0 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (6,315 puan) tarafından

image

Ufak ufak kan var.doktor devam ederse getir dedi. Başına gelen var mı 

7 Cevaplar

0 oy
(279 puan) tarafından
Post yukari .
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Benim bebeğimde sadece iki damla oldu doktorum direk getir alerji olabilir dedi süt diyeti verdi bebeğimede alerji maması aksatmayin benim doktorum hiç demedi bidaha olursa getir falan olmadida  zaten ama yinede diyet yapıyoruz pek inanmıyorum alerji olduğuna ama sizin fazla kan bence götürün 
(6,315 puan) tarafından
Bu kan ilacını kullandım böyle oldu yarın götürücem test yapacağım
(636 puan) tarafından
Bende kan ilacı kullandım 3. Günün sonunda 2 damla kan gördüm doktor oladabilir olmayada dedi direk süt diyeti verdi
(6,315 puan) tarafından
Sağ ol canım bilgi için. Bu kan ilacını artık kullanmam ve süt ürünleri tüketmicem 1 hafta denicem bakalım umarım bir sıkıntı olmaz. Allah herkesin evladına sağlıklı uzun ömürler versin.
(636 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım
0 oy
(596 puan) tarafından
Bu kakayi nerde görsem tanırım inşallah sizin öyle değildir bizim süt alerjisi vardı aynı böyleydi cıvık mukuslu kanlı bi doktora danış derim 
(6,315 puan) tarafından
Sadece anne sütü içiyor alerji yapar mı ki
(596 puan) tarafından
Eğer sen süt ve süt ürünleri tükettiysen anne sütünden bebeğe geçer mesela ne yiyip içtin süte dair.
Ben oğlumda iki yaşına kadar hem kendim hem bebeğime süt diyeti uyguladım
(6,315 puan) tarafından
Anladım canım evet kakası genelde mukuslu oluyor doktor senin yediğindendir dedi hiç alerji falan demedi zaten bi test falan da yapmadı. Ben bir kaç gün süt ürünleri tüketmeyeyjm bakayım. Çok sağ ol
(596 puan) tarafından
Testler yapılmaz canım daha küçük en az bir hafta süt ürünleri tüketme kabartma tozu vanilya somun ekmek tüketme inşallah düzelir
(6,315 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun
(596 puan) tarafından
İnşallah alerji değildir geçmiş olsun
(636 puan) tarafından
Merhaba ya size bı sorum olacakti bizdede sadece 1 kere 2 damla kanlı kaka oldu doktor süt diyeti verdi bebeğimede alerji maması verdi 1 ay dikkat ettim 3 gündür bende süt urunleri tüketmeye başladım bebeğimede yoğurt verdim herhangi kizarliklik kanlı kaka olmadı geçti mi acaba alerji olsa reaksiyon gostermezmiydi
(596 puan) tarafından
Merhaba canım illa kızarıklık olmuyor karnında sesler oluyor huzursuzluk oluyor mukuslu kaka şeklinde oluyor süt alerjisi bazı insanlarda geçerken bazı insanlarda ömür boyu devam ediyor
(636 puan) tarafından
Bu saydıklarınızın hiç biri olmadi gayet katı yapıyor gülücükler saçıyor ses yok karında sadece 4 ay uyku gerilemesi yaşıyoruz
(596 puan) tarafından
Belki de süt alerjisi yoktur yediğiniz birşeyden kaynaklı da olabilir
(636 puan) tarafından
Belkide çünkü 1 hafta oldu deniyorum ben süt ürünleri tükettim emzirdim bebeğime yoğurt verdim 3gun boyunca az bişey az bişey bin şükür Rabbime mukus kizarilik kan vs olmadi
(596 puan) tarafından
Çok şükür canım inşallah birşeyi yok
(636 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim kimin başına verdiysede ona yardım etsin meğer ne çok ürünü içeren yiyecekler varmış çok zor
(596 puan) tarafından
Evet canım biz çok zorlu bir süreçten geçtik hamd olsun şimdi daha iyi . Alerji maması asla ama asla içmedi tadi ve kokusu kötüydü anne sütü alıyordu ikimizde diyete başladın en zor olan da sabah kahvaltısı hiç birşey yemiyordu . Ispanaklı havuçlu kabaklı pan kekler yapıyordum yiyebildigi kadar hazır olan hiç birşey yiyemiyorduk düşün oğlumun doğum gününde pasta yemezdik
(636 puan) tarafından
Ayy aynen öyle benim oğlum 3 aylıkken olabilir dedi doktor alerji maması verdi onu içmedi kustu yemedi 2 günde 200 grm vermiş sonra başka alerji maması verdi onu kullanıyorum kilo alımı ne durumda bilmiyorum 4 aylık olduk çok şükür haftaya doktora gidicem sorucam çünkü 3 gündür ne meme ne mama emmiyor kaşık maması hazırlanan erken mi diye soracak yoksa bebeğim kilo veriyor
(596 puan) tarafından
4. ay atağı olabilir. Benimki de emmiyordu sütümü sagip verdim iki haftaya düzeldi inşallah senidne düzelir
(636 puan) tarafından
Süt sagdim tam 3 kaşık çıktı şaka gibi 4 gün oldu emmiyor sanırım kesiliyor ☹️
(596 puan) tarafından
Kolay kolay kesilmez emin ol sabırlı ol . Koca süt kanalları sadece üç kaşık süt için üretim yapmaz sen bol su tuket morelini yüksek tut inşallah geçer
(636 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah vaktini aldım hakkını helal et teşekkür ederim
(596 puan) tarafından
Estağfurullah canım ne zaman olursa
(636 puan) tarafından
☺️❤️☺️❣️ çok teşekkür ederim
(596 puan) tarafından
Ne demek rica ederim:)
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Aynısını yasadm canm direk o kan ilacini bırak ben bırakır bırakmaz duzelmisti
(6,315 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum daha içirmicem zaten bu ilacı kullandıktan sonra oldu sağ ol cevap için Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Kullanmayın ya şu damlayı.

İçeriği berbat. Özel kan damlası al. 
(6,315 puan) tarafından
Evet öyle yapıcam daha da kullanmam zaten.
tarafından
Ocean microfer al. O güzel. Hem kıyafetlerinde leke bırakmıyor. Hemde dişlerinde leke bırakmıyor.
(6,315 puan) tarafından
Sağ ol canım
0 oy
(40 puan) tarafından
Bizim de sağlık ocağının verdiği kan damlası ve d3 kullanırken geliyor du. Alarji diyen oldu ama ben bunlardan şüphelenip değiştirdim d3 ü ocean aldım demiri de bestiron sonra bidaha olmadı şükür 
(6,315 puan) tarafından
Sağ ol canım evet öyle diyorlar daha kullanmam onları
0 oy
(657 puan) tarafından
Mesajlarınızı okudum. Birkaç şey söylemek istedim. Kakada kan alerji için çok ciddi bir belirti. Gözle gördüğünüz kanama ciddi bir uyarıdır. Genelde kakada gizli kan olur. Gözle görmezsiniz ama bebeğinizin bağırsakları kanar. 1 hafta süt ürünlerini keserek diyet yapmış olmazsınız. Alerji diyeti kapsamlı bir diyettir. Bir çocuk alerji doktoru ile birlikte ilerlemeniz gerek. Mesela bebeğimin bağırsak tepkili süt alerjisi vardı. 8 ay çok katı diyet uyguladık. Doktorumuz diyeti yeni yeni açıyor. Bizim kendi diyenimiz söylememin bir anlamı da olmaz çünkü sizin hikayeniz mutlaka farklı olacaktır. Süt ürünleri yasak olunca aslında yediğiniz herseye dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü aklınıza gelmeyen şeylerin içinde bile süt proteini bulunabiliyor. Buna eser miktardaki oran da dahil. Alerjik belirtilerin geçmesi için doktorumuz 3 hafta tek tip beslenmeye geçirmişti bizi. Sonraki süreçte süt ve süt. Ürünleri yanında dana eti, yumurta, yağlı kuruyemisler, soya yasaktı. Karmaşık bir hal alabiliyor bu diyet işleri. Mutlaka düzenli alerji doktoru ile görüşün. Tedavisi doğru yapılmamış proktokolit bağırsak sendromlu bebekler ileride astım, cilt alerjileri vb gibi ömür boyu çekecekleri alerjilere sahip oluyor maalesef. Doğru yaklaşım çok hayati. 
(6,315 puan) tarafından
Canım sağlık ocağının verdiği kan damlasından kaynakliymis onu bıraktım düzeldi. Yazdığın için teşekkür ederim başkalarının işine mutlaka yarayacaktır.
(657 puan) tarafından
Onu hiç kullanmadım. Peki bırakınca egzamasi xa düzeldi mi?

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 150 göst.
3 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nzl123 (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 216 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Merveee3427 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hazall (57 puan) tarafından soruldu

379,318 soru

11,353,984 cevap