0 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (813 puan) tarafından
Ona ne zaman gitsek istemeyerek yemek yapıyor yemek dediğim de çorba hani dün mesela çorba patates kızartması yaptı onu da aşırı tuzlu yapmış yiyemedi bebeğim. Hani çocuğum da aç kalıyor bazen evden çorba yapıp götürüyorum orda yesin diye. Evinde de herşey var halbuki ama canı yemek yapmak istemiyor, hadi beni geçtim torunu için de mi bişeyler yapmaz insan? Aşırı tembel biri, hayat enerjisi sıfır. Yaşı da genç yani neden böyle yapıyor bizim mi gelmemizi istemiyor anlamıyorum ki sizce neden yapıyor böyle? Gitmeyeceğim bi süre, özlesin bizi.

25 Cevaplar

0 oy
(3,328 puan) tarafından
Senin yapmani mi bekliyor aceba
(813 puan) tarafından
Ben onun evinde ne var bilmem ki. Madem yapmak istemiyor söylesin kızım bugün yemeği sen yapıver diye seve seve yaparım. Ne zaman gitsek yalandan şeyler çıkarıyor önümüze. Aç geldiğim bile oldu eve ama sesimi çıkarmadım. Hele bi günü hiç unutmuyorum. Akşam 7 buçuğa kadar yemek yapmadı da ne yapsam ne yapsam diye düşündü karar veremedi, bende anne biz kalkalım artık daha yemek yapıcam dedim kalktım. Aç açına eve geldik de yemek yaptım çocuğuma apar topar.
(3,328 puan) tarafından
Onları bilmedigimden öyle yazmıştım ama ne bileyim kadın bi değişik geldi
(3,328 puan) tarafından
Hani ne nerde bilmiyon da ogrenilir işte anne tencereyle mesela yemeklik cikarda hazirlayayim demeni bekliyor da olabilir. Aman cimriler heralde
(776 puan) tarafından
Abartisin canım ne demek bilmiyorum eşim beni aksma kadar orda tutacaksa o evin geliniysem açsam bebeğim varsa o yada bu demem girerim kocam ne seviyosa çocuğum ne yiyecekse yapar koyarım sen niye ondan bekliyonki genç diye hizmet etmek zorunda mı sacma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız bebeğin aç kalıyorsa niye gidiyon 
(813 puan) tarafından
Ne bileyim evde yemiyor bebeğim belki orda yer babaannesini görünce diye gidiyordum ama baktım o da yemek yapmıyor gene aynı aç kalıyoruz. Bi gün eve çağırsam yemekleri yapıp emrivaki yapsam olur mu ?
0 oy
(48,695 puan) tarafından
gitme 

belki senin yapmanı bekliyordur
(813 puan) tarafından
Yok gitmicem artık bide ben çağırcam bana gelsinler karı koca, bizim evde yeriz hep beraber. Her kaynana kayınpeder gibi değil bizim ilişkimiz biraz soğuk yapıdalar onlar. Ben samimi olmaya çalışıyorum onlardan aynı karşılığı göremiyorum halbuki beni de çok severler. Evime bi kere bile size yemeğe gelelim demişliği yoktur kaynanamın aşırı çekingenler
(48,695 puan) tarafından
yemege gelicez diye bizimkide hic aramaz ben gittigimde e hep ozenir
(813 puan) tarafından
Aynen benimki de aramaz ben çat kapı yaparım bazen anne oğlum yemedi sana geliyoruz sende yediririz diye giderim ama bi makarna dahi yapmıyor kız halbuki biliyo oğlum makarnayı çok sever
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Sen yap dıye dır 
(813 puan) tarafından
Yaparım da söylemiyor işte canım onun mutfağı sonuçta ben ne yerler ne severler bilmem ki her gün böyleler aslında. Ayrı yemek yerler karı koca ayrı alem valla muhabbet sohbet yok tuhaflar yani
(3,882 puan) tarafından
Hahah benmkini anlatmıssın :D aynı benmki de hç yemek yapmaz kırk yılda bi yapar canı bişey cekmısse gekın beraber yıyelm der. Ben de evde yapmıssam koyarım tabaga götürürüm yoksa yogurt meyve felam idare ederm
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Belki senden bekliyor gelsin de o yapsin diye 
(813 puan) tarafından
Beklemesin canım direk söylesin bana hadi kızım bugün de yemeği sen yap senin elinden yiyem desin ben yapmaz mıyım? Çocuğuma o baksın ben yemek yaparım. Ama söylemiyor işte hep bi çekinme hali bıktım artık ya. 3 yıldır böyle çekinip duruyor
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bence tamamen senden bekledıgı ıcın yapmıyor sende teklıf beklemeden en azndan vocuguna kendın hazrlasaydın hazır ayagına beklemek yerıne onun yaptıgı zaten ayıpta sankı sende ayıp etmişsin 
(813 puan) tarafından
Ben zaten ona her gidişimde çorbamı evden yapıp getiriyorum ki orda babaannesi elinden yesin diye çünkü bazen benden yemiyor hem bana arkadaş oluyo kimse yok Bizim mahallede sıkılıyorum arkadaşım yok muhabbet ederiz diye gidiyorum ama haliyle karnımız acıkıyor bi süre sonra. Ben önüme hazır yemek beklemiyorum, ordan aç da gelsem olur ama en azından çocuğuma yemek yapabilirdi. Ne zaman ona gitsem bu böyle. Ben niye ayıp ettim ki şimdi?
(2,705 puan) tarafından
Sen ondan beklemek yerıne anne ben bıseyler hazırlım cocuk acıktı desen hayır dıycek halı yokbelkı hosuna bıle gider.Ama yok mutfagıma girme derse sende ona gore bır daha gıtmezsın  kaynana olarak gelınden beklemesı normal:)
0 oy
(1,758 puan) tarafından
Ooo biz başka şehirden geliyoruz. Annem içli köfteler lahmacunlar yaptı kadın şunu yapalım da yiyelim bile demedi hamileyim sabah 8de yoldan gelmişim kahvaltı hazırlayıp yiyelim bile demedi. 
(813 puan) tarafından
İnsanın gene kendi annesi canım bakma sen ona. Benim annem de başka şehirde yaşıyor kadın her gelişinde eli dolu geliyo da dibimdeki kaynanam bişey yapmıyor bize. Ben hamileyken de hiç yapmadı ki aşeriyon mu diye hiç sormadı. Öbür gelininin ağzına bakıyordu çünkü. Ona tencere tencere yemekler götürüyordu bana gelince hiçbir şey yapmadı. Ağrım oldu gene de gelip yardım etmedi.
(2,194 puan) tarafından
Ay bizimkide öyle şehir dışından gideriz 3 buçuk saatlik yol var akşam üzeri orda oluruz genelde hazır yemek olmaz birde yol yorgunu girer mutfağa yemek hazırlarım pisiririm ben derin artik ne yapım birşeyler hazırlayalım hadi anne derim sen bak hazırla der mutfakta şunlar şunlar var der ,öyle yani bir çay olur gittiğimizde ister akşam 8 olsun ister 9 öyle yemek olmaz
(1,758 puan) tarafından
Kiz biz 14 saatlik yol gelmişiz yok yine yok hani bide dese kızım gel şu yemeğe yapalım gayet sakin, sorumsuz oturuyorlar bekliyorum bekliyorum baktık hayır yok kalkıyoruz gidiyoruz annemlere yada disarda yiyoruz sonra arkamızdan saçma sapan laflar demeselee bide işte ben yedirecektim evde durmadılar artık ne sevgim kaldı ne saygım benden uzak dursunlar ugrasilacak insan değiller
(2,194 puan) tarafından
Haklısın zor ya yol yorgunu insan bekliyor bir sıcak çorba hani o günlük yapamadın dimi bir pide yaptırın yiyecek birşey koyun ama yok öyle oturuyor evde bizi bekliyor, ben bile 3 buçuk saatlik yol ama yoruluyorum yolda 14 saat seni düşünemiyorum canım ,bebek salla kucakla  uyut emzir pispisla zor oluyor durmuyor ağlıyor zaten , ben söylüyorum da bebek aç aciktik diye  bizimkide öyle diyor
şunu şunu al yap diye, yoksa bizde otururuz boş boş bebek acıkmış oluyor mecbur bizim gidecek başka yerde yok annemler ayrı şehir kayinvaldemler ayrı şehir yoksa aynı yerde olsalar valla annemlerde kalirim bende arada gündüzleri oturma ziyaretine giderim kayinvaldeme çok haklısın niye duracaksın öyle yerde aç aç zaten yol yorucu oluyor yılda bir iki kez gidiliyor idare ediyorum
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Senin yapmani bekliyodur yerinde olsam hic gitmem yada yemek vakti gitmem 
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Gitme o zaman.ya da bebeğini bırak ona kendin yap.ben de yemek yapmak istemiyorum sebebi depresyonda olmam.he ama çocuğum için mecbur yapıyorum.sen de çocuğum bunu yemez çok tuzlu vs deyip kendin kalkıp yap hepinize ya da sadece çocuğuna.aç kalmasına sen müsade etme.belki kadın hayattan bıkmış ya da yemek yapmak istemiyor.yapsa güzel ama yapmak zorunda da değil yani
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kız benimkide aynı inan durumları iyi evlerinde 2 buzdolabı bi derin dondurucu var ağzınw kadar dolu et desen her köye gidişinde kuzu keser getirir babası gil hayvancı ama yok sürekli aynı şeyler bulgur pilavı falan yanına ayran yaprak sarması sadece yada hep dışarıdan mangal hep hastayım diyo yaşı 55 benden sağlam mesela bugün dışarıdan yediler yukarı çıktım zaten deprem oluo korkuyla çıktım kızı (21) ve yeğeni (18)de var ayy çamaşır asılı kim toplayacak çok ütüm var kim yapacak diyo yap kendin yapsın kızın hamileyim aklım çıkmış wcye gidemiyorum ütüden bahsedio
0 oy
tarafından
Ee o yapmıyorsa geç sen yap sor mesela ne yemek yapalım hadi sen söyle ben yapayım de ben kaynanama gidince hep kendim yaparım yemekleri 
0 oy
(974 puan) tarafından
Yapısı böyledir kayınvalidemin evini bilmiyoruma da katılmıyorum annemizin evinde yapıyoruz kayınvalide evine gelince ben evinde ne var bilmem diyorsunuz her evde mutfak var aşağı yukarı ne nerde bilinir bilinmezsede aranır bulunur yada sorulur yapılır siz yapın canım ne olacak gelin otursun kayinvalide yapısında hiç hoş değil gelinler annelerimize yapsa hemen laf söyleriz ama 
0 oy
(444 puan) tarafından
senede belki bi gideriz anneme vsrmadan söylerim de acıktık diye hiç bişey hazırlamaz. ama dayımın çocukları dsyımlar gelince hemen şıpır şıpır herşeyi yapar kuşsütü eksik olur bi. bizede yumurta falan kırıverir
0 oy
(78 puan) tarafından
Ayy aynı benim kaynanayi anlatmışsın.boyle çekinik bir degisik  Sanki 15 yaşında gibi davranıyor biri gelince ne yapacağını bilmez öyle aç acta gönderir.Ben anlamadım böyle kadınlar nasıl çocuk büyütmüş hiç mi kocaları bir şey dememiş kizmamis mesela biz de yazın koydeydik ben mutfakta bulaşık yikiyordum kaynanam bahçede oturuyordu yanına komşu gelmiş 3 4 saat oturmuş sohbet etmişler bı ara kaynanam yanıma geldi gitti bir şey demedi eşim de dışarda araba yıkıyordu yanıma geldi baktı bana ben iş yapiyorum çay koymadin mi annem sana bir şey demedi mi diyor ben de yooo geldi gitti bir şey demedi dedim ee aşağıda kadın gelmiş bir ayran yap bari dedi ben de anne soyleseydi çay yapardım sarma da vardı sarma koyardım diyor annemi biliyorsun diyor :)) köyde de mesela tüm gün oturuyoruz bekle bekle yemek yapma yok iki küçük çocuk var en son kızdım bende girdim mutglfaga açtım baktım nerede ne varsa karıştır karıştır çıkardım ortaya yaptım bir şeyler.sen de öyle yap ver çocuğu eline git nerde ne varsa canın ne isterse çıkar ye yedir :))
(2,194 puan) tarafından
Bizimkide öyle eli ayağına dolaşır bende anlamıyorum sen çok hızlı yapıyorsun herşeyi der bana ben yapamam der öyle bir bardak çay koyamaz kimsenin önüne bende şaşırıyorum nasıl anlatsam çamaşır makinesi çamaşır yıkamaya başında bekler,yemek pişirme sulu yemek olsun başında bekler eli ayağı hep karışır bir tek cam silse tek camı3-4 saate siler  öyle yapısı çok ağır bende tam tersiyim onun misafir gelince bir çay demleyip zor verir gençken de böyleymiş bu yüzden çocuğa bakamaz diye kayinvaldesi yanına almış birlik durmuşlar eşime ortada herkes bakmış başkada çocuk yapma demişler
0 oy
(13,132 puan) tarafından
Hamile iken veya emzikli iken bende onlara gidip gidip aç kaldığım çok oldu hatta bir keresinde yanında telefonla konuştum anneme sabah tahlil vereceğim için bir şey yemedim açım kapat sonra konuşalım diye yine de aç kaldım ben sorgulamıyorum artık öyle şeyleri 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bence üşengeç olduğundan. Bazı insanlar öyle misafir ağırlamak zor geliyordur. Evdeki malzemeleri sor şu var mı bu var mi ben yemek yapayım de. Hiç yoksa bi paket makarna al git orda yapın yiyin nolcak. 
0 oy
tarafından
Yemek yaptım gelin der bi gideriz çorba makarna yapmış oda çok çok yağlı yada çok salçalı olur artık eşimde alıştı kaynanam arayınca anne biz yedik der 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Gir mutfağa yap ben çocuğun yemegecegi yemek olunca söylerim anne bunu yemiyor ben şunu pisireyim çocuğa diye tamam kızım der girer yaparim bu kadar basit canım 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Eee sen gir yap madem çocuğun ac kalain istemiyorsun 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Benim kaynanada yapmaz ama hep biz yapariz ben hic tek gitmem gorumcemide alirim yanima hemen yapar yeriz kaldiririz ben daha kaynananin dogru duzgun bisey yapipta bize bi sofra kurdugunu bilmem canim sende saatlik git gel yada binde bir ugra demekk huyu o netcen haaa baskasi gelir ona ne sofralar kurar amanin ne yamekler yapar dersen o ayri demekki sana yapiyo tek deriz 

İlgili bir soru bulunamadı

380,198 soru

11,382,619 cevap

34,882 kullanıcı

...