0 oy
463 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Eğer tercihse kendimi asla affetmicem evlendiğim için eğer kaderse kaderim deyip devam ederim

28 Cevaplar

0 oy
(13,555 puan) tarafından
Kişiyi sen seçiyor olsanda yasayacaklarının büyük bir çoğunluğu kader bence kardeşlerim görücü usulü evlendi hep kendimi bildim bileli görücü usulü evlenmeye karşıydım sevdiğim anlaşabildiğim biriyle evlenmek istedim öyle de yaptım daha doğrusu yaptığımı sandım iki yıl gibi bir süreçte güzel olan her şey kayboldu benim yıllardır ailesinden ayrı yaşayan benle evlenirken yazdan yaza on gün on beş gün tatile yanlarına gideriz dediği ailesi dibimde bitti bir sene dip dibe yaşadık ilerleyen süreçte de yine öyle olacak gibi duruyorlar bir dönem büyük bir ev kiralayıp birlikte yaşayalım bile demişliği var yani erkekler evlenince değişiyorsa ve ne yaparsak yapalım mutsuz bir evlilik kaderimizde varsa yaşıyoruz benim görüşüm bu yönde 
-Reklam-
0 oy
(444 puan) tarafından
doğum nikah ölüm bu üç şey değişmez imiş. kendini suçlama 
0 oy
tarafından
Tabiki tercih 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
kişi kader değildir. tercihtir.

kader olmuş olsa haram evlilikler var o kadar ozman günahından mesul olmazlardı kader sonuçta. 
0 oy
(106 puan) tarafından
Evlilik kumar gibi bişey şansına ne çıkarsa iyi çıkınca şansın kötü çıkınca kaderin olmuyo ama, Allah insanlara akıl vermiş burda da tercih giriyo devreye istersen devam edersin istersen ayrılırsın bu yüzden bazi insanlar ikinci üçüncü evliliklerini yapiyolar zaten 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kaderimiz tercihler sonucu oluşur bize ayrılan yollarda biz tercih ederiz sonucuda kaderimiz olur canim zaten dinimizde de söylenen evlenilen kişi belli ezelden önce biz sadece kötü huylarını dualar ederek değişmesine vesile olmaya calisiriz
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Allah bizim önümüzü andımızı bildiği için neyi kimi sececegimizi bildiğinden seçmiş olduğumuz esimizi kaderimize yazar bunu Allah kaderimize yazdığı için biz secmeyiz biz onu seçtiğimiz için Allah kaderimize yazar
0 oy
(5,022 puan) tarafından

Bence senin tercihin ve sen seçimini yaptıktan sonra başlıyor kaderin yazılmaya onunla bn eşimden yola çıkarak bunu dyrm 

İyikide seçmişim bu kadar şeye rağmen yasadiklarimin mükafatı bnce <3

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,084 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 387 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nefes09729 (369 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nefes09729 (369 puan) tarafından soruldu
0 oy