0 oy
1,756 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar kızım 1 buçuk yaşındayken ev için olan çocuk kayyayının kenarından yüz üstü kayarken keşfetti ve hemen farkettim kaykayı kaldırıp başkasına verdim ama asla unutmadı koltuk kenarlarında devam etti. Okudum ne yapmamız gerekiyor diye ilgisini başka yöne çekmek lazım kızmamak lazım üstüne düşmeme lazım falan falan bunları yaptık dönem dönem unutsa da hep devam etti ilgili bir anne babayız herşeyiyle özenerek ilgileniyoruz ama yok geçmiyor. şuan 6 yaşında ve sabah erken kalktıysa direk aklına o geliyo ve yorganı sürtüyor terlediğinden anlıyorum. ama artık sinirlerimize hakim olamıyoruz babası özellikle yeter ya falan bende kızıyorum çünkü yatağa girince o uyumadan çıkmıyorum uyanır uyanmaz onun odasına gidiyorum anlattım güzelce tamam diyor bir süre unutuyor ama asla bitmiyor. Çocuk psikiyatr araştırıyorum çünkü kafayı yicem kaç yıldır devam ediyor görünce kan beynime sıçrıyor elimden bir kaza çıkacak diye korkmaya başladım 

40 Cevaplar

+4 oy
(64 puan) tarafından
Canim yargilanacak bir durum yok bende coxukken iananir misin kesfettim ve surekli yaptim aile boyle bilgili olmayinca hep devam etti ta ki evlenene kadar cok kötü bir durum cocukken ne oldugunu bilmiyorsun aklin erince bi aliskanlik olmaya basliyor   ve ogrenilmis aliskanlik maalesef  benim hep surdu taki evlenene kadar cok ama cok kötü kimse linclemesin 
(2,107 puan) tarafından
Bnde öyle çocukken başladı
-Reklam-
+3 oy
(10,047 puan) tarafından
Hic yargilanacak bi durum yok canim. Simdi bilmeyen bi kesim gelip aa ida neymis cocukta olurmuymus diyecek burda cok okudum cunku. Evet olabiliyor cocuklarda. Kizi erkegi yok kesfettiklerinde haz aldiklarini anlayinca devam ediyorlar. Ablamin kizi yerde yuzustu geri geri surunmeye baslamisti ilk. Orda kesfetti oda baya devam etti belki 1 sene. Oda surekli iste baska seye cekerdu bazen kizardi falan filan derken oyle kesildi zamanla. Ama sizinki evet uzun surmus. Destel alicam demissin zaten canim aynen bi uzmanla konusmakta fayda var
(2,746 puan) tarafından
++++++
+3 oy
(3,716 puan) tarafından
Okul yaşındaki bir kız çocuğu hastamız vardı. Çocuk gece altına kaçırmıyor gün içinde hep altına kaçırıyor sürekli çişini tutuyor. Çişini tutarak masturbasyon yapıyor zevk alıyor. Şöyle bir yol izledik. Enerjisini ,beyinini aşka bir yönde tüketin yani sporla mutlaka her gün onu yorun sonra kitap okuyun ona en az 1 saat. Sabah 8de mi uyanıyor siz onu 7de uyandırın. Akşam uyuduğundan emin olun kesinlikle yalnız bırakmayın. Enerjisi tükenince aklına dahi gelmez ve her gün onunla konuşun her konuda çizgi film izletin anlatsın hadi zıplayarak anlat deyin. Zor bir süreç ama sabır ve emek ister. Allah yardımcınız olsun 
(2,468 puan) tarafından
Mesleğiniz nedir
(3,716 puan) tarafından
Çocuk hemşiresiyim
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Cok çok normal bir durum öncelikle bunu bil. Gecmis olsunluk bi durum değil çünkü bi hastalık değil. 3 yaşındaki kizimda son 1 yıldır bizde gozlemliyoruz. Uzmanlarla da görüştüm hepsi çok olağan karşıladı. Seninde dediğin gibi ilgisini başka yöne çekmek vs etkili olabilir. Ama bunun bir yetişkin gibi cinsel hazla vs ilgili olmadığını da belirtmek isterim. Biz biraz aştık gibi çünkü tuvalet eğitimi verince bezsiz kaldı ve bir iki yapisindan sonra tahriş olduğunu acıdığını farketti. Bunun üzerinden yürüdüm ve o yaptığı için canının acıdığını söyledim. Şimdi kesti bi süredir bakalım. Ama çok uzun zaman ve çok yoğun bir şekilde devam ediyorsa pedagog ile gorusturmenizi tavsiye ederim 
(285 puan) tarafından
Ya utanarak soruyorum da yetişkin gibi sıvı geliyormu benm de kızım var ama hiç farketmedm yani nasl anladnz
(3,552 puan) tarafından
Sıvı falan yok. Cocuk cinsel bölgesine dokunduğunda hoşuna gittiğini fark ediyor bir şekilde. Mesela oyun oynarken, parkta bi oyuncağa binerken vs. Sonra bir yastık ayıcık falan kullanarak o bölgesine dokunmaya başlıyor. Zaten anlamamak imkansiz yani görüyorsun. Tek şey terlemeye başlıyor onu farkediyorum. Kizim konuşuyor şimdi ne oluyor öyle yapınca diyorum gidiklaniyor ya da kaşınıyor diyor. Ama dediğim gibi eskisi kadar yapmıyor tuvalet eğitiminin faydası oldu
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Hiç bilgim yok geçmiş olsun çözüm bulursun inş.
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Daha önce başkalarına da duymuştum ama doktorla görüşürüz sen daha iyi olur gibi sinirlenecek bir şey yok bilmiyor o canım
0 oy
tarafından
Yargılamak ne haddimize canım ki yargılanacak bir şey değil asla buda bir rahatsızlık ve düşününce sana hak veriyorum insan elinde olmadan sinirleniyor bencede en iyisi piskolojik destek almak işin uzmanı olan kişi daha iyi bilgi verir Rabbim yardımcın olsun canım
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Benimde korktuğum bir şey bu bence hemen bir uzmandan yardım almalısınız inşallah atlatır ya 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Sakın büyük tepkiler vermeyin canım bu şekilde unutturamazsınız sadece onu çok sevin her fırsatta sarılın öpün bunu keşfeden çocuk ne yazıkki unutmuyor oluruna bırakın bu o kadar korkulacak birşey değil.
0 oy
(60 puan) tarafından
Benim kızımda da vardı şuan unuttu . Kızmayın hemen dikkatini başka yere çekin orada oturmasına izin vermeyin. Kızım 4 yaşında bıraktı geçer merak etme
(60 puan) tarafından
Dikkatini dağıtacak oyuncak alın.  Boyama yaptırın aklınıza ne gelirse .
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Kıyamam size ya kuzum bende çocuk doktorundan duymuştum bir hasta gelmişti oda o gaslardaydi enfeksiyon kapmışti hem tedaviye başladı ve piskiyatriye yonlerdidi o zaman doktorda demişti çocuklarda bir gelişim göstergesi oda ama bu ilerde alışkanlık haline gelip brakamaya bilir o yüzden piskiyatri ile görüşün 
0 oy
tarafından
Kınayan sinanir canım asla yargılanma olmaz ama inşallah bir çözüm bulunur benim kızım topu altına alir öyle yapar ama devamı gelmez yani bide benim kafamın üstüne çıkar ama ilk defa duydum yani ciddi ciddi mastürbasyon oluyor mu ya çocuklarda çok şaşırdım 
(285 puan) tarafından
Kızın kaç yaşında benmde kızım var çok korktm ya
tarafından
Kızım 1 buçuk yaşında ama oynamak için çıkar topun üstüne yine iner ya
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Çocuktur akli ermiyor ama çevreden birinde Allah korusun bir şey olmuş olabilir mi nerden biliyor ki allah yardımcın olsun çocuk psikoloji doktoruna gitmeni öneririm korkma buda geçer 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
1 bucuk yaşındayken başladı ve suan 6 yasinda dogru anladim sanirim.

Peki bu zamanda kadar hic pedagog a falan goturme imkaniniz oldu mu?
(40 puan) tarafından
Evet canım doğru götürmedim tam unuttu diyorım 6 ay unutuyor sonra 1 gün yine oluyo okula başladı 5 yaşında anaokuluna o dönem biraz yine unuttu ama tamamen bitmiyor işte şimdi araştırıp gidicem geç kaldım belki ama dediğim gibi okul başlayınca biter sandım veya okuyup araştırdıklarımdan korkulacak bir şey yok görmezden gelip ilgisini farklı yöne çekin zamanla geçer diye okudum falan bu zaman kadar geldik
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Normalde genelde bu yaslarda biter, özellikle ilkokula basladığnda bu eğilimler ilgi okula kaydığı için tamamen kaybolur neredeyse. (ergenliğe kadar) Buna rağmen geçmezse çocuk psikiyatrisine gidebilirsiniz 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
En iyisi uzmana götürmek ins atlatır 
0 oy
(811 puan) tarafından
Neden bu kadar geciktiniz doktora götürmek için? Yaklaşık 4.5 yıl olmuş. Bir çözüm bulunur elbet bir an önce götürün.
(40 puan) tarafından
Aslında baya araştırıp okudum bunun geçici olacağını üstüne düşmeyeceğimizi yazıyodu. Mesela 6 ay unutuyordu 1 gün yine oluyo okula başladı dedik unutur baya bir unuttu ama bir şekilde hatırlıyor iyi bir psikiyatr buldum inşallah gidecez geç kaldık sanırım :(
(811 puan) tarafından
Olabiliyor malesef ya inşallah bir an önce çözüm bulursunuz. Ben de korkuyorum bu durumdan o yüzden elimden geldiğince dokunmamay çalışıyorum ama keşfediyorlar bir işte bir şekilde.
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Bende bundan çok korkuyorum ve unutturmasi  cok zor bi durum
0 oy
(563 puan) tarafından
Tabiki pedegoga götürmelisin aslında o yaşlarda unutulan Bi durum ama keske önce götürseydin iz. Enerjisini atması gerekiyo çocugun unutması için zaten ne derseniz deyin anlamazki o anlatmaya da çalışsanız 
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Bunda yargılanacak bişey yok çocuklar bunu yanlışlıkla kesfediyolar ve büyükler gibi bi zevk almak için değil rahatladiklari için yapiyolar kendilerini daha rahat hissediyorlar bilmiyorum benim başıma gelmedi psikiyatrik tedavi en uygunu bencede burda bu dertten muzdarip çok anne var kimsenin elinden bişey gelmiyo ve ben kreş öğretmeniyim bi kaç çocukta biz de gördük şöyleki aileler bi kaç kez görünce kızıp azarliyo o zamanda gizli saklı yerlerde yapmaya başlıyorlar aileler fark etmiyo bile elimden bi kaza çıkacak falan demişsin aman diyim çocuğu hem içine kapatır hem onu yapmaya daha çok teşvik edersin sende gizli nerde fırsat bulsa yapar wcde oyun oynarken oyuncağın arkasına saklanıp yatakta gece uyuyamayinca ya da uyanınca sabah erken kalkarsa her fırsatı değerlendirir bence bi destek alın yaşı da büyük çünkü 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 588 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 961 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 848 göst.
+1 oy
12 cevap 436 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Umeyr (6 puan) tarafından soruldu