0 oy
579 göst.
Diğer kategorisinde (821 puan) tarafından
Ona ne zaman gitsek istemeyerek yemek yapıyor yemek dediğim de çorba hani dün mesela çorba patates kızartması yaptı onu da aşırı tuzlu yapmış yiyemedi bebeğim. Hani çocuğum da aç kalıyor bazen evden çorba yapıp götürüyorum orda yesin diye. Evinde de herşey var halbuki ama canı yemek yapmak istemiyor, hadi beni geçtim torunu için de mi bişeyler yapmaz insan? Aşırı tembel biri, hayat enerjisi sıfır. Yaşı da genç yani neden böyle yapıyor bizim mi gelmemizi istemiyor anlamıyorum ki sizce neden yapıyor böyle? Gitmeyeceğim bi süre, özlesin bizi.

25 Cevaplar

0 oy
(580 puan) tarafından
Benim de mayın validem öyle. Dört aylık oğlum var doğumdan beri bir iki kere anca gelmiştir hep biz gideriz bizi çağırırlar oğlum oraya gidince durmuyor ağlıyor gittiğimden de birşey anlamıyorum. Birkaç haftadır artık gitmeyi bıraktım dün yine aradı kaynim gelmişti getir yeğenini görsün diyor aramızda mesafe 15 dk flan arabayla  Onlar köyde biz ilçedeyiz. Gelemem oğlum durmuyor boşu boşuna her seferinde ağlatıp yoruyorum bebeği dedim eşim işteydi ona da arayıp söyledim ki kaynanam lafın üstüne laf koyup ortalığı karıştırmaya bayılır. Baktım akşam toplanıp gelmişler demekki gitmemem gerekiyormuş ki gelsinler. Yemek konusuna gelince kaynanam ona gittiğimizde yemeklik malzemeyi bizim götürmemizi ister üç eltiyiz bunu sadece bana yapıyor küçük gelin olmama rağmen benden herşeyi dört dörtlük istiyor. Yemek yapmışsa bile onu dolaba koyar önümüze çıkarmaz bizim malzemelerle yapılan yemeği yeriz olaya bak. O yüzden onu da kestim bayağıdır yemeğe bile kalmayız. En iyisi gitmemek uzak durmak mesafeli olmak. Boşver oğlumla evde kuru ekmek yerim ama gidip orda aç kalmam zorla yapılan yemeği yemem sana tavsiyem 
(821 puan) tarafından
Çok haklısın canım bende gitmeyeceğim bi süre
-Reklam-
0 oy
(13,890 puan) tarafından
Birdaha ki gittiğinde anne yemeği benim yapmamı ister misin.  Diye sor anne ne yemeği yapayım diye sor ben de kayinvaideme gidince yemeği ben yaparım o yapmaz yani
(821 puan) tarafından
Bi daha gidersem öyle yaparım artık belki de hazıra mı konduğumu düşünüyor nedir ben ona yemek yemeye gitmiyorum ki benim evimde de yemek pişiyor eltimle araları iyiyken tencere tencere yemek götürürdü bana gelince isteksiz yapıyor herşeyi
0 oy
(294 puan) tarafından
Benimde kayınvalidem genç bende gidip ondan sürekli yemek yapıp önüme koymasini bekleseydim  bende aç donerdim eve kaynana buuu tabiki seninde yapmanı bekliyor ve bugün ne yemek yapalım yada bu yemeği yapimmi demeni bekliyor ki bence çoğu ve hatta belki bütün kaynanalar böyledir ben gidiyrim bakiyirm saat geç oluyor yemeğe koyulmuyor dıyırm şu yemeği yapimmi olur Allah razı olsun bugün de sen yap diyor yeni evliydim ayrı evim gidip bisiylerin ucundan tutardım yemek lapa olsa bişi olsa diyordu ben yapmışsım demezdi ki gelinim yapmış  yemeklerin hepsini kayınvalidemden öğrendim diyebilirm
(821 puan) tarafından
İyi ama ben nerden bileyim benim yapmamı istediğini zaten ben gelince bi iş yaptırmaz bana ben söylersem yaptırıyor çocukla ilgilenmekten bende yapamıyorum çünkü aşırı hareketli kayınvalidem de oturmuyor çocuğumla ilgilenmek istemiyor pek kafası kaldırmıyor
0 oy
(802 puan) tarafından
Bebegine kadarlik yap en azindan. Senden bekliyor iste acik acik soyleyemiyor sen yap diye uyuzlaniyor. 
(909 puan) tarafından
Ben kaynanam gidince evinde yemek olur. Yardım da eder. Ben sen çocuk ile ilgilen ben hazırlarım derim. Görümcem var birlikte hazırlarız. Torun evine gidecek asla aç bırakmaz. Yemek yapmayı seviyorum malzeme hazır olunca daha rahat. Bulaşık işine pek karışmam görümcem bırakırım oda 1 saat anca makina koyar:) evinin eşyası nerde bilmiyorum demişsin mutfak dolabı aç görürsün. Ya sen çekiniyorsun yada kaynanan senden çekiniyor söylemiyor yemek yap diye.
(802 puan) tarafından
Biraz korler sagirlar birbirlerini agirlar olmus arkadasin durumu :) kaynanasi yapmak istemiyor belliki geline hizmet mi etcem kafasinda, gelinde onun evi o yapsin kafasinda :) en iyisi cocugunun yiyecegini alsin orda yedirsin sonra evine gelsin
(821 puan) tarafından
Bende ona hep yanımda çorbayla gidiyorum bebeğime kadar götürüyorum onu da yemezse aç kalacak zaten evinde yemek pişmez ki biz gidince pişiriyor iki lokma yiyorlar onlar aldıkları şeyler de hep çöpe gidiyor çöpe gideceğine yemek yapsa hep beraber yesek ne güzel olur. Benim ailem burda değil bi onlar var gelip gittiğim başka kimsem yok o kadar da yapsın bi zahmet
(821 puan) tarafından
O zaman açıkça söylesin o öyle yapmayınca ben içini mi okuyacağım onun?
(802 puan) tarafından
Ohoo seninki normaldede yapmiyomus ki yemek tembellesmis yapmaz artik bekleme :)
0 oy
(27,462 puan) tarafından

Gitme gidincede kalk yap yani degisikmis

İlgili bir soru bulunamadı

381,951 soru

11,434,461 cevap

35,002 kullanıcı

...