0 oy
305 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (53 puan) tarafından
tarafından kapalı

Hayırlı akşamlar oncellikle .. 5 yıllık evliyiz 4 yıldır hastanelere gidiyoruz .. hiç bir sıkıntımız yoktur herşey normal ama tiroid var bende haşimato prolaktin hormonum yüksek .. özel hastaneye gittik bir ay önce doktor dediki bize size iki ay süre veriyorum kilo vermeniz için yani ilk önce sağlık çok önemli dedi sonra gebelik ..

Hsg çekilmiştim rahim filmi yani hiç bir sıkıntı yok ..
Benim kilom 76diydi 71 indim 
Eşim 104 kiloydu 95 kiloya indi 
1 ayımız kaldı kilo vermemiz için ..tiroid icin ilacimi tozunu duzelltiler yani herşeyi yapıyoruz açıkçası .. birde kür aldım aktardan testere dişli aslan pençesi yani aktarci hamile kalmam için baya karışık kür hazırladı onu içiyorum akşam sabah aç karnına .. 
Yani doktorumuz 2 ay sonra aşılama uygularız dedi herşeyiniz normal olursa yani hormon ve diyet konsunda ..evet yaşım 24 eşimin yaşı 29 .. 
Birde hormonlarının değerini yazıyorum bir ay önceki değerim belki aranızda anlayan vardır bu konuda varsada çok memnun olurum başka ne yapabilirim .. evet Allah veriyor bize Allah yaratıyor elhamdülillah ama işte bize herzaman çabaliyoruz sabır çok önemli .. stres çok var bende elimde olan birşey değil .. simdik yazacaksınız stres yapma diye ama elimde değil .. sadece bu konuda değil yaşadıklarım. .. teşekkür ederim yazdıklarımı okudunuz benim için vakit ayırdınız Allah razı olsun ♥️ 
Hormon değerim 
FSH.          6.97 
İnsülin.    23.64
Prolaktin.  68.48
Lh.            7.89
Tsh.          8.79
Serbest T4.  1.31
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

10 Cevaplar

+1 oy
(503 puan) tarafından
Biz de 3 yıl uğraştık bebek için canım. Hiç bir problem yoktu ikimizde de rahim filmi falan benim de çekildi ama bişey çıkmadı. En son aşılama işlemine başlayacaktı doktor, ben istemiyorum artık uğraşmayı. Olmuyorsa olmuyor kalsın dedim. 2 ay dolmadan hamile kalmışım. Hepimiz çok şaşırdık. Ama kafamdan iyice silmişim artık çocuk işini umudumu kesmiştim
(1,804 puan) tarafından
Aynen bende siz gibi oldum 4 sene olmadı Ama benim yumurta rezervim 0 in altında idi okadar Sıkıntı çektim ben her ay adet gecikmede aldığım testler ve hayalkirikligi çabası kanamalar onlar bunlar en son bütün doktorlar tüp bebek dediler ben artık hiç ne tedavi nede başka birsey kafamdan sildiğim ay hamile kalmıştım rabbimin izni ile emanetini verdi şuan 17 aylık meleğim elhamdülillah
(503 puan) tarafından
Allah bağışlasın inşallah. Eğer herhangi bir sağlık problemi yoksa tamamen kafada bitiyormuş ben bunu anladım
-Reklam-
0 oy
(799 puan) tarafından
Aşılama dediğiniz tüp bebek mi 

Onu bilmiyorum 
0 oy
(796 puan) tarafından
Cnm vakti saati var bak ne guzel elinizden geleni yapmissiniz  gerisini ALLAH a birakin ben de senin gibi cok tedavi gordum tedaviyi biraktim ALLAH im  nasip etti ALLAH yardimciniz olsun cnm sagsalim hayirli saglikli evlatlar nsip etsin 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Allah gönlünüze göre versin inşallah
0 oy
tarafından
Senin nodulun var mı bogazinda 
0 oy
tarafından
Rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat versin size inşallah 
0 oy
tarafından
Tiroid problemi hamile kalamamada büyük etken. Hatta zihinsel engelli doğan çocukların çoğunun sebebi annedeki tiroid hastalığı. Tsh değeriniz normal değerlerin 2 katı oranında. İnşallah en hayırlı zamanda hamile kalırsınız. Rabbimden şifa dilerim sizin için. 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kim niye uyardı ben onu merak ettim 
0 oy
(563 puan) tarafından
Çakşır kökü suyunu bi araştırın youtubeden Gülbahar biye bi kadın anlatıyor çok kişi onun vesilesiyle Hamile kalmış. Bende onlardan biriyim. Rabbım tez zamanda hayırlısıyla nasip etsin
0 oy
(371 puan) tarafından
11 yıl bekledim bebeklerimi o cercoplerden çok denedim ara ebeleri dedikleri kişilermi dersin hacı hocami derrsin  neler neler yaptım nasip olmayınca olmuyor  öncelikle triod için güzel bi tedavinizi olun bendede nodül var iki triodumda ama değerler normaldi bi sıkıntı çıkarmadı hamilelik sürecinde etkiledi ilaç kullandım  aslında kilonuz iyi boyunuzda uzunsa tabi benim 10 yıl boyunca gittiğim her Dr kilo ver dedi bı sure denedim verdim sonra tüp bebek derken fazlasıyla aldım en son tedaviden önce 120 kiloydum dedim ne olursa olsun kilo verip basliycam 8 ayda  75 e düştüm ve artık görüşmeye  gittiğim hiç bı Dr kilo ver demedi o kadar mükemmel bı histi ki tedaviye 1-0 önde başladım bence  sonraki süreçte tedavi boyunca asla olmayacak diye düşünmedim hep pozitiftim şükür tuttuda ikizlerim var Rabbim bagislarsa 6 aylıklar Allah isteyen herkese nasip etsin yerinizde olsam başka bı Dr ile görüşürum ben hiç aşılama düşünmedim hemen hemen tüp bebek kadar para verip de aşılama yapmak bana pek mantıklı gelmiyor 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,270 göst.
4 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Turkiyem1998 (53 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 108 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Italya (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 502 göst.
0 oy
10 cevap 139 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yarin (33 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...