0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
3bucuk Yaşında bir be oğlum var dışarı çıkmış istiyor  bahçeye zorla içeri koydum ve yağmur yağıyor çocuk illa ki dışarıda oynamak istiyorum diyor sonra bütün eşyaları başıma fırlatıyor ağlıyor kendini yerden aşağı atıyor ağlıyor kendini harap etti Bir de küçük kardeşini de vurdu  ondan sonra ben ona kızsam yine aynı bir şey anlamıyor hala da eline ne ağlıyorsa bana fırlatıyor laftan anlamıyor şimdi bu çocuk beni delirtecek  değil mi benim var ya gerçekten başım çok ağrıyor gerçekten kafam kaldıramıyorum bu çocuğu Ramazan otur ne yapacağımı bilemiyorum gerçekten bu çocuk değişmeyecek değişmeyecek biseyin olmayacani anlamıyor yok lafından anlamıyor olmaz lafından anlamıyor ilaki istediğim olsun diyor

2 Cevaplar

0 oy
(3,239 puan) tarafından
Kaç yaşında 
tarafından
Ya 3bucuk olacaz canim
(3,239 puan) tarafından
Ayy zor yaşlar acaba ne sıkıntısı var Allah yardımcın olsun canım
tarafından
Sagul canim sadece bahçede oynaam istiyor yağmur soğuk çok canim hastalanır eşim le uğraşmam bu sefer çocuğa dikkat etmiyorsun diyecek bide ondan 2kardesi küçük hangisine bakayım bilmeyorum
-Reklam-
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Sakin ol canım. Dışarı çıkamadığı için öfkelisin seni anlıyorum de bırak sakinleşsin. Küçük kardeşi de varmış muhtemelen ona bağlıyo dışarı çıkamamasını ondan vuruyo ona da. Bir şey fırşatırsa vurmaya kalkarsa kısaca zarar vermek yok. Vurmak yok vs uyar. Yanında dur istersen sarılabilirsin de. Uzun uzun anlatma bırak atsın öfkesini.. 
tarafından
Çok öfkeli bı görsen canim bana bile ne aldıysa bana fırlatıyor kızıyor istiriyor
(1,244 puan) tarafından
Kardeş kıskançlığı muhtemelen çünkü çok küçük canım. Fırlattığında da kısaca uyar sert veya yumuşak değil normal bi tonda fırlatmak yok ısırmak yok de. Hangi eyle yapıyosa onu yapmamasını söyle ısırmaya devam ederse canımı acıtıyorsun buna hakkın yok de. Şimdiden bunun önüne geçmezsen yarın okula başladığında arkadaşlarına da zorbalık yapar. Uyarıp düzeltmen lazım. Öfkesini anladığını sebebini gördüğünü belirtmen lazım. Uzun uzun konumadan kısa kısa cümlelerle. Çocuklar en çok anlaşılmadıklaırnı düşündüklerinde hırçınlaşırlar
tarafından
Yok canım istediğim olsun diyor olamayınca hircinlasiyor
(1,244 puan) tarafından
Tmam onu diyorum bişeye tutturunca ağlayınca vs istediğini yaparsan yapmadığında böyle davranır konuşman anlatman lazım sürekli

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 191 göst.
11 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (8,204 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 698 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,114 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 147 göst.
17 Kasım 2022 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 300 göst.