0 oy
874 göst.
Diğer kategorisinde (872 puan) tarafından
Kızlar herkesin haberi var Izmirde son 2 gün deprem oluyor. Bugün olanda uyuyormuşum ama gecen gün sabaha doğru olandan korkularla uyandım. 2 sene önce olandan panik atak gibi biseyler yaşıyorum her depremde. Ne olur ne olmaz acil durum çantası hazırladım. Kendim olsam pijama da bile dışarı çıkardım ama küçük kızım var, onun bakımı için biseyler alayım dedim. Pijama, mendil, ıslak mendil, havlu, pike, giyisiler, Calpol ve alerji surubunu koydum. Evi acilen terk etmek zorunda kalırsak diye. Başka aklıma bisey gelmiyor. Neler alayım çantada biraz daha yer var. Allah onları kullanmak zorunda bırakmasın. Ve kimseyi panik olsun diye yazmıyorum. Sadece sizlerden fikir isiyorum. Iyi aksamlar herkese.

22 Cevaplar

0 oy
(16,036 puan) tarafından
Varsa powerbank al bez koy bağlıyorsan 
(872 puan) tarafından
Aynen bez de alayım onu unuttum
-Reklam-
0 oy
(5,150 puan) tarafından
Allah tekrar yaşatmasın inşallah van depremini yaşadım 7.2 yi de diğer büyüğü de. Yaşamayan bilmez korkunuzu. Eğer mama falan içiyorsa yedek mama ve biberon koy. Küçük pet şişede su koy. O durumda petrollere falan güvenmeyin adım atacak yer olmuyor. Bisküvi falan yok. El feneri varsa koy
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim. 2 yıl önce biz de çok büyük deprem gördük. Allah hepimizi korusun. Teşekkür ederim
(5,150 puan) tarafından
Bez falan da koy
(2,029 puan) tarafından
Bende canlıyım Van depremini yaşadım
0 oy
(121,300 puan) tarafından
anksiyete varmi sende once sakin ol bi bi sise su koy bide fener falan
(872 puan) tarafından
Anksiyete nedir? Aynen şu da alayım ve fener.
(121,300 puan) tarafından
Anksiyete, kişinin endişe, kaygı ve korku gibi duygulara karşı aşırı ve kontrol edilemeyen tepkiler vermesine neden olan yaygın görülen psikolojik bir hastalıktır.

yaziyo google da biraz bak oku sende panik icin ilac falan kullandinmi
(872 puan) tarafından
Yol canım öyle biseyler kullanmadım. Sadece deprem olayından korkuyorum. 2 sene önceki depremde hamileydim ve Allahtan dışarıdaydım. O zaman 4 katta oturuyorduk. Eve geldiğimizde duvarlar çatlak olduğundan da etkilendim.
0 oy
(1,900 puan) tarafından
Öncelikle çok Gecmis olsun kalın yelek battaniye patik şapka  şu ateş ölçer kraker atıştırmalık bebeğinize ek gıda alıyor sa ınsalah ihtiyacınız kalmaz zor bir durum allah

Allah yardım etsin 
(872 puan) tarafından
Âmin.  Teşekkür ederim.
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Yani mantıklı aslında ama ev yiklsa o telaşla çanta nerde olucak 
(872 puan) tarafından
Çantayı kapı önüne koyacam. Allah korusun.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bu çantayı sık sık güncellemen gerekiyor, üstüne hangi tarihte güncellemen gerektiğine dair bi not asabilirsin, içinde bozulacak şeyleri, pil vs varsa çalışıyor mu diye kontrol etmen gerekecek, inşallah kullanman gerekmez ama tedbir çok önemli. Ayrıca su ve kendin için yiyecek koymak lazım.
(872 puan) tarafından
Saol canım. Yiyecekleri daha düşünmedim ama haklısın yiyecek biseyler de koymam lazım bisküvi falan.
0 oy
tarafından
Su bisküvi yara bandı sargı bezi fener pil para 
(872 puan) tarafından
Saol. Şimdi yara bandı sargı bezini de koyacam.
0 oy
(13,356 puan) tarafından
Kraker su da ekle çok büyük geçmiş olsun canım
(872 puan) tarafından
Saol teşekkür ederim canim
0 oy
(14,111 puan) tarafından
Herkes cevap vermiş çok güzel de bu durum hepimiz için gecerli baktığınız zaman ne zaman ne olacağı belli olmaz☹️Rabbim yasatmasin
(872 puan) tarafından
Âmin canım. Hepimizi Allah korusun
tarafından
Öyle valla geçen sene burda oldu deprem. Ben başım döndü sandım eşim deprem dedi çocukları onun kucağına verdim git dedim.ben üstüme uzun bisey takip çıkana kadar deprem geçti ama bu söylediklerim 5 6 saniye sürdü anca. Üstüm müsait değil diye ev yıkılsa ölecektim. Aslında hep müsait dolanmak lazım yatarken bile.
(14,111 puan) tarafından
Aynen öyle Rabbim korusun
0 oy
(1,750 puan) tarafından
2 gündür o korkuyu yaşıyoruz ya inşallah inşallah bir daha olmaz Rabbim göstermesin bir daha çok kötü. 
(872 puan) tarafından
Âmin canım. Çok korkuyorum.
0 oy
(19,964 puan) tarafından
Kalın hırka çorap yiyecek bişeyler fener al canım
(872 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
(6,438 puan) tarafından
Bende 2 gündür çok korkuyorum ama hazırlamadım bişey bilmiyorum nasıl olacak bu saat oldu wcye bile koşarak gidip geliyorum 4 buçukta olandan da çok korktum 
(872 puan) tarafından
Aynen ben de öyleyim. Valla bilmiyorum nasıl olacak ama hazırlandığından sonra kendimi daha güvende hissettim. Aklıma gelen ve burda saolsun arkadaşlar yazanlardan koydum.
0 oy
(2,704 puan) tarafından
İstanbul da oturdugum halde bende kızım ıcın acıl canta hazrladım belırlı zamanlarda ıcındeki kıyafetlerı değiştiriyorum mevsımını büyük kucuklugune göre bende kendıme agrı kesıcı yanık kremı düdük buskuvi su kendıme normal kıyafet başörtüm battanıye kızıma kıyafet bez ıslak mendıl sıcak su torbası bitane sevdıgı oyuncak battanıye panduf şarz aletim bu kadr
(872 puan) tarafından
Mekanı cennet olsun
tarafından
Sağol canım.  Amin inşaallah
(2,704 puan) tarafından
Amin inşallah ya sende sıkma canını sizinde ınsallah durum düzelir bırlıkte huzurla istedigin yerde devam edersın
tarafından
Allah razı olsun  kuzum
 Artık nasibimizde olanı yaşayacağız ben saldım ucunu :)) akışına bıraktım hayatı
(2,704 puan) tarafından
Saldıysan olr inşallah eşinde gider oralsrda durumu dizeltir sende gidersşn özleşirsinz misss❣️
0 oy
(50,193 puan) tarafından
biskuvi falan koy su koy 
(872 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Canım hepimize çok geçmiş olsun bende izmirdeyim panik atak gibi bişey oldum resmen. Herşeyden korkar oldum. Bende çanta hazırlamayı düşündüm ama allah korusun ev başımıza yıkılsa o çanta ne işe yarayacak diyip vazgeçtim hep. Benim kızımda 19 aylık gece mama içmez. Deprem olduğundan beri her gece yanıma termosla sıcak su mama biberon koyuyorum ev yıkılırsa üstümüze çocuğumla beni bulana kadar aç kalmasın diye. İnsan neleri düşünüyo gerçekten. Allah bidaha yaşatmasın inşallah 
(872 puan) tarafından
Inşallah canım. Beterinden korusun. Biz 1 katta oturuyoruz, bisey olursa ,Allah korusun  çabuk cikariz. Çantayı da kapı önüne koydum.
0 oy
(974 puan) tarafından
Paketli gıdalar su pil el feneri ekleyin 
(872 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Yarın paketli biseyler şu falan aliriz
0 oy
(3,197 puan) tarafından
Ayetel kürsiyi bol bol oku canım rabbimin izniyle bizi korur elbet korkmamaya çabala bugün deprem için korkuyoruz herşeye hazırlık yapıyoruz ama rabbimize dua ediyoruz evet o korkuyu biliyorum ben o gece hissetmedim ama gürültüye uyandım çünkü ayetel kürsiyle korundum sen de oku canım 
(872 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım. Öyle yapacam. Allah kabul etsin dualarımızı
(3,197 puan) tarafından
Amin canım amin ❤
0 oy
tarafından
Allah gerek duydurmasin inşallah 

Ama yinede hazırlanan çok iyi olur
(872 puan) tarafından
Âmin canım
0 oy
(2,997 puan) tarafından
Bende İzmirdeym canım korkudan eşim ben kızım yatıyz kızımın odası ayrydı Allah korusun artçılt olcak deniyor ama 
(872 puan) tarafından
Hepimizi Allah korusun
(2,997 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(12,277 puan) tarafından
Bende İzmir'de yaşıyorum 

Rabb'im bir daha yaşatmasın

Çok kötüydü.hic bir depreme benzemiyordu

Bende hazilicam diyorum ama ertelendi hep . düdük koy çantana el feneri

Allah korkusun enkaz altında kalma durumu da olabilir herşeyi düşünmek lazım
(872 puan) tarafından
Aynen canım. Ay iyi soyledin bir yorumda daha vardı ama koymaya unuttum düdüğü. Iyilik düşünüp kötülüğe de hazır olmak lazım.
(12,277 puan) tarafından
Rabb'im yardımcımız olsun tek düşündüğüm şey hep çocuklarım evde olmadıkları anda olursa ne yaparım diye

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 242 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 318 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,115 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kubra.mirac (494 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 244 göst.