya baget yüzük yada ceyrekli bileklik aldır ikiside bence çok hoş duruyor 
0 oy
(562 puan) tarafından
Tek taş alacaksan hiç kenarları taşlı alma düşmüyor diyorlar satarken ama düşüyor.
0 oy
(3,246 puan) tarafından

Tektaşım yok benimde:D

Daha değerli bişey aldır ya. Mesela 5 taş:D

Gerçi bende o da yok:D

tarafından
Aaaa sen bensin. :)))
0 oy
(803 puan) tarafından
Pırlanta ise tek taş aldır tabi benimki zen marka seviyorum herzaman takıyorum 
0 oy
tarafından
Erkek kardeşim pırlanta işi yapıyor, pırlantalarin berraklık ve renk dereceleri var. Bunlar önemli, pek çok pırlanta satışı yapan kuyumcu derecesi daha düşük pırlantayı yüksekmiş gibi göstererek satıyor. Bunu gözle ayırt edemiyorsunuz. O yüzden çok güvenilir bir yer bulmanız lazım. En az 0,40 karat pırlanta olmalı ki yüzükte kendini göstersin. Kenarlara koyulan küçük pirlantalarin aslında gerçek pırlanta işi yapanların gözünde değeri yok, biz onları değerli zannedip boş yere birsuru para veriyoruz. Kısacası en iyisi güvenilir bir yer biliyorsanız 0,30 veya 0,40 karat tektaş bir yüzük yaptırabilirsiniz. Taşlarının düşmesi mümkün değil. Zen Atasay gibi yerler güvenilir ancak fahiş fiyat istiyorlar. Eğer illa ki pırlanta istemiyorsanız altın taki almak çok daha mantıklı.. Evlilik yildönümünüz de kutlu olsun :)
(4,290 puan) tarafından
Şunu da eklemek isterim 2017 yılında 0,40 karat yüzük şuan ki satın alma fiyatı 18 bin falan ben 2017 yılında 2.580tl ye aldım şuan satmak istediğim de zenin bana verdiği fiyat ne bıkıyor musun 1800 tl. Evet şaka değil aldığın tarihdeki tutardan %18 mi ne zarar ile alıyor isterse 10 yıl sonra o yüzüm 10000 bin olsun gene de aldığım fiyatin zararı ile satacagimi söylediler. O yüzden pırlanta akıl işi degil
(3,086 puan) tarafından
Taşın düşmesi mümkün değil o nasıl oluyor eşim zenden aldi yüzüğümü bir taşı düşmüştü
tarafından
İlginçmiş valla, kardeşim 15 yılda yüzlerce pırlanta yüzük yapmıştır,daha 1 tanesi taşı düştü diye gelmedi. Ustayla alakalı bir durum, Zen de olsa bazen beceriksiz ustalar denk gelebiliyor demek ki
(1,925 puan) tarafından
Kız aldığın fiyata bana sat o zaman :))
0 oy
tarafından
Ben yüzük değilde kolye falan takıyorum altın kolye isteyebilirsin canım
0 oy
(13,825 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 Dört sene bitti hiçbir şey olmadı 
(11,217 puan) tarafından
Gunanı yapma yanarız: D
(13,825 puan) tarafından
Pırlanta demedim yav normal alyans tek tasniste :⁠-⁠D:⁠-⁠D
(11,217 puan) tarafından
Kız pırlanta soruo: ad
(13,825 puan) tarafından
Taşları dusuyor dediler ya ona dedim ben
(803 puan) tarafından
Tektas pirlantami olmalı yoksa normal altıncısı alınan yüzük mu
0 oy
(351 puan) tarafından
Tek taşım var ama pişmanım keşke almasaymışız, satsan para etmiyor, modası geçti. onun yerine güzel Bi bileklik alın bence. nice mutlu yıllarınız olsun inşallah☺️
0 oy
tarafından
Canim tek taş ,beş taş var ama bebegimin bir yerini çizer diye takmıyorum. Yinede sen bilirsin. Kolye güzel olabilir, 
0 oy
(4,182 puan) tarafından
Tek taşım yok beş taşım var cok guzel duruyor ama cok çiziyor kullanıslı degil 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bence ajda bilezik aldır hem satarken değeri düşmez
0 oy
(3,086 puan) tarafından
3 yilimiz için pirlanta baget yüzük aldı 0.59 karat çok beğeniyorum yüzüğümü
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Tektaş 1 tane olsa iyi olur hem sade hem hhoş görünüyor ben bir tek onu takabiliyorum diğerleri kaba geliyor 
0 oy
tarafından

Hiç yüzüğüm yok benm :) 

0 oy
tarafından
Tek taşı pek beğenmiyorum nedense taşı düşüyor ileride
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim var ama hiç takmıyorum 

İlgili bir soru bulunamadı

380,320 soru

11,387,351 cevap